Viimased kommentaarid

Reisikaaslane leitud. Väga kiiresti toimib see leht.

Meie sõbrannaga plaanime analoogset roadtrippi aprillis. Meie stardime 4.aprillil. Oleks hea värsket infot saada kui selleks ajaks tagasi olete.
Meie plaan järgmine:
1.päev LA - Santa Barbara
2.päev SB - San Simeon (Hearst Castle)
3.-4.päev SF, Alcatraz
5.päev SF - Mariposa
6.päev Yosemite (kui lumeolud lubavad)
7.päev pikk sõit läbi Fresno Ridgecresti, Tioga Pass ju suletud
8.päev Death Valley
9.-10. Las Vegas (kahjuks pole õnnestunud Cirque du Soleili pileteid broneerida, mingi tehnilise rikke tõttu Euroopa krediitkaardiga maksta ei saa)

 1. Zion NP
 2. Bryce Canyon NP
 3. South Coyote Buttes&White Pocket (BLM luba õnnestus saada)
  14.-15. Page, Antelope Canyon
 4. Monument Valley
 5. Grand Canyon
 6. Sedona, edasi Phoenixini
  19.-20. Palm Springs ja Joshua Tree NP
 7. Kojulend Santa Anast
  Meie plaan on küll väga tihe, aga loodetavasti on teostatav. Kuna mõlemad oleme autojuhid, siis pikemad otsad (mõnel päeval 300-400km) ei ole ehk liiga raske. Meie broneerisime auto billiger-mietwageni kaudu koos kõigi kindlustustega.

Tänud emigrant! Kui nii palju seal lund on, siis tuleb see sekvoiade ja Yosemite plaan maha matta ning punaste kaljude ja kanjonite poole suunduda. Sel juhul ongi rohkem aega Utah ja Arizona jaoks ja jääb enne äralendu mõni päev puhkuseks Palm Springsis.

Tänud! Kaalume ka lendamise varianti, aga kuidas siis ilma autota Muir Woodsi jõuda? Oleme kahekesi ja mõlemad autojuhid. Auto on broneeritud 3 nädalaks, kuid lendamise variandi korral peaks jätma selle LA parklasse ja SF-st uue auto rentima. Vaatasin, et Yet Blue piletid tuleks umbes 200€ kahele. Autoga läheks Pacific Coast Highwayd pidi, näeks merilõvide kolooniat ning Mercede kaudu tagasi sõites läheks Surmaorust läbi LV-sesse. Palun neil, kes aprilli esimeses pooles Yosemites käinud, jagada kogemusi kui kaugele ilma lumekettideta on lootust pääseda. Kas Sequoia pargis on ka aprillis kettide nõue või on sinna lihtsam pääseda?

Palun nõu ja abi. Plaanis on järgmise aasta aprillis 3 nädalane roadtrip läänerannikul. Algne plaan oli LA-SF-Yosemite-Death Valley-LV-Zion-Bryce-Grand Canyon-Joshua Tree-Palm Springs. Tagasilend on Santa Anast. Kuna aga aprilli algul on Yosemites veel lumi ja lumekettidega pole kunagi sõitnud, siis ehk peaks SF ja Yosemite ära jätma? Sellest oleks kahju, sest rohkem sinnakanti tõenäoliselt ei satu ja sekvoiad jääks nägemata. Või läheks Mercedest YARTS bussiga Yosemitesse, siis poleks ju lumekette vaja? Kui jätta aga SF ja Yosemite ära, siis jõuaks Brycest minna Arches NP ja Canyonlandi ning saaks Pages Antiloobi kanjonis käia. Ei kujuta ette, mis selle 3 nädala sisse annab mahutada ja näha tahaks võimalikult palju. Linnad ei meeldi, päeva ehk SF oleks ja ühe õhtu võiks Las Vegases ringi vaadata. Kui keeruline LA-s liiklus on? Jõuame õhtul LA-sse ja oleks vist õige kohe linnast välja sõita. Õhtul on ehk liiklus hõredam ja lihtsam orienteeruda.

Roberto meiliaadress on berto@lombok-komodotours.com
Ta ise õpib praegu Balil Denpasaris ja loodetavasti saab teid nõu ja jõuga aidata.

Meie käisime Balilt Floresel 2011 jaanuaris 5 päeva kohaliku büroo kaudu. Olime 2 keskealist naist ja meile pandi individuaalreis kokku meie soovi järgi. Tegime trekkingu Rinca saarel, kus kohtasime hulgaliselt komodosid ja vesipühvleid, snorkeldasime Kelori saare juures ning õhtul laevas imetlesime päikeseloojangut ja tuhandeid lendkoeri. Järgmisel päeval suundusime autoga Labuan Bajost Rutengi, kus käisime kohalikul turul. Edasi Bajava ja traditsiooniline küla ning Moni, kus varahommikul suundusime Kelimutu vulkaanijärvi imetlema. Maksma läks see reis küll enam-vähem sama palju kui Teilt 3 päeva eest küsiti, aga see oli oma hinda väärt. Giid oskas hästi inglise keelt ja autojuht oli super.
Kui juba nii kaugele minna, siis tasub ka Floresel ära käia ning külastada kohti, mis seda väärivad.
Soovitan giid Robertot, kes ise on Floreselt pärit. Kui on huvi, võin Roberto kontakti anda.

Palun Keenias safaril käinutelt infot sealsete rahvusparkide, hindade ja olude kohta. Kuna me ainult kahekesi Nairobi läheme, siis kas seal teistega liitumise võimalust ka on? Grupiga tuleks hind tõenäoliselt soodsam ja saaks rohkem parke külastada. Millisesse suurusjärku näiteks eelmise postitaja safari hind võiks jääda ja kas 11 päevaga on mõeldav kõigis neis kohtades ära käia või läheb tormamiseks?

Kas oleks võimalik selle reisi kohta rohkem infot ja giidi kontaktid saada, kuna plaanime sõbrannaga veebruaris Nairobi minna. Ehk on ta nõus ka meid abistama marsruudi kokkupanekul.