Lennud Dubaisse novembris 2020

Tere. Palun abi, millised on võimalused Tallinnast Dubaisse (Araabia Ühendemiraatidesse) lendamiseks novembris 2020? Võimalik, et töö asjus tuleb lennata, seega pole mingi lõbureis. Tean, et koroona tõttu võivad piirangud iga päev, isegi iga tund muutuda. Aga mis on seis hetkel, täna? Milline on kõige parem viis kohale saada, mis lennufirmaga, millise vahemaandumisega? Kuupäevade osas olen paindlik.  Ise uurides leidsin infot, et saab Lufthansaga läbi Frankfurdi ja KLM-iga Amsterdamist, Ethiadiga sai ka vist? Lisaks lendab veel Emirates Stockholmist, mis võib olla kiireim variant kui lendude ajad klapivad 1h TLL-ARN ja 6h ARN-DXB. Aga on veel ideid, kas Air Baltic veab ette? Kas Riia, Helsinki kaudu ka OK lennata? Mingid teised lennufirmade soovitused? Qatariga vist pole mõtet ukerdada? Hoopis Abu Dhabi kaudu lennata? Kuidas praegu nende transferitega on? Kas saan õigesti aru, lennujaam on "ei kellegi maa" ja transferi/ ümberistumise korral iga riigi piirangud seal ei kehti. Kas oluline on siis lennujaamast mitte väljuda vahemaandumise ajal, et poleks sihtkohas segadust kust tulen ja mis piirangud mulle kehtivad koroona osas? Kuidas AÜE-sse sisenemisega lood? Lugesin, et viisat pole vaja? Koroona test vaja lennujaamas teha? Minegeid piiranguid Eestlastel Dubaisse sisenemisel? Abu Dhabil ja Dubail on vist veidi erinevad piirangud/reeglid koroonaga seoses? Kuidas tagasi tulles on? Kas Eesti on Araabia Ühendemiraatidest tulijatele mingeid karme piiranguid hetkel, tänase päeva seisuga? Kas piisab lennujaamas koroona testist ja mingi aja järel teisest testist ja kui need negatiivsed siis eneseisolatsioon/karantiininõue ei kehti? Jällegi.. saan aru, et kõik võib siin päevade ja nädalatega muutuda. Aga mis on hetkeseis? Veel ideid millele mõelda enne seda võimalikku reisi?

Postituse lõpp läks kaduma. Kirjutan selle siia kommentaari:

Küsin abi, kuna olengi suht segaduses mis see viimane info siis on, vm ja reisi targalt ja mingid AÜE lehed tšekitud aga oleks vaja veidi tarka nõu tripikatelt.

Suur suur aitäh ette! :)

Emirates lendab Frankfurdist. Vaja on teha koroona test ja vajalik ka reisikindlustus. 

Lufthansa vast kõige lihtsam variant.

Mõistlik on võtta kõik lennud ühele piletile ja seega on Lufthansa tõenäoliselt üks kindlamaid variante. Lende läbi Amsterdami ei maksa eriti vaadata, sest Tallinn-Amsterdam lennud on Aasa poolt enamasti keelatud. Hetkel on üks harukordseid nädalaid, kui need jälle lubatud on. Reedel selgub järgmine nädal.

Dubai reeglid on nende ametlikel lehtedel ilusti kirjas ja eks nad sellised olegi nagu lugesid.

Abu Dhabil tunduvad olevat karmimad reeglid. Seega ei näe mingit põhjust, miks peaks lendama hoopis Abu Dhabisse kui sihtkoht on Dubai. Hetkel on kõige kindlam kohale saada kasutades võimalikult väheseid lende.

Eestisse naastes kehtivad samad reeglid nagu praeguseks peaaegu kõigi EL-i riikide puhul. Teed lennujaamas esimese testi ja siis järgid edasisi reegleid.

Lisaks veel nii palju, et minul on kõik oktoobriks ja novembriks võetud Lufthansa lennud Tallinnast tühistatud 100%. S.t. paar-kolm nädalat ette tuleb kiri, et oi sorry, äkki lendaks pool päeva või päev hiljem, 2-tunnise ümberistumise asemel 16-tunnisega, väike öökene ehk Frankfurtis?

Seega ma ei ostaks seda piletit mingil juhul varem kui ca 2 nädalat ette, kui reaalne lennugraafik on paigas, muidu pärast jälle võimled mingite muudatustega.

Kui Lufthansa piletid olid ostetud suve jooksul, siis sügisest nad võtsid Tallinna lende kõvasti vähemaks. Hetkel kehtiv minimaalne graafik jääb suure tõenäosusega talveks kehtima. Seega tasub hilisemaks ajaks pileteid ostes vaadata järgmise nädala graafikut ja osta piletid vaid samadele nädalapäevadele. Sama kehtib tegelikult ka teiste lennufirmade puhul.

Tere, 

Käisime ise just Helsinki kaudu Dubais kaks nädalat ja saabusime eile. Lennu ostsime 3 päeva varem kui lendasime. Helsinki-Paris-Dubai KLM kodulehelt, aga lende korraldas Finnair ja Air France. Soomes kontrolliti põhjalikult sihtkoha maa reegleid ja nõuti vastavaid pabereid , et lennule pääseks. (Reisikindlustus ja Covid neg test mis 72h sisse mahuks kui sihtkohta jouad. 

Lennujaamades ja lennukites range maskide kandmise nõue, nii kui nina välja topid tullakse keelama voi keegi kaasreisija kukub paanitsema. 

Dubais olukord sama, kõikides valikes kohtades (isegi autoga soites) on maski kandmise nõue. (Trahv 5000 dirhami / 1170 eur) 

Ainult süües ja üksi autoga sõites ei pea maski kandma. Riigist lahkudes samuti COVID neg testi tõendav paberi olemasolu nõue. Kusjuures kõik peab olema paberil väljaprindituna, mitte mobiiltelefonis. 

Testimine Dubais (vastus 24h jooksul) keskeltläbi 375 dirhami. Sain räägitud isiklikult omale lastetesti,  mida võetakse kurgu kaudu ja maksin 500;) kellel soovi võin kontakti jagada. Ei viitsi kellegile loengut pidama hakata kui kahjulik see testimine tegelikult on (selle info leiate ise ka ülesse kui veidikenegi otsimisele aega raiskate) aga EI soovita kellegil testida end Synlabis kus reaalselt lõhutakse teid ära kuna neile nii on õpetatud proove võtma. Reisikaaslasel siiani komplikstsioonid ja peavalud ning pidev sissehingamisel “brainfreeze” tunne. 

Helsinki tagasi jõudes ei nõutud mingit karantiinis olemist ega kohustuslikku testimist.

Timo84, kas saaks kinnitada numbreid? Saabudes peab test olema tehtud 96h max, trahv maski kandmise eest 3000 dirhamit ja lahkudes nõutakse testi olemasolu vastavalt sihtkoha riigi reeglitele? Eestisse maandudes siis mitte?

oot, kümnetelt tuhandetelt on teste võetud ja esimest korda kuuleme, et inimesed lõhutakse ära ja aju külmub peale seda, njah....

Sisuliselt ammendava ning autoriteetse info AÜE sisenemis- ja väljumisreeglite kohta leiab Emirates'i kodulehelt: https://www.emirates.com/english/help/covid-19/dubai-travel-requirements/tourists/. Sisenemisinfo vastab timo84 kirjeldatule, siia võib vaid juurde lisada et Saksamaalt (nt Lufthansaga) või UKst saabudes saab testi teha ka saabudes lennujaamas. Samas on rida riike (nt Venemaa), kust saabudes tuleb lisaks varasemale tekstile kohapeal lennujaamas teine test teha. 

Tagasilennule eelnev test ei ole mitte Dubai nõue, vaid sõltub sihtriigi nõudest, seega kui Soome nõuab testi, siis tuleb see teha, aga kui mõni muu riik Dubaist tulijatele testi ei nõua, siis seda tegema ka ei pea. Testimiskohad leiab sealtsamas lingilt, hind ca 370 AED (Emiratesi klientidele soodsam).

Mis testimise tervisemõjusse puutub, siis soovitan kõigil kurtjatel võrdluseks maosondi neelata, selle traumaga võrreldes on ka kümme ninatesti lapsemäng. Kuigi eks sõltub võtjast, Qvalitase neiud lennujaamas olid minu kogemusel oluliselt hellemad kui Synlabi vana kooli õed lauluväljakul ;-)

Tere, viibin Dubais ja neljap öösel tagasi Eestisse. Oskab keegi öelda, kas tagasitulles nõuti kusagil ka koroona testi? Tulen tagasi Dubai-Frankfurt-Tallinn.

Mida eile nõuti, pole enam kuigi oluline. Kui sul on juba sümptomid, tee test ja jääd sinna. Kui sümptomeid pole ja lendad eelduste kohaselt Lufthansaga, siis oleneb kas sinu lend on nende pilootprojektis, mida (osaliselt) testitakse, testi tasu kohta ei tea. FRA-TLL lend vaevalt nende seas on, DXB-FRA ka vist mitte. Emirates seevastu nõuab enamikelt testi. FRAs oleneb ümberistumise pikkusest, kui ööbimist pole ja viibid ainult transiittsoonis, ei pea testima, Saksamaa elanikele tasuta, muidu mitte. Tallinnas tasub test teha kuna saad ilmselt tasuta selle.