Matkabussiga Lõuna-Saksamaale

Meil plaanis minna matkabussiga läbi Läti-Leedu-Poola Saksamaale Bodensee järve äärde. Bussis on tehnilise passi järgi 6 kohta. Meil peredes poisid 12 ja 16 vanad ja võtaks nad ka kaasa, aga nad oleksid seega 2 reisijat rohkem, kui passis kirjas. Kas on kellegi kogemusi, kas on keegi rohkem reisijaid võtnud, kui passis lubatud, kas seda ka kontrollitud kuskil on ? Me eelmisel aastal käisime kuuekesi ja ei märganud, et sellele tähelepanu oleks pööratud. Jagage tähelepanekuid palun !

Ei kujuta hästi ette, et matkabussi võiks panna veel rohkem inimesi kui seal kohti on. Arvan, et riskida ei tasu, kuigi ka meid keegi ei kontrollinud.

Bussis on magamiskohti vabalt kaheksale inimesele, tehnilises passis on kuus istekohtakohta.Eelmisel aastal käisime, ette kujutada pole vaja, mahub küll.

Kas saksa politsei mitte ei käitu suhteliselt karmilt, kui kõigil pole turvavööd kinni. 6-kohalises bussis 8'l turvavöösid kinnitada pole aga hästi võimalik?

Teoreetiliselt ei pruugi keegi kohtade arvu vastu huvi tunda. Siiani olid piiripunktid aga nüüd saab sealtki hooga läbi sõita. Ainus mure on see, et suvalisel hetkel võite politseiga kokku puutuda. Ületad korraks kiirust, ei pane STOPP märki tähele jne. Oleks jama küll, kui keset Saksamaad osa rahvast bussist välja tõstetakse. Meil pole ka alati kõik bussis 100% turvavööga kinnitatud. Aga koht peab olemas olema.

Ainus mure politsei? Aga laste turvalisus? Marumehed.

Seda ilmselget asja, nagu turvalisus arvestatakse niikuinii. Vähemalt mina arvestan. Politsei on kõige suurem mure välise faktorina. Oleksin võinud ka pidada maha loengu turvariskidest aga kasulik on ka muid tegureid teada. Loomulikult võid sa väiksed lapsed jõuga turvavöötada. Saab küll. See on natuke puust suhtumine. Kas hakkad alati parklas peatuma, kui keegi tahab külmkapist midagi võtta? Sest siis ju tuleb vöö lahti teha. Õnnetuse eest pole sa kusagil kaitstud. Kui ise lollusi ei tee, siis võib seda teha keegi võõras. Tahan öelda, et nii nagu turvalisuse, nii ka paljude muude asjade puhul ei tohi olla must-valget suhtumist.

me sõitsime ka eelmisel aastal Saksamaal ja mujal Euroopas matkaautoga ning kordagi kogu reisi vältel politsei meie vastu huvi ei tundnud. Meil oli 6 kohaline matkaauto kuid olime oma perega neljakesi ja ei kujutaks hästi ette, et oleks veel rohkem inimesi peal olnud. Isegi on kitsas ja asju pole ka lõpuks kusagile panna, laua taha mahub ju 4 inimest. Kitsas on, aga see mugavus igaühe oma asi. Politsei aga tõesti huvi ei tundnud.

Kui bussis on 8 reisijat lubatud 6 asemel ja nende 2 jaoks pole turvavöid ja mingi õnnetus juhtub, kus inimesed bussis (sama lugu autoga: 5-kohalises 6 persooni) viga, siis riskib juht kindlalt väikse vangistusega! lisaks vigasaanud inimeste kannatustele. Tavaliselt õnnetusi ei juhtu, kuid kui juhtub, siis on hilja. Eesti on vist ka ainus riik Euroopas, kus lubatakse näiteks autos lastel süles istuda, kui ülejäänud kohad on täis.

Jep! Naera pooleks, või vesista silmi, aga kunagi kehtis reegel, kus "kaks last annavad ühe täiskasvanu" ehk siis sõiduauto tagaistmele võis rahuliku südamega istutada kuus alla kümneaastast last. Päris hea hakklihamasin Lastevorsti tootmiseks, või mis....

Kas olete enne selle seltskonnaga käinud pikemal reisil? Oma kogemused ütlevad, et kui on juba 2 naist kaasas, läheb jamaks. Kui veel kaks erinevat lastega peret mitu päeva koos ühes bussis, siis miskit head sellest ei tule.

Kui need kaks naist tihti ninapidi koos on olnud, siis ehk ei lähe jamaks. Aga seltskonna klappimine on tähtis küll. Kui hakkan mõtlema, siis sellist hoiatust siin foorumis just tihti ei kõla. Olen korra inimesed kaasa võtnud ja eelnevalt kõike rääkinud. Pole hullu, meile sobib küll!! Aga siis miskipärast läheb lubatu meelest ära ja tahetakse oma reegleid maksma panna. Õnneks olen ainult korra seltskonna valikul ämbrisse astunud.

vägisi ahistamiseks! Olen kohanud vendi,kes ühes ruumis inimlikult koos olla ei suuda,rääkimata võõrastest meestest.Millegipärast on politseisaadete põhitegelased mehed...:)

Sorry, kui mõni naine siin ahistamist näeb. Ma ei vaidle üldse vastu, et mõned lihased vennad ei suuda ühes ruumis koos viibida, kuid see selleks. Lihtsalt räägin oma kogemustest, kus tegu on seltskonnaga, kus kõik juba aastaid omavahel tuttavad. Kui on ainult ühel mehel naine kaasas, pole kunagi probleemi olnud, kui naisi juba mitu on hõõrumine palju lihtsam tekkima. Ilmselt on põhjus selles, et mitu naist ei mahu ühte kööki hästi ära, sest mitme bussiga reisides on kõik olnud OK. PS. Ei propageeri siin mingit sugudevahelist ahistamist, lihtsalt räägin oma kogemustest.

Viimasel ajal on hakanud levima moodus,et sõidetakse oma perega soovi järgi Euroopas ringi ja kui isu täis, saadakse mõnes lennujaamas teise vahetusega kokku ,kes algavad sealt oma reisi sama bussi või autoga.Eelmine pere sõidab lennukiga koju ja niimoodi võib teha mitu vahetust ja viimane tuleb autoga koju tagasi.Muidugi peavad need sõitjad olema kõik kas head tuttavad või sugulased,keda võib usaldada.Olen kuulnud,et on ostetud kamba peale mingi,mitte eriti uus ja ruumikas diisel auto reisimiseks.On olemas odavlennufirmad millega ühe-kahe otsa pilet ei tule sugugi kallim kui kütuse hind sinna-tagasi sõidust ja auto rentimisest rääkimata.Minu arvates pole just kõige halvem mõte.Või kuidas arvate?

Kokku 5000 km peale ei tulnud meil kordagi dokumente näidata. St ei pidanud meid keegi kinni.. Läbi sai lapatud Saksa, Prantsuse, Monaco ja Itaalia.. kiirsõidul ka Shveits, Austria ja kohustluslikud kodutee maad.. Seega, kui riskid siis probleeme ei ole. Küll aga teades nüüd millised ohud võivad valitseda kiirteel kiiruste juures siis mina ei riskiks ilma turvavööta inimistega. Matkabussid selleks väheke kõrged ning raskuskese on selline, et tekitab ümbermineku tunde päris kergesti (eriti ebamugav näiteks Alpide ületamisel :)) PS Eestisse tulime möödunud kolmap... seega kogemused verivärsked