Kuidas kõige soodsamalt Tallinnast Arlanda lennuväljale (Stockholm)

Palun soovitage oma kogemuste põhjal: lennuk või siis laev+takso+rong?

See sõltub eelkõige sellest, mis hinnaga lennupileti Tallinnast Stockholmi saad :-) Lennukiga on kindlasti kõige mugavam ja kiirem. Laevaga minnes on kiireim variant metroo + Arlanda Express aga sõltuvalt seltskonna suurusest ja nädalapäevast võib sadamast otse takso soodsam olla. Taksodel on enamasti fikseeritud hind lennujaama sõiduks, Arlanda Expressi hinnakirja vaata ise.
Bussiga peaks ka kuidagi saama jne.

Meie oleme läinud Tallinn- Riia- Stockholm Air Balticuga. Piet oli poole soodsam kui Tallinnast otse minnes ja ka kellaaeg sobis paremini.

mingi paar päeva tagasi vaatasin oli aprilli lõpuks aaada tühise hinnaga otsa Arlandasse Tallinnast. Kasuta momondo. Oleneb mis kuupäeval sul vaja.

Otsisin ka hiljuti Arlandasse minemiseks variante, kuna lendame lapsega, siis otsustasime ka Tallinn-Arlanda lennu kasuks. Saime piletid 2 täiskasvanut + 1 aastane laps 217eurot edasi tagasi.. tundub, et see oli väga hea hind, muidu hinnad 300+ eurot. Soodsam variant tuli tegelikult laevaga ja sealt metroo peale ja edasi ees pool mainitud Arlanda Express ehkki hinnavahe võrreldes lennupiletitega tuli kuskil 50eurot maksimaalselt. Kõik olenebki sellest, et kas on viitsimist selle mõnekümne euro pärast ringi möllata seal.

Kui võtta, et voodikoht laevas maksab c 15€, rongiga trippimine läheb c 25€ (20€ kesklinnast Arlandasse ja max 5€ metroo, oli odavam vist) maksma, see teeks ühe otsa hinnaks jämedalt 40€, mis peaks olema hea õnne korral ka saadav lennuki pileti ostmisel, aga nüüd vaatame asja laeva reisi vaaevinklist, ilmselgelt raiskad sa seal raha, ala söök jook, mingi meelelahutus, ilmselt paned sa magama laevas vähemalt 10-50€, siis see pileti hind juba kuni 90€, polegi enam nii odav? Sammas kiidan heaks tagasitulekul laevas loksumist, päris mõnus oli peale aasiast tagasi tulekut kohaneda laevas ajaga, koju jõudes oli kell juba enam vähem paigas ja tunne ei olnud väga väsinud olek. See aasta tulime LAVist tagasi läbi Arlanda ja see pilet maksis 60€ ei olnud üldse paha investeering, koju jõudsime peale Arlandasse maandmise 5h, kui laevaga oleks see vahe pikenenud 21h. Oleks võitnud 20€ jämedalt, aga selle eest oleks laevas ilmselt söönud ja mindagi veel kulutanud, nii et tegelt vahe olematu,.

Väga lahe, aitäh! Kas lähilennureise saabki kõige parema hinnaga Momondo'st (mitte näiteks Skyscanner'ist, siiani kasutasin ise seda)? Ja kas sellist Stockholmi laeva ei ole, mis väljub Tallinnast hommikul ja kohale jõuab õhtul? Kõik on öised? Olen käinud vaid üks kord kruiisil ja laevagraafikutest midagi ei tea.

Kõik Stockholmi laevad on öised, nii Eestist kui Soomest. Momondo ja Skyscanner ei müü pileteid, need on otsingusüsteemid, mis teostavad otsingu erinevate piletimüüjate seas ja suunavad sind hinnal klikkimise järel klikitud piletimüüja lehele. Otsi julgelt mõlemast.

Siit küsimus kas 1 tund on piisav lendude vahe, et jõuda terminalist 5 terminali 2 ? Seal vist otseteed ei ole jätkulennule minemiseks, et tuleb uuesti läbida turvakontroll, või on!? Sain aru, et seal sõidutavad kollased bussid terminalide vahel.

Praegu ostsin suveks SAS -ga u. 43 euri ots

"Siit küsimus kas 1 tund on piisav lendude vahe, et jõuda terminalist 5 terminali 2 ? Seal vist otseteed ei ole jätkulennule minemiseks, et tuleb uuesti läbida turvakontroll, või on!? Sain aru, et seal sõidutavad kollased bussid terminalide vahel." Tulin just reedel Dominikaanist 5 terminali ja edasi Finnairiga 2. Vahemaa ei ole väga pikk, kand ja varvas ei tohiks üle 10 minuti võtta, samas kui vaja pagas kätte saada ja uuesti ära anda, on asi suht piiri peal. Lennuki rataste maa puudutamisest läks pea 10 minutit terminali jõudmiseks, sealt maha, passikontroll, pagasi ootamine jne, kokku kulus tund. St. kokku olemeb pagasist, koos selle äraandmisega on ikka riskantne minu arvates, Vastupidise suuna puhul, st kui vaja charterile minna, siis tuleb ikka 3 tundi varuda, sest see kaos, mis seal hommikul toimub, on ikka üllatav. Automaat Eesti passiga automaadis regada lennukile ei lasknud, pagasi äraandmise saba oli meeltu ja oli juba paras paanika ning tuli priority tädi ära moosida, pärast muidugi selgus, et lennukile jalutati rahulikult ka 10min enne väljalendu. Kuna tegu oli viimase hetke lennuga, siis soodsaim oli Finnair läbi Helsingi budgetaitist 139 euri+pagas 30. Ahjaa, kes laevagatahab nikerdada, siis muidugi ostke 2 kruiisi, mitte liinireis.

Kaks kruiisi osta võiks olla hea mõte, aga ... tegelikult tuleks sõita üks ots Tallinn-Stock ja teine ots Stock-Tallinn. Kas pole mitte nii, et seda teist otsa ei saa teha, kruiisi puhul peab mõlema reisi korral algus, chek-in olema Tallinnas? Kruiis algusega Stockist on jälle Rootsi hindadega ja seal hinnavõitu pole...

Mismõttes, kruiis algusega Rootsist on tavaliselt ju odavamgi kui Tallinnast. St, 2 kruiisi all mõeldaksegi, et üks Tallinnast ja teine Stockist.