Kuhu minna Euroopas juulis või augustis?

Tere!

Olen maadelnud küsimusega kuhu minna juba nädalaid, ehk keegi siin aitab mind natuke.

Puhkuseks võimalik aeg on juuli või august! Seltskod oleks mees 39, naine 35, pubekas 16 ja naine 56. Tahaks üürida maja või leida hotelli mere/ookeani ääres,juhuks kui seltskonna vanim ja noorim liige soovivad kasvõi terve päeva mereääres pikutada. Samas plaaniks auto rentida, ja mis iganes koht see ka ei oleks, ringi vaadata.

Kreeka, Türgi, Kanaarid?! Südamelähedane oleks Portugal, aga tundub, et sinna keeruline pääseda!

Ette tänades Jaanika

Türgi ei ole Euroopas. Mingid huvid peale ranna on ehk veel? Ja lisaks kui soe peaks olema (suvi on lõunas ikka väga kuum ja ei pruugi kõigile sobida). Mida tähendab keeruline pääseda? Eelduseks on siis otselend? Järsku oleks mõistlikum pakettreis osta sellisel juhul?

Läheme just kolmekesi (koos lapsega 7a) Portugali juulis läbi Londoni Ryanairiga. Kokku 3800 kr edasi-tagasi kõigile algusega Riiast. Pole lihtsamat asja.

:) vabadust! Liitu ehk varsti saab :)

Huvi on puhata.

  1. Kuna tütar lõpetab põhikooli, siis enne juulit ehk siis suurimat kuumust kahjuks reisida ei saa.

  2. Ema lubatud reisile viia. Tema huvid on rand ja ehk natuke ka ringi piiluda. Siit tuleb ka väike rahaline piirang (miks kirjutasin selle eksliku sõna Euroopa)

Kuna on aja, finantsi, ja seltskonna piirangud, siis ongi raske valida. Võrdselt huvitav tundub nii Euroopa kui Türgi :)

Pole liiga palav ja meri igal pool ukse all. Lähedal ja odav kohale minna. Saab ringi liikuda nii auto kui ka jalgrattaga. Euroopaks kvalifitseerub ka :)

Kõige lihtsam oleks nende valikute puhul ilmselt pakettreis Türki osta. Sooduspakkumisi tuleb ilmselt ka veel kuhjaga sel aastal.

Ise soovitaksin aga Lõuna-Hispaaniat. Peaks küll meeldima igas vanuses inimestele. Kindlasti aga ei ole see kõige odavam valik. Fantastiline reis oleks aga kindlustatud.

Kvalifitseerub Euroopasse ka :)

Kas tõesti lennud kolmele 3800 EEK-i edasi tagasi??? On see otselend ja millal ostetud?

Sorry, Riiast läbi Londoni ilmselt ikka ei ole otse. Muu küsimus jääb samaks.

Prantsuse Riviera + Provence. Igale midagi. Juulis-augustis pidev päikesepaiste garanteeritud, vesi Vahemeres +25-+30. Üks kaunimaid (looduslikult ja arhitektuuriliselt) piirkondi Vahemere ääres. Suurepärane köök ja veinid lisaks kõigele. Mingi aeg teeb EA otselelnde Nice'i. Hinnad peaks head olema. Hotell ja autorent sealkandis oleks mõistlik varakult ära bronnida, saab hinnavõitu kõvasti. Kuna olen ise muuhulgas aastaid olnud Accor'i klient, siis tean, et kogu piirkonnas on hulganisti selle keti eri hinnaklassiga hotelle. www.accorhotels.com leheküljelt saab varakult bronnides sageli häid soodukaid.

Plaanime mehega juulis sellise puhkusereisi ette võtta. Lend Helsingi-Split-Dubrovnik-Helsingi u.4500 eeki ühele. Majutus apartmendis Trogiri lähistel 35 euri mere ääres kahele (neljale inimesele saab alates 40 eurist)Ühe nädala veedame seal. Laevaliiklus on seal hästi organiseeritud, saab sõita saartele või teistesse linnadesse. Jääb ka aega mere ääres lebotamiseks. Teisel nädalal plaanime auto rentida al.30 euri päev ja sõidame Bosniasse ja sealt Montenegrosse, siis mööda rannikut Horvaatiasse tagasi. Bosnias ja Montenegros loodame erinevaid majutusi saada natuke odavama hinnaga. Saad ehk siit ideid ja natuke ülevaadet hindadest.

Hea variant. Samas saab Dubrovnikust rentida ka autot. Odavam variant on selline , mis tuleb Dubrovnikusse tagastada ( samas saab sellega ka Montenegrosse tasuta sõita ) Veidi kallim on ( nt sixt )mille võib loovutada ka mujal Horvaatias. Olime 15 juuli - 20. aug. 2009 maktabussiga sealkandis, kui küsimusi, võib ka uvask@hot.ee

EA lennuk Nizzasse lendab kuni juuli lõpuni. Viimane lend on juba üsna täis ja kindlasti tuleb arvestada, et suurürituste aegu ei pruugi Nizzas hotelli väga soodsalt saada.

Kahjuks sel suvel otselendu Dubrovnikusse ei lähe. On ainult variandid ümberistumisega.

Nice hotellinduse kohta. Monaco GP ja Cannes'i Filmifestivali ajal (mai lõpp) on hinnad üleval ja hotellid täis. Samuti juuli-august. Kuid... Provence pole üksnes Nice, hotelle on sadu ja veelkord - varakult bronnides võib saada üsna korralikke hindu. Mis puutub lendamist, siis olen juulis-augusti ise sageli kasutanud Germalo charterit TLL-NCE (EA), mis on üldjuhul üsna norm. hinnaga.

to rinoke 27/02/2010 - 00:39

Täpsemalt 3595 kr edasi tagasi, kõigile kolmele, juulis. Eks ta tundu endale ka naljakalt väike hind aga nii on. Ei ole otselend jah, ikka see Ryanairi seikluslend. Me Lõuna-Eestist ka, meil Riiga hea minna. Ajad klappisid päris kenasti, kohale saab samal päeval, lennud heal ajal ja lendude vahe paras. Tagasi tulles on pisike tukkumine lennujaamas. Aga meil on selline seiklushimuline parekond, et me võime taluda pisut ebamugavusi, kõigile see kindlasti ei sobi. Piletid ostetud mäletamist mööda aasta viimasel päeval, enne seda, kui Ryanair Visa Electroni maksetele tasu otsa keevitas. Vaatasime, mis saada oli, Portugal tundus huvitav ja seal pole enne käinud. Nii valisimegi ja tänu odavale hinnale sai laps ka kaasa:)

Aga eelkõnelejatele toetuseks, et Nizza ja kogu see piirkond väärib kindlasti külastamist.

Bulgaaria? Nessebari vanalinnas korter sebida ja mingi korraldajaga ainult lend või suva loteriiga kohale lennata. Peaks väga hinnatundlik olema kohalik elu. Emal ka zili-bõli nostalgia :) Nizza piirkonnas rong tegija transport või roller.

Mina soovitan kindlasti Horvaatiat ja Sloveeniast võiks ka läbi põigata. Horvaatias saab rannatada ja seal on kõvasti mida vaadata ka. Sloveenia on kohe kõrval ja suvel niiii ilus ja soe. Ja need mäed, oh need mäed... :)

Olen korra Zagrebist tagasi tulnud rongiga läbi Viini Varssavisse ja Eurolines-i bussiga läbi Riia koju. Päris muljeterohke seiklus.

Riiast sõidab Ryanair otse ka Milanosse (noh tegelikult Bergamosse). Kuna teil niikunii plaanis auto rentida siis saab sealt sõita kas Põhja-Itaalia järvede/ranniku, Toscana veinimõisadesse või seigelda lausa Monaco poole. Varakult ette ostes peaks üsna odav tulema lennupilet (meil eelmine aasta ca EEK 1000 nägu koos pagasiga :)) 4 inimese kohta kokkuhoid ikka väga suur võrreldes EEK 4500 per face piletitega.