Läti-Leedu autoreis, ööbimine, arveldus jm.

Tere. kuna viimased teemad Leedu kohta suhteliselt vanad, siis ehk keegi oskab uuemat infot ka jagada. Plaan minna Läti-Leedu autoreisile perega. Suurema osa ajast veedaks Leedus (Palanga, Nida jne) Kuidas on ööbimise ja majutusega Leedus? Kas peaks näiteks kämpingutes (kämpingute/ööbimiste soovitused on ka oodatud) kohad ette broneerima või kuidas on telkimisega (kaasa võtame telgi niikuinii) kas telkida tohib ainult märgistatud kohtades või võib panna lihtsalt ilusasse kohta püsti? Kuidas on lood kaardimaksetega, kas lähevad kenasti läbi ja saab igalpool maksta kaardiga või peaks pigem kaasa võtma sularaha. Kas kuskil aktsepteeritakse ka eurot maksevahendina? Kuidas on lood turvalisusega, auto võib ikka kuskile parklasse jätta ja ümbrust uudistama minna? On veel midagi mida peaks teadma Leedus reisides. Enam-vähem on paigas ka plaan, mida vaadata ja külastada, aga kõik soovitused piirkonnas Palanga, Klaipeda, Šiauliai piirkonnas kuni Kaunaseni on teretulnud. (reisil on kaasas ka lapsed vanuses 2-13, et midagi pakkuda ka neile vaatamiseks)Suurimad tänud vastajatele.

Leedu ei erine oma elu-olult suurt Eestist, seega samad soovitused mis Eestiski reisimisel. Telkimiskohtadega kämpingutes probleemi ei tohiks olla, soovitav telkida märgistatud kohtades, eramaal peab olema omaniku luba nagu ikka - aga parem siis juba telkida mõne turismitalu juures, pesemisvõimalused, turvalisus jms väärivad seda väikest lisakulu (2-3 eurot inimese kohta, 2-3 eurot telk). Kaardiga saab enamustes kohtades maksta. Leedu sularaha võiks jaopärast siiski kaasas olla, kõige odavam on seda kohapeal automaadist võtta, nt Swedpanga klientidele on Lätis-Leedus raha väljavõtt tasuta, nende pangaautomaatide asukohad leiab siit: http://www.swedbank.lt/en/contacts/atm. Linkidest on veel kasulik Leedu turismitalude portaal http://www.atostogoskaime.lt/en, sealt saab leida telkimiskohtadega turismitalusid. Läti analoogne leht on http://www.celotajs.lv/en/geo/map?5, seal on ka Leedu ja Eesti kohti peal.

Käisime eelmine suvi autodega Nidal. Sõitsime neljap õhta ca 70km kaugusele Nida praamist. Ööbisime telkidega jõe ääres kalameeste poolt tehtud lõkkeplatsil. Nida- autodega sõites peavalu- parkimiskohte saarel megavähe. Tasub hommikul kohe üle sõita ja taha liivadüünidesse põrutada. Delfinaariumi juures rohkem parkimiskohti, see viimaseks. Lastega käige kindlasti Klaipeda lähedal asuvas dinosauruste pargis- ´

Meie lapsed 3-5 olid ikka päris hirmul kui nad seal möirgasid ;-). Ühe öö olime ka tasulises kämpas aga ausalt öeldes ikka parajad nõuka jäänukid telklad. Ise linnast eemale sõites leiad kordades ilusama koha kus öö veeta kui makstud kohtades.... Järgnevad 2 ööd saime ilusti telkidega jõe ja järve ääres mööda veetud. Pühap lõunaks siis kodu tagasi....

Ööbimise pärast Palangas küll muretsema ei pea.Sellest saad aru kui linna piiri ületad.Kõik kohad on täis silte,mis pakuvad kodumajutust.Meie(4 täiskasvanut ja 4 last)saime poole tunni jooksul kompsud autost majja tassida.Õnnestus saada eramaja esimene korrussse enda käsutusse.3 magamistuba,köök,dussiruum ja wc.Lisaks veel oma hoov,kus sai istuda ja autod tänavalt sisse ajada.Voodipesu oli ka omanike poolt. Maksma läks see kõik-3 ööpäeva 135 eurot.See teeb ühe inimese pealt 5,6 eurot ööpäev.Võib-olla oleks saanud veel kaubelda aga hind oli meie jaoks liiga hea.Ma ei tea,kas telgiga kämpas ööbimine oleks odavam tulnud. Maxima kauplus-3 minutit,peatänav-5 minutit,meri-10 minutit jalutada. Delfinaariumi ja düünide külastus kohustuslik!Delfiinide etendus-30 euri(4 inimest).Nidasse minek-praam(edasi-tagasi 4 inimest ja auto)):ca 13,5 euri või 47,25 litti.Saarel peab arvestama ka teemaksuga 30 litti.Aga need summad on köömes,võttes arvesse,mis sulle vastu pakutakse. Dinopark lastele meeldis.Perepilet:2+2 23.17 euri või 80 litti. Autoküte hetkel sama,mis meil,või nõksa odavam.Lätis sama lugu. Majutuse aadress:Dzuku gatve 12 Palanga https://www.google.ee/maps/@55.91459,21.074471,3a,75y,243.64h,84.39t/data=!3m4!1e1!3m2!1stxucnGhgLh4TOrDaELBE7w!2e0

webi ole täitsa ja kirjuta see aadress.Endalgi plaan paari nädala pärast minna perega puhkama ja tundub ideaalne koht :)

Planeerime Leedu reisi juuli lõpus. Palun ka meile majutuse aadressi. tedret@gmail.com

Lastega soovitan Ventspilsis peatuda ja sealt alla Palangasse. Eelmine aasta sõitsime nii: 1p.Sigulda atraktsioonid http://www.tarzans.lv/ -ööbimine Riias. 2p.Lõuna ajal liikusime Ventspilisse-käisime väli veepargis http://www.pludmalesakvaparks.lv/ ja hiljem linna peal kolamas. Nende lehmakesed on ikka imelised :) 3p.Hommikul sõitsime randa ja jalutasime seal. Hiljem sõitsime http://www.piedzivojumuparks.lv/ Õhtuks jõudsime Dinosauruste pargi juures hotelli. Olime seal 3 ööd. Väga hea restoran seal :) 4p.Järgmine päev sõitsime Nida saarele. 5p.Olime Palangas ja õhtul hotelli juures grillisime. 6p. Lõuna ajal hakkasime kodu poole sõitma, tee peal peatusime ristide mäe juures.

Meile väga meeldis see väike tripp ainult aega jäi väheks. Kui see aasta oleks sama teed sõitnud siis oleks Riias 1 öö, Ventsplis vähemalt 2 ööd ja Palanga lähedal 4 ööd.

2 täiskavanud+2 last (4a ja 11a-eelmine aasta siis :) ja väike kutsu. Lastele väga meeldis Ventsplis ja Siguldas. Leedus lastele polnud eriti midagi teha.

Majutuse broneerisime bookingus ette kuna ei julgenud otsimise peale lastega jääda. Palangas tõesti tee ääres mutikesed istusid ja sildid käes. Hinda ei oska öelda kuna ei uurinud.

Aga ilusat reisi!

Ma just nädal tagasi tulin nädalaselt Läti-Leedu tripilt :-) Ööbisime kämpades, ette ei broneerinud. Neringal (Nidas) olime 2 ööd. See poolsaar suht autovaenulik, meie rentisime jalgrattad päevaks (30LT/ratas) Marsruut nägi midagi sellist välja. http://goo.gl/1rCIzl Gauja rahvuspargis ja Sigulda ümbruses on veel asju, mida vaadata, aga olen seal hiljuti käinud ja kaardile said ainult "uued asjad". Samal põhjusel ei käinud Riias/ Jurmalas. Lätis see Kegumsi ristimägi oli jama - pole mõtet minna ja see Vilnjuses sees märgitud kujude park pole kah suurem asi :-) Ja nädalavahetustel on kämpades palju rahvast! EDIT ametlikud kämpingud: http://www.camping.lv/index.php?lang=en http://www.camping.lt/index.php?lang=2

Kuna siin inimesed värskelt Läti-Leedu tripilt tulnud, siis küsin, kas dokumente ka kuskil küsiti? Meil plaan kohe kohe minna, aga mu ID-kaart on kehtetu ja uut pole kätte veel saanud.

Dokumente on meil võimalik teha ka kiirkorras, oleksid ehk pidanud valima selle variandi.

Lätlane kontrollib väga kohe dokumente!!! Me hiljuti käisime autoreisil Poolas, Tšehhis, Viinis ja ainult Lätis peeti meid kinni.

Meil kogemus eelmine nädal Lätis teel Riiga soovisime öösel majutust ja sellel teel polnud mitte yhtegi vaba majutust võtta laupäeval kahjuks käisime u 15 tükki läbi:(

Rimoriga Nidale minna on mõtet?

plaanin ka minna matkakaga Jurmala-ventspils-palanga ja vb klaipedani välja. 7 päeva on arvestatud.. kas kellelgi kogemusi kuidas seal campariga liiklemine/ööbimine on? on parklaid mereääres mida soovitada? Palangasse väga sisse vist ei saa bussiga? või saab? tänan ette! Rauno

Meie sõitsime küll campcar`iga kesklinna sisse ja parkisime randa viiva peatänava lähedusse. Ei tea see keelatud oleks olnud. Ööd olime tavalistes tee äärsetes parklates ja keegi ei seganud ega häirinud. Mere ääres ei ööbinud kuid campcar seisis terve päeva Klaipeda kesklinnas, kuniks Nidat külastasime. Kaunases ööbisime http://kaunascamping.eu/photo-gallery-2/?lang=en ja jäime väga rahule. Läheduses kohe bussijaam kust sai linnaliiniga kesklinna.

Kas on ka uuemaid uudiseid selle aasta hindade kohta,plaan minna Juuli alguses ja oleme kahevahel kas jääda lootma kohapealsele sebimisele või bronnida ette mõni hotell.Kas määrab ka nädalapäev,plaan olla Palangas teisipäevast reedeni.Või soovitate jätta nädalavahetus ka sisse,ise pelgan turistide horde mis ilmselt nädalavahetuseks saabuvad.

Palangas on suvel turiste sõltumata nädalapäevast. Nädalavahetusel tulevad juurde kohalikud, mitte turistid. Kui Sa lähed suvitama ja randa, siis mis vahet on nädalapäeval ? Selge see, et nv-l on suts rohkem rahvast aga mis point peaks olema, et pikendada juba planeeritud aega ?

Lisan siia natuke uuemat informatsiooni ka, äkki on kellelgi huvi :) Sai käidud eelmine nädal koos elukaaslasega Palangal/Klaipedas/Nida saarel.

Ööbimise Palangal broneerisime Bookingus ette, 3 ööd kokku oli 83 EUR (Rest in Palanga, Dzuku g. 17), tuba eramajas, kus dushiruum, WC ja köök oli kolme toa peale. Asukoht oli hea, poed ja bensiinijaamad ligidal ning promenaadile ainult natuke jalutada. Kuna terve päev sadas vihma, siis mutikesi siltidega tee ääres ei näinud. Muidu paljudel majadel olid sildid koos telefoninumbritega ka väljas, et toad rentida. Promenaadil väga palju erinevaid söögikohti, toidud olid maitsvad ja taskukohased, prae saab kätte alates 7 EUR ja õlu ca 3 EUR. Palanga Merevaigumuuseumis tasub käia, seal väga kaunis suur park, kus mõnus ka niisama jalutada, kui muuseumi sisse minna pole huvi, muuseumipilet oli 2,40 EUR täiskasvanu.

Praamipilet Klaipedast Smiltyne sadamasse oli 11,85 EUR edasi-tagasi (auto pluss kaks täiskasvanut). Parkimine delfinaariumi ees oli tasuline. Meremuuseum on veel renoveerimise tõttu suletud, kuid delfiinide ja merilõvide etendused toimuvad, mis olid väga vahvad, lastele kindlasti meeldib. Delfinaariumi pilet täiskasvanule oli 10 EUR (lastele vist 5 EUR, kui õigesti mäletan) ja merilõvide etendus 3 EUR. Delfinaariumi ette sai ka hobukaarikutega sõita, hinda kahjuks ei oska öelda. Edasi Nidasse sõites tuli suureks üllatuseks maksta mootorsõidukimaksu 20 EUR, põhjuseks toodi, et see on rahvuspark jne. Väga paljud keerasid seda kuuldes otsa ringi ja ei läinudki Nidasse edasi. Teede peal olid rattasõidu keelu märgid, äkki keegi oskab öelda, kas ratturitele eraldi matkateed ka lähevad sadamast Nidasse ja kas siis ka teemaks on ja kui palju? Parkimine jällegi Nidas igal pool tasuline, liivadüünide juures oli tasuta, kuid parkimiskohti väga vähe. Kuigi ilm oli vihmane ja jahe, oli rahvast siiski väga palju.

Merevaigust ehteid ja suveniire sai osta igalt poolt ja hinnad on ühesugused nii Nidas kui ka Palangal. Hinnad poodides ja bensiinijaamades ka samad, mis Eestis. Sai käidud Klaipeda suures ostukeskuses Akropolis, poed samad, mis meilgi. Toidupoodidest on Maxima iga nurga peal, Klaipedas ja Kretingas ka Lidl. Inglise keele peale lootma ei tasu jääda, sest seda ei räägita, ka noored räägivad väga kehvasti või üldse mitte. Bookingus ööbimist broneerides oli kirjas, et omanikega saab suhelda ka inglise keeles, kuid tegelikult vaid vene või leedu keeles. Dokumente keegi kuskil ei kontrollinud, aga sõitsime ka ühe jutiga Lõuna-Eestist Palangale, peatuseks vaid bensiinijaamad.

Meie reisist kahjuks pool olid kehvad ilmad aga lõpuks tuli ka päike välja ja läks soojaks, niiet ilusa ilmaga soovitan Palangale/Nidasse puhkama minna küll, kui kaugele maale mineku huvi pole :)

Sienna555: terve Leedu rannik Palangast kuni Nidani on rattaga päris hästi sõidetav. Ka Kura säärel on olemas Klaipeda sadamast Nidani kulgev rattatee, mille kaardi ja ingliskeelse kirjelduse leiab siit: http://www.bicycle.lt/repository/vldz/guideEN_0215-1.pdf.

Ülejäänud Leedu rannikut hõlmav broshüür on siin: http://www.bicycle.lt/repository/vldz/guideEN_0215-2.pdf