Leedu-Läti-Eesti

Hei reisitargad,

Lootuses, et piirid selleks ajaks lahti on siis plaan minna autodega juuli lõpus 8 liikmelise (täiskasvanud) seltskonnaga Leetu Palangale ja selle lähiümbrusesse, siis tuleks läbi Riia tagasi Eestisse. 

Leedus oli mõte ööbida Klaipedas. 

Ühe pärastlõuna veedaks Palangal ja siis külastaks veel ägedaid kohti.

Kas kaks ööd jääks Leedus väheseks?

Soovitusi majutuskohtadele(ei pea olema odavad, aga ka mitte ulmeliselt kallid, omapäraseid sooviks)

Mida põnevat veel oleks Leedus teha? Ise vaatasin korraks delfinaariumit.

Kas Klaipedast Palangale taksoga on väga kallis liikuda?

Lätis veedaks ka vast kaks päeva ja sellest peaks piisama.

Mis kohti peale vanalinna veel võiks külastada?

On seal nt escape roome?

Majutussoovitusi?

Ühesõnaga kes hiljuti sellise teekonna läbinud siis ootan kaasamõtlemist, ideid ja soovitusi. Kaua oleks mõistlik aega varuda jne :) 

Mina tänan!

1
2

Klaipedast Palangale taksoga on pigem kallis (vahemaa 23km), kui naguniii autodega liikuda, siis miks mitte ka see ots ise autoga ära teha. Olles ise Leedus elanud ja palju seal aega veetnud, soovitaks üldse Vilniust-Kaunast ja seda piirkonda (nt. Šiauliai ka). Palangal (+ Nida) on ilus rand, aga muidu on seal vähe teha ning isiklikult tunnen, et isegi Eestis Pärnus on rohkem teha kui seal. Palanga on väga turistidele orienteeritud ja tihti just slaavi turistidele - hinnad on kallimad kui mujal Leedus ja seda on näha. Klaipeda on ilus sadamalinn, aga muud seal pole ka väga palju teha. Kui midagi, siis Kura säär, delfinaarium siis (kui selline asi huvi pakub) ja väikeses vanalinnas ringi jalutamine. Ilmselt kui sinna piirkonda jääda, siis 2 ööd Leedus ei ole vähe ja leiab asju, mida uurida-vaadata küll. 

Leedus on väga palju näha ja teha, palju sellest jääb just kesk-Leetu ja ida poole. Majutusasutuste osas aitab kindlasti Booking, sest oleneb mida eelistate (puhkemaja vms.). Loodan, et on abi!

5
0

Meie käisime eelmisel suvel matkaautoga Lätis ja Leedus reisimas. 

1. reisipäev. Läti – Valmiera – Sajūtu parks - Sietiniez. Gauja jõe looduskaitseala

2. reisipäev. Läti – AB Parks

3. reisipäev. Läti – Daugavpils. Leedu – Anykščiai. Vilnius

4. reisipäev. Leedu – Vilnius – Trakai – Druskininkai

5. reisipäev. Leedu – Druskininkai

6. reisipäev. Leedu – Klaipeda – Smyltine

7. reisipäev. Leedu – Neringa – Nida

8. reisipäev. Leedu – Nida

9. reisipäev. Leedu – Neringa – Karkle

10. reisipäev. Leedu – Palanga – Šventoji

11. reisipäev. Leedu – Jaapani aed. Läti – Liepaja – Ventspils

12. reisipäev. Läti – Ventspils

13. reisipäev. Läti – Kuldiga – Térvete

14. reisipäev. Läti – Tervete looduspark – Riia

15. reisipäev. Läti – Riia – Sigulda – Turaida

16. reisipäev. Läti – Valmieramuiža. Eesti – Valga

Loe täpsemalt meie reisikirjast https://www.moover.ee/matkaautoga-labi-lati-ja-leedu/ 

5
1

Oleneb palju aega on tripile.Kuni nädal vast tervele Leedule ja ka Lätile suurt tiiru teha ei saa,Oleneb ka kuskohast alustada?Tallinnast(Põhja Eestist) või Lõuna Eestist.Kui Riias käidud,siis pigem see vahele jätta.Pakun välja alates Eestist Sigulda(Turaida,Cesis),siis kuhugi lääne poole Kuldiga,Liepaja(Ventspils?),Palanga(odavama öömaja saab sealt Liepaja poole Sventojis -liivarand ka seal olemas).Klaipedas vast midagi pikalt teha pole?Sinna Palanga kandist teha poolepäevane väljasõit.Meie olime paar päeva Sventojis ja sealt käisime Palangale ning ühe päeva Klaipedas.

0
0

Arvestatud ongi kuskil nädal ja peamine eesmärk pole tervet Leedut läbi käia. Plaan otse Leetu sõita ja siis hakata tagasi sõitma. Palangal olen korra käinud, mõned aastad tagasi ja siis perega. 

Muuseumid, looduspargid ei paku pinget seekord.

Autodega on minek küll aga kui minna Palangale õhtut veetma siis peaks keegi tagasi ka ju sõitma

0
0

Meie käisime möödunud augustis sealkandis. Ööbisime Vila Radailai nimelises kohakeses, mis on Klaipedast pisut väljas. Sealt tegime autoga haake Klaipedasse, Palangasse ja Nidale, igaühes veetsime terve päeva, aga tõenäoliselt sellega nad ka ammendasid end, kõik huvitavamad paigad sai läbi käidud ja jäi aega pisukeseks lebotamisekski. Võtsime rahulikult, puhkus ikkagi, pole kuhugi tormata.

Radailais endas on dinosauruste park, kust käisime samuti korra läbi, aga lastega pered tulid sinna terveks päevaks. Autoga rohkem ei paarutanud, kui hommikul soovitud sihtkohta ja õhtul tagasi.

Klaipeda kohta pole midagi öelda, ilus linnake, jalutad vanalinna läbi, pead kuskil mõnusas kohas lõunapausi ja ongi tehtud.

Neringal tahtsime kõigepealt meremuuseumisse ja delfinaariumisse minna, aga meil oli väike koerake, sellega ei lubatud kummassegi isegi koera kotti toppides mitte. Seega meremuuseumi jätsime vahele ja delfinaariumis käis naine üksi, tema jäi etendusega rahule. Ma ise olen seda varem näinud, eks ta üks tsirkus ole, ma ei tea, kuidas tänapäeva loomakaitsjad sellesse suhtuvad. Mina aga tuiasin koeraga selle tunnikese samas metsa all, kus siltide järgi kubises puukidest. Meie pääsesime siiski puhtalt. Oleks mingigi normaalne välikohvik olnud, kus saanuks istuda ja pisukese õlle ajaviiteks libistada, aga ei ole mitte, vaid mingid burksiputkad. Täitsa arusaamatu, pered tulevad lastega sinna päevaks ja normaalset söögikohta pole olemas. Isegi pudeliõlut või normaalset kohvi ei olnud neis, limpsid, colad ja selline jama. Ühesõnaga söömist sellesse kohta mitte planeerida. Peale delfiinide etendust sõitsime Nidasse edasi, tore suvituslinnake, kus kaldapealsel promeneerida, välikohvikuid jalaga segada, üks mõnusam kui teine, kõik koerasõbralikud. Tagasiteel käisime läbi ka düünide raja, sellele kulus ka vist oma 2 tundi, mahtusime tagasitulekul napilt viimase praami peale. Hakkasingi juba bookingut lappama, et kui peale ei mahu, kuhu siis öömajale jääda. Oleks tegelikult leidnud midagi küll.

Kolmas päev oli Palanga, esiteks käisime koerte rannas, kus koeri eriti polnudki, aga inimesi piisas. Meie peni nägi esimest korda merd, pani algul kohe hooga vette, aga kui laine ta minema tahtis viia, siis hakkas pelgama. See koht nähtud, läksime Palanga keskusesse edasi. Auto kuhugi parklase ja tundus hea mõte rentida kohepealseks liikumiseks neljarattaline väntadega sõiduk, kuidas iganes seda nimetatakse. Algul mõtlesin, et võtan jalavaeva kergendamiseks kohe päevaks, milleks omi jalgu kulutada, aga rataste rentija vaatas imelikult otsa ja mainis, et olen kaua olen, raha võtab ta ainult oldud tundide eest. Mis, nagu selgus, oli minu teadmatus, jalgratastega, nimetet sõidukiga sealhulgas, võib vaid üksikutel lõikudel liikuda, kaldapromenaad, park, jalakäijate pea-allee ja muud kohad on ratastele keelatud. Ühesõnaga sa ei saagi sellega kuhugi ligi, sõitsin lubatud teed tunnikesega läbi ja viisin ratta tagasi. Ranna piirkonda seal loomulikult kah koerakesega enam ei saanud, aga muuli peal käisime keelumärgile vaatamata ikkagi ära, selleks istutasin koera kotti. Merevaigumuuseum tekitas kah pisukese pettumuse, minu meelest on Tallinna vanalinna suveniiripoodides merevaigust palju rikkalikum kollektsioon kui seal näha sai:) Aga ikkagi, kui juba kohal oled.

Need 3 kohta käidud, põrutasime järgmisel päeval Kaunasesse, kus olime kah paar päeva. Bolti tõukeratas aitas kingataldade kulutamist kontrolli all hoida ja koer pääses kuumadel tänavakividel jalgade kõrvetamisest.

Lõppkokkuvõttes oli siiski valgustav üle paljude aastate jälle need kohad läbi käia, kus viimati nõukaajal palju kordi käidud sai. Üldmulje siiski selline, et kohati nagu polekski midagi muutunud. Majad ehk pisut paremini värvitud, aga muidu, tsepeliin maitseb ikka sama moodi, ehk siis täpselt nii, et teist korda niipea ei telliks:)

6
0

Anželika jõudis siin vahepeal mainida, et kavatsevad Palangal õhtut veeta. Ööelu on Palangas vahva küll, igast õuest ja kohvikust kostub elavat muusikat, me küll vanemad inimesed, aga meile selline melu meeldib, no limiteeritud koguses muidugi. Just need elavad bändid kõikjal ja rahvas on lõbus ning heatahtlik, umbjoobes või laksu all ähmaste silmadega töllakaid ei kohanud kordagi, mida ma kodumaiste meelelahutuskohtade kohta küll öelda ei saa.

Aga sellisel juhul küsimus, miks siis üldse ööbida Klaipedas ja jamada taksodega, võiks pigem öömaja samasse Palangasse vaadata? Mu naine tellis omale mojito, menüü pildi pealt ei saanud aru, aga tegu oli oma liitrise pokaalikesega:) Ega meil kiiret polnud, ta sai sest lõpuks jagu kah. Ei tundunud kallis, vähemalt meie hindadega harjunule näib kõik soodsam.

1
0

Leedu ööelu võib põnevam olla pigem isegi Vilniuses. Juuli lõppu ei tea, siis on äkki enamik rahvast puhkuse ajaks lahkunud.

Suvel Palangas olengi käinud ainult ühel õhtul ja see on kindlasti huvitav koht ja palju rahvast, aga isegi eelmine suvi andis tooni ikkagi valgevenelaste ja venelaste läbu. Paljudel on Leedus kinnisvara või elamisluba vms ja said isegi koroona ajal rahulikumalt läbustamas käia. Elava muusika jaoks lahkusime äkki liiga vara, juba üheksa paiku. Aga seni oli peatänaval lihtsalt valimatu tümakas, maikadega karvased mehed, 20 cm küüntega tibid ja ohtralt Hiinast pärit nänni. No tegelikult oli täiesti normaalseid lastega ja lasteta peresid/paare ka jne, aga see esmamulje ülejäänud Leeduga võrreldes oli selline väga Ida-Euroopa kuurorti oma. Äkki sattus lihtsalt halb päev.

Vilniuses on isegi ilma ööklubideta päris suur ala keskusest ohtrate baaride ja restoranidega. Lisaks vanalinnale ka suur osa kõrval asuvast kesklinna piirkonnast. Juuli alguses oli kohalikke veel palju linnas ja nädalavahetusel käib tänavatel väga vilgas lõunamaa elu. Mis puhkuste ajal toimub, seda ei tea, äkki nad lähevad siis ise ka kõik Palangasse.

Kaunas on ka omamoodi ööeluga koht. Kui kõrgkoolid suletud, siis jäävad suveks tänavatele kohalikud pumbatud muskiltega bemmimehed ja nende vöölaiuste seelikutega tibid. Seltskond on ise muidugi jätkuvalt lõunamaiselt sõbralik, aga Vilniuse noortega on nagu veidi rohkem midagi rääkida :)

2
0

Uuri Druskininkai kohta.Väga ilus kohake.Meeletult kaunid loodusrajad,Majutust igale maitsele.Laenutades jalgratast ja sõites kogu linna ümbrus läbi,saad unustamatu elamuse.Ka õhtune melu on saadaval. Kannatab olla mitu päeva paigal,igav ei hakka.Olen puhanud seal mitmeid kordi.Täpsemat infot võin anda privas.Head planeerimist!

3
0

Druskininkais on minu hinnangul ka Baltimaade parim spa https://www.akvapark.lt/en/aqua-park/

1
1

Viktor54 tänan sellise ülevaate eest... kuskilt on kõrvu jäänud, et Klaipedas odavam ööbida ja just nimelt, et Palanga selline täiesti turistikas, et ühe õhtu oled ära ja sellest piisab.

0
0

Mainin ära, et me seltskonnast ainukesed Eestlased, ülejäänud soomlased, noh nende eelistused reisi osas on teada

0
0

Uudishimust küsin - mis on "soomlaste eelistused reisi osas"?

Mul on soomlasest ülemus (elab Soomes), mu üks eelmine ülemus oli soomlane (elab Eestis), mul on hea hulk soome kolleege nii Tallinnas kui Soomes. Ma ei oska nende kohta küll ühtegi ühist "soomlasele omast" reisieelistust öelda. Palangasse ma neil minna ei soovitaks.

4
1

@tripp no see, et saab korralikult puhata, et ei peaks tormama ringi, selline easy going. Minu tutvusringkonna soomlastel pole sellist ruttu siia/sinna minekut, pigem näen seda enda tutvusringkonna eestlaste peal rohkem, kaasa arvatud olen ise selline, et käiks kiiresti igal pool ära ja siis tõeliseks  nautimiseks ei jää aega. Või näiteks see, et rahaga väga kokku ei hoita, kui puhatakse siis puhatakse, mitte nagu minusugune kooner kes on harjunud kõige pealt kokku hoidma, tänu nendele olen vähemalt õppinud veidikenegi teistmoodi asjadele mõtlema :)

Palangale sa ei soovita minna, kuhu sa siis soovitaksid minna?

0
0

Palanga soomlastele meeldiks kindlasti , hea rahulik , park + merevaigu muuseum ja kohe promenaadi keskel baari/restose ja siis järgmisesse baari/restose . Kui rahvas nats noorem siis kambaga suure ratta peale õlled näppu ja tiirutama

1
1

Pigem pole seal Klaipedas pointi aega veeta ega majutuda. Sadamalinn, vanalinn suht olematu. Kaubandust jagub aga see pole ju ometi chill ?!
Pange Palangale , võtke rahulikult 3-4ööd . Sealt saate täiesti normaalselt teha nt 1-päevase väljasõidu Nida poolsaarele. Seda enam , et muuseumid ei huvita, siis chillige düünides. No delfinaarium on külastamist väärt.
Muuseas, Nidale autopraam edasi-tagasi oli vaid 13.-€ ! Aga Nida poole sõites on "tax-putka" ehk siis kooritakse turismimaksu, auto pealt 30.-€.
Viimane praam tuleb tagasi u 23.00 paiku.

Teistel päevadel võib külastada läheduses olevaid kohti nagu:

http://www.vienkiemis.lt/ (võimalus sauna üürida , suupisted , ujuda ja chillida)

ja väga lahe ja hea toiduga söögikoht-vabaajakeskus (rohkem küll perele aga siiski):

http://www.hbh.lt/

Lisaks on soomlaste jaoks puhkus ikkagi spaad - neid on ka seal piirkonnas Palanga-Šventoij

4
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased