Mehhiko Mayan Riviera

Kas keegi on käinud viimasel ajal Yucatanil Mayan Rivieral? Plaanis sinna
kanti puhkusereis ette võtta märtsis,äkki keegi jagaks muljeid.
Kuidas on Mehhiko lahe naftareostuse tagajärgedega,sinna see vist ei tohiks ulatuda?

Hola,
elan hetkel Tulumis, Mayan Rivieras. Plaan siin veel vähemalt veebruari ja märtsi olla, kes teab võib olla ka kauem. Kui keegi siia kanti satub, siis otsi rannast üles Playa Azul hotell ning lobiseme eesti keelt.
Naftareostust ei ole tarvis Rivieras karta, sest see avatud kariibi merele ja vesi on siin sinisemast sinisem.
Sõltub millist puhkusereisi sa silmas pead.
Kui otsid pidu ja möllu siis Playa del Carmen. Kui tühjemaid randasi, chilli ja loodust siis väiksemad linnakesed nagu Akumal või Tulum. Tegevusi ja kultuuri jagub siin ümbruskonnas ka palju.
Kui rohkem huvi või saan mingite küsimustega aidata, siis kirjuta liis@alleaa.ee

Me tulime Tulumist just paar paeva tagasi. Kariibi meri reostunud ei ole (naftareostus oli Mehhiko lahes). Vesi on sinine ja puhas ja liiv valge :)

Hotell vota Tulumis linna, playa hotellid on palju kallimad. Rahvast on vahe ja rannad ilusad ja tyhjad.

Vot selle soovitusega mina küll nõus ei ole - "võta hotell Tulumi linna". Tulumis olemise iva on ju ikkagi rand ja osati ka rannal olevad kunagise maiade linna varemed. Mida peaks inimene tegema suhteliselt mõttetus ja igavas Tulumi linnas, mis asub rannaosast ikka päris mitme kilomeetri kaugusel?
Kui minna, siis ikka randa. Kui magamiskoha hind on kriitiline, siis tasub vaadata lihtsate cabanade poole, millised leiad näiteks kohe rannaosa algusest (esimesed majutuskohad pärast Tulumi varemeid).

Maitse asi.
Me arvutasime kokku, et ööbida varemete lähedal cabanas (k.a. ilma vannitoata variandid) on kallim kui ööbida lihtsas puhtas linnahotellis ja sõita näiteks taksoga randa ja tagasi.
Cabana on muidugi võrreldamatult romantilisem, sellepärast olime ise linnahotellis vaid ühe öö :)

Eks see cabanas elamine on tõesti maitse asi..1 öö soovitan kindlasti. Muidu on ikka tingimused suht askeetlikud: pesema peab end ühispesulas külma vee all ja kui satub vale putka, siis on oht ,et tuul on hommikuks voodi liiva täis "tuisanud"(isegi läbi moskiito võrgu). Rannas pole ka palju midagi pimeda saabudes teha ja eks poodi tavaari järele peab anyway taksoga sõitma.

Kui juba kord sihtkohaks valida metsiku olemusega riik või piirkond ehk siis antud juhul Mehhiko, võiks ikka omal nahal läbi elada nii liivatuisud cabana'sse, külma veega kümblemise, elektripuudumise ja muu säherduse... vaade on ju hommikul silmad avades fantast. Saagem ikka osa Mehhikost:) Eurohotellid on meil ka Euroopas olemas! Ei kritiseeri eelsitusi vaid jagan arvamust!

Vahvaid reisielamusi! Ettevaatust iguaana!

Kas keegi Akumali kandis viibinuist oskaks soovitada odavama hinnaga hotelli/hostelit? Netis pakutavatel algavad hinnad 100-st dollarist...

Maksin Akumali lähedal Paamul'is cabana eest 50 taala, kuna laiutasin kaheses üksi. Kahekesi oleks ju poole odavam olnud:) Vt.: http://www.paamul.com/