trip-krainetrip-ukraine-dark
Lastega Taisse

Me läheme detsembris terve perega Taisse. Kas keegi on julgenud jätta lapsi õhtul hotelli tuppa omapäi. Üks lastest 4 ja teine 13-aastane. Eriti Pattayal.

Käisime perega kaks aastat tagasi ja jätsime lapsed 13 ja 10 hotellituppa, mitte küll ööseks, päeval olid nad omaette ka basseini juures. Olime ka Pattayal Jomtieni piirkonnas.

Võtke lapsehoidja 1000.- kohalikku raha ja murest prii.

Axxsel, kas on konkreetseid allikaid lapsehoidjate osas Pattayal? Ja kui kauaks ajaks seda lapsehoidjat 1000 bahti eest saab?

Konkreetseid allikaid Pattayale ei ole, aga kohalikud tibid on lastega väga sõbralikud ja kannatlikud (nad jumaldavad väikseid valgeid lapsi). Tuhat bahti peaks päeva eest olema täiesti piisav, sest naiste palgad seal tavaliselt ei ole suuremad kui viisteist tuhat kuus. Kui arvad, et ise otsimisega hätta jääd (milles kahtlen, sest kohapeal keegi ikka teab kedagi kes teab kedagi), siis on võimalus küsida abi kas Lulult või Innarilt, kes elavad kohapeal ja küll leidub mõni tuttava tuttav, kes tahab natuke lisa teenida.

Aga miks just Pattaya? Phuket on tunduvalt ilusam koht puhkamiseks, eriti veel lastega:) Hotelli asemel võiks hoopis villa valida, phuket.alviine.com

Millised naised saavad Pattayal 15k bahti kuus palka?! 1000 bahti päevas on ülemakstud. Minu arvates on turismirajooni palgatase u 3 kuni 5 k.

Selles mõttes on õige, et hoidja tuleb läbi soovitaja (Lulu) võtta. Täpsemalt: oleks lubamatu anda võhivõõrale oma lapsi hoida. Ilmselt saab ka hotellist vastavat teenust osta. Siis on ehk 1000 bahti kord.

Komataguselt tahaks lisada, et lastega ei oleks ehk mõtet nii pikka ja kallist reisi ette võtta. Euroopa ja Põhja Aafrika on selleks sobivamad paigad kui Tai.

Kui loed minu eelneva postituse uuesti läbi siis ehk loed sealt välja, et ma ei väitnud, et kõik naised saavad 15tuh. kuus vaid, et nad saavad tavaliselt mitte rohkem kui 15tuh. Lühiajaliselt 1000.- minu arvates ei ole palju! Kui aga võtta lapsehoidja pikemaks siis küll võiks hind olla odavam (sama on ka rollerirendiga, mille hind 50-500 ). Sinu väide aga mis puudutab võhivõõrale lapse andmist: osaliselt olen sinuga nõus (minu arvates tuleb lihtsalt leida inimesega eelnev kontakt või soovitaja) aga lapsehoidja puhul võõral maal päris tuttava leidmine suht võimatu. Kui peab kindlasti juba tuttav inimene olema siis pead ta Eestist ise kaasa võtma :)

Tais ja Phuketil lastega reisimisest saab natukene infot siit: http://www.phukest.com/lastega-phuketile.html

Me oleme nädal Pattayal ja siis edasi Koh Sametile, ning siis Koh Shangile. Sellepärast ka selline küsimus, et Pattayal ei saa lapsi igale poole kaasa ju võtta.

Kas siin on kedagi, kes läheb perega või lapsega üksi aastavahetuseks ehk siis koolivaheajal Taisse?

Küsimus siis lapse vaatekohast, kellel tingimus, et hotellis oleks ka teisi eesti lapsi kellega mängida. Heameelega bronniks siis kuskile lähedusse ja hoiaks ühendust.

asjalik30@hot.ee

Me lähme küll lastega, aga seda alles jaanuari lõpupoole.

Sõidame 6a lapsega 10 veebruaril Tez Torsiga Pattayasse. Palun soovitage kohti kuhu lapsega oleks huvitav ekskursioone võtta ja ligikaudsedki hinnad. Mida soovitate Taist kaasa tuua? Olen huvitatud igasugusest infost!

Kindlasti tasub käia Nong Noochi troopilistes aedades, kus toimub ka suur rahvuslik etendus elevantide osalusel ning seal on muidu palju vaadata (aiad, miniloomaaed). Veel on väga vahva koht Khao Kiaow avaloomaaed ja ka Sri Racha Tiger Zoo. Lastega tasub käia veel Pattaya Parki'i veepargis, kus on ka mõned karusellid ja muud atraktsioonid. Samuti soovitaks omal käel teha väljasõidu Koh Larnile - laevad väljuvad sinna Bali Hai sadamast küllaltki tihti, pilet on väga odav ja tore laevasõit saarele kestab alla tunni. Soovitan minna laevaga, mis sõidab otse Tawaen'i rannale. Kui olete juba saare sadamasillal, keerake paremale väiksesse randa, kus on olnud palju mõnusam ja rahulikum võrreldes suure rannaga.

Ekskursioonide hindu kahjuks ei tea, sest oleme alati liikunud omal käel rendiautoga. Plaanime ka ise 3 ja 5 aastase lapsega veebruari Pattayal veeta.

Suur tänu! Meie lähme 10.02-20.02. Hotell on küll Pattaya keskusest 13km Ambassador City Jomtien 3*. Mida tasub Eestisse Taist kaasa tuua?

Lapsega kaheks kuuks Taisse

Tervitus, olen küll hunniku teemasid läbi tuhninud, aga teeks asja siiski konkreetsemaks :) Plaanis siis novembris või detsembris umbes aastase lapsega kaheks kuuks Taisse sõita. Äkki on kellelgi mingeid soovitusi. Kõigepealt siis sihtkoha osas. Ööelust väga huvitatud pole. Tahaks rohkem või vähem ringi liikuda, loodust näha, rannas lesida, snorgeldada, elevandi seljas sõita, dzunglis käia jne. Kuna laps seab teatud piirid, siis võiks peamised asjad lähedal olla, samas võiks piirkond pigem rahulik olla (kerge vastuolu? :)).

Hotellituba pole 2 kuuks ilmselt mõtet võtta, seega plaanime korteri või väiksema maja üürida. On kellelgi sellega kogemusi? Internetis ringi tuhnides on mõned kohalikud eestlased sellist vahendusteenust pakkunud.

Siiani peamiselt Phuketi peale mõelnud, aga see vist pole just maailma kõige rahulikum paik? Krabi tundub olevat vaiksem, aga lapsega sinna liikumine ja sealtekskursioonidel käimine tundub olevat tülikam. On kellelgi veel ideid asukoha suhtes?

Aitäh, Karel

Mitu aastat järjest väikese lapsega käidud Hua Hinis.Bangkokist suht ligidal, rahulik, samas leiab ka ööelu kui tahta. Üldine hinnatase hea. Rentinud alati korteri mere ääres. Meile alati meeldinud ning plaanis jälle tagasi minna.

Aitäh vastuste eest. Ega keegi ei tea, kas Phukesti rahvas on endiselt aktiivne? Viimased uudised eelmisest aastast ja hinnad ka kõik veel kroonides. Lehe enda kohta aga ainult kiidusõnad, väga palju kasulikku infot :) Hetkel kaldub valik ikka sinna Phuketi poole.