Marrakesh

Plaan minna jaanuaris omal käel Marrakeshi ,nädalaks.Kuna ilm ei soosi ilmselt pelgalt päikesevõttu, panustaks rohkem kohaliku kultuuriga tutvumisele.Foorumitest juba lugesin, et vanalinnas liigud, nagu labürindis...Mis piirkonda oleks õigem majutus broneerida, et päris pimedas ära ei eksiks ja peamised vaatamisväärsused oleks jala kohalejõutavad?Kuidas seal lugu üldse transpordiga on? Kas linnas on mingi normaalselt toimiv ühistransport ka, või peab kasutama ainult taksoteenust?Mis see maksab? Mis on need kohad, mida peaks kindlasti külastama? Igasugune info on teretulnud! P. S Esimest korda piirduks ainult Marrakeshi endaga ja suuri väljasõite ei planeeri.

1
23

Veetsin Marrakechis ja ümbruses nädala jaanuaris 2008. Ilm oli siis Eesti mõistes suvine, isegi palavam. Vanalinn ehk mediina on kõik jalgsi läbi käidav, sellest väljaspool võib liikuda takso, bussi või hobuvankriga. Mis P.S. märkust puudutab, siis soovitan võtta ette ka mõni väljasõit, ise käisin paariks päevaks Atlandi ookeani äärses mõnusas väikelinnas Essaouiras, kolm tundi bussiga Marrakechist. Samuti päevasel bussireisil mägedes. Vt ka https://wikitravel.org/en/Marrakech

1
0

Tere. Kuu aega tagasi olime 3 ööd marakeshis . Muidu liikusime Marokkos marsruudil Agadir - Eusoria - Marrakesh - Rabat

Marrakeshis oli meil Riad täiesti turu sees s.t mediina keskel . Esimene päev oli raske üles leida , kuna google maps ei kuva turu tänavaid. Kindlesti soovitan koheselt osta internet endale kohaliku kaardiga .

Marrakeshis oli räigelt palav kui meie käisime 37 , ja päeval peale 11 väljas ei olnud kõige parem liikuda .

Kui paned rõhku vaatamisväärsustel , siis kesklinna medin on minu arust parem , saab jalgsi igale poole liikuda . Transport on samuti lihtne , bussid ja kõik muu on olemas . Samuti linnade vahel ei olnud meil probleeme nii bussidega kui rongiga liikusime .

Turu platsil on müügis värsked mahlad - ei soovita neid osta ! Pigem kui näed tänava peal mahlad kus ei panda Jääd ja ei sega veega . Sama teema on turu peal telkidega kus antakse süüa , pigem soovitaks kasutada turu mingid väksed restod kus menüüd ja lõpp summa on sul alati õige .

Soovitan kindlasti rahulikult selgeks teha kuidas mediinas liikuda ja kus asub hotell.

Taksod on läinud kallimaks võrreldes vande ajadega , suht eesti hinnad. Aga soovitan alati küsida hinda ja kas või nats proovida alla kaubelda. Või siis mitte võtta esimest taksot vaid pigem kõndida minema .

Google maps näitab ilusti kõik vaatamis väärsused mis on head. Soovitan kindlasti lugeda või omada infot nende kohta sest ilma kollata on väga igav :)

0
1

2 aasta tagused kogemused. Kuna mediinas on tõesti orienteerumine , eriti algpäeval raske, soovitan hotell vaadata linna peaväljakust- Jemaa El Fna paarsada meetrit lõuna-edela poolde. kus on juba normaalne kitsas tänavavörgustk. Seal on ridamisi hotelle hinnatasemel 20-50euri. Sealt veel edelasse paarsada meetrit on linnaliini busside väljumiste pisiterminaal Avenue El Mouahine peal. Bussidega saab kenasti liigelda nii linnas kui ka lennujaama. Vaatamised olenevad huvist, kuid arvatavasti kindlasti Majorelle aed, Jemaa El Fnaa väljaku melu ja nahaparkimise kvartal.

0
0

Gueliz on hea turvaline koht peatumiseks. Kuigi põnevam on kindlasti Medinas. Kas otsid Hostelit või Hotelli. Ühistransport korralik ja toimib. Takso linnas 10—20 dirhamit. Lennujaamast linna 60—100 dirhamit.

0
0

Tänan infovahetajaile.Silm jäi pidama Caspieni hotellil Guelizi rajoonis.Aga seal kirjas ,et neil on tasuline välibassein?Issand,sellist asja loen küll esmakordselt!On see nali,või Marokole omane?

0
0

Turul pakutakse tigusid, on head.

2
1

He he , unustage ära 60-100 dirhami takso . Neil on suht suureks see taks ajatus . Rongijaamas mediinase esimesed tahtsid 160 , saine 120 liikuma . Ja suht jäik on see .

Samuti kaubelda nad enam ei viitsi üldse . Näiteks Agadiris olid hinnad kohe kõrged ja kaubeldi nii et vähe pole. Essorias keegi ei tulnud isegi pakkuma midagi , Marrakesh oli kah selline et ei kauple üldse v.b mingi pisike ale . Rabat oli kah kauplemine nii ja naa

Üld joontes 10 aastat tagasi oli see tõeline marokko , hetkel on selline euroopalik riik :)

Mediinas liikumine on lihtne , põhiline et saabud päevasel ajal , muidu medinas riadi leidmine oi tõeline peavalu . Kui saabud pimedas soov koheselt võtta endale kohvrite tassija käruga sest see tuleb norm hinnaga kui pärast jageleda kohalikute lastega :)

0
2

Mul plaan veebruar märts sealkandis 2 nädalat rattaga sõita,ööbida plaanin telgis. Ma üritan turistikaid vältida. Kulgen üle mõne aheliku ja Saharat tahaks ka näha. Kas keegi on seal rattaka teinud? Mis soovitused?

1
2

Mitte ronida sinna rattaga .

3
2

Kas kell 5 hakkab seal pasun üürgama aka the adhan , kuidas kesklinnas/vanalinnas öörahuga on majutustes?

Plaan veebruaris 2018 kylastada

Ps autorendi soovitusi/kogemusi?

1
2

60-100 on ok hind . Just tulin ja oleme ka veebruaris Marokos. Peamiselt Marrakech - Agadir.

2
0

Arminkohlman, see pasun lällab seal ka kesk- ja vanalinnas samamoodi. Kohalikud rääkisid, et Marokos olevat seadus, mille kohaselt peab see haige eesli soigumist meenutav lärm olema 5x päevas kuuldav kõigile, ning ühestki majast ei tohi lähimasse templisse olla pikem tee kui 10 minutit jalgsi käies. Samas sinu lohutuseks niipalju, et see eeslisoig häirib ainult esimestel öödel - edaspidi lihtsalt harjud ära :)

4
9

120 rongijaamast Mediinasse? Ise sain juulikuus 30ga ja maksin ka üle :) Lennujaamast 60-100 on õige taks nagu Travellers ütles, oleneb kuhu lähed ja palju kaupled.

2
1

Miks te inimesed ronite võõrale maale teise kultuuri sekka kui nende kombed teile närvidele käivad ja ennast siin nii labaselt väljendama ajavad? Püsige kodus!

8
5

Pasun on igal pool :) Meid ei häirinud pasun . Taksod ei viitsi kaubelda . Lennujaamades on üldse neil fikseeritud taks , seega kauplemist nad praktiliselt ei aktsepteeri. Tuttavad võtsid eelm aasta auto aga nad väga palju ei liikunud sellega ringi . Liiklus on muidu ok , kuid meie eelistasime linnade vahel rongi ja bussidega liikuda. Võtsime alati medina või kesklinna hotellid , seega autoga oleks lisa probleem parkimisega .

0
2
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased