Lastega Kambodžasse

Plaan perega talvel (sh 5a ja 1,5a) puhata u kuu aega Kambodžas. Palun andke soovitusi:

1) Mida teha/vaadata koos lastega?
2) Milliseid randu soovitate väikelastega puhkamiseks?
3) Majutussoovitused perega peatumiseks?

Kõiksugune tagasiside ja kogemuste jagamine on teretulnud! Olen Kambodža teemade foorumi läbi lugenud, aga ootaks värsket infot :)

Meie lähme ka lastega, juba teist korda Kambodzasse puhkama (5a ja 3a). Meie peatume Sihanoukvilles - see on rannapuhkuseks sobiv! Käisime seal ka siis kui väiksem oli 1a ja suurem 3,5a. Pealinna soovitan vältida, kuigi seal on täiskasvanutel huvitavaid vaatamsiväärsusi ja muidugi Siem Reap on oma templitega supper + Tonle Sap jne! Ise lähen juba 7 korda!

Kuidas Sihanoukvilles kõige paremini ligipääsetav on? Lennates? Lastega tundub bussisõit Kambodžas kurnav.

Lennukiga Siem Riep-Sihanoukville üks suund al. 3usd

https://www.cambodiaangkorair.com/en

Odavam pole isegi jalgsi minna

Jaa, kui keegi su eest maksud maksab! Nii umbes 25.- usd

Muidugi ei tasu mainimata jätta paradiisisaart Koh Rong, Sihanoukville külje all!

Koos maksudega kujuneb Siem Reap - Shanoukville lennupileti hinnaks 27 USD üks suund ehk edasi-tagasi 54 USD. Vähemalt 2017. aasta jooksul on sellise hinnaga piletid kogu aeg saadaval olnud.

Kui on pikem kohapeal olek, siis on mõttekas korter või maja üürida. Lühemaks perioodiks on see veidi kallim, aga mitte ülemäära. Põhimõtteliselt on valida kahte sorti elamist - kas kohalikus stiilis või Lääne inimese vajadusi arvestades. Soovitaks seda viimast varianti koos tehnikaga. See tehnika varieerub, aga vähemalt pesumasin ja pliit peaks igal pool olema. Hindu pakutakse muidugi igasuguseid, kuid sellise ok elamise hinnad algavad 250-300 dollarist kuu. Ütleme, et 500 dollariga võiks juba päris mõnusa elamise saada, kuid näiteks Phnom Penhis leiab kaugelt kallimaid pakkumisi. Kui on basseinisoov, tuleb samuti juurde arvestada.

Soovitaks leida maakler, kes tegeleb välismaalastega ja teab nende ootusi. Kohalikule turule suunatud maaklerite peale pole mõtet sekunditki kulutada. Loomulikult leiab pakkumisi ka veebist, aga need on tavaliselt nii kolmandiku kuni poole võrra üle hinnatud. Palju infot liigub FB-s, aga sealgi on igasuguseid kullaotsijaid.

Mina puhkaks pigem Sivillest mõned kilomeetrid kaugemal Otresel. Ja just nimelt Otres 2 rannas. Siville on muutunud ikka juba päris rahvarohkeks ja korterid on rannast kaugemal. Koh Rong kui paradiisisaar pole kindlasti enam paradiis. Koh Rongi külje all on Koh Rong Samloem, see natuke veel on, aga mõelda tasuks hoopis Koh Ta Kievile. 20 minutit paadisõitu ja kohal. Kui suurt melukohe üldse ei tahaks, siis on ka olemas selline linnake nagu Kep. Rand on tilluke, kuid linn ise hoopis puhtam kui ülejäänud riik. Saar mida sealt külastada saab on Koh Tonsay (Rabbit island). Ja tasuks üles otsida FB-st ka Eestlaste Reisiabi Cambodias, ning nõu küsida. Eks neilgi on loomulikult omad huvid mängus ja soovitavad Eestlaste asumeid, aga nõu annavad ikka. Ka võib otsida üles Kerttu Ilmjärv. Nende pere elab koos lastega hetkel Sihanoukvilles (Sivilles) juba mitmendat aastat.

Kas keegi oskab ka majutust soovitada Otres, Kep, Sihanoukville kanti?

Kambodža randades (Otres, saared) tuleb arvestada liivakärbestega (sandflies) - üsna ebameeldivad tegelased. Endal on paari aasta tagune kogemus Otresest täiesti olemas. Õnneks hoiatati ette ja kasutasime kohalikust putkast ostetud OFF-i ning hammustustele panime kohalikust apteegist müüdud kreemi. Pääsesime suhteliselt väheste hammustustega. Nende hammustusi ei tunnegi ja algul pole ka midagi näha aga need ilmuvad välja mõne aja möödudes ning siis sügelevad ja kestavad kaua.
Lugeda neist saab ka näiteks siit: http://www.beontheroad.com/2013/02/beware-of-sand-flies-of-koh-rong.html#

Tere.
Hotellidest olen ise olnud Beach Club Resort, mis asub Sihanoukvilles. Väga hea.
Otres Resort, Otres 2 rannas polnud siis veel valmis aga mis on veelgi parem. Mõlemad leiab Bookingust ja mõlemad kuuluvad eestlastele. Elasin Sihanoukvilles aga rannas käisin rolluga Otres 2.

Otres1 ja Otres2 on enamik hotellidest nn. bungalow tüüpi ja mõnusalt privaatsed seetõttu. enamikul uutest on ka basseinid, Liivakärbeste ja moskiitode jaoks on tõesti kõige parem kohalik Off. Eestist kaasa võetud tõrjeevahendid naerdakse sealsete putukate poolt välja. Liivakärbsed muide elavad veepiiril, kus lapsed just mängida armastavad. Kõige parem on ööbimist muidugi bookingust või teistelt sarnastelt lehtedelt otsida valmis ja siis juba konkreetset arvamust küsida. Kogu aeg valmib uusi kohti ja renoveeritakse vanu, nii, et eelmise aasta kogumus ei pruugi selle aasta omale enam vastata eriti.

Oskab keegi öelda, kui kaua kulub taksoga Siem Riepist Sihanoukville'i sõitmiseks? Mis ajakuluga peaks arvestama?

Ise olen sõitnud taksoga 7,5 h, aga oli ikka kihutamine+ peatused ka vahepeal.

Kui mingit spetsiifilist põhjust pole miks tingimata peaks seal puhkama, siis ausaltöelda sellises vanuses lastega puhkaks pigem Tais. Parem infra ja mis peamine, korralik arstiabi enamasti mõistlikus kauguses. Seal on ikka suht lihtne mingi bakter või putukahammustus üles korjata mis palaviku kiirelt üle 40 C lennutab. Ja 1.5 a. laps on just sellises vanuses kes armastab igasuguseid asju suhu toppida ja veel korralikult ennast väljendada ei oska kui mingi probleem on.

reservation@seabreeze-sihanoukville.com
Sea Breeze, Otrese rannas, super majutus, korraldab seal Natalja, küsige otse kui suhtlete, saate odavamalt. väga sümpaatne, saab suhelda ka vene keeles.
Ja küsige tuba basseini äärde