Lennujaam Tallinnas

Pean siis esimest korda lennukiga sõitma ja suht tühi maa mis lennujaamas enne tegema peab.Äkki aitaksite,et mida tegema peab,et mitte päris lollinnna kohale minna.Kuidas check in,asjde kontroll jne.:=)

Äkki esimest korda tuleb ema ikka kaasa ja näitab ära, mis ja kus? Tavaliselt on lennujaamas väljas kirjad, kus toimub lennule registreerimine, kus turvakontroll jne. Samuti on seal ka mõned töötajad harilikult liikvel, kelle käest julgust kokku võttes saab ka küsida, et kuhu nüüd.

Esimene kord ju.

Lennulaamas püüa olla 1,5-2 tundi enne lennu algust. Kõigepealt tuleb teha chek-in ehk lennuks registreeruda. Selle jaoks on olemas teenindusletid ja lettide taga tõenäoliselt pikad sabad. Leti kohal on ekraani peal lennufirma logo. Mine õige logoga sappa.

Kui järjekord sinuni jõuab anna pass ja pilet. Vastu saad pardakaardi. Kui on pagasit saad selle ka samas ära anda.

Peale tšekkimst mine turvakontrolli sappa. Seda näed ka juba tõenäoliselt eemalt. Enne turvakontrolli pea meeles, et vedelikke,pastasid ega terariistu (küüneviil või käärid) ei tohi käsipagasiga lennukisse kaasa võtta.

Turvakontroll läbitud jõuad järgmisesse ootesaali. Seal vaata seinal olevatelt ekraanidelt millisest väravast sinu lennuki peale minnakse. Otsid värava üles, teed vahepeal ka veel väikesed õlled (kui vanus lubab) ja u. 15 minutit enne lendu näitad ette pardakaardi ja oledki kohal. NB! pardakaardile on ka istekohad märgitud.

Muidugi saad alati töötajate käest nõu küsida.

Kui kohale jõuad tundub aga kõik eelnev lapsemäng olevat. Kuhu lendad?

Ilusat reisi.

Igatsorti lennujaamadest ja seal käitumisest/toimimisest on siin foorumis kyllalt juttu olnud. Vaevalt, et Tallinna lennujaam millegipoolest oma maailma suurtest vendadest erineb. Loe postitused läbi, ehk saad hyva nöu.

tallinna lennujaamas ei ole küll 2h enne midagi teha. ca 1h enne jõua kohale, otsi väljuvate lendude juurest õige firma nimega check in laud ja oota järjekorras (kui see on), et check in ära teha. Kogu vedelikega pagas anna ära sealsamas, siis jaluta edasi sinna kus on läbiotsimisprotseduur.

edasi on tallinna kalleimad kohvikud ja baarid ja võrreldes muu maailmaga kallid lennujaamapoed. riia ja vilniuse lennujaamades on kosmeetika ikka kümneid protsente odavam. läpakas või raamat on abiks.

ehk siis:

  1. otsi õige check in laud üles.
  2. tee check in ära.
  3. mine läbi turvakontrolli (passikontrolli)
  4. vaata järgi, kust väravast sinu lennuk väljub ... ja siis veeda aega nagu oskad.

ära nüüd palun ärgita inimesi lauslollusele. 1h on ka Tallinna lennujaamas ikka väga vähe tänasel päeval. Olen ise viimati mingil täiesti ajuvabal kellaajal, mida ei oskaks tipptunni hulka liigitada, turvakontrolli sabas passinud ca 25 min+enne seda veel ca 15 min check ini sabas lisaks. Nädalavahetused on ilmselt selles osas veel eriti hullumaja, et siis on lisaks tavalendudele veel hulganisti charterlende ja sellest tunnist võib väheks jääda. Teemaalgatajale teadmiseks-lennule registreerimine lõpeb reeglina 30 min enne lennu väljumist.

Kui tegu on Estonian Airiga, siis soovitan kasutada võimalust teha check-in ära eelmisel päeval. Sai ise seda kasutatud ja maru mugav oli - eelmisel päeval sai lennujaamast mööda sõidetud, paari minutiga (juhtus rahulikule ajale) check-in ära tehtud ja järgmisel päeval läksin pool tundi enne lendu lennujaama. Kuigi nad lubavad check-ini avada 24h enne lendu, siis korra õnnestus natuke ka vihastada, kuna 19h enne lennu algust polnud veel lennunimekirjad check-ini jõudnud ja ma pidin korra veel samal päeval läbi käima. Seega päris 24h enne pole mõtet kohale minna.

Parem olla lennujaamas varem kui hilja. Mul on CSA Czech Airlines lennufirmaks, neil lennujaamas miskit esindust pole, aga kas pagasi saab ikka eelmisel päeval ära anda? Suvalisse lauda? võid kuidas? Tänud!

Saab ka pagasit ära anda.Kaasa võta dokument sest muidu pead checkinist korraks hommikul läbi minema,sest pardakaarti me üldjuhul kätte ei anna kui pole isikut tuvastanud.CSA lendudele registreerimine toimub checkini laudade 10-18 juures.Logo käib ka ekraanidelt läbi:)Ehk siis Estonian Airi checkini laudade juurde pead pöörduma.Lennule saad registreerida orienteeruvalt 21h enne väljalendu,enne uue süsteemi tulekut oli jah eelneval päeval ükskõik millal,uue süsteemiga tulevad lennu nimekirjad süsteemi orienteeruvalt 22-23h ennem väljalendu ja lend ise registreerimiseks lahti kuskil 21-22h enne.Äraantavat pagasit lubatud CSA lendudel Tallinnast 23kg,käsipagasit 12kg..Terminalis esindab Estonian Air CSA-d.Ülejäänud info mis soovid saad juba regitreerimse käigus..Lisaks,ei soovita minna eelmisel päeval registreerima enne 17-t,üldjuhul on igapäev u kella 18-i tipptund..ehk siis palju rahvast..on auke kus pole üldse rahvast kuid selline 17-19 on mõnus aeg,kui just mingit erilendu pole..

Meeldivat lendu

Aga kui on ümberistumised siis kuidas toimida, saan ära antud pagasi tagasi ja pean järgmises lennujaamas ennast uuesti uuele lennule registreerima? Ja uuesti pagasi ära andma? Kui ümberistumisevahe on lühike näiteks 1,5 siis mida siis peab tähele panema ja kuidas toimida et mitte maha jääda järgmisest ja esimest korda kui lendad siis tunduvad vast need mujal maailma lennujaamad ikka vast päris suured ju vöi? . . . Trip.ee lisas suured algustähed!

leesment7-le tänud! Ma olen suht roheline reisimise osas. Eelmisel korral lihtsalt küsisin teenindajalt, et kas läheb lõpp-punkti pagas välja. Läks. Vist on nii, et kui oled piletid ühest ja samast kohast ostnud, siis enamasti registreerivad lõpuni välja ja vahepeal ei pea ümberistumise lennujaamas pagasit välja võtma. Näiteks mul oli marsruut Tallinn-Praha ja siis Praha-Istanbul ja broneering sai kõik ühest büroost tehtudtud ja kõik olid ühe sama lennufirmaga. Ja pagas saadeti kenasti Istanbuli välja. No ja Praha lennujaamas nii muuseas küsisin ka sealt, et kas pagas on istanbuli poole teel või on vaja veel miskit teha. Ei olnud vaja miskit teha.

aga kui on erinevad lennufirmad siis kuidas protsess sellisel juhul toimib, kas on lootust, et pagas jõuab sihtpunkti ja mina nõutan selle sihtpunktis endale ainult välja nö?

Lootus on aga sõltub ikkagi sellest, kui oluliseks sa oma pagasit pead (s.t kui kiiresti sul seda vaja on) ja kui tihti sinu sihtpunkti lennukeid lendab. Ise olen nii mõnigi kord pigem pagasi vahepeal välja võtnud ja uue check in teinud. Aga põhimõtteliselt Tallinna Lennujaamas öeldakse, kas on võimalik lõpp-punktini check in teha või mitte.

st alati kuhu ma ühes lennujaamas pagasi annan saan teises lennujaamas sarnasest kohast kätte ka vöib peab selle eraldi tellima?

Ümberistumistega on nii,et sulle seletatakse esimeses punktis kus end registreerid ehk siis Tallinnas ntx,mis ka kuidas edasi toimib..Kui su pagas registreeritakse lõpuni sihtkohta siis seal ka kätte saad,välja kuskil võtma ei pea..Kui sellisel juhul pagas kaduma on läinud st lõppsihtkohas kätte ei saa siis tuleb koheselt ka pöörduda Lost&Foundi ehk pagasiteenindusse ja seal registreeritakse kadumine. Pagasi lõpuni registreerimine sõltub sellest milliste firmaga on esimesel lennufirmal pagasiveo leping ja millistega mitte..Kui pagasiveo lepingut pole siis ei saa ka pagasit lõpuni..Ntx Estonian Airiga reisi alustades ja ntx edasilend on Continental ei saa pagasit lõpuni saata ehk siis ümberistumis lennujaamas peab uuesti checkini minema jne..Sellest informeeritakse ja registreerimise käigus nagu juba alguses mainisin.. Pagasi saab alati kätte seal kus kõik pagas tuleb ehk jälgides Exit silte jõuad enne väljapääsu pagasi lintideni kus pagas ka lennuki pealt jõuab:) pagasi annad ära checkinis a kätte saad saabuva pagasi saalis:)