Majutus Costa Ricas

Kes ja kus on Costa Ricas ööbinud? tahaks natuke privaatsust, samas et majake oleks rannas või selle lähedal. Hotelli päris ei tahagi, pigem mingi villa või kodumajutus. Reisiseltskonnas on 4 inimest.

Hetke seisuga veel suvaline :D

Kuna otsest piirkonda öeldud pole, siis lajatan suvaliselt. Kevadel sai ööbitud Vaikse ookeani ääres Guanacaste piirkonnas, mis tegelikult otsaga on juba Nicoya poolsaarel.
Seal on teadupärast hunnikutes randasid põhjast lõunasse. Peatusin sellises kohas nagu Playa Ocotal, mis asus natuke lõunasse Playas del Cocost. Ja seal oli selline villade kompleks nagu Bahia Bez Vela.

Plussideks oli

  • koht oli täiesti selline kinnine territoorium, kuhu suvalised ei pääsenud;
  • villad on väga tip-top, st. suur elutuba ja köök, puhtad toad ja vannitoad;
  • territooriumil on 2 basseini ja baar-restoran (hinnad keskmisest kõrgemad - nt. 0,3l õlu 30EEK, söök 100+EEK);
  • kohe käe-jala juures on ka privaatne rand musta värvi liivaga.

Miinuseks oli

  • Playas del Cocost sinnasaamine jala on suht vaevarikas, aga autoga pole probleemi (GPS siiski abiks);
  • suurem pood toiduainete hankimiseks asub samuti Cocos, aga kui on auto, siis see ei ole probleem.

Omapäraks oli öösel verandal sööki nurumas käinud pesukaarulaadne elukas.

8-voodikohaga maja läks per nase maksma ühe päeva kohta ca 450EEK, mida sellise privaatsuse ja goodlife'i eest ma paljuks ei pea.

Kipub sama tüüpi küsimuseks, et kes ja kus on Eestis ööbinud. Mis sa ikka tarka kostad.
Reisijuhtides asi suures plaanis kirjas, aga Ricas tekib pidevalt uusi kohti juurde, mida reisijuhist ei leia. Seega tasub sihtpunktis lihtsalt ringi vaadata ja teistelt ränduritelt infot küsida.
Turismirandades on majutuse valik üsna suur, aga sealne paduameerikalik õhkkond ei pruugi just väga vaimustav olla, kui leebelt väljenduda.
Ja CR-s on ju ka Atlandi rannik.

Kas oled mõelnud, et milline kant sind huvitab, on ju põhjas, Guanacaste ja sellega piirduv, väga resortlik, lõuna aga väga rahulik ..., Kariibi pool aga selline Jamaica hõnguline! Kui sind huvitab miski asi täpsemalt, anna palun meilie tulla mart@adelantehotel.net, me juba üle 2 aasta siin elanud! Pura Vida

ja meie just saabusime 3 nädalat tagasi sealt maalt! nii tore oli, olime nii Guanacastes kui San Josees. No meie päris eraldi ei olnud elasime sellistes resort tüüpi majakestes aga oli väga rahulik ja nautisime täiega. Imeilus maa ja toredad inimesed, minumeelest üsna odav ja hea toit. Pura Vida ja head reisi!

osab keegi rääkida kohapealt öömaja võtmisest. usas tegime nõnda, aga pr-il pole käinud. ise arvan, et on võimalik ööbimist saada ka lihtsalt ringi vaadates, aga tuttavad olid havail ja läksid sellega alt. selgus, et ettebronnita polnud midagi.nüüd nad ka kaasa tulemas ja ei julge enam riskida?

Puerto Ricost ei oska kosta, aga Costa Rical nö kylmalt peale lendamine ei tekitanud kordagi probleeme. Alati leidus majutust ja igas hinnaklassis.

Mis hinnaklassi ööbimiskohad jääda võivad?

Costa Rica pealinnas San Joses näiteks hotell Alfie 40 USD. Hommikusöök ka hinnas ja saab ka ise kokata:D
Pealinnas ka hotell Morazan 49 USD ( hommikusöök hinnas)
La Fortuna vulkaani juures hotell San Bosco 50 USD ( hommikusöök hinnas)

Päris naljakas, et inimestel on raskusi Puerto Rico ja Costa Rica eristamisega :)

Öömaja hinnad sõltuvad väga ikkagi sellest, milliseid tingimusi soovitakse. Peaaegu igas linnakeses-turismipiirkonnas leiab öömaja ca 10 dollari eest ja kui hästi otsida, siis on leiab selle hinna eest täiesti normaalseid elamistingimustega toakesi. See sobib siis seljakotiga matkajale rohkem, kellele kvaliteet nii oluline ei ole - peaasi et katus peakohal ja kraanis vett.

Maja või korteri üürimine

Tere. Plaanime minna 2 kuuks Costa Ricale. Kas keegi oskab majutuskohta soovitada? Sooviks üürida kas maja või korterit (6-le)soovitavalt kuskile veekogu äärde. Tänud ette!

Võta ühendust Jaana ja Mardiga.

Oleme Costa Rical 06.02.2014-19.02.2014, kas on keegi veel minemas sel perioodil?
Millist majutust soovitate ja mida peaks kindlasti vaatama?
Kus kõige ilusamad rannad?

Tere,
Reisin Costa Ricas 26.01-13.02.14
Teada on, et CR on väga rikkalik maa. Palun soovitusi, mida tasuks kindlasti teha/näha ja millega peaks seal (üksi) reisides arvestama?
Aitäh!

To: kaido65
Meie oleme CR-l 03.02 - 18.02, mitmekesi lähete, võib olla saab mõnda suuremat tripi ühildada.