Londonist Eestisse puhkama.

Minu tütar elab alaliselt  Londonis. Nüüd sooviks tulla  juuni teisel poolel siia puhkusele, kuna sundpuhkus just sel ajal.

AirBaltic müüb juunisse pileteid  . Eesti kodanikuna peab ta siia saama kui lend toimub. 

Küsimus on selles,  kas meie lgp minister Aas saab takistada lendude alustamist?

Sain aru, et Amsterdami lennud on keelatud, ometi lendab Air Baltic iga päev seda vahet. 

Veel , kui ta tahaks võtta kaasa oma UK elukaaslase ja 1,5 aastase lapse, kes on ka inglise kodanik ja seni on vabalt lennatud.  Siis praeguses kriisi tingimustes, kas  on tal vaja mingit kinnitust, et elavad koos vm dokumenti , et inglane ka saaks Eestisse siseneda. 

Teatavasti UK väljaspool Schengenit, mis on ka veel kitsendav asjaolu kui Schengeni piiride avamine on päevakorral.

Isegi Soome pidi nõudma mingeid kinnitusi, mis on küll lihtsalt tekitada, a' la pilti, kus inimesed koos, mis on ju suht naeruväärne..

Saan aru, et piletiost peaks jääma paar päeva enne lendu, siis on lootust, et äkki lendabki :)

Lennuühendus Madalmaadega ei ole keelatud. Küll aga praegu Suurbritanniaga.

Kuna Suurbritannia on ohtlik piirkond, siis tuleb 2 nädalat karantiinis olla. Kui lennud üldse toimuvad.Samas ei pruugi pärast tagasi saada, kui lennud Inglismaale keelatuks jäävad. Ma vaataksin pileti hindasid ka. Võib-olla on odavam puhata Inglismaal või kuskil lähiriigis.

Aitäh kaasamõtlejatele.

Karantiin ei hirmuta, kuna elame Nõmmel , siis Pääsküla rabas või Männiku karjääris ei keela ka karantiinis olles jalutada, need meil jalgsi käigu kaugusel, loomulikult 2x2 nõuet jälgides.
Kui valida Londoni korteri puhkuse tund päevas jalutamisega(reaalsus hetkel) või Tallinna 14p karantiini, siis valiks karantiini Eestis.

Tagasi peaks saama kui AIRBaltic lendab  14,06 siia ehk siis ka 01. juuli tagasi .

Ma ei keskenduks otselendudele, vaid valiksin kohe eos nt Lufthansa, kes lendab kenasti Tallinna nii praegu kui ka kogu eriolukorra ajal. London - Frankfurt - Tallinn ja tagasi samamoodi. Need lennud kindlasti toimuvad, kui just UK ei keela lendamist ja lennuliiklust ei keela. See oleks minu meelest tunduvalt kindlam variant kui oodata / loota otselendu.

AY LHR-HEL-TLL oleks kiirem ja loogilisem. Nad küll vähendasid graafikut, aga kolm lendu päevas vist käib endiselt Londoni ja Helsingi vahet. Ei oska peast öelda, mitu lendu Tallinnasse on. Praeguse seisuga lubatakse Helsingis airside transitit.

Kes on ise katsetanud, oskab ehk kommenteerida, kas lennujaamast sadamasse lubatakse minna, kui näiteks laevapilet Tallinnasse olemas on.

PS Tütar on natuke mustema pildi maalinud. Õues käimist ei piirata siin juba terve nädal :)

To:smallisland

No see oligi mul nädala vanune info :)

Ilmselt peaks siis valmis olema ka Londonisse naastes 2 nädalaseks karantiiniks.

Kas mitte välismaalastele, kellel otsest asja Eestis pole (st töö siin või pressitöötaja), hetkel piir suletud pole?

mõtlen ikka, kui 1. juunil hakkab air Baltic lendama, siis see oleks super ja kui ei tule nende plaanist miskit välja, siis saab juba mingit ümberistumisega trippi planeerida. Vaatasin Finnairi läbi Helsingi, seal on 5 tundi ümberistumise vahe, 1,5 aastase elavaloomulise jõnglasega ;) ma parem ei võtaks seda ette, et terve päev reisida kui otselend vältaks 3 tundi.

https://www.kriis.ee/et/riigipiiri-uletamine

Elukaaslasi riiki ei lubata. Kui laps on ainult elukaaslase oma, siis ei saa tema ka. Kui laps on ühine, siis saab lapse kaasa võtta.

14 päevane isolatsioon ei tähenda Männiku karjääris jalutamist. Kui Nõmmel on oma maja, siis aias võib vabalt olla.

https://www.politsei.ee/et/juhend/eriolukord/kohustus-parast-piiriuletust-14-paeva-kodus-pusida

Aasa määruse järgi ei hakka Suurbritannia otselennud niipea. Ma vaataks rahulikult ümberistumisega lende. Juuni alguses on tõenäolised Finnair ja Lufthansa.

To : vatse

aitäh asjaliku vastuse eest.

Põhjendan, miks arvasin, et karantiin ei keela vabas õhus jalutamist vastavatest piirangutest kinni pidades.

Minu 2 tuttavad saabusid riskipiirkonddest eriolukorra ajal ja neid juhendati lennujaamas, et jalutada võib 2 kaupa, ei tohi minna poodi, kus on võimalik inimestega kokku saada ja ohustada. NN Männiku karjääri jalutamise piirangut ei olnud . Neile mõlemale helistati 2 nädala jooksul korra ja päriti, kas nad on reeglitest kinni pidanud. Minu teada telefoni ei positsioneeritud.

Aga äkki on asi läinud rangemaks,

Aga sain vist vastuse, et pole mõtet AIR Balticu otselendude avamist oodata.

Kirjas on selline lause - Tohib ka vabas õhus viibida, kuid siis peab vältima kontakti teiste inimestega.

Nii et tegelikult pole asi väga hull ja mõistusega võttes saab aiast kaugemale ka. Aga kuna osa seltskonda on viimastel kuudel üsna suvalt isolatsiooni asemel mööda poode ja linna kolanud, siis on väike hirmutamine alati abiks ;)

Selle elukaaslase keelustamisega teeb eesti end ikka eriliseks bürokraatia riigiks. Vabaabielusid praegusel ajal ikka väga palju. Kuigi saan aru jah, et piiril asi ei väljuks kontrolli alt lihtsam on ära keelata, kuna kontrollida raske.

Ma ausalt ei teagi, aga minuarust ei võetud Eestis kooseluseadust vastu, seepärast polegi elukaaslane mitte keegi.

Mul on uus idee, kuidas saada Londonist Eestisse. 

Kui lennata Londonist Air Balticuga, mis tundub, et juunis lendab, Riiga ja sealt Eestisse autoga. Kas Läti piirivalvel on oluline, et transiidiga Lätist Eestisse suunduva eestlasega kaasasolev inglasest lapse isa on elukaaslane mitte abikaasa.

Ühine laps on ka kaasas.

Vabandan kui riivan küsimisega kellegi õigustunnet, aga nii väga sooviks, et mu Londonis elav tütar saaks Eestisse puhkama koos kogu perega.

Kaine mõistus ütleb, et uurige ka võimalust Helsingi kaudu tulla. Ei viitsi kommenteerida miks.

Lätis kehtivad üldiselt samad reeglid nagu meil. Riiki võivad siseneda Läti kodanikud, elamisloa omanikud jne. Lisaks siis Eesti ja Läti kodanikud.

Lisaks võivad alates 21. maist riiki sisenenda EL-i, EMP ja Šveitsi kodanikud saabudes kodumaalt. Aga nad peavad olema 14 päeva isolatsioonis. Eeldan, et Riias tahetakse teada, kuhu ta ennast isoleerima läheb. Kui vastuseks on Eesti, siis on võimalus, et antakse teada, et Eestisse teda kehtivate reeglite järgi ei lubata ning võimalus on jääda Lätis isolatsiooni või lennata tagasi.

Lisaks on lubatud transiit läbi Läti kodu- või elupaiga suunas. Seega Eestist Läti kaudu minema saab.

https://www.mfa.gov.lv/en/consular-information/news/66019-emergency-situation-in-latvia-to-restrict-the-spread-of-covid-19

Kas Läti piirivalve on nii tuttav Eesti eriolukorra reeglitega? Siis muidugi ametniku otsustada.

Kuna hetkel on siin kolmest riigist koosnev vabama liikumisega piirkond, siis on alust arvata, et vastavalt kokkulepetele hoitakse silma peal, et keegi seda ära ei kasutaks.

Tegelikku olukorda muidugi ei tea isiklikult.