Madeira või Tenerife

Tere, 

Plaanin veenruari lõpus nädala pikkust puhkust ja küsin teie soovitusi just ilma osas, kas eelistada Madeirat või Tenerifet? 

Paar aastat tagasi käisin aprilli alguses Tenerifel ja ilm oli ka siis pigem nii ja naa, mitte just väga soe.. veebruar ilmselt veel riskantsem.

Mis sihtkohta teie soovitaksite?

Veebruaris kindlasti Tenerife. Tegelikult Gran Canaria edelapiirkond oleks veelgi kindlam valik ilma suhtes. Või siis hoopis Dubai. Seal tõenäoliselt paar kraadi veel soojem. Madeira jäta veebruariks valikust välja.

0
0

Madeira on külm.

0
0

Kindlasti sellest valikust Tenerife. Aga et aprilli alguses Tenerifel ilm nii ja naa? No ma ei tea kui soe siis peab ilm olema? Ehk viibisid rohkem mägedes, seal võib muidugi ilm olla nii ja naa. Kanaaridel on selline reegel, et saarte edelarannikud on soojad, sest peamine tuulte suund on kirdest. Kirde passaat on päris vastik ja jahe. Veebruari lõpus võib ookeani vesi pisut karastav olla, eriti siis kui hommikune mõõn, hiljem kui vesi tõuseb voolab avaookeanilt jälle soe vesi randa. Aga päike on sel ajal juba päris käre.

2
0

Lisaks veel, et kui tahad autot rentida, tee seda võimalusel kohe.

0
0

Lisaks siiski et ka lõunarannikul on veebruaris soojenduseta basseinid üsna jahedad, samuti veekeskuse basseinid sama Gran Canarial aga nendel saartel ikka päeval üsna soe ja ööd jahedad kuid Madeiral ikka päeval ka jahedam. Käinud siis EV aastapäeva paiku (Ten) ja veebruari alguses (Gran C). Madeiral käis varakevadel õde, ise pole käinud.

0
0

Mõlemad head sihtkohad, väga raske soovitada kumb parem. Aga ma pole kindel kas just veebruari lõpp see kõige õigem aeg külastuseks.  Sel ajal lähimad kohad Euroopale kus head ilmad tõepoolest Dubai, Abu Dhabi, Omaan jne. Eilat piiripealne. Aga kui ilm pole küsimus, siis võib muidugi ka aastaringselt külastada ehkki eriti Madeira võlu ikkagi värske õhk ja seal toimuvad tegevused (levada retked jne).

0
1

Sooja ilma (rannailma) ja päikest ei tasu vist küll veebruaris Madeirale otsima minna. Küll aga kiidan sealset loodust ka kehva ilmaga ülivõrdes. Imeline saar.

Eelnevast kommentaarist käis läbi soovitus Dubai kohta ja kiidaks ka seda valikut. Käisime 7 aastat tagasi veebruari teises pooles, ja oli mõnus soe ja päikeseline.

0
0

Tenerife lõunarannikul alla 20 kraadi päeval ilm ei lähegi. Ookean samuti. Me oleme mitu korda käinud veebr. lõpp- märtsi algus. Rannas päevitades on 21-22 kraadi vesi paras karastus.

1
0

Tenerife kuurortpiirkonnas - Costa Adeje, Las Americas, Los Cristianos jne. temperatuurid naljalt alla 20 kraadi ikka ei lange jaa... ja rannas ja ujumas saab käia aastaringselt :) Põhjakülg, nt. seal kus asub Puerto de la Cruz on talveperioodil reeglina tuulisem ja jahedam.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased