Kuhu minna puhkama maikuus Euroopas!?

Pakkuge ja andke nõu kuhu sõita mai kuus puhkama Euroopas.
NB! Reis tuleb kindlasti koos autoga
Ise mõelnud minna Montenegrosse või Bulgaariasse, aga ei tea kui soe sel ajal tavaliselt seal juba on.
Ehk oskab keegi aidata!?

Tere.
Kui päris mai alguses ei lähe, siis mai lõpupoole on vesi juba ujutav. Igal juhul soojem, kui meie lahtedes kuumal suvel. loodus sel ajal ilus- kõik õitseb ja rohetab.

Jah reis jääkski sinna mai keskelt 2 nädalat.

Unustasin, et jutt käis Bulgaariast.

Mai esimesel nädalal kõlbab Kreekas täitsa ujuda rannas .
Ise olen käinud 4 korda autoga Kalamata . Eestlasele muidugi täiesti tundmatu koht ,aga normaalne suvituslinn.

Maikuu, noor toomepuu.....
Pealkirjas kaks kirjaviga , Mai 6 käib Berta 7.
Peepmeez, kõik ei ole autofännid, edasi tagasi 7100km, küte+teemaksud 1000€ ja sõiduga kaotatud 6-8 päeva puhkust. Tavainimesel on puhkust niigi vähe ja kulutada sellest nädal, et 12-15 tundi järjest autos, tänan ei.
Isegi kalli lennupiletiga, hetkel Tallinn-Atheena otselend 3,5 tundi, koos toitlustusega 200€ edasi-tagasi on 3-4 inimest rahaliselt võitnud, ajast rääkimata. Pannes rendiautoga lennujaamast 3,5-4 tundi Kalamatani juurde olen keskpäevaks kohal ( start Tallinnast 03.35).

Ma käin tööasjus kaubikuga enamasti Euroopas sõitmas .(kiirkuller) Kalamata ongi kaugeim koht kuhu ise sõitnud 4x mööda maad.
Pere ja lastega piirdun väiksemate otsadega.

Kui autoga, siis Horvaatia!
Käiakse nii lennukiga, aga ka autoga väga paljud tuttavad käinud.
Olen palju euroopas reisinud ja Horvaatia on jätnud ühe kustumatuma mulje.
Ma päris täpselt ei tea, kuidas ilm mais on, ise käisime juuni keskel, aga netist lugedes, siis mai juba ka hea ilm. Juunis oli ikka vägaväga palav juba.

Alicante :) vaadake karti ja ilma mais . mujal on oluliselt külmem.

Mai algul on Horvaatias ikkagi veel külm.
See Alicante on päris kaugel,niisama perega reisimiseks .Lisaks on Prantsusmaal kiirteemaksud väga kõrged.Põhimõtteliselt kulub ainult 500 eur sinna reisides teemaksudeks. Väike kaval nipp on sõita Läbi Sveitsi ja osta seal vinjett 40 franki ,sõites Genfi ni. Näiteks Mööda Pransusmaad sõites Genfini kulub pea poole rohkem kiirteel maksudeks. Lisaks saad sama Vinjetiga ka tagasiteel Sveitsis tulla. Prantsusmaal on kiirteedel ka kütus väga kõrge hinnaga .Bens oli 1,7 eur ja diisel 1,35-1,4 eur

Me käisime eelmine aasta perega Kreetal, mai keskel. Ilmad on 27-32kraadi. Oli super! Meil oli Heraklionis elamine ja rentisime auto ning sõitsime saarel ringi. Igal kell läheks tagasi, aga tahaks teisi kohti ka veel näha.
Türgi on ka sel ajal soe ning Küpros.

Tegelikult prantsusmaa teemaks on sama mis hispaania ja poola . Poola tõstis tublisti teemaksu .

Jah aeg sinna ja tagasi on pikk see on ainuke miinus .
Prantsusaama läbitakse 1 paagiga :) tangid saksas ja siis juba hispaanias .
Alicante on lihtsalt soe , kohal on odav elamine söök ja muud asjad.

Montenegro. Soe , odav ja maastik lihtsalt võimas.

Ega jah, mai algus ongi selline kahtlane aeg, et selleks, et sooja saada üldjuhul peab kaugele sõitma. Ise olen mai keskel olnud nii Itaalias kui ka St. Tropez ja oli küll kannatatav bikiinidega käia, kuid vesi veel lausa jääkülm.
Eks mida kaugemale minna, seda kindlamalt sooja saab, ent tüütut autosõitu (ja võimalikke kaasnevaid teemakse, küttekulu jne) lisandub kõvasti juurde.
Isiklikult soovitaksingi kui mai alguses soov sooja saada, siis lihtsalt nt Türki lennata (sellel ajal seal juba küll väga soe) või võimalusel lükata autotrip (kui soov kindlasti autoga trippida) kas või mai lõppu-juuni algusesse :)

Olen ka korra mai lõpus Montenegros käinud. Ilm oli mõnus, nii 25-28 kraadi ja päike. Vesi, aga, pigem mitte see mida sealtkandist oodata. Horvaatias oli vesi toona minnes nii külm, et sai vaid jalgupidi vees käidud. Nüüd proovime ise ikka juunisse oma autoreisi sättida.
Kreeka oleks ilmselt ok, kuid alla 3e päeva sinna vast ei sõida ja siis oleks sisuliselt 6 päeva parajat uhamist. Albaaniaga ilmselt sama teema.
Minu soovitus oleks igaks juhuks võimalusel rihtida pigem juuni algust.

Maikuus on Euroopas siiski liiga jahe. Just vesi. Õhk on eestlase jaoks juba soe. Anomaaliaid on alati aga rusikareegel on, et mida lõunapoolsem koht, seda suurem tõenäosus soojaks. Võtad Euroopa kaardi ette ja vaatad laiuskraadi järgi.

2 aastat tagasi oli isegi mai lõpus Sitsiilias vesi niipalju jahe, et igaüks vette ei läheks.

Tohmanid. Mis värk teil selle soojusega kogu aeg on. Märts-aprill-mai, sept-okt ongi kõige paremad reisimiseks. Ookeanivesi ujumiseks totaalselt kõlbmatu.

Eesti lombikestes üleüldse käisite see suvi sulistamas? Spaas käisite ju. Möllige siis ka end Montenegros spaase. Kõige etem variant teile.

Maltale ja Cyprosele alustab märtsist tallinnast, otselendamist Ryanair.

vot inimesed teema algataja ju kirjutas , reis on autoga :)