Mäepilet Teide mäe tippu Tenerifel

Hei, teab keegi kas sinna saab kuidagi ilma mäeloata ka või on võimalik mingi nipiga see mäeluba endale välja sebida kohapeal? Veebis näitab, et terve detsember ja osa jaanuarigi on juba kinni... aga kange tahtmine sinna ronida...

0
0

Ise küsin, ise vastan. Üks variant on jääda ööseks sinna mägionni, sel juhul on võimalik külastada tippu enne kella 9-t hommikul ilma loata.

http://www.telefericoteide.com/en/altavista/altavista-refuge

0
0

Ma ei teadnudki, et peaks mäeluba olema. Kui näoga olla lifti poole, siis nii kilomeeter edasimööda teed paremale poole ja sealt läheb jalgsi rada üles. Mõned tunnid läks, külm ainult üleval.

0
0

Kui meie paar aastat tagasi El Teidel käisime siis oli seal raja alguses kaks ametnikku kes kontrollisid mäelubade olemasolu. Tundusid olevat kurjad onud aga ehk annab neid ka ära osta, ei oska öelda.

0
0

Mäepilet on eelkõige neile, kes soovivad päris tippu matkata!

0
0

meediake-le

See mäeloa saamine on suur Hispaania asjaajamine ja peavalu. Kui Sul on tahtmine seda saada, siis võta ühendust www.tenerifeinfo.eu Olavi või Eikega. Nemad saavad Sind aidata. Veel suurem peavalu on seal üleval ööbimisega. Me oleme ühed vähesed eestlased, kes seda teinud on. Mäeloa saad Sa kindlaks päevaks ka kindlaks 3 tunniseks ajavahemikuks, kui pead üleval ära käima. Sinna saab juhul, kui on ilma, s.t. tõstuk liigub ja ilm on selge. Kui ei ole, siis raha on makstud ja minek jääb ära. Ööbimise loaga on nii, et selle pead hiljemalt 2 nädalat ennem minekut ära ostma. Selleks on vaja saata faksiga (just nimelt faksiga, mitte mailiga) oma passikoopia ja ära maksma loa (2 aastat tagasi oli see 20.- eurot). Maksta saab ainult kohalikus pangas, kus on nende arve (ei mingit pankade vahelist või, mis veel hullem, rahvusvahelist, ülekannet). Siis saad paberil loa, mis peab olema mäeotsas kaasas (sama on tipuloaga). Ööbimiseloaga saad hommikul ennem kella 9-t ka tippu minna. Juhul, kui ilm on ilus ja idapool horisondil pilvi pole, näed läänepool ookeanile joonistuvat mäe varju, mida kutsutakse "sombreero del Teide". Selle varju pikkus on päikesetõusu hetkel kuni silmapiirini üle 100 kilomeetri. See on väga võimas vaatepilt ja seda on näinud (ja pildistanud) ainult väga vähesed, sest kõik on kinni ilmas.

Jõudu ja edu Hispaania bürokraatiaga võitlemisel :)

2
0

Meie ei saanud sel aastal jälle tipu lubasid, kuigi üritasime (interneti teel) kaks nädalat. Veebruaris olid online broneerimisel lihtsalt KÕIK päevad kuu lõpuni juba kinni. Jube keeruline on niiviisi broneerida. Kas nii saab, et panen lihtsalt igaks päevaks (selleks ajaks kui Tenerifel oleme) endale aja. Äkki mõned nii teevadki, miks muidu kõik kinni on?

0
0

Kas ongi nii, et kui ostan rohkem kui kuu aega ette köisraudtee piletid ära ja siis ilma tõttu see ei töötagi - olen rahast ilma? See ei tundu normaalne olevat. Ja tipulubade kuupäevi ju ka siis muuta ei saa kuna kõik on ammu välja antud?

0
0

Kuu aega tagasi bronnisin nii tõstuki kui ka rahvuspargi (nn mäe-) load. Meil väike sõbra-grupp- osadele on bronnitud edasi-tagasi piletid, osadele ainult ülesse. Nii et kui kõrgemad jõud tahavad, siis võtame tipu ja matkame alla. Hotell meil Vilaflor'is ehk siis 1500 m kõrgusel, Teide ja ranniku vahel. Tipupäev planeeritud järgmiseks pühapäevaks, st. 15.novembriks.

0
0

Olen siis aus ja ütlen et kõik kes väga tahavad saavad ka sinna ilma loata minna. Mina näiteks hakkasin mäe jalamilt öösel kell 1 kõmpima koos 6 liikmelise seltskonnaga ja olime päiksetõusuks, kella 7.20ks kohal. ja tempo oli siuke mõnus. Ongi korralik matk ei ole vaja mingeid pileteid ega asju. Aga muidugi kui oled juba rauga eas siis ei tule see kahjuks kõne alla. Öösel ei olnud ühtki kontrolli ning ka mägionnis saime sooja ja puhata nii kaua kui tahtsime (pool tundi) aga juhul kui ise minek siis oleks vaja igaks juhuks pealampe ja eelnevalt selgeks teha kust rada läheb, aga kuuvalguses oli see isegi kõnnitav. ja lisaks veel mida kõike matkale läheb vaja. 10 päeva reisi jooksul oli sinna tippu jõudmine mu parim hetk! soovitan kindlasti kõigil minna.

1
0

Ei ole selle tipu loaga midagi väga keerulist. Internetist saab tellida: http://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/usu/html/inicio-reserva-oapn.aspx?ii=6ENG&cen=2&act=+1 Prindi 2-s eksemplaris välja ja ole täpsel ajal kohal. Iga päeva kohta antakse välja mitte rohkem kui 150 luba ja need on ka siis tunni aja täpsusega paigas. Kohapeal saab ainult pealinnast ja siis on tõesti keeruline. Soovitav on luba netist vähemalt kuu aega varem äratellida. Mäekontrollidega on jah nii, et üldjuhul lähevad esimese tõstukiga ülesse ja siis on rajal ees kontrollimas seda tipuluba ning viimase tõstukiga tulevad alla tagasi. Tippu aga tasub igal juhul minna, sest see on maasikas tordile. Tõstuki lõppjaamast sellist vaadet ei avane. Kui lähete tõstukiga siis jääb tippu ainult 163 meetrit s.o. kõrguselt 3555 meetrit kuni 3718 meetrit. Rada kitsas aga igaühel tehtav, kel just tervisega tõsisemaid probleeme hõredamas õhus pole. Ise läksime alates 2000 meetri pealt jalgsi mööda matkarada ja alustasime enne päikesetõusu. Päikesetõusul on mägi eriti ilus. Raskem on, aga julgen soovitada. Sellisel juhul soojad riided selga. Kui rannas oli hommikul +20, siis raja alguses näitas auto termomeeter -2 kraadi ja üleval on tuult ka.

0
0

Käisin Tenerifel veidi üle aasta tagasi septembris. Ekstra broneerisin mäepiletid kahele kindlaks kuupäevaks ja kindlaks kellaajaks. Sel päeval tõstuk ei töötanud, sest ilm oli tipus liiga tuuline (60km/h). Me otsustasime siis jalgsi minna ja läksimegi ja meile tulid paljud vastu, kes ööbisid mägionnis ja nii käsid tipus vara hommikul.

Kokkuvõttes käisin oma kahenädalase Tenerife puhkuse ajal jalgsi Teide tipus kolm korda. Ma arvan teadvat, kuidas seal see reegel on. Kui minna jalgsi, aga läbida loa kontrollimise koht hommikul enne 9:00, siis saab alati läbi. Loa kontrollija sõidab ise üles esimese tõstukiga ja enne 9:00 tõstukid ei liigu ja seega vara hommikul, hilja õhtul või öösel kontrolle pole. Sel päeval, kui ilmaolude tõttu tõstuk ei liigu, ei ole ka kontrolle ja võib päeval suvalisel ajal tippu jalutada.

Kui läksime sinna esimesel korral, siis läksime hommikul valgel ajal, tõstuk ei sõitnud ja lubade kontrolli polnud. Kui läksime sinna teisel korral, siis alustasime matka pimedas enne päikesetõusu ja kasutasime valgustuseks nutitelfonis olevat taskulampi. Loa kontrolli punkti läbisime enne 9:00 ja kontrolli polnud. Tipust alla tulles sõitis juba tõstuk ja kontroll oli kohal. Alla tulijaid ei kontrollitud, ainult neid, kes üles läksid. Kolmandal korral läksime sinna jälle pimedas enne päikesetõusu. Sel korral kasutasime kõige odavamaid otsmikulampe, mis maksid umbes 10eur ja need olid mugavamad kui käes hoitav taskulamp. Loa kontrolli kohast läksime läbi jälle enne 9:00 ja kontrolli polnud. Alla tulles oli jälle kontroll kohal, aga allapoole liikujaid ei kontrollita.

Kui broneeritud tõstukipilet jääb kasutamatta, siis on seda võimalik aasta jooksul kasutada. Lugesin seda alles siis, kui selgus, et meie tippumineku päeval tõstuk ei sõitnud. Mul oli selge, et sinna tagasi ma aasta joksul ei lähe. Ma müüsin oma piletid tõstukikassa juures maha. Kassa ise ei olnud nõus pileteid tagasi ostma, aga müüsin sabas seisnud inimestele veidi odavamalt, kui oli see hind, mida kassast küsiti.

Kui õigesti mäletan, siis ega tipu luba ei maksa midagi ja kui seda broneerida, siis see ei maksa. Maksab ainult tõstukipilet. Tõstukipiletit ei ole vaja ette ära osta. Meie ostsime tõstukipileti ette ära, sest nii ei pea tõstukijärjekorras seisma. Nüüd, kus ma tean, et tõstuk alati ei liigu, ma enam tõstukipiletit ette ära ei ostaks, sest tüütu on hiljem püüda piletit kellelegi maha müüa.

Kui kiirelt tippu minna, kui minna jalgsi? Ei oska soovitada, me läksime pooljoostes ja iga kord järjest kiiremini ja kolmandal korral sisuliselt kulus ainult 2 tundi. Kui nii kiirelt liikuda, siis ei ole aega puhke-, söögi-, joogi- või pildistamispause teha. Esimesel korral läksime aeglaselt ja tegin pilte ja vaatasin ringi. Teisel ja kolmandal korral toimus kihutamine ja ei ühtegi pausi. Kui minna aeglaselt, siis võib umbes 5 tundi kuluda, oleneb matkajate füüsilisest tasemest ja eesmärgist. Me ei olnud ainukesed, kes seal jooksid. Kohalikud olid spordiriietes ja ilma muu varustuseta ja jooksid üles nagu meie. Neid, kes alustasid varahommikul jalgsimatka oli küllalt.

See parkla, kuhu saab parkida, et ööbida mägionnis, oli iga kord autosid täis (mingi 13 kohta umbes). Seal lähedal olid tee ääred ka täis pargitud. Õnneks meie kolmandal tippumineku korral oli seal parklas üks koht ja saime ilusti sealt startida. Eelnevatel kordadel sõitsime veidi (500m võibolla) tõstuki suunas ja siis oli tee ääres suur parkla, kuhu auto jätsime.

Minu arvates koosneb jalgsimatk umbes kolmest osast. Esimene osa kulgeb sisuliselt mõõda laia kruusateed. Teine etapp on see, kust hakkab järsk tõus ja kuhu autodega enam ei saa kuni mägionnini. Kolmas etapp on mägionnist päris tippu välja. Kui jagada jalgsikäiguks kulunud aeg kolmeks, siis meil kujunes nii, et täpselt iga kolmandik aega kulus meil minu poolt kirjeldatud ühe osa läbimiseks.

Minu jaoks oli see esimest korda elus nii kõrgele matkata. Ei ole olnud ma 60km/h tuulega ka tavaliselt väljas ja eriti veel mäe tipus. Õudne oli küll. Hoidsin ennast maad ligi. Ega teel üles tuult eriti pole, see sõltub, kust poolt tuul puhub. Alles sellel osas, kus on loa kontrollimise koht, hakkab tuul tipuni.

Kui läksime eriti kiirelt, siis võttis umbes 13-15 minutit aega, et liikuda see viimane osa ehk loa kontrollimise kohast tippu.

Ega talvel ei ole naljaasi sinna minna. Seal võib olla nii lund kui jääd. Mina sinna tippu talvel minna ei julge. Me läksime soojal septembripäeval, kus sooja oli meretasapinnal umbes 27C. Üleval tipus oli külm, meil olid kaasas nii kindad, müts kui buff. Mu kaaslasel polnud mütsi, kindaid ega buffi, aga kuna mul oli müts ja buff, siis sain talle oma varustust anda. Kohalikud hispaania keelt kõnelevad matkajad kandsid juba septembris tippu matkates sooje sulejopesid.

Allatulek on ohtlik. Eriti see etapp, mis on mägionnist kuni selle osani, kust algab lai kruusatee. Ma nägin ise sellel osal allaliikujaid kukkumas ja ka mu kaaslane kukkus seal selili. Seal on paks lahtine laavikivi, kuhu jalg vajub sisse ja mis libiseb maapinnal. Mina liikusin sel osal alla minnes eriti ettevaatlikult, sest kukkuda polnud soovi.

Kes soovib mägionnis jalgu puhata, see vaadaku parem lahtioleku kellaaegu. Hommikul aetakse kõik ööbijad onnist minema ja uksed pannakse kinni mingiks ajaks. Mingil ajal tehakse jälle lahti. Sealt seest saab vist joogiautomaadist müntide eest jooke osta. Muid joomise-söögi ostmise kohti ei ole. Üleval tõstuki juures on väga korralik WC ja kui õigesti mäletan, oli see isegi siis lahti, kui tõstuk ei liikunud. Aga ülemise tõstuki juures oleva WC vesi ei kõlba juua. Seega tuleb ise oma söök ja jook üles endaga kaasa tassida.

4
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased