Magamine / puhkamine erinevates lennujaamades

Ilmselt on mitmed odavama stiiliga reisijad puutunud kokku olukorraga, kus erinevatel põhjustel tuli olude sunnil või ka teadlikul valikul veeta öö (või ka pikk päev) mõnes lennujaamas.

Ise olen seda teinud nüüdseks päris mitmel korral ning erinevatel põhjustel. Alati enne seni "avastamata" lennujaamas ööbimist planeerides olen püüdnud leida infot selle kohta, kas seal magada saaks ja mis tingimused lennujaamas on. Üks lehekülg, mida enamasti soovitatakse, on http://www.sleepinginairports.net/ . Samas meeldib mulle lugeda lennujaama-öödest ka Tripist, kus sel teemal mitu erinevat postitust - enamasti küsimused konkreetse lennujaama kohta. Tegelikult võiks Tripis see info ehk olla veidi rohkem ühes kohas? Teen otsa lahti ja kirjutan isiklikke muljeid lennujaamadest, kus olen pikemalt aega veetnud. [ei räägi siin lennujaama lounge´dest, mis on täiesti teine teema]

  • Helsinki Vantaa. Ööbinud 2 korda ja seni pole õnnestunud saada ööseks turvatsooni. Põhjuseks asjaolu, et mu lennud on läinud 1. terminalist, kust läheb väga vähe lende ning juba kl 10 õhtul ei saa enam pagasit ära anda ja turvakontrolli läbida. Magamise seisukohalt on mulle silma jäänud kaks sobilikumat kohta - pingid terminal 1 ja terminal 2 ühendavas pikas koridoris (pinkidel saab ennast sirutada, koridoris on vaikne, liikumist minimaalselt) ja terminal 2 teisel korrusel (väljaspool turvatsooni!) asuv ööpäevaringselt avatud kohvik (mugavad pehmed diivanid, vaikne, kõrval kohvik ja WC). Teisel korrusel asuv kohvik on lahti 24 h, seega saab sealt vahepeal teed-saiakest jm. Üldiselt kannatab Vantaas vajadusel magada.

  • Madrid Barajas. Ei kõlba magamiseks (vähemalt 4 terminal). Positiivne, et turvatsooni saab sisse ka kl 1 öösel. Terminal on väga suur ja palju täiesti tühje "nurkasid", kus saaks ennast sättida. Jubedad istmed - pinkidel on ühe-inimese instmed, mis eraldatud metallist käetugedega. Seega saab ainult istuda (ebamugav) või äärmisel juhul ennast küsimärgi-kujuliseks voolida ja käetugedest mööda sättida (veel ebamugavam). Lisaks iga 15 minuti tagant karjub valjuhääldist turvateadaanne, mis ka seda unenatukest ehmatab (valjuhääldi tõesti karjub ja ehmatab :). Söögikohad öösel enamasti kinni, kuigi paar oli ka lahti. Ise seal enam pikemalt ei viibiks.

  • Delhi Indira Gandhi International (terminal 3). Delhis sai check-ini teha alles ca 2 tundi enne lendu, mistõttu enne seda tuli istuda tavasaalis väljaspool turvatsooni. Pingid on mugavad, kuid lennujaama töötajad on tohutult lärmakad :) Üldiselt seni parimaid lennujaama-öid (tegelikult siis pigem õhtuid - al kl 19 kuni kl 02 öösel). Kõrva- ja silmaklapid paigale sättida ja täiesti rahulikult sai magada. Vahepeal kiskus veidi jahedaks, seega pika varrukaga riietus abiks. Magasime sõbrannaga nagu kodus põhimõtteliselt kogu ooteaja magusat und ja ärkasime alles äratuskella peale:) WC on OK, söögikohti põhimõtteliselt ei olnud (mingi kiirkoht oli, aga seegi oli kinni). Turvatsoonis oleks kindlasti parem olnud, aga ka niisama ei kurda. Vajadusel võiksin vabalt seal veel pikemalt istuda.

  • Amsterdam Schiphol. Kõige pikemalt viibinud 13 tundi päevasel ajal ja turvatsoonis. Väga ok oli. Kuna enne seda oli und napiks jäänud, sain ennast ilusti välja magada. Teisel korrusel on mugav puhkenurk, kus pehmed diivanid ja lamamistoolid ning kuhu ka üldine müra väga ei kosta. Igati OK.

  • Kiev Boryspil (B terminal, kust läheb Aerosvit). Seal veetud ca 9 tundi (päevasel ajal) olid ikka päris nõmedad. Pingid küll mugavad ja saab ennast täiesti pikali visata, aga terminalis on pidevalt palju rahvast ja lärmakas, söögikohti vähe, WC väga räpane. Ainus positiivne asi kogu ürituse juures oli piletite odav hind. Sellise hinna eest kannataks seda nõukogudeaegset hõngu vajadusel veel. Kallima raha eest mitte.

Hetkel enam pikemaid peatumisi meelde ei tule. Eks ma jooksvalt täiendan - ees ootamas London - Heathrow, Stockholm - Arlanda ja Zürick lennujaamad.

Oleks väga tore, kui ka teised jagaksid oma muljeid erinevate lennujaamade "ööbimistingimuste" kohta :)

Lahe teema!

Frankfurt, Lufthansa terminal - ööbija paradiis. Iga gate'i juures on vaikne nurgtagune, kus saab pikali visata toolidele. Söögikohta ei mäleta öösel aga selle eest on iga gate'i juures tasuta kohvi, tee, kakao Lufthansa poolt. Et hommikut oleks mõnus alustada. See tundus peaaegu nagu serveeritakse kohvi voodisse :) Inimesi oli kogu terminali peale ehk paar seltskonda, see tähendab, et mõnusalt omaette ja vaikne. Väga mugav. Ainult keset ööd sõitis kohutavalt müriseva põrandapesumaisnaga koristaja ringi ja kihutas täiega toolidereale otsa. Ta küll vabandas pikalt ja põhjalikult ülesajamise pärast. Jutt on siis turvatsoonist, sattusin sinna mingite ümberistumiste vahepeal, seega ei tea, kas hilisõhtul check in töötab. Ja muidugi tuleb tunnistada, et Frankfurdi business Lounge'is on siiski mugavam, kuigi rahulikke pikaliviskamisega magamiskohti on seal vähe ja alati ei tööta ka internet.

London Heatrow - võimalik. Hilisööl meile hommikul kell 6 väljuva lennu check in'i ei tehtud, seega turva tsooni ei saanud. 24h oli lahti Mac Donalds ja selle ees olid ka sellised pikaliviskamiseks sobivad diivanid lauakestega. Aga veel parem oli nurga taga asuva kohviku nahkdiivanitel pikutada, kohvik ise oli küll suletud ja seal nurgas tuled kustutatud. Ainuke õudus oli valjult isegi läbi kõrvaklappide röökiv lennujaama turvateadaanne, mida sai kuulda iga 15 min järel.

Copenhagen - nagu hotellis kui leiad õige koha. See koht asub sealsamas kus see peamine kaupluste tänav. Selle klaasseina juures, mille taga lennukid näha on aga teisel korrusel. Klaasseintega eraldatud ruum aknaga paralleelselt, nagu pikk koridor. Ja seal on magamiseks lamamistoolid ja ruum ise ongi vaikuse-ruum magajatele. Turvatsoonis siis. Igal juhul tasub see silent-room üles otsida, see on seda väärt. Kuna ma magasin seal nagu nott, siis ei tea ühestki öisest söögikohast midagi. Ja samuti oli see kahe lennu vahelisel ümberistumisajal, seega ei tea, kas turvatsooni saab ööseks väljast sisse.

Viimasel ajal püüan siiski ööd lennujaamahotellides veeta, aga see vist vanadusest harjumuseks saanud :)

2
0

Mida rahvusvahelisem ja suurem lennujaam, seda rohkem on investeeritud lennujaama mööblisse, mõeldes reisijate mugavustele.

Frankfurdis nägin kuu tagasi välivoodi tüüpi voodeid, ristjalgadel süsteemiga nagu lihtsamad matkataburetid. Eelmisel aastal neid polnud. Nägid täitsa uued välja. Ja neid oli ikka palju, selles tiivas, kust me lennult tulime.

Vantaas hakkas oktoobris öösel külm ja aknataga tegi miski masin põrgulärmi, muidu magatav.

Stockholm Skvasta äärmiselt mittemagatav lennujaam, ainus valik on baaris puittoolid või kivipõrand.

0
0

*Vantaas ööbinud mitmetel kordadel seal koridoris, mida Tip kirjeldas. *Schipol- hea magamiseks:) *Stansted- kui varem kohale vajud, siis võid saada pingi ilma käsipuudeta. Muidu tiksud istudes või viskud põrandale. Ööbinud seal nii korda kümme. *Gatwick- eelmisest parem. *Malaga- käib kah; kohtasin hollandlast, kes seal kuu aega magas. *Hongkong, Singapur, Kuala Lumpur- parimad! *Johannesburg- peale minu ilmsete seal magamakeeramise kavatsuse läbihammustamist ütles politsei, et kui tahad, riski, aga et nemad lähevad ööseks minema. Valisin külalistemaja. *Krasnojarsk- lennujaama asemel koolimaja. *Irkutsk- 3 ööd mahalaotatud telgil. *Mineralnõje Vodõ- magamismatt ja -kott, lennujaama taga "miinivaljal". *Heathrow- ei saanud pihta magamiskohale, mega rahvahulk. *Liverpool- tuleb oodata, kui nahkdiivanitelt (kohviku omad, mis ööseks kinni pannakse) rahvas jalga laseb; või siis akende alustel eenditel. *Barajas'es 1-3 terminaalis. *Jne. Eelnev jutt siis väljaspool turvatsooni magamiste kohta.

1
0

Amman - igas mõttes erakordselt nõme lennujaam, aga magamiseks siiski üsna hea. Kõige parem on plats sisse võtta ärireisijate lounge'i sissepääsu kõrval, kus võib rahus üle toolide pikali visata.

0
0

Dubai lennujaamas oli öösel ikka VÄGA külm olla. Konditsioneerid puhusid Emiratesi terminaalis sellise vurinaga, et tsärgis olles oli ikka väga kurb olla. Suitsuruumid olid ka ikka tõsised peldikud (40-50inimest 3x5m ruumis, kus ventilatsiooni eriti pold).

Helsingi lennujaamas oli väga mõnus ööd olla, kuna kogu lennujaamas oli tasuta internet ning piisavalt pistikuid.

0
0

Mumbai lennujaam- Indias oli vägagi ok koht magamiseks. Kui turvatsooni pääsesime, siis seal oli vaikne ja oli ka suhteliselt palju selliseid lamamistoole, mis nägid uued välja ja olid veel kõigele lisaks pehme kattega. Magasime nagu notid ja jõudsime napilt lennukile :) Berlin Schönefeld Airport-magamiseks uht nõme koht, sai küll pinkidele pikali visata, kuid pingid olid suht ebamugava asendiga ja kahe pingi vahe oli päris suur, pingid kõvad. Hiljem lennujaamas ringi kolades avastasin ühe kohviku nahkdiivanid millele sai ennast mõnusasti kerra kerida. Delhi lennujaam-vägagi ok koht, lennujaam turvatsoonis vaikne, kõikjal oli vaipkate mis oli puhas ja millel võiks vabalt magada. Riia lennujaam-oleneb kohast, kuhu pidama jääd, turvatsoonis on tehtud suht värskelt remont (2011.a) ja sinna on paigutatud pehmed toolid, millele võid veel soovikorral panna ette tumba jalgade toetamiseks. Kiiev-ei kannata mittemingisugust kriitikat, lärmakas, räpane, suitsuhaisune ja ebamugavad toolid, mis peale kahte liitrit beylist (kambapeale)enam nii ebamugavad ei olnudki :P

1
0

Düsseldorf Weeze lennujaam - kodulehel on kirjas, et öösel lennujaam suletud. Siiski saab seal ööbida. Võimalus on kas põrandal või metallist istmetel, mida on täpselt 35 tükki terve lennujaama kohta. Pean silmas saabuvate lendude saali. Nüüd jaanuaris oli ikka ulme külm seal ja magamisest suurt miskit välja ei tulnud. Turvasid ei kohanud ühtegi ja uksed olid lahti. Keegi midagi ei küsinud ega uurinud. Kui oleks soojem, oleks olnud täitsa ok. Meiega koos oli seal kokku ööbijaid ca 13 inimest. Massilist ööbimist ei toimu.

0
0

Ausalt öeldes häirib mind lennujaamades ööbides see pidev turvajutu lalin iga teatud aja tagant. Puitpingil on niigi uni hell ja siis veel tuleb mögafonist "Dear passangers...:)

0
0

Stansted - päris ok oli, 5-ne laps kaisus ja väike lapsetekk peal, aga rohkem ei taha :) Praha - oli rahulik, vabu kohti oli palju, aga jube külm!

0
0

Kuidas Brüsseli lennujaamas olud on?

0
0

Chicago?

0
0

Kas päris Brüssel või Brüssel/Charleroi?

0
0

Päris Brüssel.

0
0

Ööbinud pole kuid ruumi on seal küll ja pinkidest puudust ei tule. Mitu suurt saali mis pidevalt tühjad isegi keskpäeval. Ei tea kuidas öösel on. Brüsseli lennujaamas on ka päris suure valikuga DelHaize toidupood. Loe ka siit: http://www.sleepinginairports.net/europe/brussels.htm

0
0

Üks ebameeldivamaid - Milano Bergamo. Vähe ruumi. Seinaäärsed on kõik magavaid inimesi täis. Hommikul pool 4 tuleb põrandapesu ja turvad käsivad kõikidel üles tõusta. "Meeldiv!"

3
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased