Kumb rendiauto valida

Plaanis USA Route66 trip. Külastame mh kolme rahvusparki GrandCanyon, surmaorg ja Petrified forest. Kumb auto valida Ford Focus (nelja uksega) või Ford Escape. Hinna vahe on peaaegu olematu. Kui palju mugavam arvestades rahvusparkide teeolusid-maastiku oleks suurem auto? Kas esimene on äkki liiga madala põhjaga? Arvestades, et autojuht ei ole ennem ameerika autodega sõitnud, kas ja kui palju see võib mõjutada?

No mõlemad ju Fordid ja pole need päris nn. ameeriklased. Pigem see Escape ikka, kui rendihinnas vahet pole

0
0

USA bensiinihindade juures maksab see 5000 km reis Escapega mingi 100 $ rohkem kui Focusega . Pole kirjas mitmekeisti tuuritate, kahekeisti pole vahet aga nelja inimese pagasit ikka suuremasse autosse lihtsam mahutada.

0
0

Reisime kahekesi (2 naisterahvast 1 load, teisel ei ole). Kardan kõige rohkem, et rahvusparkides võib jäda focuse kõrgus liige madalaks. Oleme sõitnud Yarisega "matkaradadel" Islandil ja kohati tundus küll, et põhi võib kinni jääda (ei olnud F teed). Kui suure tõenäosusega on focusel või escapel see kiiruse ületamise hoidik? Autorendi andmetest seda ei näe-kirjeldata.

0
0

No automaatne kiirusehoidik peaks ikka juba mõlemil olema. Vähemalt sellel linnamaasturil

0
0

Neis rahvusparkides on siledad, väga heas korras asfaltteed. Mingeid off-road kohti või kruusateid seal ei ole. Kahekesi minnes pigem ikka midsize või full size, SUV-l pole mingit pointi (no võib-olla natuke siiski on, kui lihtsalt meeldivad suuremad/edevamad autod).

Edit: Vabandust, meenus, et üks koht on küll, kus tuleb kasuks kõrge kliirensiga auto - juhul kui soovite sõita autoga Colorado jõeni välja, siis ainus koht on selleks Diamond Creek Road Peach Springsis, Hualapai Reservaadis (tasuline, tuleb asulast Hualapai Lodge'ist võtta luba).

0
0

Mis rendifirma kaudu võtate? Ma ise üritan challengeri jahtida seal ümbruses sõitmiseks. Üldiselt on usas rendikatel suht kõrged rehvid, niiet peaks iga normaalse autoga pääsema igalepoole. Kahekesi võtaks pigem focuse, suurega on muidugi turvalisem aga parkimised ja küttekulu halvem.

0
0

Võtsime Focuse, autoeurope.eu kaudu (kõige soodsam) rendifirma oli Thrifty. Kusjuures üks päev extra mõtlemist läks maksma ca 45 extra eurot. Ööjooksul oli hind tõusnud.

0
0

Tegin eile ka autobroneeringu USAsse ning kasutasin seekord (esmakordselt) Autoeurope.co.uk lehte, kus oli täpselt sama auto samal firmal enamvähem 2x odavam. Seega tasub ka Autoeurope enda erinevaid lehekülgi proovida.

0
0

Minu kogemus ütleb, et mis iganes autorendifirmalt autot tellides, kindlustad Sa pigem auto hinnaklassi/suuruse ning sellesama Focuse asemel võid saada sarnase auto. Vahel, kui sama hinnaklass otsas, õnnestub saada tasuta "upgrade" kõrgemasse klassi (suurem ja/või kallim auto). Aga kui Euroopas antakse Sulle konkreetse auto võtmed letist pihku, siis USA-s lähed ise parklasse ja valid makstud kategooria autode seast auto margi, värvi, pagasiruumi vms. järgi sobivama välja ning alles rendifirma parklast välja sõites skaneerivad ja registreerivad konkreetse auto oma süsteemis. Viimane kord LA-s ei leidnud piisavalt sobilikku SUV-kategoria autot ja nii paluti meil mingi 5-10 minutit oodata, kuni saabus uus partii just pesutud-puhastatud autosid.

1
0

Miami lennujaamas saadeti küll konkreetse auto (Premium klass) juurde. Ilmselt käib see siis kohati teistmoodi. Küsisin võtit, öeldi, et võti on ees :). Sellist asja pole tõesti Euroopas kohanud. Tegemist oli Alamo rendifirmaga. Samas ühtegi paberit, kus oleks peal olnud minu nimi ja auto andmed, mulle ka ei antud. See kinnitab siis tegelikult tom1967 juttu, et paberite vormistamisel kliendile konkreetset sõidukit ei määrata.

1
0

autosed saada valida siis kui on kokreetselt selline võimalus olemas, nagu nationalil on emerald aisle. Muidu ikka saad konkreetse klassi auto, aga ei pruugi just focust saada.

0
0

Tegin sarnase roadtripi eelmise aasta sügisel. Meil oli broneeritud Escape, aga upgrade'isime Edge'ks. Meie põhjus seisnes selles, et meid oli neli ja kola (loe: pagas ja matkamiskraam) ei mahtunud hästi autosse ära. Meie kogemuse järgi antakse rahvusparkide sisssepääsude juures kaardid, kus näidatud, millised teed, kas kruusa või asfalt ja kuna meie kasutasime LP'd, siis seal oli ka teede juures info kirjas kas nõuab high clearance'it.

Enamus teedest on sile ja kvaliteetne asfalt. Me Surmaorus suutsime korra, Skidoo mahajäetud linna otsides, sattuda teele, kus isegi meie suure maasturiga tuli väga teed valida, et mitte põhjapeale jääda. Focusega oleks seal kindlasti keeruline olnud. Samuti Monument Valley's omal käel ringi sõites kulus kõrgem auto ära. Ehk kõik need pargid on madala põhjaga tehtavad, aga kuna meil juba nii kui nii oli suur auto, siis läksime asfaltilt ka eemale sõitma.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased