Loomaaiad Euroopas

Tere

Kas oskate soovitada huvitavaid ja toredaid Euroopa loomaaedu, mida külastada? Eriti huvitun Prantsusmaa/Hispaania omadest, kuid info kogu Euroopa kohta ei jookse ka mööda külgi maha. Foorumist leidsin rohkem infot vaid Riia ja Soome kohta...

Ise julgen soovitada Budapesti loomaaeda, mis on ühendatud botaanikaaiaga. Üldmulje väga hea - avar, loomadel suured jalutusalad, ohutumaid loomi võimalik ise sööta/katsuda, olemas ka koduloomarubriik. Ühesõnaga - soovitan. Link kah: http://www.zoobudapest.com/english

Tänan.

Mõlemad Berliini loomaaiad on kindlasti vaatamistväärt (selle kohta peaks Tripis eraldi link ka olema). Hamburgi loomaaed on huvitav. Londoni omasse tasub samuti minna (seal on põnev ökosüsteemi püsinäitus). Pariisis sees asuv Ménagerie on pisike (väidetavalt maailma esimene), kuid siiski jalutuskäikuväärt, (teine asub linna külje all Vincenne'i metsas, seal ei ole ma käinud). Miniloomaaed (minizoo lastele) on enamuses loomaaedades olemas. Saksamaa loomaaedades on üldiselt väga suurt rõhku pööratud loomade võimalikult loomulikele elamistingimustele.

soovitan kindlasti Zooparc de Beauvali http://www.zoobeauval.com/. Ligipääs ühistranspordiga ei ole just kõige parem, aga mõned kilomeetrid kõndmist tasusid ennast väga ära. Ja Berliini loomaaias on Pandad, nii et sinna tasub ka väga minna :).

Paar L-Prantsusmaa kohta:

Marineland Antibes's - http://www.marineland.fr/ - delfiinišõud, meremuuseum, haid jne. Päris hea üritus. NB! Kodulehel on paras ports linke erinevatele teemaparkidele veel. Äkki sealt ka midagi huvitavat.

Zoo Cap Ferrat - http://www.zoocapferrat.com/ - väike loomaaed Nice lähedal St.-Jean-Cap-Ferrat's

Innsbruckis on väike armas loomaaed, AlpenZoo http://www.alpenzoo.at/index.php?p=2 Samuti Pilsenis (Plzen). http://www.zooplzen.cz/english/index.htm Mölemad on sellised koduse olemisega.

Varssavis on hea suur loomaaed.

Olen päris paljudes Euroopa loomaaedades käinud (kahjuks küll mitte Hispaanias ega Prantsusmaal),kuid absoluutselt parima mulje on jätnud Zoologischer Garten Berliinis, minu arvates on see lausa Euroopa tipploomaaed: kompaktsel territooriumil on kõik suurepäraselt läbi mõeldud, loomadele on loodud väga head tingimused, loomade kollektsioon on muljetavaldav, vaadeldavus väga hea jne.

Kuna Rootsi peaks ka kogu Euroopa alla käima, siis Kolmardeni loomapark jättis aastal 2000 väga hea mulje. Eriti tookordne kontrast meie kohaliku loomaaiaga. Delfiinietendus, hülgebassein, pistrikuoskuste demonstratsioon, safaripark, ripp"kopsikuga" üle territooriumi sõit jne jne. http://www.kolmarden.com/

Mulle väga meeldis Wilhelma Stuttgarti lähedal. http://www.wilhelma.de/nc/en/home.html Seal on koos botaanikaaed, loomaaed ja 19 saj. rajatud uhke mauri stiilis park, mis mulle natuke meenutas Alhambrat. Terrassid, tiigid, purskkaevud, palju lilli. Suurte vesirooside tiik, mille ümber kevadel õitsevad magnooliapuud. Troopiliste taimede ja palmide kasvuhooned, eelmisel aastal õitses seal uhke laibalill. Avamaal kasvavad suured sekvoiad. Ja muidugi loomaaed. Ahve on palju ja nende puuride ümber on toolid pandud, saab neid nagu teatrit vaadata. Jääkarudel on künka otsas hiigelsuur miljonivaatega bassein, kus elas see kuulus Wilbär, kes eelmisel aastal sündis ja loomaia kodukalt vastu vaatab, aga sel kevadel Rootsi kolis. Loomaaedu eraldi on ehk mujal täiuslikumaid, kuid mulle meeldis Wilhelmas just see kombinatsioon kõigest kokku. Väga ilus koht, kus ringi jalutada. Kui Sulle Budapesti loomaaed/botaanikaaed meeldis, siis kindlasti meeldib see ka.