Lufthansaga Tallinnast New-Yorki

Tere!

Kas kellelgi on kogemust Lufthansaga Tallinnast New-Yorki lendamisel? Vahemaandumine on Frankfurdis.

Mul kindlasti on, Frankfurtis USA-s käies vahemaandunud üksjagu. Mis sind täpselt huvitab?

Palju lennanud Lufthansaga USAsse ja tagasi ka. Ainult positiivsed kogemused:)

Mind huvitab võrdlus teiste lennufirmadega. Kas teenindus/kvaliteedi/hinnasuhe on hea? Kui on valida, kas lennata näiteks SAS-iga või Lufthansaga, siis kelle te valiks? Mis on miinimum aeg, mis võib jääda kahe lennu vahele Frankfurdis?

Vabandust kommenteerimast, sest NY-i pole Lufthansaga lennanud. Küll aga lennanud Lufthansaga ja SASiga laiemalt väga palju ja FRA-s istunud kümneid ja kümneid kordi. Eks teised parandavad kui tarvis.

Isiklikult eelistan Lufthansat iga kell SASile. Palju meeldivam teenindus, maistvam toit. Lufthansa kvaliteet on minu jaoks SASi omast peajagu üle. Seni on hind ka alati Lufthansa kasuks olnud, nendelt saab tihti väga hea hinnaga pileteid. (samas vaata, kas vedajaks ka tegelikult Lufthansa või United, kes on nende aliansipartner. United ma küll eriliselt ei kiidaks, üsna nigel oli).

Frankfurt on ümberistumiseks hea lennujaam, mu lemmikuid. Kuivõrd lähed USAsse, siis täiendavalt kulub aega passi- ja turvakontrollile. Ma arvestaks igaks juhuks u 2+ tunniga lendude vahetuseks. Pikamaalendudel on ka boarding varem kui lühikestel otstel. Ise alla 2h jätta ei julgeks, vb võimalusel võtaks isegi rohkem.

Kallis zelcarmen, miks ei võinud sa neid küsimusi KOHE küsida... Aga Tip vastas enamjaolt juba ära.

SAS vs Lufthansa vs UA vs mistahes - minu arust on vahed minimaalsed. Söök ja värk on kõik umbes samad. Kõige suurem erinevus on lennuplaanis, et kui pikad on vaheajad ja kuidas üldse ajad sinule sobivad.

Viimane kord käisin NY-s vist Finnairiga, kuna nii oli kõige mugavam.

jah, Finnair on JFK-sse saabumiseks kõige mugavam-8.terminaalis maaleminekut oodates pole ma nii pikki järjekordi täheldanud, kui teistes. Rekord terminaalis 5 -4 tundi järjekorras. Samas on Finnair vahetanud oma lennukid uute vastu-mis tähendab sisuliselt kitsaid-kõvasid bussiistmeid, kus ka kõhnal inimesel on keeruline magada. Täna valiksin vana LH lennuki Finnairi asemel igal juhul.

Finnairi istmed - ma ei tea, ma ei oska kurta. Lennanud olen elus üksjagu, istme pehmus on küll viimane asi, mida ma lennukis tähele panen. Ja Finnairi mängude filmide jne valik su isiklikul ekraanil on raudselt parem kui Lufthansal.

JFK järjekorrad on vedamise asi. Ma olen sealt saanud VÄGA kiiresti läbi - nii minnes kui tulles. Olen ka pikalt oodanud. 4 tundi pole küll trehvanud, ariadnel ilmselt kogemust rohkem kui mul.

Aga mis te arvate sellisest pakkumisest: American Airlines, opereeriv lennufirma Finnair ja ümberistumine Helsingi (Vantaa) lennujaamas. Vahemaandumise kestvus USAsse minnes 50 minutit, tagasi tulles 1 tund ja 25 minutit. Kas vahemaandumiste aeg on liiga lühike? Hind on minu arvates väga hea - 514 €. Kuidas tundub?

Helistasin ka Estravel´isse ja nad kinnitasid, et Helsingis ümberistumiseks on 50 minutit piisav. Kas kellelgi on kogemusi sellega?

Üldiselt on HELis 50 minutit enam kui küll. Samas, USA lennu puhul ma ei oska seda hinnata. Nagu juba enne öeldud - täiendav passi- ja turvakontroll + varasem boarding pikamaalennu puhul. Ma isiklikult ei julgeks 50 min ümberistumisega USAsse minna. Isiklik arvamus.

Helsinki on väike lennujaam, peaks olema ok.

Lennujaama suurusest lähtudes on tõesti 50 min Vantaas väga ok, samas minul hilines väljumine juba otsal Tallinn-Helsinki, kuigi Finnairi piletimüüja oli samamoodi kinnitanud, et pole mõtet muretseda (lend ei olnud USA vaid Euroopa). Ja seda kõike ei oleks mõtet siia üldse kirjutada, kui Finnair ei oleks pärast öelnud, et pöördusite pretensiooniga valesse firmasse - Tallinn-Helsinki otsa opereerib hoopis Flybe...Kohale nad meid lõpuks muidugi organiseerisid, võileiva saime ka oodates ja reisi neljandal päeval juba pagasi ka tagasi. Selle kogemuse arvelt öeldes: ei soovitaks riskida - nädala pärast lendan Vantaast Aasiasse, Helsinkisse sõidan märksa usaldusväärsema Tallinkiga...

Tripp-ma mõned korrad aastas lendan, sõltuvalt hinnast erinevate firmadega. Ja kuivõrd eelistan filmivaatamisele lennu maha magada, on istmelaius ja -pehmus üsna tähtis :)

HEL ja 50 minutit-meie kolmapäevane kogemus, 40 minutit saabumise-teise lennu vahe. Igaks juhuks tegime terminaalis tubli spurdi. Lisaväravatest läbi saime väga kiiresti ja sees oli aega veel enese värskendamiseks 10 minuti jagu enne, kui lennukile läksime. Seega KUI Flybe ei hiline, täiesti reaalne. Väike adrenaliinisuts on enne 9-tunnist istumist ikka kasuks. Viimase lennu filmivalik oli üsna ok.

Lennupiletid ostetud, eks lennujaamas selgub, mis saab :) Piletid ostsin Sky24.ee kaudu: Tallinn - NY (JFK)- Tallinn. Väljumine juuni alguses ja tagasi septembri alguses. Hind 507,59€. American Airlines,opereeriv firma Finnair igas suunas.

Plaanin minna Lufthansaga JFK-sse ja sealt edasi ümberistuda San Juani (Puerto Rico). Kas 2h on piisav ümberistumiseks. Arvestades, et piletid ostan eraldi. TLL-FRA-JFK (Lufthansa) ja JFK - SJU American Airlines pagasi välja võtmist uut check in-i ju ?

Ma arvan et 2h ei ole piisav. Isegi kui lennuk jõuab õigeaegselt, peab aega varuma pagasi kättesaamiseks (30 min), teise terminali minekuks (LH lendab terminali 1, AA lendab terminalist 8) ning pagasi registreerimiseks (AA Puerto Rico lendude puhul min 1,5 tundi: http://www.aa.com/i18n/travelInformation/checkingIn/arrivalTimes.jsp?anchorLocation=DirectURL&title=arrivaltimes). Ka reisikindlustusest pole siis abi, kuna enamasti nõuab see min 3-4 tunnise ümberistumisaja olemasolu.

Tänud. Jõudsin ise ka samale järeldusele. Nii suures lennujaamas on liiga suur tõenäosus, et ei jõua.

Oma jooki lennukis ei jooda. Kui vahele jääd, pole mõtet lennufirmat süüdistada, see oleks umbes sama kui vinguda politsei kallal, kui punase tulega üle ristmiku kimad.

loe siit lähemalt: http://www.airliners.net/aviation-forums/general_aviation/print.main?id=1747368

Oma jooki lennukis ei jooda. See käib, kui üldse, alkoholi kohta. Veepudelit kummutada või koka lahti korkida võid vabalt.