Londoni ühistransport

Kuidas oleks kõige mõitlikum Londonis liigelda? Viibime Londonis 4 päeva. Millist transporti on mõtekas kasutada? Kas oleks mõistlik soetada Londoni reisikaart vi Oyster kaart? Maandume Standsted´is ja majutume West Hampstead´is. Meil siis kultuurireis!

Metroo loomulikult.Maksta saab pangakaardiga/viipega.Makse toimub väljumisel.

0
0

Kaardimaksetega tuleb jälgida, et kasutad alati samat kaarti sest on päeva ja nädalane ülempiir millest edasi enam tasu ei küsita (päevalimiit vist umbes GBP 9). Kaardimakse tuleb tõenäoliselt majanduslikult mõistlikum, kui sõidetakse plaanipäraselt. Visitor Travel Card (mida kohapeal osta ei saa ja tuleb kas postiga tellida või mõnest reisibüroost osta) annab vabaduse sõita suvaliselt. Valik sõltub eelkõige inimtüübist - ise Londonis olnud 24h transiidis olen pigem eelistanud kaardimakset aga pikemalt otseselt kohal viibides Visitor Travel Card'i.

0
0

Kesklinnas väikeste vahemaade jaoks jalgratas.

1
0

Kui reisida koos lapsega/noorukiga siis Oystercardile saab lisada lapse/nooruki soodustuse, tavakaardiga viibates soodustuse võimalust ei näinud, kuid vbla saab ka kuidagi.

0
0

Jah, 11-15 aastastele saab Oysterile lisada Young Visitor discount'i, mis annab 50% soodustust, küsida võib suvalisest metroojaamast. Pangakaardile seda lisada ei saa.

0
0

Kas Oyster cardil on ka päevalimiit, millest edasi raha ei küsita? Oleme Londonis 01-08 mai. Maandume Gatwicki lennujaamas. Tagasi samalt lennuväljalt. Kas soodsam on Oyster card või travel card? Välja Londonist sõita ei plaani rohkem kui 1 päev Windsorisse, ülejäänud 1-2-tsoon.

0
0

Mul ka segadus ühiatranspordiga. Me 3 päeva ja mõtlesin, et maksan ühiatranspordi viipekaardiga, aga kas kaasas olevad lapsed 1a ja 10a saavad siis ikka tasuta või peab neil eraldi kaart selleks olema?

0
0

Oyster on mõtet võtta ainult 11-15 aastastele, kes saavad siis young visitor discountiga poole hinnaga sõita.

Päeva- ja nädalalimiit kehtib ka tavalisele viipekaardile, summa oleneb sellest, mis tsoonides sõidate. 1-2 tsooni puhul on see £8.90 päevas ja £44.70 nädalas.

Lastele ei ole tasuta sõitmiseks eraldi kaarti vaja. Üheaastasega probleeme ei teki, kümnesega võib mõni norijam dokumenti näha küsida.

1
0

Soovitan kasutada linnabusse, need on enamasti kahekorruselised ja liiklevad igal pool. Soodsam kui metroo ning saab linnast ka ülevaate :) Max päevalimiit, mis debiteeritakse on 5,25 GBP. Siit leiab bussihindade kohta infot: https://tfl.gov.uk/fares/find-fares/bus-and-tram-fares. Jalgrattaga ise ei soovitaks, päris hirmus oli vaadata, kuidas jalgratturid võidu koos busside ja autodega liiklesid.

3
0

Jalgrattad olid igati tehtavad, tuleb vaid harjuda, kuhu poole esmalt vaadata.
Minule meeldisid ka bussid kordades rohkem, kui metroo. Metroo on ülerahvastatud, kallim ja kuna peatused ei pruugi alati soovitud sihtkoha lähedal olla, siis ei pruugi ka kiirem olla.

0
0

ka kindel bussieelistaja. Metroo on üsna jube, kogu see kontingent seal. Bussis ronid ülemisele korrusele ja imetled vaadet. Maapealsed rongid ka ok.

1
0

Ma päris öösel ei liikunud aga ka 23.00 tundus see kontingent seal metroos suhteliselt OK olevat.

0
0

Maitse asi. Mulle jälle just metrood väga meeldivad ja tean taolisi inimesi veel.

1
0

Eelistan ka igakell metrood bussile. Kui bussiga tahan sõita ja midagi näha-kuulda, siis sellejaoks on hop on hop off. Ei unusta iialgi esimesel korral Londonis käies, kui käisin õhtul hilja teatris ja siis oma lolli aruga ootasin bussi valel pool teed. Kui sellest aru sain oli juba hilja, sest teise suuna peatus asus ümbernurga teisel tänaval. Positiivne sellejuures oli, sain sõita tõelise inglise taksoga:). Tore oli kõigile v.a minu rahakott.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased