Lennufirmade lojaalsusprogrammid 2020+

Tere!

Tõstataks ühe küllaltki laiapõhjalise teema, mida ilmselt paljud tripi külastajad valdavad.

Mis lojaalsusprogramm kõige mõistlikum oleks, kus punkte koguda, kui peamised lennufirmad, millega lennata on Tallinnast lendavad (LOT, Finnair, SAS, Lufthansa).  Mida tasuks lojaalusprogrammi valimisel arvestada?

Saan aru, et Miles and Morel saab lounge kasutuse peale 30 lennusegmenti või 35 000 miili. Kas SASi eurobonus programmil on paremad pakkumised? Saab vist SAS lounge kasutada juba 10 segmendi täitumisel, kuid teisi lounge 50 segmendi täitumisel. Või on hoopis mingi kolmas/neljas programm parem? Mis hüvesid peale lounge veel lojaalsusprogrammid annavad?

0
0
1
2

Sinu boonusprogrammi lehel peaks kusagil olema päris põhjalikud tabelid ja võibolla isegi kalkulaatorid, mis näitavad, kui palju punkte tuleb. 

Finnari Plusil on näiteks selline leht: https://www.finnair.com/us/gb/finnair-plus/earn-points

0
0
0
0

Raul-R - Kas saaksite palun lähemalt selgitada, kuidas on võimalik ka Eestis Lufthansa Miles&More kaarti saada?

0
0

Marko, teed netis ära ja saadeakse koju?

0
0

Ma oskan ainult enda kogemust jagada - lendan keskmiselt palju (2019.a ca 100+ lendu, kõik economy class, 2021.a ca 65 lendu (ca 4 kuud oli tervislikel põhjustel lendamata), kõik economy’s). 

1. Minu seni läbi aastate “lemmikum” FFP on olnud Lufthansa Miles&More. “Kolisin” sinna vist siis kui Estonian Air (mis oli SAS’iga partnerluses) ära kadus ja tuli rohkem lendamist Lufthansa, Adria & LOTiga. 30 segmendiga (ca 7-8 ümberistumisega lendu Tallinnast) saab juba “hõbeda” (Frequent Traveller), mis annab nt LOT’il tasuta pagasi sõltumata piletiklassist, ja sissepääsu LH sõlmlennujaamade lounge’idesse  (sh FRA, MUC, WAW, BRU, ZHR jne) kui lendas Lufthansa partnerfirmaga (sh LOTi või Swissiga nt). Miilide eest olen saanud kohe rohkelt “tasuta” lennupileteid -> nt Euroopa-sisestel lendudel ei ole maksud midagi kõrget ja olen Tallinna saanud 20€ eest. Miile teenib kõigilt Star Alliance’i lendudelt.  Arvestades Tallinnast lendavaid lennufirmasid ja Lufthansa partnerlusi (segmentidena lähevad arvesse mitte ainult Lufthansa, vaid ka LOTi, Swiss’i, Brussels’i jt lennufirmase lennud), on see minu meelest kõige lihtsam viis mingitki staatust saada. Minul on see olnud juba aastaid. 

2. Finnair’i “hõbe” ei ole ka Tallinnast lennates keeruline. Olin isegi igati “hõbeda” teel ja oleksin selle suveks saanud (paiknen tegelikult Varssavis, seega Finnair pole esimene valik). Paraku kinkis sõber mulle ootamatult “kuldtaseme” kui ta ise Platinumi sai ja nüüd katsun detsembriks taas kullaks reklassifitseeruda (vaja 80 lendu ehk ilmselt suur osa mu Tallinnas käike saab olema nüüd Finnairiga - õnneks nad ongi kõige odavamad sageli ja ühendused Varssavist lühikesed & ajad head). Hõbeda boonus oleks olnud tasuta pagas. Kullaga saan nüüd OneWorld lounge’idesse kui lendan OneWorld’iga. Meeldiv, seega eesmärk on nüüd ise see “kuld” hankida.

3. Sky Teams’i taset on Tallinnast lennates vist keerulisem saada, aga hetkel on KLM / AirFrance’iga staatuse saamine minu meelest väga lihtne. Kahe pikamaareisiga saab juba hõbeda enamasti, sest KLM/ AF hetkel (kuni 30.06.22) duubeldavad kvalifitseerimiseks vajalikke XPsid. Hõbedaks vaja 100XPd, üks trip Prantsuse Kariibidele on nt 60-70 XP praegu. Ma sain hõbeda 1,5 reisiga - käisin AirFrance’iga Guadeloupe’il ja KLM’iga Costa Rical. Costa Ricale jõudes oli juba üle 100 XP käes. Nende Flying Blue Silver annab tasuta pagasi iga piletiklassi puhul, samuti nt tasuta istekoha valmist kohe peale piletiostu (muidu on tasuta ainult check-in’i ajal). Kullaks vaja 180XPd ja hetkel tundub, et kolme järgneva reisiga saan selle ka kätte (siis saab lounge’idesse jne). Tallinnast lennates on KLM/AF partnerlus AirBalticuga - peate uurima, kas nende opereeritavatel lendudel ka XPsid teenib. Ma seda kahjuks ei tea, sest Varssavist lendavad mõlemad nii KLM kui AF. Küll aga neil on väga soodsad (minu subjektiivse hinnangul) Kariibi kandi piletid - alles ostsin Belize’i piletid 650€ eest, Guadeloupe & Martinique on enamasti ca 400€ kanti, Costa Rica oli jõuludeks samuti ca 650€. Nii et tasub uurida, sest hetkel on neil staatuse saamine küllaltki lihtne. 

Kõik mu lennud on ostetud Economy klassis, vahepeal olen punktide eest ka nt Finnair’i business’is lennanud - kuigi ega see Euroopa-sisestel lendudel pole oluline. Minu peamine huvi FFP-de puhul on pagas ja lounge’id - lounge’ides saab ikka hästi puhata ja rahulikult aega veeta või tööd teha, mida niisama ootealal ei saa. Ma olen koguni koolituse andnud FRA lounge’is viibides (ei olnud küll planeeritud nii, aga lennud hilinesid jne). 

Lounge’ide pääset saab muidugi ka nt Lounge Key või Priority Passiga ka. Tegin endale selle Swedbanki Platinum kaardiga koos, aga nüüd vaatan, et äkki polekski vaja olnud - lihtsalt ei osanud ette arvestada “kingitud” Finnairi “kullaga” ja KLM/AF “duubeldamisega” :)

2
0

Tip, Igati asjalik jutt, aga täpsustan, et Finnairi kulla saad mitte 80 vaid ainult 46 Finnairi või Oneworldi lennusegmendiga. Seega näiteks  1 kord kuus Varssavist läbi HEL Tallinna ja tagasi kindlustab aastaga kulla. Ise olen AB otselendude asemel tihti ka Riia ja Vilniuse teinud Tallinnast Helsingi kaudu, kuni lende puudu on.

Jah, pagas (kulla ja platinumiga ka lisaks golfikott või suusad-lumelaud) annab võimaluse odamavate light piletitega opereerida ka siis, kui kola kaasa vaja vedada. Lisaks lounge sissepääsud, tasuta istekoha valimised ja upgrade voucherid, kui staatuse taas täis teenid. Platinumiga meeldivaks lisaks varuväljapääsu ja premium economy istekohad ja 1 jook pardamenüüst kogu perele / broneeringule. Kõik need eelmainitud edud toimisid näiteks eile suht. pikal Euroopa lennul väga hästi. 

Ise hakkasin Finnairi hõbedat 5-6 a tagasi taga ajama siis, kui tööga seotud otselennud Tallinnast Vilniusesse  olidki reaalselt palju kallimad kui HEL kaudu. Ja kui siis Finnair lõpetas ühel hetkel hõbedaga lounge sissepääsud, sellest tuli motivatsioon ka kuld ära teha. Kullast sai mõned aastad tagasi Platinum.…mis koroonaaja pikendustega õnnestus jälle täis lennata, aga ilmselt aasta-paari pärast üle kulla ei jaksa  nendega lennata (sest tuleb ju ka teisi lennufirmasid / aliansse ja vahel ka odavlendajaid kasutada).

0
0

@tom

Oh, muidugi on vaja ainult 46 lendu Finnairi kulla jaoks. Ise ka imestan, kust see 80 kirja sai :) :) Vaatasin just, et mul 2 juba olemas, vaja veel 44 segmenti detsembriks teha - mis teeb umbes 11 Varssav-Tallinn käimist ja on igati saavutatav

0
0

Viimane AY+ promotion ei pidanud ju isegi lendama, et gold saada, isegi plati sai sealt ju kabetada.

Statusmatchidega saab reeglina kôik ûlejàànud suured alliansid ka kàtte - suur kûsimus muidugi, mis nendega peale hakata samaaegselt ja kuhu kôige enam panustada tasub.

Vast oleks môistlik lasta neid endale kinkida lasta, isegi EUR ekvivaldendi vastu, kui iganädalaselt ei lenda.

0
0

@spek, jah, Finnair on COVID aegadel vist 2 korda teinud punktide müüki, kus sai staatust ja ka kabetada kulda-platinumit. 

Aga hetkel ei leia mingit status matchi varianti, kuidas Finnairi kulla või platinumi eest Star Alliance’i  kulda saaks välja kaubelda. Äkki annad nõu?

Viimati pidi TAP-iga matchides ka ostma kalli raha eest punkte aga selle kuld sai juba läbi ja nüüd vaja punktidele rakendust leida. Turkishiga sai lennatud ja uuritud, aga ei miskit… Kuu pärast ka Luftiga lennud, oleks ju hea FRA lounge üle vaadata…

0
0

TAP’il minuteada match üleval, palju raha ei tahetud. TK’sse peaksid proovima kirjutada, aga kui korra oled teinud, siis sama accountiga ei lase korrata.

EUR eest saab làikivad kaardid

1
0

@spek,  Peab uurima, kas TAP laseb mitu korda järjest taodelda, näiteks AB väitis 1-2 aastat tagasi musta kaarti jagades,  et  “once in lifetime” vms. Aga kirjutan ka  Privasse.

1
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased