Kuhu läheksite 1,5-2 aastase lapsega: Kanaarid või Vahemere kallas?

Plaanime järgmiseks poolaastaks esimest perereisi koos lapsega. Viimati käisime mehega seljakotiga matkamas, soojamaa perereisi kogemused puuduvad täielikult, seega küsiks natuke nõu.

Laps saab talvel 1,5. Praegu on mõttes kas Tenerife veebruaris-märtsis või siis Hispaania või Itaalia lõunarannik aprillis-mais. Vahemereäär tundub endale huvitavam, aga küsimus on selles, kas väikse lapsega jõuab seal piisavalt näha. Laps oleks ju pigem rannas kui muuseumis.

Tenerife poolt on: saaks kõige tüütumate talvekuude jooksul Eestist ära saaks loodetavasti ka natuke randa lapsega saar on hoomatava suurusega ja rendiautoga saab lapsega ilusti ringi käia, leidub lapsesõbralikke kohti Miinus: pole küll käinud, aga mulje on, et natuke liiga turistikas ja hingele on vähe, mida vaadata. võib-olla eksin.

Vahemere kant, näiteks Costa del Sol (või mõni saar), plussid: vaataisväärsused, loodus, ajalugu Miinused: aprillis on meri veel külm vahemaad pikad ja ei tea, kas väikese lapsega saab üldse piisavalt vaadata.

Kes on käinud või niisama oskavad arvata, palun andke nõu! Aitäh :)

Soovitan Tenerifet. Tenerifel on nii looduse kui ka kultuuri poole pealt hingele palju pakkuda.

Veebruaris on 03-17.02 karnevaliaeg: http://www.todotenerife.es/en/article/show/4251/carnavales-2010-2025

Turistikas on pigem kuurortlinn Playa de las Americas koos kokkukasvanud naaberlinnadega Los Cristianos, Fanabe, Costa Adeje).

Ma veel täpsustaks oma küsimust, muidu on tunne, et mida ma üldse küsin, võrdlen võrreldamatut, oma valik ju:P

Küsin siis:

Mida soovitate juhul, kui sihtkoha valikul on esikohal lapsesõbralikkus, loodus ja esteetilised muljed? Klubid ja peod ei huvita üldse.

Ma olen suur loodusearmastaja, kas Tenerifel ringi sõites loodusest saab ka suuri elamusi? Või saab nt Hispaania lõunarannikul tunduvalt enam?

Kas Tenerife on iseloomutumalt turistikas? Kas looduse ja kultuurihuviline võib ka sealt oma naudingu kätte saada?

Tean-tean, et nett abiks piltide vaatamisel ja info otsimisel, olen seda pisitasa tegema hakanudki, aga seda kogemust ikka ei saa, mis kohapeal käinud oskavad öelda ja võrrelda.

Aitäh, Naabrimees!

Lihtsalt selle postituse järgi foorumiajaloost jäi tunne et Tenerife on "mõttetu lebotamise koht". Hakkasin kartma :)

http://trip.ee/node/18355

Loodus pakub väga mitmekülgseid ja hingele sügavalt mõjuvaid elamusi. Väike saar, kuid looduse poolest väga eripalgeline.

Kontserdid, etendused Santa Cruzis: http://www.auditoriodetenerife.com/en

Kontserdid, etendused Playa de las Americas: http://www.magmatenerife.es/es/cms/

Kontserdid, etendused Los Cristianos: http://www.marenostrumresort.com/en/resort/piramide-arona/

Lapsele, perele: http://www.loroparque.com/

Loodus: vulkaan El Teide:

Masca küla ja org

Matkamine Tenerifel: http://www.tenerifehiking.com/hiking-in-tenerife/

Karneval:

Olen ka nõus, et Tenerife võib ju muu hulgas olla ka turistilõks, kuid loodust jagub seal huvilisele küllaga. Saab ka edukalt matkata. Vt. kasvõi kohe kuurorti külje all Barranco del Infierno mäekuru rada. Rannamõnude osas ma liigseid lootusi siiski veebruaris ei hellitaks. Kuigi Tenerife on sel ajal ilmselt soojeim koht Euroopas, siis sellegipoolest on alles talv. Rannailm on rohkem vedamise asi. Teiseks on seal siiski tegu ookeanile avatud saarega, nii et lained pole enamikes randades väikelapsele sobilikud. Lastepargid on Tenerifel ka päris vinged, aga päris väike laps ilmselt ei saa paljudest atraktsioonides osa võtta. Soovitaks rentida auto ja ise omas tempos saarel ringi vaadata. Teidele ring peale teha, kanaari männikud (Vilaflor'i kandis olid küll põlengud sel suvel), Masca küla (turistilõks, kuid ikkagi väärt käimist). Kui väheks jääb siis päevane ekskursioon naabersaar La Gomerale on ka päris mõnus ettevõtmine. Kohalik eestlaste kogukond tegeleb ka seal usinasti turistidega. Neilt saab infot ja pakkumisi juurde.

Aprilli puhul ise ütlete põhitõe välja Vahemere ääres-meri on külm. Siis on ka meretuule puhul maal joped seljas olek. Nii et variante ei ole, pigistage Tenerifest maksimum välja.

Olen käinud mõlemas ja lapsega valiksin/ valin ka ise tenerife. Looduse poolt väga kaunis, vahemaad erinevate kohtade külastamiseks väikesed ehk lapsega selles osas juba lihtsam. Loro park on imeline ja väga huvipakkuv lapse jaoks. Meie käisime aprilli alguses ja muidugi ookeni vesi on ka siis külm mis külm aga bassus saime olla kõvasti ja päevad on soojad. Õhtud ja hommikud jahedad- seega soojemad riided ka kindlasti kaasa. Natuke negatiivne on ka pikk lend, lapsega 3,5 tundi ja 6 tundi on suur vahe. Aga muidu super koht. Küll maitse asi, aga võrreldes türgi või egiptusega on ka toit rohkem meie maitsele ja lapse jaoks seega samuti suurem valik.

Sotuke (või keegi veel) kes on käinud mõlemas, kuidas näiteks hinnatase kummaski kohas on, eriti huvitab autorendi hind. Ja kui kliima oleks sarnane ja ilm ei teeks takistusi, kumb sihtkoht üldiselt rohkem meeldinud on ja miks?

Üks loll küsimus ka: millal reisibürood kevadreiside graafiku väljastavad? Kas alles uuel aastal? Vaatan et Vahemere-reisid on 2012 seisuga, meil oleks aga juba varsti vaja plaane teha, et tööasju seada.

Kohapealne hinnatase on minu meelest enam- vähem sama. Autorent oli Costa del Sol ja Kreetas odvam, aga muidugi me käisime seal ka varem. Reis ise aga on Tenerifele palju kallim kui Vahemere maadesse. Kuna Kreetas ja Costa del Solis käisime ilma lapseta ja ei vaadanud seega asju lapsevanema pilgu läbi, siis hetkel väikese lapsega valiksin Tenerife. Just kliima, looduse ja Loro pargi pärast ;) Kanaaride reisid on väljas aga vahemere maad vist tulevad aasta lõpus või üsna kohe uue aasta algul. Kindlasti võta lapsele kõikvõimalikud ja võimatud ravimid. Meil jäi 1,6 Egiptuses nii haigeks ja suurt midagi kaasas polnud. Seega parem karta kui kahetseda ;)

Tenerife oleks perele väga hea valik minu arust. Olen ka Costa del Soli piirkonnas viibinud, kuid Tenerife meeldis tunduvalt enam. Ise käisime märtsis (siis olid super ilusad ilmad, ainult vesi oli minu jaoks liiga külm). Rentisime nädalaks auto (95 eurot nädal(koos kindlustusega), broneerisime paar nädalat enne minekut internetist ning saime selle kätte kohe lennujaamas) ning sõitsime mööda saart ringi, liikus on väga kultuurne.Käisime veepargis ning loomaias (Loro park ja Siami park) ning vaalasid käisime ka ookeaanil vaatamas. Samuti on Tenerifel väga kena loodus, näiteks El Teide vulkaan ning Anaga rahvuspark (loorberimets). Matkasime elukaaslasega sealt vulkaanilt 7 tundi alla mis oli väga lahe kogemus.Kuna viibisime seal peaaegu kaks nädalat külastasime ka naabersaart La Gomerat. Kui otsustate Tenerife kasuks on kindlasti see leht abiks www.tenerifeinfo.eu.

Ella, mis sulle Tenerifel konkreetselt rohkem meeldis? Mul on seni jäänud mulje, et Hispaania lõunaranniku loodus on palju ilusam ja lopsakam ja vaadata rohkem, aga võib-olla ma eksin.

Mina elan Hispaania lõunarannikul ja pean Tenerifet vägagi ilusaks. Loomulikult on ka meil siin väga palju ilusat loodust, kultuuri ja vaatamisväärsusi, aga lühikese puhkuse jaoks on vahemaad siin siiski väga suured. Tenerife meeldib peamiselt, kuna on väga vaheldusrikas, leiab kõike, saar on küll väike aga nii eripalgeline. Ka loodus on saare erinevates osades väga omamoodi. Mulle puhkuse ajal meeletult kihutada ei meeldiks, hea, et on väike saar, igale poole jõuab. Käin isegi seal vahel puhkamas.

Mulle meeldis ka just Tenerife juures see, et loodus on nii vaheldusrikas. Saare lõunaosa erineb saare põhjaosast. Kui liikuda põhjapoole siis seal on loodus pigem lopsakam. Väikese saare plussiks ongi minu arust ka see, et vaatamisväärsuste vahemaad ei ole väga suured, autoga liigelda ei olnud keeruline, seal oli turvaline olla ning meie nägime 12 päevaga ära kõik kohad mida me soovisime. Tenerifel mingeid kultuurilisi vaatamisväärsuseid eriti ei ole, et sealsed vaatamisväärsused on pigem looduslikud. Mis kohti sa Costa del Soli piirkonnas üldse külastada tahad? Ehk oleks sul mõistlik uurida millises sihtpunktis on rohkem neid kohti kuhu sa minna tahad ning siis selle järgi otsustada. Ise külastasin seal näiteks Mijast ning Gibraltarit.

Tulime just Tenerifelt, olime seal ka eelmisel aastal. Lapsed tänavu 1,5, 3 ja 8 aastat. Miinuseks on just pikk lend, minnes 7 tundi (olevat tugev vastutuul), tulles ligi 6 tundi. Meil ükski laps lennukis ei maganud. Ookeanis ujumisega on väikesel sageli kehvasti, just suurte lainete tõttu. Sel aastal olime kuus päeva kohal, ookeanis käisime kahel päeval. Neist ühel sai 1,5 a laps ka vees käia. Teisel päeval lehvisid kollased lipud, laine oli suur. Vette sai ainult suurem laps, mul endal lõi laine vastu põhja (liiv) põlved veriseks. Muidu oli tore pesumasin. Ühel neiul lõi laine bikiinide ülapoole nabani ja püksid põlvini. Meie kogemus soovitab väikese lapsega hotelli valida basseini järgi, lapsed olid ka tänavu basseinist vaimustuses. Eriti AI hotellis, kus neile saab vajadusel alati kiirelt midagi süüa tuua (jäätis, jäätis, jäätis). Tasub kaasa võtta paar liivakasti mänguasja (ämber, kühvel, kastekann). Loodus on Tenerifel huvitav, vaheldusrikas ja kõik on suht lähedal. Teekond lõunast põhjakaldale Loro parki kestis bussiga 1,5 h. Meie oma kolme lapsega väga ei seikle, laseme neil rohkem kohapeal sulistada. Käisime Loro pargis, mis väiksele väga ei paku. Vaatas küll vaalashowd ja delfiine, kuid tüdis ruttu. Suurematele ja endale oli Loro park vägev. Siamis on eraldi lastenurk ühe päris väikese basseini ja suurema veelinnaga. Kolmesel kulusid seal püksid läbi, ainult kilkas ja sõitis liuteedel, tundide kaupa. Suurtele on seal võimas lainebassein, mis minu arvates päris lainetele siiski alla jääb. Olen käinud ka Vahemere ääres, kevadtalvel on seal veel külm, ka vahemaad erinevate väärsuste juurde on tavaliselt suuremad. Kultuuriliselt pakub Vahemere äär küll ilmselt rohkem. Külastage tenerifeinfo.eu portaali, Eikelt ja Olavilt saate asjalikku juhatust.

Olen käinud Tenerifel jaanuari lõpus ja Itaalias mai algul - pole iial nii palju külmetanud kui Itaalias mai algul! :)

Mereäärsete sihtkohtadega on nii, et, kui just pole troopiline meri, siis nagu Eestiski - kevadel on seal kauem külm, aga sügisel kauem soe. Oktoobris küll Itaalia-Hispaania! :) aga kevadel pigem jah aafrika külje alla kusagile. Tenerifel on põlisasustus täiesti olemas ja seal huvitavat näha piisavalt, muuseume ehk vähem aga ega kultuur siis muuseumites seisne - elu ise ongi kultuur, juba enne kui temast muuseumieksponaat saab. ;-)

Playa de las Americas, muus osas eriti turistipärases kohas, nt on küll sellist madalat lahesoppi, kus laps saab isegi üksinda vees sulistada. Need on sinna ehk isegi tekitatud, igatahes on täiesti olemas. Kuna sinnakanti nagunii majutatakse ka, siis miks mitte, aga sealt siis käia auto või bussidega põhja pool päris elu vaatamas. :) Ida poole on neid turistisõbralikek randu veel kujundatud, kuhu minu teada aafrikast laevadega valget liiva tuuakse - oma liiv on neil ju tumedavõitu. :) Nt siin Tripadvisoori pilt Las Tersitas rannast:

http://1.1.1.5/bmi/media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/00/16/cf/f0/playa-de-las-teresitas.jpg

Las Americases oli mäletamisi umbes sarnaseid kivirünkaid, mis moodustasid üpris sulni lahekese kus paterda ringi samamoodi nagu Pirital. Enamasti mujal on aga jah rannad üsna kaljused ja/või läheb päris hoogsalt sügavaks.

Ranapuhkusele kutsukski hoopis Egiptusse tegelikult, just nimelt väikelapsega ja tema pärast - äärmiselt mugav lapseperede jaoks meil siin kõik, aga (uups!) siin ju pole "kultuuri". :P