Masai Mara, kellel on kogemusi?

Olen juba mitu aastat unistanud sõidust Aafrikasse, et näha mõnes rahvuspargis tõelisi loomakarju.

Siit-seal uurides oleks mu esimene eelistus Masai Mara Keenias.

Kas kellelgi on häid elamusi Masai Marast. Või oskab keegi nimetada parema koha, kus elamused ergemad? Või peaksin valima Serengeti?

1
2

...õigemini kaldeera. Kiika sinna sisse ka.

0
0

Mina käisin Masai Mara ja Kilimanjaro Kimana parkides. Fantastilise elamuse jättis Masai Mara. Ööbisin Mara jöe ääres asuvas Mara Buffalo Camp'is mis on küll väga tagasihoidlik vörreldes monede teistega, aga täiesti loodusesse sulav, sest loomad tulevad ümber majakeste nuuskima ja öösel void kuulda kuidas joehobused veest välja tatsuvad. Esimestel päevadel eriti vedanud, sest park on väga suur ja loomi kohtasime vähe. See-eest kolmandal nägime koiki elukaid - krokodillidest kuni lovideni. Eriti armas vaatepilt oli joehobude kari päikse käes peesitamas. Käisime ka ühes (päris) Masaide külas, mis maksab küll 50 EUR nägu, aga noh kui juba seal oled... Peale seda reisi pole oma jalga enam looma-aeda ega tsirkusesse tostnud. Igatahes tahaks tagasi ja siis juba pikemaks ajaks.

0
0

Loomade nägemine sõltub natuke ka sellest, kunas minna. Kokkuvõtlik info, kunas külastada Aafrika rahvusparke, asub siin.

Teiseks sõltub ka, keda on soov näha. Ühes kohas kõiki loomi suurte karjadena ilmselt ei näe. Kui näiteks elevandid peaks huvitama, siis on Aafrikas ilmselt üks parimaid kohti Chobe rahvuspark Botswanas (Zimbabwe Hwange kõrval). Aga Chobe on muidugi parajalt kallis.

Arvestades, kui soodsaid lende võib leida Johannesburgi, julgeks ka Krügeri rahvuspargi välja pakkuda. Ja Krüger on täitsa mõistlike hindadega.

Ma pakun, et esimest korda minnes saad elamuse igas pargis. Safarielamused nõuavad eri riikides lihtsalt erinevat rahakotti.

0
0

Käisime Amboselis, Ngorongoros, Lake Myamaris, Serengetis ja Masai Maras septembris. Loomi oli nii palju, et meenutas Eesti karjamaad. Amboselis oli palju elevante, Ngorongoros nägime ära flamingod, Masai Maras gepardid, lõvid. Ainsad suurest neljast (big four), keda ei näinud olid ninasarvikud ja need pidavatki sealkandis haruldased olema. Masai Mara oli kõige loomarohkem ja sinna tasub kindlasti sihti seada. Migratsioon on septembris ja millalgi veel. Kahjuks jäi endal see nägemata. Hetkel on Nairobi hinnaks 555 eek Helsingist - tormake, on mida vaadata.

0
0

Palun Keenias safaril käinutelt infot sealsete rahvusparkide, hindade ja olude kohta. Kuna me ainult kahekesi Nairobi läheme, siis kas seal teistega liitumise võimalust ka on? Grupiga tuleks hind tõenäoliselt soodsam ja saaks rohkem parke külastada. Millisesse suurusjärku näiteks eelmise postitaja safari hind võiks jääda ja kas 11 päevaga on mõeldav kõigis neis kohtades ära käia või läheb tormamiseks?

0
0

Kõige mõttekam on Masai Mara,mis on loomaderikkaim. Tuleks lennupilet võtta Nairobisse ja seal kokku leppida hinna, majutuse, safarite jm. üle . Võin soovitada usaldusväärse ja sõbraliku giidi, kellel on erafirma ja kes pakub teile soodsaid hindu omavahelisel kokkuleppel.Meie kogemused olid väga head. Olime 10 päeva ja käisime veel Nakurus. Samburus ja Amboselis. Palju paiku pole siisiki mõtet planeerida, sest dimensioonid on suured ja ümbersõidu peale läheb palju aega. September on hea aeg, sest siis näeb loomade suurt migratsiooni. Mul läks 10 päeva hinnaks nelja rahvuspargi külastamise peale (igas ühes mitu tretti) koos majutuse ja söögiga 10 000 EEK-i, aga tookord oli üks ametlik firma veel kaasosaline, nüüd seda enam ei ole ja peaks soodsam tulema.Väga muljetavaldav ja unustamatu ettevõtmine!

0
0

Meie küll nii soodsalt ei saanud, kuigi võtsime mitmeid pakkumisi ja kauplesime hindu alla. 7-päevane safari telkidega läks 1000-1200 usd/inimene. Olime viiekesi ja kasutasime vindicatetours-i (http://www.vindicatetours.com) teenust. Ostsime pakettreisi Monarch-ilt (http://holidays.monarch.co.uk) ja otsisime ise safari netist. Kui tahad täpsemalt infot, siis jäta oma e-posti aadress.

0
0

Masai Mara on parim valik. Käisime apr. 2012 ja loomi oli väga palju. Ööbisime Fig Tree Campis suures luksuslikus kahetoalises telgis, mis asus jõe kaldal, kus elasid jõehobused. Kahepeale maksime 3-päevase safari eest (lennupiletid, transfeerid, söögid, ööbimised, safarid) 600 Euri. Safari sõite oli 3 korda päevas 2 tundi, esimene neist algas pisut enne päikesetõusu, viimane lõppes päikeseloojangul. Autoks oli lahtine džiip. Autojuht oli proffessionnalne ja pidas auto kinni alati, kui palusime või kui meil mingi uus mõte tekkis, siis muutis kurssi. Tellisime Victori kaudu, teda on siin postitustes ka korduvalt mainitud (koos kontaktandmetega) ja kiidetud ja on igat kiidusõna väärt!

0
0

Palun Victori kontake, kelle kaudu safari võtsite?

0
0

Kas keegi on viimasel ajal kokku puutunud safarite tellimisega? Oleks tore, kui oleks kellegi kontakte peale Victori omade jagada. Temaga meili teel asjaajamine on suhteliselt tulemusetu. Pooliku vastuse saab kolmandikule küsimustest heal juhul ning selgitust, mis hinnas sisaldub, ei ole ka kahe küsimise peale saanud. Esimesele pikale kirjale sain vastuseks "Safaris from Nairobi ending in mombasa, 3 days Amboseli / tsavo East safari. , 4 days Amboseli / tsavo West/ East" ja kogu lugu :)

Lisaks tunduvad temalt lõpuks saadud hinnad olema kõrgemad kui mujal. Kui kellelgi on häid kontakte jagada või infot, palju nemad mingi safari eest maksid, oleksin selle info eest tänulik.

0
0

Kas riigina Keenia on otsustatud? Kui ei, siis oleks kindlasti mõistlik vaadata Serengeti poole. See on tegelikult sama park kui Masai Mara, lihtsalt Tansaania riigi piirides ning kannab teist nime. Tansaanias on parke küll ja veel ning valida saab kindlasti ka selle järgi millised loomad enim huvi pakuvad. Mõnes pargis on tõenäosus suuri kasse näha suurem kui teises, mõnes elevantide karju jne. Kui huvi on, siis võin ka jagada kontakte, kelle käest pakkumist võtta ja uurida. Keenia osas ma ise kaasa rääkida ei saa, pole sinna sattunud. Parkide valimisel on mõistlik veel jälgida ka vihmaperioodi, need on erinevates parkides erinevatel aegadel ja seeläbi ka loomi liikumas rohkem või vähem.

0
0

Safari ostmine käib Keenias nii: liigud Nairobi kesklinnas (CBD, Central Business District) seljakotiga ringi ja nad leiavad su. Kui tehakse pakkumine, siis seleta, et sul on juba parem pakkumine olemas ja hind kukub.

Nairobist saab suvalisel päeval Marasse minna ja klassikaline pakkumine on 3-päevane safari, mille õiglane hind on kuni 350 USD (kõik sees, ilma jootrahata).

Igasugused Tsavod jätaks ma kõrvale. Pole seal küll käinud, kuid korduvalt erinevatest kohtadest läbi sõitnud (teed lähevad läbi) ja no andke andeks, nii igavat maastikku on isegi Aafrikas raske leida. Amboseli on põhiliselt elavantide ja kaelkirjakute vaatamiseks. Kui ilmaga veab (enamasti ei vea ja vedamiseks on vaja varahommikut), saab neid pildistada Kilimanjaro taustal.

Tansaania pargid on veidi teistmoodi, kuid ma ei ütleks, et need tingimata paremad oleks. Serengeti on paganama suur ja väsitab. Masai Mara on kompaktsem (seda rohkem muidugi ka safariautosid näha) ja üsna lollikindel variant safari jaoks.

Vihmaperioodidega on viimasel ajal nii, et need enam ei toimi päris nii, nagu varem. Viibivad päris pikalt või sajab väljaspool vihmaperioodi. Näiteks eelmine aasta saabus kevadine vihmaperiood pea kuu hiljem. Maras pole tegelikult mingit vahet, sest seal kõrget rohtu väga palju pole. Aga kui võimalik, siis tasub Marasse sihtida kusagil august-oktoober, kui on gnuude ränne. Muul ajal on pigem Serngetis, kuid jälle see on aastati nii ilmast kinni. paar aastat tagasi tormasid gnuud detsembris Serengetist Masai Marasse, sest Serengetis oli liiga kuiv.

1
0

Minul on väga meeldiv kogemus eelmise aasta oktoobrist sellise safari korraldajaga nagu Africa Travel Waves([email protected]; www.africatravelwaves.com; Edwina Ngigi +254722380725). Soovisin 6ööd/7päeva safari paketti alguse ja lõpuga Nairobis. Suhtlesin nendega enne reisi e-maili teel ja suhtlus oli väga kiire ja info rikas. Paketi (Masai Masara/Lake Naivasha/Lake Nakuru/Amboseli)hinnaks tuli 980 usd täiskasvanu ja 750 ust laps (hinnas eraldi safariauto transport meie perele (4 inimest), giid, kokk (3 väga rikkalikku toidukorda päevas), majutused, kõik piletid jne). Isegi lennujaamast Nairobi hotelli ja tagasi lennujaama transport oli nende poolt (esimese ja viimase öö Nairobi hotellis pidime juurde maksma kuigi hotelli broneerisid nad meile ise ära). Seega lisaks sellele safarile kulus kogu reisi jooksul raha vaid mõnele joogile õhtusöögil ja reisi lõpus tipi andmiseks. Kogu reis sujus suurepäraselt ja antud ettevõtte korraldusega jäin väga rahule. Masai Masarat soovitan, loomi nägi palju. Amboselis sai Kilimanjaro taustal loomi pildistada, seega meil vist ilmaga vedas. Enne reisi uurisin tuttavatelt, kes on käinud nii Tansaanias kui Keenias, kumba eelistada. Tansaanias pidavat loomi rohkem olema ja vahemaad mida tuleb ilma loomi vaatamata läbida lühemad. Samas kiideti mõlemat. Mina valisin Keenia kuna Nairobisse on väga mugav lennuühendus Tallinnast (läbi Amsterdami KLM/Kenya airways) ja lennuhind oli ka oluliselt soodsam kui Tansaaniasse. Keenia viisa tegin internetis ja see toimis hästi.

0
0

Suur tänu kõigile vastajatele, sihtkohana on asjad selged ning Masai Mara on kindlasti sihiks. Marit, Tansaania oli ka mõttes, aga see jääb järgmiseks korraks :) Veigo, kuidas hindad ajalist mõttekust aprilli osas? Vaatasin mingit tabelit teemal millal mis piirkonda külastada ning Masai Mara "excellent" lõppeks justkui märtsis ning aprilli osas oli "good". Ise kaalusin Masai Mara ja Lake Nakuru retke. Kas Nakuru on külastamist väärt (piltide järgi justkui oleks, nagu ikka). Marra30, suur aitäh, võtan kohe ühendust! Kas oskad öelda ka oma majutuse kohta miskit, on ehk meeles ööbimiskohtade nimed? äris põõsa all ei tahaks magada ning mingit imelist luksust ei taha ka teisest küljest. Hind tundub küll mõistlik esmapilgul selle perioodi kohta justkui. Kuidas seal jookidehinnad Safari käigus üldse on? Saan aru, et igasugused joogid, alkohoolsed ja ka mittealkohoolsed on nagunii vaja osta.

0
0

Meil olid järgmised majutused (valisime budget majutuse, pesemisvõimalus kõigis oma toas olemas): Mara Springs camp; Lake Naivasha Sopa lodge ((www.sopalodges.com/lake-naivasha-sopa-lodge/overview); Lake Nakuru lodge(www.lakenakurulodge.com);Kibo Safari camp ( www.kibosafaricamp.com). Nairobis ööbisime 67 Airport Hotel(see oli korralik hotell lennujaama lähedal, et vältida Nairobi ummikuid).

Pea poole kallim oleks olnud mid-range majutus aga meie sellest puudust ei tundnud. Nautisime pigem loodust ja loomi ja veetsime majutuses vähe aega. Jookide hindasi täpselt ei mäleta, õlu oli umbes 1,5 dollarit, vein ka väga kallis ei tundunud. Vesi oli safari hinna sees. Mõnel päeval külastasime ka toidupoodi, et kokk saaks osta meile söögikraami. Sealt oleks saanud ka joogid osta ja ise õhtusöögile kaasa võtta. Söömine ei olnud restoranis vaid kõigil safarikülastajatel oli oma kokk kaasas, kes siis tegi neile süüa. Sööki oli palju, see oli maitsev (isegi lapsed kiitsid), puuviljasalatit pakuti magustoiduks ja kokk arvestas söögi tegemisel ka meie soove (kuigi ega meil väga eelistusi ei olnud).

2
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased