lennupiletid.lennujaam.ee

Tere

Kas keegi on ostnud pileteid pealkirjas olevalt saidilt - kas kõik töötas nii, nagu vaja ning kas mured leidsid lahenduse?

1
2

ee, küsiks nagu ikka, et miks peaks sealt ostma. Viimasel paaril aastal on mõistlik olnud otse lennufirmalt osta, vähem muret kui mingid muudatused jne.

9
0

Vahendajate kaudu ei leia mured pea kunagi kiiret lahendust, sest nad saavutavad soodsa hinnad tugiteenuste pealt säästmise kaudu - kui mingi jama on, siis on neid raske kätte saada ja kättesaamise korral lahendused venivad. Osta ikka otse lennufirma käest.

4
0

Vahendaja kasutamist kaalun ennekõike seetõttu, et on mitu ümberistumist ja sellest tulenevalt tundub mugavam. 

St ma olen reisimises veel üsna võhik ja veidi pelgan valekalkulatsioonidega kogu asja peapeale keerata :)

0
2

mismõttes mugavam? Kui on ühel piletil, siis ju mingit vahet ei ole, kui on eraldi piletid, siis ma kahtlen, et lennujaam.ee sulle garanteerib edasilennu kui maha jääd. 

Või ehk seletad, mismoodi see mugavam on kui otse lennufirmast ostes?

1
0

Ryblik, pane tähele, kui näiteks mõni lend sealt on kirjas "self-transfer", nt kui kasvõi üks neist on Ryanair või WizzAir, siis niikuinii pead arvestama sellega, et võtad kohvri jaamas välja, väljud lendude alalt, tuled uuesti turvas sisse jne. Ja selle ajakulu sõltub lennujaamast ja kellaajast väga palju... Seal vahendaja kaudu samuti ei garanteeri keegi, et kui sa maha jääd, siis üldse uue pileti saad. 

Sellisel juhul kui mitu lendu on ja kindluse mõttes on tunne, et on vaja vahandajat, võib isegi lihtsaläm läbi suvalise reisifirma neid pileteid osta.

3
0

Ostmine võib vahendaja kaudu mugavam olla - saad lennufirma X ja edasilennuks lennufirma Y piletid kohe kätte. Aga seal mugavus lõppeb - kui lennufirma X lend hilineb, siis X ei kompenseeri sulle midagi, oma asi, et maha jäid. Võib juhtuda, et pead sel hetkel ostma kordi kallima pileti, et sihtkohta jõuda. Esialgu soodne pakkumine võib lõpuks üsna kalliks kujuneda.

Kui sa ostad jätkulennu ehk lennufirma kodulehelt kaks lendu korraga, siis reeglina nad vastutavad selle eest, et sa järgnevale lennule jõuaksid ja hilinemise korral organiseerivad sulle asenduslennu või kompenseerivad rahas. Siin tasub tähele panna olulist punkti - kui lennufirma sunnib sind kahte lendu eraldi ostma (nt Wizz, Ryanair jpt odavlennufirmad), a'la Tallinnas Rooma ja hiljem Roomast Ateenasse, siis ei ole tegu jätkulennuga vaid varemmainitud "self-transferiga" ja õigel ajal Roomas Ateena lennule jõudmine on su enda mure. See on neil ärimudelisse sisse kirjutatud ja eks see on ka üks põhjus, miks nad saavad nii odavalt pileteid müüa.

0
0

Ryblik, kui sa oled piletite ostmises vähekogenud nagu vihjad, ära siis küll imelikelt vahenduslehekülgedelt osta, võta ikka lennufirma lehelt või palun väga tuntud reisibüroost näiteks Estravelist. Suure kogemusega reisija oskab hinnata, kas ta tahab riski võtta vahendajaga - ja tavaliselt ta ei taha!

6
0

no kui nüüd päris aus olla, siis on ka see antud sait ühe kaua tegutsenud reisibüroo oma, aga see selleks.

2
0

Ega reisi murega planeerimisest head nahka ei tule. Sea parem sammud mõnda reisifirmasse, kasvõi sedasama lehte haldavasse, küsi oma küsimused ära ja saad nendele ka vastused

1
0

Kuna pigem soovitatakse ise kõik lennupiletid osta-otsida, siis kus ma tean, kas pean lennujaama B saabumisel pagasi välja võtma ja uuesti kogu kontrolli läbima, kas pileteid ostes saan kuskile nn linnukese panna, et tegemist on jätkulennuga vms? Kas Tallinna lennujaamas prinditakse mulle kõik piletid välja ja need ongi siis nö ühel piletil?

Kogenud reisijatele ilmselt tunduvad rumalad küsimused, aga ärge liiga õelad olge :)

1
0

Ega ilma kogemuseta ei teagi. 

Kasuta otsinguks näiteks Momondot või Skyscannerit. Aga pilet osta sellelt firmalt, kelle lendu need kaks otsingumootorit sulle näitavad. 

Kui tahad teada, kas pead jaamast väljuma, jälgi seda, et tegelikult mõlemad kirjutavad juurde sellise asja nagu "self-transfer". 

Üldiselt on self transfer sellisetel lendudel, mis on kas mitme eri firma omad või sellistel, kes koostööd ei tee. 

Euroopast rääkides, odavlennufirmad teevad ühe otsa reise. Nt Ryanair ja WizzAir. Neil on igal juhul self transfer, kui juba üks lend komplektis nendega. Nad müüvad vaid oma pileteid ja üks ots korraga. Enamus tavalennufirmasid, nt Finnair, Lufthansa, SAS, KLM jne müüvad aga jätkulende, kus ei pea pagasiga jändama, astud ühest lennukist välja ja sisuliselt teisest sisse. 

Üldiselt, kui eraldi pileteid ostma hakkad ja näiteks Lufthansa lehelt ostad, siis saad kõik jätkuühendusena. 

Ja nüüd siis tagasi otsingutese.nees mootorid pakuvad ajaliselt kombinatsioone. Kliki lahti täpne kirjeldus ja nad hoiatavad alati, kui tuleb väljuda. Ühtlasi selliseid pileteid pead ilmselt ostma ka mitme firma lehelt korraga. Nt, Ryanairilt ostad ühe Wizzilt teise pileti. Kui keegi neid juba koos müüb, siis see on vahendaja...

Ja jah, kui sul on jätkulende, siis alguspunktis saad juba sellise pileti(d), mis kajastab kõiki lende. Odavlennufirmad on parem nii, et ära kunagi letti roni, see neil paras kulu, neil on veebis odavam (reeglina tasuta, jaamas aga juba üsna kallis) end lennule registreerida ja piletid kätte saada...

6
0

to: Maliliisu. Super kokkuvõte piletite ostmisest. Ega isegi MyTripiga saadud sebida, õnneks enne Covidit.  Tõesti, siin on esmased "must have" soovitused kõigile algajatele reisihuntidele.

1
1

Veel mõned soovitused algajale lennureisijale:

1. Mina olen moodsal ajal reisides alati lennufirma äpi telefonisse tõmmanud, sest seal saan mugavalt teha nii check-ini, osta pagasit juurde, näidata pardakaarti jne. Ei mingit printimist. Tavaliselt teen pardakaardi kättesaamisel äpi kaudu sellest ka kohe kuvatõmmise juhuks kui internet peaks õigel hetkel alt vedama (vanakooli viis on välja printida, seda pole enam aastaid teinud). Veendu, et oled enne reisi äppi sisse loginud, siis ei pea paroolide resettimisega jamama.

2. Enne lennujaama minemist vaata youtube'ist mõnda koti pakkimise videot ja/või tutvu Tallinna lennujaama soovitustega. Kraamm millest ei soovi mingil juhul ilma jääda pane kotti, mille võtad salongi kaasa. Vedelikud, kreemid ja salvid peavad mahtuma ettenähtud suurusega läbipaistvasse kotti, max suurus ühe vedelikku sisaldava konteineri kohta on 100 ml (ei loe, kui pakend 150 ml ja alles vaid 10 ml, võetakse ära). Tühja veepudeli võid alati kaasa võtta, paljudes lennujaamades (sh Tallinnas) saab seda tasuta täita.

3. Võta lennukisse näts või klaaskommid kaasa, sest pidev neelamine aitab ühtlustada sisekõrva ja väliskeskkonna õhurõhu erinevust. Õhku tõustes õhurõhk langeb, maandudes normaliseerub.

4. Lennujärgse väsimuse vältimiseks soovitan lennukis vett juua, sest lennukis on õhuniiskuse tase väga madal. Üldiselt soovitatakse ka alkoholi vältida, sest see viib kedast vett minema, aga ise olen mõistlikus koguses joonud ja pole negatiivseid mõjusid täheldanud.

5. Osta alati reisikindlustus, kunagi ei tea millal seda vaja võib minna. Paljude pankade krediitkaardiga tuleb kindlustus kaasa, uuri pangast. Paljud on krediitkaardi ainult reisimisega seotud hüvede pärast võtnud.

6. Google mapsis saab piirkonna kaardi enne reisi wifis alla tõmmata. Võrreldes rändlustasuga ei võida sa palju, aga sul on see-eest offline kaart juhuks, kui levi puudub. GPS on reeglina kõikjal olemas.

3
0

Kunagi ammu olen korduvalt lennujaam.ee pealt ostnud. Enne kui Momondo ja Skyscanneri leidsin. Töötas küll, aga miks?

0
0

Olen ka kunagi ostnud läbi selle lehe. Kui ei eksi, siis Novatours on see ametlik vahendaja. 

Kõige esimesed lennupiletid ostsin nõnda. Edasi sain aru, et täiesti pointless läbi vahendaja osta.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased