Lõuna-Tai saared: Koh Tao, Koh Phangan ja Koh Samui

Plaan on jõulud ja aastavahetus (12 päeva) veeta Lõuna-Tais. Mõttes on külastada saari Koh Tao, Koh Phangan ja Koh Samui. Kui keegi on nendel käinud, siis sooviks teada, kas tasub külastada neid kõiki 3'e või käia ainult paaril ning valida hoopis mõni muu koht lisaks? Samuti kuulaks soovitusi, et millisel nendest võtta vastu aastavahetus?

Endalgi sama plaan ja kogu info eest oleks tänulik. Kui saladus ei ole, siis palju lennukipiletite eest maksid?

Sooviks veel infot, valisin just sellepärast need saared, sest teiselpool lahes olen käinud juba. Phuketil ja seal ümbruses olevatel saartel (Phi-Phi, Koh Lanta, Krabi ümbrus). Lennupiletid sai Finnairi kampaania korras soetatud Hiina edasi-tagasi 199€ + 5000 punkti. Edasi Hiinast ilmselt AirAsiaga või China Easter Airlinega, ootan veel nende osas head hinda.

Kui aega 12 päeva, siis võtaksin kõik 3 saart ette ja mujale ei hakkaks minema. Need on ikka üsna eripalgelised ja 3-4 päeva saare kohta väga paras. Kas lendad otse Koh Samuile?

Tänud, eks jään nende kolme saare juurde. Plaan oli lennata Chongqingist Bangkoki (300€ edasi-tagasi, ootan soodukaid hetkel), seal ööbida ja siis edasi järgmine päev Surat Thani (56€ edasi-tagasi) ning sealt paadiga Koh Samuile. Otse läheb Bangkokist vaid Bangkok Airways, kuid selle hind edasi-tagasi suht kallis 250€. Need 12 päeva olid arvestatud konkreetselt 3 saare peale, tegelt mul aega veel, kuid see kulubki Bangkoki ja Chongqingi peale.

Chongqingist Bangkokki soodukaid oodata ei ole enam mõistlik. Nelja aastased kogemused AirAsiaga on näidanud, et mida lähemale reis tuleb ehk 2-3 kuud enne lendu enam soodukaid ei pakuta. Nad võivad pakkuda, kuid lennuperioodi pakuvad juba järgmisse aastasse. Iga päevaga lähevad piletid kallimaks, soovitan ära osta. AirAsial ei ole eesmärk lennuk täis müüa. Meie ostsime oma perele (5-le inimesele) Bangkok-Chongqing-Bangkok piletid BIG SALE ajal selle aasta veebruaris selle aasta detsembriks ja 1 inimene tuli 127 EUR edasi-tagasi, siin sees on ka pagas edasi-tagasi (5-le kokku maksis veebruaris viie 20 kg kohvriga + kõikvõimalike maksudega 26000 THB, kuid kui täna osta, siis on hind juba üle 60000 THB). Sama kehtib ka Tai siselendudel, enam ei tasu novembriks-detsembriks soodukaid oodata.

Veetsin Koh Samui'l kokku 2 nädalat mille see oli ka aastavahetus ning 4 päeva Koh Tao'l. On mida võrrelda sest selle aasta alguses sai käidud Phuketil ning saartel mis seal ümber. Kui nüüd järgmine kord peaksin uuesti minema siis Koh Samui 100%. Samas eks oleneb ka reisiseltskonnast. Mainisid, et oled käinud Phi Phi ning kui sulle seal meeldis siis meeldib Koh Samui veelgi rohkem. Saar on ju tunduvalt suurem ning mina selle kõiki paiku avastada ei jõudnud.
Koh Phanganile ei läinud ainult seetõttu et oli Full Moon Party aeg ning see saar oli üle rahvastatud. Koh Tao on väga ürgse loodusega ning eriti huvitav on seal üks lähedal asuv 3 saarega koht kus hommikul sinna minnes tunduvad nad eraldi seisvad kuid päeva jooksul muutub veetase ning ilmub välja valgeliivaga kaetud rajad saarte vahel.

Piletite osas jah ei tasu jätta viimase hetke peale kuna need ei lähe odavamaks. Kampaania peale riskides minna võib kogu lugu minna sul hoopis kallimaks.

Kaalun plaani minna veebruaris 2013 kaheks nädalaks Koh Samui`le. Olen foorumitest lugenud,et Samuil ei ole nii kaua midagi teha,on kõvasti ülerahvastatud ja Chaweng Beach´il vesi reostunud jne.Vahepeal lõin juba sellele plaanile käega ja uurisin muid sihtkohti.Nüüd aga sattusin lugema AIRPLANE kommentaari ja mõte jäi asjal uuesti pidama.Olen varem Tais käinud Pattayas,Phuketil,Krabis(Ao Nangis),külastanud ka Phi Phi saari ja veel mitmeid väiksemaid saari.Nii,et üldine kontekst on teada. Äkki keegi viitsib veel Samui kohta värskemat teavet jagada-kas tasub sinna kaheks nädalaks minna ja kuidas seal vee puhtusega randades lood ikkagi on.Kas vene turistide invasioon on ka sinna jõudnud? Tänud ette.

Miks üldse Chaweng Beachile minna? Meie olime perega Lamai Beachil ja jäime väga rahule. Hotell oli 2-3 min kaugusel rannast, venelasi ei kohanud. Vesi ja rand olid puhtad.

Nüüdseks on vist plaanid juba paika pandud, aga lisan lihtsalt ühe lingi http://asiatimeout.wordpress.com

Oleme koos elukaaslasega alates novembri algusest Koh Taol, SUPER! Soovitan soojalt:)

Tänud lingi eest, tundub põnev :) Hetkel on plaan olla 4 ööd Koh Samuil, 4 ööd Koh Phanganil ja 3 ööd Koh Taol, kuhu jõuame aastavahetuseks. Sel ajal on Koh Taol ööbimisega üsna kitsas, st. pole midagi väga saadaval, kuid püüame leida ehk on mõni soovitus? Vaatame põhiliselt siit: www.agoda.com ja www.booking.com

Koh Taost:) Kui me novembris siia tulime, siis polnud meil midagi bron. Esimeseks ööks võtsime esimese odava bungalo ja järgmisel päeval käisime ringi ja leidsime endale sobiva elamise pikemaks ajaks. Aasatavahetusel võib hea õnne korral ka kohale tulles meelepärase ööbimise leida, aga kindluse mõttes soovitaksin siiski neti teel midagi ära bron. Meie peatume Asia Diving resortis. Puhas, korralik ja mõistliku hinnaga koht. Kui hotell ranna lähedale võtta, siis peaks arvestama, et muusika ja pidu käib u 3-4 hommikul.

Aastavahetuseks on meil plaan minna Koh Phangangile, leidsin just täna agoda.com kaudu flash deali, 3* hotell superior tuba koos hommikusöögiga 16 dollarit öö ;)

Koh Samui on ikka küll kõige magedam, aga ärge mõistke mind hukka kuna mulle meeldib meie idanaabritest kaugemal olla ja sea on nüüdseks juba rohkem venekeelset reklaami kui inglisekeelset ja kindlasti saab ehedama elamuse Koh Phanganil. Aga kui rääkida, kus eal ööbida, siis olen ma ka seda meelt, et Lamai Beach on parem kui Chaweng Beach. Koh Taol on ideaalsed sukeldumised Tais, aga muidu on saar ikka väike ja ürgsem loodus on ikka Phanganil võrreldes 3- e saart. Kui elu tahate, siis minge ikka Samuile, sest see saar on uus Phuket või Pattaya. Kui vaikust ja rahu, siis Phangan.

Koh Samui pole sugugi mage koht.Olime perega eelmise aasta märtsis nädal Chaweng Beachil ,mitte küll päris tsentrumis ja nädal Taling Ngamis .Viimane oli ikka päris vaikne ja super ilusa loodusega koht.Polnud ka suuri venelaste horde kummaski .Kõik sõltub ikka sellest ,mida reisilt ise otsima lähed ja kuhu kanti hotelli valid.Väga head mälestused reisist.

Mis mõttes Koa Tao loodus on ürgsem kui Phanganil:D??? Rannas on liiv valgem või tänavad on puhtamad õllepurkidest? Kõigil neil 3 saarel on suht sarnane loodus, oleneb lihtsalt kas otsid pidusid, shoppingut, sukledumis või vaikset rannapuhkust. Paari päevase külastusega ei saagi kujuneda mingit ülevaadet saartest, kõik need 3 saart on külastamist väärt ja erilisi kohti ja erinevaid rahvusi on kõikjal. Vaikust ja rahu võib pigem leida Koh Tao kandist, mitte Phanganilt, mis on juba ammu tuntud kui FMP ja teiste pidude poolest. Samui pole kohe kindlasti peamiselt venelaste pärusmaa, sattusid ilmselt valesse kohta lihtsalt:) Me elame sukeldumis keskuses, kus on peamiselt UK kodanikud, see ei tähenda, et kui kuulen siin 24/7 UK inglise keelt siis saaks teha üldistuse, et terve saar on täis inglasi:D

eks neid venelasi ole ka igasuguseid. Votsin ise paar aastat tagasi venemaa reisibyroost paketi (lend Peterburist Transavioga - sest Finnairis olid taas mingid streigiplaanid - pluss Royal Cliff) ja koik oli korrektne ja viisakas, kuigi venelasti oli seal hinnanguliselt vahemalt kaheksakymmend protsenti. Ja koik tunduvalt odavam, kui oleks olnud Eestist voi Soomest ostes.

Tais asuvat Koh Phangani saart külastavaid turiste kutsutakse üles ettevaatlikkusele pärast ülimürgise meduusiga kokku puutunud viieaastase poisi surma.

http://tarbija24.postimees.ee/2900507/ulimurgine-meduus-tappis-tais-vaikese-poisi

Tere Kahjuks siin teemad juba vähe vananenud kui keegi oskab aidata siis täname ette :) Plaan veeb 2015 sõita Phuketisse (3ööd) ja sealt edasi Phi phile (1öö) ja sealt Ko Pha Ngan (5 ööd) ja sealt ko Samuile (7 ööd). Kas peaks öömajad ette bronnima? Palju maksab keskmiselt öö Bungalowis mere ääres? Kus oleks kõige mõistlikum raha vahetada... lennujaam?

Lennujaamas võib ka natuke raha vahetada aga seal kurss veidi kehvem. Üldiselt saab Tais igal pool raha vahetada pangakontorites normaalse kursiga. Arvan et nii Phuketis kui Phiphil peaks esimese öö ette bronnima ja Koh Phanganil on nii et nädal aega enne Fullmoonpartyt on kõik vähegi asjalikumad kohad ära bookitud. Pärast FMP on vabu kohti küllaga. 1000 bahtiga peaks igal pool normalse bungalow saama, võimalik et ka odavamalt.