Kuuba CUC?

Tere!Ees ootab reid Kuubale. On kellelgi pakkuda CUC'e?Margit

Tere.Peale reidi Kuubale on teil CUC` e küllaga!

3
2

Minu teada Kuubale ei tohi sisse viia ega välja tuua CUC´e. Vähemalt sellist infot jagab üks reisifirma.

0
0

Saab ju kohe lennujaamast hea kursiga.

1
0

Kohale jõudes saad lennujaamas kohe vahetada - soovitavalt eurosid, USD puhul on 10% teenustasu (väike "karistus" kapitalistidele kommunistide poolt). Kurss on vist enamasti üsna sama, u 1 EUR = 1,1 CUC. Havana lennujaamas on nii mingid veidrad rahavahetusautomaadid (paned sula sisse, skännid oma passi ja saad kohaliku sula vastu) saabumise alal kui ka rahavahetuskiosk uksest väljudes. Kui peaks olema pikk järjekord, siis departure alal on ka kiosk.

0
0

Seal rahavahetusautomaatides oli ainult mingi limiit peal palju korraga vahetas, pidin ikka rahavahetuskioski pöörduma lõpuks.

0
0

Automaadis oli (vähemalt aasta tagasi) limiit 800 CUCi. Passi läheb jah vaja ja kui on rohkem raha tarvis, siis võta reisikaaslas(t)e pass(id) appi.

0
0

Ja CUC-e läheb seal kõvasti. 10 cuc- i pole mingi raha. Äärmiselt halva hinna ja kvaliteedi suhtega sihtkoht. Eriti lüpsilehma tunde tekitab see kahe raha süsteem, kus kohaliku jaoks on kõik kordi odavam. No ja see "kõik" on suht segane värk. Poes näiteks müüaksegi vaid rummi, makarone ja õli. Seda on keeruline ette kujutada, aga nii see täpselt on. Taksondus- Trinidadis randa hea vedamise korral 10 Cuc/ sisuliselt 10€/ ots uskumatult rimaka mossega.. vb on alul põnev aga 4ndal päeva on "küll sellest pullist "

2
1

Reisika, täpselt minu kogemus 15 aasta tagusest reisist. Vahepeal pole ilmselt muffigi muutunud, pigem kõik veelgi rohkem laokil ning turisti nööritakse veelgi enam. Kui siin keegi Egiptust kirub, siis Kuuba on umbes sama, ainult hinnad kõrgemad, loodus lopsakam ning toit veelgi kehvem. 

Ise on nad rahul, sest bränd on neil tugev - ma isegi nägin töölaagrit, kus ideelistest kommunistidest sakslased selle eest lausa peale maksid et saaks mingit lasteaeda või lauta üle värvida, samal ajal kui kuubalased põõsa all vedelesid ja rummi trimpasid, sest kes ikka sotsialismuses nii loll on, et teiste eest tööd teeb. Kes soovib, leiab sellise võimaluse kindlasti ka täna.

2
0

Hinna-kvaliteedi suhe on reisimise juures üks paganama küsitav väärtus, kui sihtkohale sisulisemalt läheneda. Millist toodet (sihtkohta) siis Kuubaga võrrelda - Venezuela, Hiina vms. Kui eesmärk on päike, siis tõesti ei ole mõtet sinna ronida, saab lähemalt, kiiremini, odavamalt. 5* hotelli saab Aasias soodsamalt, ka head toitu.

1
0

Võrreldes Kuubaga on näiteks Dominikaan palju parema hinna-kvaliteedi suhtega, mind omal ajal häiris kõige rohkem, et talvel polnud isegi troopilisi vilju kusagilt võtta, tüüpiline sovietistan. Aga eks meri ole soe ja rannad ilusad, kui rummi piisavalt tarvitada, elab üle :D 

Ei kindlasti tasub ära käia, aga no nõuka aja inimesena seda "nostalgiat" eriti ei soovi.

1
0

ElCato-Hinna-kvaliteedi suhe on suhteline. On tõesti! Kuid mõttetumat hinnataset pole tõesti kuskil kohanud. Ei Venezuelas ega Hiinas vmt. Igal pool mujal on arusaadav, mille eest maksad , Kuubal mitte ( on see siis niisama silmailu, looodus, teenused- vahet  pole) Seda pidasin just silmas.

1
0

Aastavahetusel lõppeb üks Kuubale reisijaid 26 aastat nörritanud majanduseksperiment - Kuuba  turistipeeso CUC kaob käibelt ja alles jääb vaid tavapeeso CUP: https://www.miamiherald.com/news/nation-world/world/americas/cuba/article247776195.html

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased