trip-krainetrip-ukraine-dark
Kuhu minna puhkama?

Tere, andke palun nõu - kuhu minna (võimalikult lähedale:) Jaanuaris puhkama. Oleks soov selline rannapuhkus teha, aga ei tea kus siin lähedal (loe: sellel mandril) Jaanuaris soe on. Kuhugi kaugemale minekuks ei jätku aga hetkel finantsvõimalusi ega aega. Palun jagage kogemusi, Aitähh!

Rannapuhkus Euroopas jaanuarikuus? Kas sa geograafiatundides käisid?

Kanaarisaared. Käisin detsembris ja olen väga rahul

Ega Kanaaridel ka jaanuaris naljalt üle 20 kraadi sooja ole.

Euraasia mandril: Araabia Ühendemiraadid, India, Tai

Lähisihtkohad: Kanaari saared, Egiptus.

Kaalu Egiptust. Ilmad on sel ajal natuke muutlikud, kuid päevitada ja isegi ujuda tavaliselt saab. Reisid pole kallid ka. Väga odavaid pakkumisi tehakse tegelikult. Jäi silma mingi pakkumine ca 4000 krooni. Hotell ilmselt pole suurem asi, kuid kui otsida ainult rannamõnusid ja rohkem kulutada ei saa, tuleb ära kannatada. Ainult ära planeeri koolivaheajal minna, siis on kõik reisid kallimad. Euroopas küll rannapuhkust jaanuaris ei veeda. Aasias on muidugi soe, kuid sinna väga odavalt ei saa.

Skandinaavia pensionärid näiteks armastavad jaanuaris puhata Hispaania lõunarannikul (ehk siis Euroopa maailmajaos)Costa del Sol'is. Siis pole nii kuum kui suvel ja jaanuar on harilikult suht päikesepaisteline. Miinuseks on see, et merevesi on külm (nii +14-15)ja ka ööd jahedad. Kuna elasin ise lõunarannikul oma 5 aastat ja üheks kiiksuks on igapäevase ilma ülestähendamine, siis toon sellise näite: Malaga, jaanuar 1999- max +23, min +1 (öösel), päeva keskmine +15 ja öine keskmine +6.

No Egiptus peaks oma kogemuste põhjal jaanuaris üsna ok olema - näiteks sel aastal oli terve nädala nii 25 kraadi sooja ja merevesi lausa uskumatult soe, ca 24 kraadi. Nädala peale oli üks pilvine päev. Samas Kanaaridel oli jaanuaris terve nädala vihmane ja temperatuur napilt üle 20 kraadi... Igatahes on sel aastal plaanis ka jaanuaris üks Egiptuse reis teha.

Mina ka plaanin jaanuaris reisi, maksimaalselt 6 lennutunni kaugusega ja otselennuna. Egiptusse ma ei lähe, aga plaanis on Kanaarid. Ootaks soodushindu, kuid praegused viimse hetke hinnad Kanaaridele (olen jälginud Estraveli pakkumisi Twitteris terve sügise) küll väga soodsad ei ole, tuleb arvestada ikka 10 tuhandega. See on minumeelest natuke palju. Kas masuajal siis reisifirmad hindu alla ei lase, kui kõik teised lasevad.

Oleme mõelnud ka Madeirast, kas eestlased sel aastal sinna otselende teevad? Veel oleme mõelnud Eilatit. Kuid kas jaanuaris pole seal veidi jahe?

Madeira reisi saab kuskil alates 3500 EEK ilma reisifirmat kasutamata ise kokku panna. Easyjetiga Londonisse ja sealt samalt lennuväljalt Madeirale. Päevi valides saab lennupiletid 2000-3000 ja hotelle nädalaks on alates kuskilt 1500 EEK inimene võimalik leida.

Kas jaanuaris ei ole Madeiral liiga jahe? Plaanime ka minna jaanuaris-veebruaris puhkama, kuid Egiptusest soojemat kohta vist sel ajal pole. Kanaarid on selline, et kuidas parasjagu veab - võib ka terve nädala olla max +20 ja vihmane. Läheks ka ise hea meelega omal käel ja kui Madeirale saaks nii 4000-5000 EEK nägu oleks super, kahjuks ei oska aga ise niimoodi orgunnida ja majandada - kogemused puuduvad täiesti :(

Madeira on läbi aasta suht ühed ja samad temperatuurid. Suvel pole seal palav ja talvel pole seal jahe. Kui on elementaarsed interneti kasutamisoskused olemas ja kuna siin ollakse, siis järelikult on, sis pole ka ise reisi koostamine mingi keeruline kunst. Jälgid, et lennuajad klapiks ja valid mingi soodsamate hindadega perioodi. Erit lihtne antud juhul, kui kõik saab ühel lehel ehk easyjet.comil ära teha. Easjeti põhise reisi koostamise puhul muidugi on 3-4 kuud minimaane aeg, enne mida tuleks piletid ära osta - muidu seda oodetud soodsat hinda tõenäoliselt ei saa.

Tere! Kas äkki oskate soovitada, kuhu sellisel ajal minna, et korralikku päikesevanni saada ja kas tavaliselt jaanuari või isegi veebruari esimese nädala reisidele ka soodustusi on tulemas? Sooviksin piirduda võimalikult väikeste reisikuludega. Ette tänades!

Meie reisikorraldajate kaudu: Tai, India, Dubai Kui kulud on piiratud, siis: Egiptus, Tenerife, Iisreal

Tänases lehes on siuke artikkel: http://www.epl.ee/artikkel/482345

Kõik reisikorraldajad on sel aastal Egiptusele panustanud, sestap on Egiptusel suured allahindlused. Kanaaridele tehakse aga otsereise ainult Tenerifele. Isegi Gran Canariale ei tehta, rääkimata Lanzarotest või Fuenteverturast. Sellepärast ka Tenerife kallim, kui eelmistel aastatel. Kahju siiski, et reisikorraldajad puhkajate soovide prognoosimisel nii mööda panid. Kõik ei taha Egiptusesse. Kuid otselende Tallinnast tahaks väga, aeg on ju kallis.

Hakkasin otsima võimalusi päikse käes puhkamiseks just paketreisiga ja uskumatult piiratud on tõesti pakkumised.

Kanaaridele läheb Tallinnast Tenerifele ainult 1 lend nädalas NELJAPÄEVAL (sic!), millele siis kõik firmad oma pakkumisi müüvad. Saab loomulikult ka Riiast ja Helsinkist, aga lennuajad sellised, et tuleb 1-2 lisaööbimist ühes neist linnadest. Kui tahaks veel mõnele teisele saarele minna kojuneb kogu reisiaeg juba sama pikaks kui Indiasse sõites.

Madeirale saab paketiga ainult läbi Helsinki ja tuleb arvestada lisaööbimisega Soomes.

Egiptus ongi ainuke koht kuhu tõesti läheb normaalsel aja lennuk ja reisiaeg jääb nii u 6h piiresse.

Hotellides, mida pakettides pakutakse ei hakka parem rääkimagi ja peale mõningaid uuringuid tundub, et minu jaoks jääb siiski individuaalturism :(

Tõepoolest nõme olukord sel talvel Eestis. Turg on tühi ja pakkujaid pole.

Loomulikult on tänu majanduskriisile pakkumiste hulk väiksem, kuid on ka küllaldlaselt siiski ju chartereid? Tenerife, India-Goa, Egiptus, Madeira, Eilat ja veebruarist vist pidi keegi tegema ka Taisse otsereise, mida veel tahta? Ja kui tahta midagi veel siis palju paremini saab omalkäel.

Vaatasin praegu pakkumisi ja tõepoolest on Egiptus tugevalt ala-, ja Tenerife ülehinnatud. Nii et sel aastal tasub siis tulenevalt turusituatsioonist vist tõesti Egiptusse minna (eelmisel hooajal oli neljatärnihotell Tenerifele hommiku- ja õhtusöökidega suurusjärgus 7000 kr 1 nädal).

Võrdlevad hinnad 2009/2010:

Sharm el Sheikh

Reisi kestvus: 1 nädal Väljumine: 8.12.2009 Soodushinnad alates: 5 490.- SUN RISE HOTEL SHARM 3* hommiku- ja õhtusöökidega 6 390.- CREATIVE BADAWIA HOTEL 3* hommiku- ja õhtusöökidega 6 390.- FALCON INN VIVA 3* hommiku- ja õhtusöökidega 6 390.- TROPICANA TIVOLI 4* hommiku- ja õhtusöökidega 6 390.- SHARM INN AMAREIN 4* hommiku- ja õhtusöökidega 7 090.- GARDENIA PLAZA RESORT 4* kõik hinnas 7 490.- MELIA SINAI 5* hommikusöökidega 8 190.- DREAMS VACATION BEACH RESORT 5* kõik hinnas

Tenerife

Reisi kestvus: 1 nädal Väljumine: 07.01.2010 Soodushinnad alates: 11 990.- IBEROSTAR LAS DALIAS 4* hommiku- ja õhtusöökidega 12 490.- IBEROSTAR BOUGANVILLE PLAYA 4* hommiku- ja õhtusöökidega 12 690.- IBEROSTAR TORVISCAS PLAYA 4* hommiku- ja õhtusöökidega

Agadiris ilm sama kui kanaaridel, lisaks Atlase mäed, kõrb. Hotellid odavamad. Lend Marrakeshi Londoni või Barcelona kaudu 4500-5000eek, ehk ka odavam otsida. Marrakeshist Agadiri buss 200-300 eek.

Mina soovitaks küll ise natuke vaeva näha ja otsida soodsaid pileteid, tuleb kindlasti odavam kui reisibüroo kaudu. Vähemalt meie reisime oma reisid alati nii , omal käel. Jaanuaris nt Easyjetiga Fuerteventura`le Londonist 1500 krooni eest edasi tagasi, maksud sisse arvatud. Või siis nt Ryanairiga Gran Canariale Londonist edasi tagasi kokku 30 poundsi ( naela kurss on hetkel 16.98, nii et lihtsa tehte abil saame hinnaks 509,4 krooni) ,see on nüüd küll valitud kuupäeval,täpsemalt 13.jaan minek ja tagasi 20jaan. Ryanair teeb vahel häid pakkumisi, kus makse ei lisata. Peaaegu samadel kuupäevadel Lanzarote Londonist, edasi tagasi hind samuti kokku 30 poundsi, siis Ryanairiga. Sama jutt Tenerife kohta, hind seekord poole kallim, kuid siiski odav, eesti rahas umbes 1100 eeki. Väga hea pakkumine on ka Ryanairil jaanuaris, samadel kuupäevadel ,kui eelpool mainitud Marokosse ,Agadir ja jällegi ainult 30 poundsi ( 509,4 krooni). Easyjetiga Tallinnast Londonisse ja tagasi keskmiselt 1500 eeki , muidugi on ainuke mure saada ajad klappima ja enam juhtudel tuleb veeta üks öö ehk lennujaamas , kuid mis on see üks öö, selle kõrval ,et sind ootab soe mõnus nädalane puhkus, eemal külmast ja hallusest ja seitset nahka ka ei koorita seejuures. Igatahes Ryanair ja Easyjet, väga tänuväärsed lennukompaniid rännuhuvilistele :) Veel lisan et ka Hispaania kuninganna on reisinud Ryanairiga, teadmata et see on odavlennu firma, lihtsalt ajad klappisid hästi :)