trip-krainetrip-ukraine-dark
Marmaris, Türgi

Nonii, juuli lõpu poole siis marmarisse minek. Ehk oskate soovitada, mida seal teha nii ja naa? Alanyas olen korra käinud, see just millegi erilisega silma ei hakanud,. Kuidas marmarises auto rendiga, klubide jms lood on`? Kas käia just omapead või koos grupiga? Grupi variant ei istu, kuna ei meeldi teiste inimeste järgi oodata (seda juhtub kohutavalt palju). Ehk oskate soovitada midagi vms? Ennast huvitaks skootrimatrk, rafting, kalapüük mida iganes, rohkem midagi ekstreemsemat. Samas ka kultuur oleks huvitav.

Marmarises on võimalik rentida nii autosid kui ka rollereid. Autode kohta tean, et kilometraažipiirangut ei ole ja kütuse ostab igaüks ise. Hindade kohta ei oska midagi öelda. Klubisid on nii, et maa must, seal selle jaoks kohe olemas nn bar street, kus on tuntumad klubid (Areena, Craizy Daisy jne.) Palju vahupidusid. Ööelu on väga kirev. Üldiselt kui Türki üldse minna, siis soovitan igal juhul Marmarist, te kindlasti ei kahetse! Ekstreemsematest aladest on erinevad veespordialad rannas esindatud. Ekskursioonina rafting on Marmarises kõige kõrgem? 4's tase, mida algajatele ei soovitatud. Kohalikud väga sõbralikud ja toredad. Omapead käies saab täiesti hakkama. Marmarises on ka amfiteater, mida linnaekskursioonil ei näidatud, kuid iseseisvalt leiate kindlasti üles - tasub vaadata. Ja kindlasti loss, kus on muuseum, saab sisse vist iga päev või argipäeviti kuni 18.00 (seda ütles üks kohalik, aga keegi võib üle täpsustada, kui teab paremini), kindlasti käige jahisadama ümbruses, väga ilus. Ilusat reisi!

Tulin Marmarisest nädal aega tagasi. Esimene soovitus, võtke kõik tripid tänava pealt, meie esimese tripi võtsime reisikorraldaja käest, hävisime 20 EUR-ga inimese pealt. Soovitan väga dziibi safarit, põnev elamus terveks päevaks, see viib Marmarise lähiümbrusesse, kaasaarvatud jahisadam. Kui tahate minna Marmarisest Rhodosele hoiatan, et pileti hinnale lisandub veel sadamamaks 15 EUR, mida meile eelnevalt reisikorraldaja ei ütelnud. Käige omapead, näeb rohkem. Kindlasti külastage turgu, mis on ainult neljapäeval. Iga päev on avatud ostukeskus aga see ei ole nii põnev. Turg on peatänava ääres.

Kas nendel tänavalt võetud trippidel on giidid ka ja kui on siis, mis keeles nad räägivad? Või kõnnid omapead ringi? Millised tripid ise võtsid?

Dziibi safaril oli kokku 3 autot, kogu reisi juhtis üks inimene, rääkis inglis keeles kuna reisil olid erinevate maade inimesed. Giidid tulevad siis kui on kokku 20-30 inimest. tänaval saab ka vene keelega hakkama aga alati on tarvis öelda, et oled Eestist, venelasi nad eriti ei salli. Rhodose reisIL oleks saanud võtta giidi koha peal need olid erinevad vene keele ja inglise grupid. Kui tahate Rhodosele minna, siis kindlasti võtta tänavalt, tuleb odavam.See on nagu Saaremaale sõit,laev on erinevaid inimesi täis ja Rhodose kaart antakse pihku, selle järgi saab need 4 tundi ilusti ära sisustada Türgi sauna koos koorimise ja massaažiga võtsime hotellist, läks maksma 35 EUR, tänavalt oleks saanud 15 EUR-ga. Rohkem trippe ei võtnud, läksime sinna rohkem puhkama, ega selle palavusega muud teha ei saagi. Enamus aega vees.

Kogesin ka ise sama- ekskursioonid tasub võtta tänavalt. Rhodose reisiga hävisime kõvasti- reisikorraldajal maksis see 45 eur, tänavalt oleks saanud u. 50ytl. Hiljem olime targemad ja võtsime boat tripi- ehk siis päev merel tänavalt ja saime poole odavamalt- 15 liiriga. Seal oli meil inglisekeelne giid. Aga ööelu on seal tõesti vägev :) Iga kell läheks tagasi :)

No kui lugeda ühte teist teemat siis ei saa arugi kes hindade kohta tõtt räägib. Leht -> http://trip.ee/node/43032 väidab keegi, et sai Rhodose reisi tänavalt 45 euri eest.

Tulin Marmarisest 11.07.08 Turg e. bazaar on avatud ainult reedel, mitte neljapäeval :) Kuumaga ei soovita võtta dziibisafarit ja muid maismaaretki, kui kuuma või päikese suhtes tundlik ollakse (vahel ei teata seda enne, kui ülekuumenetud või päikesepiste kallal). Kui kuumaga matkama või mõnele maismaa safarile minnakse, siis kindlasti joogivesi kaasa, sobiv peakate pähe, õhuke puuvillane (pikkade käistega, kes päikesepõletust kardab) särk selga.

See on tõsi, et tänavalt saab reise odavamalt (eriti, kui tingida). Miinuseks on see, et alati ei pruugi olla garantiid, et teie eest hästi hoolitsetakse. Te ei sõlmi ühtegi lepingut, mis ekskursiooni pakkujat millekski kohustaks. Selle peale tasub mõelda. Kui reis on tellitud oma reisiesindaja kaudu, siis seal on garantii olemas, et teiega tegeletakse, kui midagi peaks juhtuma (mis iganes asi).

Igausgused tänavaostud on ostja omal riisikol.

Mõnusaid reisielamusi!

enne mind kirjutaja räägib sõna-sõnalt seda,mida topelthinnaga reisimüüjad teile valetavad!Olen 10 korda tänavalt reisid ostnud ja õnnelik.Eelmine nädal lasin giidil endale peale suurt survet augu pähe rääkida,andsin talle raha ja päev enne etendust amfiteatris-ta teatas ,et ei saanud gruppi kokku ja mu osalus seal jääb ära!!Suur etendus aga oli vaid kord minu sealoleku aja jooksul.Jooksin ruttu tänavale ja sain esimeses putkas pileti!Käidud,nähtud,jälle õnnelik. Kuumaga ei soovita võtta...?Millal siis?Peale turismiaega külmal ajal ei toimu ju midagi! Mis lepingut? Õudne,kui rahvavaenlasest penskarid sõna võtavad...

pole Marmarises küll mingit ohtu olnud, et sind maha jäetaks või mis iganes. Meiega ühel ajal meie hotellis olnud eestlsed ostsid päev merel reisi HT kaudu, kaks täiskasvanu+ laps 58 euri kokku ja kusjuures suudeti nad Aurinkomatkade poolt lihtsalt maha unustada (eesti giid kaasa ei läinud, sest ei saadud kokku vajalikku arvu inimesi). Seda siis reisikorraldaja kaudu ostmisest ja teenindusest. Jah, nad said küll pärast asendusesks reisi teisele päevale, esimesed joogid tasuta ka, aga käisid nad siis sama laevaga, millele meie tänavalt varem olime ostnud 100 eegused piletid. On hinnavahe?

Ja raftingult tulles unustas mu mees koti asjadega väikebussi. Teadmata bussi numbrit ja mäletamata bussijuhi nägu, saime selle koti tagasi, toodi hotelli retseptsiooni ära.

Mina kirjutasin eelmärgitud teemas Rhodose piletihindadest. See 50ytl-i tundub utoopia, sest sellelt reisilt ei anna teha eriti soodustust. Seal maksab ju sadamamaks juba kõigile ühtmoodi 15 euri + veel laevapilet, mis on ka suht konkreetselt paigas. Kindlasti saavad kohapealsed reisikorraldajad alet, aga mitte nii palju. Võibolla see 50 ytl-i oli ilma sadamamaksuta? Sel juhul on ju reaalne, kui sinna lisada veel 15 euri.

3 aastat tagasi lapsega koos Marmarises käies ostsime ka oma kohapealsed reisid Eesti reisikorraldajalt, siis ei teadnud veel eriti midagi kohapealsetest võimalustest. Sel ajal tuli isegi eesti grupp ilusti täis. Nüüd ei saadaud meie reisi ajal isegi Pamukkale gruppi täis (meie naabrite-eestlaste jutt, sest nemad ostsid reisid eesti büroolt), ometi on Pamukkale üks lahedamaid kohti, kus võiks Marmarises olles ära käia.

jäi kirjutamata, et inimesed on teadlikumaks saanud ja julgemaks. Enam ei tunta end mingite stagnaaegsete hirmunud inimestena, kes kardavad igal pool mingit pettust. Sellise hinnatasemega jätkates võiks Eesti bürood kohapealsete trippide müümise küll ära jätta.

Marmarises oli turg kindlalt NELJAPÄEV ja seal on kaks bazaari. üks on peatänava ääres peale Macdonaldsit seal on ainult riided ja teine see tõeline bazaar asub tiba kõrvalisemal tänaval.küsige kohalikelt kohe juhatatakse õigesse kohta. Dziibi safari on veesõja ralli ,ärge võtke kaasa mitteühtki asja mis ei kannata vett ja endale pole ka mõtet riideid selga panna,sest siis on külm ,sellel safaril vahepeal kuivaks ei saa.kestab hommiku 10-18 õhtul.dziipide kogus sõltub ,kui palju saadakse rahvast .meil oli 6 ziipi aga mägedes olime vahepeal umbes kolmekümne dziibiga koos. Algul öeldakse,et juhtidele ei tohi silma ja kõrva vett lasta.Kusjuures algul renditakse koheselt veepüssid 10 kohaliku eest.pidevalt tehakse veetäitmise peatusi.Juhid lajatavad vett pangedega ,vahepeal oli nii külm ,kui mägedevahel päike ei paistnud peale, aga väga lahe oli . Virisevatel ja vanematel inimestel ei soovita minna ,sest seal ei valita ,kas tahad vett või mitte kõik saavad , terve päev on tunne nagu oleks vannis.seal riigis on vesi tasuta ja sellel reisil saab seda hullult tunda.

Jeep safari oli väga fun, vahepeal oli oma 30 jeep'i koos. Daylan on super. Samuti Lazy day, sukeldumine, rafting jne. Kõik tasub osta kohalike käest. Neid müügipunkte on seal tohutult. Meil nt oli oma hotelli 100 m raadiuses 5 müügipunkti.

Ekskursioone saab tänavalt kindlasti odavamalt. Meie saime ühe müügiputka tegelastega sõbraks ja need hinnad, mis meile öeldi, olid ikka oluliselt erinevad nendest, mida nt brittidele öeldi. Eesti reisifirmalt võtsime ka mõned ekskursioonid, olles teadlikud, et maksame üle, kuid tahtsime mõnda kohta just koos eestlastega minna. Sellisel juhul maksadki kaasmaalaste seltskonna eest. Näiteks dziibisafari, mis sisuliselt tähendab päev läbi kestvat veesõda, tundus meile lõbus just koos teiste eestlastega. Kuigi sõda käis kõigi ja kõige vahel. Rätikutes mosleminaised lajatasid naeratades pange vett kaela. Marmarises on meelelahutust väga palju. Lemmikkohad kujunevad selle järgi, kust esimesena häid emotsioone saad. Meie kruiisisime peamisel beach frontil ja keskusesse ning bar streetile jõudsime vaid korra. Peaaegu iga päev (või öö) jõudsime Barani - suht brittidele orienteeritud,kuid väga lõbus karaoke baar. Sinna igatseme küll tagasi pidutsema. Klubidest jäi lemmikuks Beach Club, BarX oli ka ok. Üldiselt peaks kõik sealt endale meelepäraseid kohti leidma, kui just väga alternatiivsete huvidega ei ole. Aga sellisel juhul polegi mõtet Marmarisse minna.

Tulime 25.07 Marmarisest. Tripid tänavalt osta raudselt odavam ja tõesti kui tahad eestlastega koos olla, siis reisikorraldaja käest. Kui võtate BOOT TRIPI- peitke oma joogipudelid rannakoti põhja ära, korjatakse kõik ära mis nähtaval ja siis peate kallilt nende käest ostma- pärast saad muidugi oma kraami tagasi. Suur turg ehk "kangialune" Atatürki juures MC Donaldi taga on iga päev kuni hilisööni, väike bazaar (sinise katusega hoone) on NELJAPÄEVITI. Kõige lähemale sai sinise Armutalani dolmusbussiga nr 2 aga pole jala keskusest ka kaugel, kui keegi suuna kätte juhatab. Alumisel korrusel puu- ja köögiviljad, NELJAPÄEVITI on II korrus riidekaupa täis. Turule parim aeg minna hommikul 9-10 aeg, peale seda tuleb ropult rahvast ja on juba katusealune väga palavaks kütnud. Rand Marmarises ülerahvastatud,liiv koristamata, konisid täis, toole liigutada päikese järgi ei saanud. Rannatooli eest küsiti nii, kuidas türgil tuju oli, ühel päeval 2.50 LYT, ühel korral 3 ja isegi 5 ja tingida ei andnud. Käisime ranna läbi ja kõige parem rand (vähem kive) on hotell Royal Marine vastas. Hotelli katusel on suur valge lipp sinise kirjaga- selle järgi saab orienteeruda.

Meie küll ei maksnud kordagi rannatoolide eest. Igal pool öeldi, et free beach. Tõsi, mingi joogi pidi ostma, et enda rannasolekut neile kuidagi kasulikuks teha, aga ka seda saime nii korraldada, et algul kokkuhoidlikel päevadel ostsime kahe peal ühe vee nt. Ja mis tingimisse puutub, siis saime rannas ka kokteilihindu alla kaubelda. Kauplemine pakkuski iga päevaga järjest suuremat mõnu, sest nahaalsete türklastega õppisime ka ise julgemalt oma seisukohta ja sobivat hinda pakkuma. Ja see õnnestus peaaegu alati.

Tere kõigile reisihuvilistele! Trip`is on üsna vähe kommentaare Marmarise kohta, mõtlen viimaseid paari aastat. Käisin esimest ja ainukest korda Marmarises 5 aastat tagasi ja linn ning ümberkaudne loodus jätsid kustumatu mulje, tundsin, et sinna lähen kindlasti tagasi. Kuna vahepeal ei teinud ükski Eesti reisikorraldaja pakettreise Marmarisse, siis tuli avastada teisi Türgi kuurorte. Olen käinud hilisematel aastatel nii Alanyas kui ka Kemeris ja nägin, et neid ei saa Marmarisega võrrelda. Ei oskagi sõnadega seletada mis seal siis nii erilist on, vastaksin pigem, et kõik - vapustav loodus ja imeilus merevesi, kaunis linn täis melu ja meelelahutust. Ilmselt oli ka see oluline, et ka majutus oli tasemel ning sealt on pärit ka minu parim hamami elamus. Minu soov tagasi minna saab teoks paari nädala pärast. Seega tunnen huvi kõige vastu, mis Marmarisega seotud. Palun postitage kommentaare, kes te olete Marmarises viimasel aastal puhanud. Ootan kommentaare hindade, hotellide ja personali kohta, ekskursioonide kohta (kuigi vaatasin Novatoursi veebilehelt, et pm on kõik ekskursioonid täpselt samad, mis aastaid tagasi) ja ootan ka kõiksugu kasulike näpunäiteid ja tähelepanekuid. Ahjaa, oleks väga tore, kui kirjutaks inimene, kes on Marmarises käinud käesoleval aastal mil lend on vahemaandumisega (Tallinn-Vilnius-Bodrum). Kas lend sujus hästi? Mis kell jõudsite Marmarisse?

Loodan väga, et leian paari nädala jooksul mõned kommentaarid! Soovin kõigile head suve jätku!

Tere. Kahju, et pole keegi siia oma muljeid viitsinud kribada...nagu eelnev kirjutaja soovis. Endalgi mõtted Marmarise suunas liikunud, kuid kuna reise tehakse sinna mõned kuud(septembrikuus viimane), siis kahjuks ajaliselt ei ole minule veel hetkel sobinud sinna puhkama sõita. Aga lootus sureb ju viimasena :) rosemary....kui Sa sel sügisel siiski käisid seal puhkamas, siis oleks väga tore Su muljeid siin tripis lugeda. Loodan, et viitsid kribada. Tänud igatahes ette, kes siia kirjutamisega vaeva näevad ;) Päikeselisi reisielamusi reisisellidele!

Käisime augusti alguses Novatoursiga Tallinn-Vilnius-Bodrum-Marmaris hinnaga 400 euri 2+tärni Kivilcim hotellis. Hotell oli igati puhas ja vinks-vonks. Ainus miinus oli showbaar teiselpool tänavat, kus esinesid Michel Jackson, Tina Turner jne.Muusika tümpsus väga kõvasti ja vaesed baari kliendid, neile hüpati sõna otses mõttes pähe, rebiti neid keset tantsupõrandat ja tehti kahe(ühe)mõttelisi liigutusi-oma hotelli rõdultki halb vaadata. Mina hoidsin igatahes sellistest showbaaridest eemale. Marmaris ise aga väga puhas ja erinevaid puhkamise stiile pakkuv.Ekskursioonidest pakuti paaditrippi 9 euri, türgi sauna 9 euri, ATV safari 24 euri, merekilpkonna tripp Vahemere äärde 16 euri, dziibi safari 14 euri, delfiiniga ujumine 80 euri, Rhodos 37 euri. Pakuti ka raftingut, kalastamist, sukeldumist,kardirada, hobustega sõitu,külatuuri ja reisi Pamukkalesse. Randadest meeldis meile natuke rohkem kõrvalkülas Icmeleris olev rand, vähem rahvast ja puhtam vesi.Dolmus on siis valge ja oranzi triibuga ja maksab 2,5 kohalikku inimene.Praegu viibivad Marmarises minu õemees oma lastega ja nemad läksid läbi Soome ja maksid reisi eest 190 euri, lend+loteriimajutus

Kuidas lennud sujusid? Kas olid graafikus? Kas lennukisse toidu tellisite? Ei fänna neid lennukitoite ja ei suuda otsustada, kas tasub maksta 11 eur kaheldava väärtusega toidu eest.