Laps jäi Egiptuses haigeks. Mida teha?

Tere, ma olen kohutavalt hädas enda lapsega :((. Läksime nädalaks ajaks Sharmi ja paari päeva eest avastasin, et lapsel on TUULERÕUGED. Küsisime abi arstilt kes ütles, et u 7 päeva ei tule lennukiga sõitmine kõne allagi. Küsisin ka reisikorraldajat, kes ütles, et lapsel ei ole hetkesel olukorralgi lubatud lennukiga sõita, sest tegemist on ikka nakkushaigusega. Mida ma peaksin tegema? Kas mässima ta paksudesse riietesse ja 'smuugeldada' lennukisse? Või midagi muud. :(

Palun aidake, sest olen täitsa hädas omadega :(

Kas Eestis on midagi selle tõttu juhtumas, et kauemaks jääd? Kas sa Eesti asju ei saa telefoni teel korraldada? Reisikindlustus maksab ju sellisel puhul ravi ja kogu reisiseltskonna hotellipikenduse, telefonikõned, uued piletid, taksod. Lapse tervis on prioriteet, sellest lähtugi.

See on kindlustus juhtum, kui sul need korras siis ei ole midagi karta. Ravi seal laps ära ja siis koju. Seal targad arstid ja karta pole midagi. Edu ja head paranemist lapsele.

Tuulerõugete peiteaeg on 10-20 päeva ja sel juhul laps ju haigestus Eestis. Kas kindlustus ikka katab sellisel juhul?

Pole vaja muretseda.Osta apteegist briljantrohelist ja tupsuta neid punakaid laike-kaovad suht kiirelt ja pole vaja teistele sellest nii laialt kuulutada.Lihtsalt ütle,et sääse punnid.See ju lastehaigus ja vanematele inimestele see ei nakku.Aga lisapuhkus kuluks ju ka ära-kui kindlustsus tehtud võta lisa nädal juurde võimalusel.

Tuulerõuged

Varicella (ld. k.) Varicella, Chickenpox (ingl. k.)

Seletus Tuulerõuged on tuulerõugeviirusest põhjustatud eriti kergesti nakatuv palavikuga kulgev lööbehaigus, mida enamik põeb lapsepõlves.

Ülevaade 95 % lastest põeb tuulerõugeid enne täiskasvanuks saamist. Vastuvõtlikumad on 5-9 aastased lapsed. Tuulerõugenakkus levib hingamisteede kaudu või villide sisuga nii kergesti, et kui kodus on üks haigusjuhtum, siis haigestuvad teised vastuvõtlikud pereliikmed kahe nädala pärast 90 %-lise tõenäosusega. Tavaliselt on haigus kerge ja hästi ravitav.

Tekkepõhjused ja –mehhanismid Sümptomid ehk avaldumine Diagnoosimine ehk millised uuringud võidakse teha ja miks Ravivõimalused Prognoos Ennetamine

Tekkepõhjused ja –mehhanismid

Tuulerõugeviirus kuulub herpesviiruste hulka – Varicella-zoster-viirus, mis mõne aasta tagant põhjustab epideemiaid ehk järsku levikut. Organismi sattudes levib viirus kogu organismis spetsiaalsete vere valgeliblede – monotsüütide – sees, põhjustades nahal ja harvem ka limaskestadel löövet. Sümptomid ehk avaldumine

Tuulerõugete inkubatsiooniaeg ehk avaldumisaeg pärast kokkupuudet viirust kandva isikuga on 10-20 päeva. Lööbele võib eelneda väike palavik. Lööbeelemendid on väga erinevad ja võivad kehal esineda kõik üheaegselt – alates punastest väikestest laikudest, vistrikutaolistest lööbeelmentidest villide ja mädakoorikute ning armideni.

Esimestest täpikestest villideni läheb mõni päev, koorikud tekivad viie päevaga, siis pole haigus enam väga nakkav. Lööbeelemente on kõikjal, ka peanahal, kuid nende arv on erinev, näiteks väikelapsel võib olla ainult paar täpikest, täiskasvanul aga üle 500. Kuna sügelemine on tugev, kratsitakse mõnigi villikestest katki ja need võivad muutuda põletikulisteks. Raskemal haiguse avaldumisel võivad villid tekkida ka suu, neelu ja/või soole limaskestale, mistõttu on valus süüa ja väljaheites võib esineda verd. Mõnikord võib haigusega kaasuda tserebelliit ehk väikeaju põletik, mis iseloomustub peamiselt tasakaaluhäiretega. Diagnoosimine ehk millised uuringud võidakse teha ja miks

Diagnoosimisel on oluline eristada tuulerõugeid teistest lööbega kulgevatest haigustest. See ei ole aga väga raske, sest ta on ainus haigus, mille puhul korraga esineb nahal mitmeid erinevaid lööbeelemente. Ravivõimalused

Haiglaravi vajatakse siis, kui kratsimise tagajärjel on lisandunud naha infektsioon ehk põletik, mis võib viia väga tõsise haigestumiseni. Samuti siis, kui kaasuvad teised haigused nagu kopsupõletik, tserebelliit või väga harva esinev entsefaliit ehk ajupõletik.

Palaviku alandamiseks kasutatakse tavalisi palavikualandajaid nagu paratsetamool või ibuprofeen. Sügeluse vähendamiseks kasutatakse antihistamiinikume ehk allergiaravimeid, näiteks tavegüül, dimedrool. Lööbe infitseerumise korral on vajalik antibiootikumravi, sest põletikku põhjustavad bakterid. Teisiti ravitakse haigeid, kes oma kroonilise haiguse - immuunpuudulikkus, leukeemia – tõttu põevad tuulerõugeid väga raskelt. Nemad saavad raviks spetsiaalset viirusevastast ravimit – atsükloviiri. Atsükloviiri saavad ka rasedad ja vastsündinud. Prognoos

Tuulerõugetest paranetakse üldiselt hästi. Kuigi haigus paraneb, jääb viirus tegelikult organismi elama. Ta jääb pesitsema seljaaju tagumistesse ganglionidesse ehk närvisõlmedesse (närviraku kogumikesse), ja võib isegi aastakümnete pärast puhkeda teistsuguse haigusena – vöötohatisena.

Tänan abi eest. Rääkisin kindlustusega ja sain asjad selgeks ;)

Olid siis sääsepunnid või tuulerõuged?

Mõni võiks olla rumal omaette või siis väga vaikselt - nimelt tuulerõuged on VÄGA nakkav haigus ja hakkab külge igas eas inimesele, kes seda veel põdenud ei ole. Täiskasvanud põevad tavaliselt tuulerõugeid väga raskelt. Lapsele head paranemist! Aga lennukist hoidke küll eemale.

Soovitada tuulrõugetes lapsega teiste (ka laste) sekka lennukisse minna on ikka äärmiselt vastutustundetu.

Jaga siis kogemust, kuidas asjad lahenesid!

Tuulerõuged on täpselt nii nakkav haigus, et sääsepunnideks valetades vaikselt lennukile hiilides võib teistele inimestele palju pahandust kaela tuua. Täiskasvanud, kes pole tuulerõugeid põdenud, saavad nakkuse kergesti ja põevad väga raskelt. Viirus liigub päris usinasti kinnises ruumis. Hea meel, et saite kindlustusega asjad selgeks. Päike aitab viirust hävitada, seega päikesevannidest loobuma ei pea. Saate vähehaaval ikka sooja kliimat nautida. Selle briljantrohelisega on lugu selline, et oma lapse peal tegin huvi pärast väikese katse. Jälgisin, mis saab punnidest a) briljantrohelisega b) ilma briljantroheliseta. Minu meelest vahet väga polnud :) Kui peaks veel lapsi ühel päeval peres olema ja tuulerõuged kallale tulevad, siis valin punnide desinfintseerimiseks pigem Asepti või mõne muu läbipaistva vahendi, sest pühademunana kirju laps on küll lõbus vaatepilt, aga seda rohelist annab ikka jupp aega maha kratsida. Eks ma kord juba selline briljantrohelise vastane olen :) Edu ja head paranemist!

Ma võiks kohe pikemalt rääkida, kui raskelt võib täiskasvanuna tuulerõugeid põdeda :)

Mul polnud kehal vist ühtegi valget kohta. Ma olin nagu Ufo ja üleni briljantrohelisega koos. Ainult silmavalged välkusid :) Samas, kui nelja aastasel tütrel oli kehal ainult paar täppi (koos ühel ajal põdesime tuulerõugeid).

Aga mind pani mõtlema see artikkel eile: http://www.tarbija24.ee/49900/saasepunnidega-pisitudrukut-ei-lubatud-ryanairi-lennukisse/ , et kas Egiptuse tohtrid ikka teavad, mis on tuulerõuged?

Ja väga paljud meie emmed ei tee vahet sääsepunnil ning tuulerõugetel...