Mehhiko - ööbimine "hüttides"

Kas keegi on ööbinud nendes niinimetatud hüttides, mida Playa de Carmenis ja Tulumis rentida saab? Siin sellest pikemalt juttu leidnud ei ole ja internetist otsides ma nii soodsaid võimalusi kui siin mainitud kodulehtedelt leidnud ei ole.
Tahaks ööbida paar ööd just sellistes kesistes ja samas väga eksootilistes oludes, kus nagu siit lugeda, elektrit ega midagi pole, samas on meri-palmid-liivarand käeulatuses :) ehk siis pmst "palmi all".

Juhtusin eelmisel suvel sinnakanti ja sai päris hulgim neid läbi sõidetud. Kuna rand on väga ilus ja rahulik, siis sai seal peatutud planeeritust pikemalt.
Playa del Carmeni kohta ei tea, aga Tulumis on neid ikka mitu head kilomeetrit järjest. Suuremal osal neist kodukat polegi, pigem on kallimad netis esindatud. Kohapeal saab kõige parema ülevaate, seda ei tasu karta, et kuskil kohta ei saa.
Kurask, avastasin, et sa polegi midagi konkreetset küsinud, seega ei oska rohkem midagi erilist vastata :)

Täpsustan siis küsimust, et millised need hütid täpsemalt välja näevad, kui turvalised on ja mis seal siis sees on? ET näiteks kui tahaks seal paar ööd olla, kuid päeval ringi käia, et kas asju kannatab sinna jätta, või on mõttekam ikka endaga kaasa tarida? Võimalik et see oli nüüd väga rumal mõttekäik, aga ma tõesti ei kujuta ette, mis see endast kujutab täpsemalt.

Ja see on hea, et kohapealt (Tulumist vähemalt) neid "võtta on" :)

Tulumis on neid väga erinevat sorti, alustades sellest, et on 4 bambusest seina ja katus, liivast põrand ning keset tuba siis voodi moskiitovõrgu all. Tualett on ühine. Elektrit saad õhtul paariks tunniks, et vajalikud toimetused ära teha, peale seda on pimedus.
Järgmistel on juba mingi lauake sees, seinad vähe asisemast puidust või ka kivist, võibolla isegi ventilaator (mida saab muidugi kasutada siis, kui elektrit on).
Pane http://images.google.com märksõnadeks ilma jutumärkideta "tulum cabana" ja saad piisavalt hea ülevaate, mis seal ees ootab.

Eks see asjade cabanasse jätmine ole enda sisetunne - vaatad, kuidas ümberringi lood on ja selle pealt otsustad.
Suvel kohalikud ütlesid, et mida lähemal Tulumi keskuse teeotsale (põhimõtteliselt läheb mööda rannikut üks tee linna), seda suurem on risk langeda varguse ohvriks. Pidavat selliseid juhuseid ikka olema. Kõik onnid on küll sellistes gruppides e resortides, aga ega seal mingeid piiravaid aedasid pole, kõik on mõtteline.
Aga alati saad oma väärtuslikumad esemed mõne kohaliku asjapulga kätte hoiule anda. Kui fotoka ja raha kaasa võtad, mis sul seal siis ikka enam varastada on.

Kahjuks ei saa öösel nurga taga "vett välja lasta", võid kogemata kellegile läbi toigasseina pähe lasta.

:D, kroku, päris hea kommentaar :D

Cabanasid on seal t6esti igal pool. P6hjalikku ylevaadet hindadest siinkohal ei oska 6elda, kuid n2gin osasid kohti ca 500 peeso kanti.
Ise 66bisin telkimisalal El Mariachi rannas 4 ood. Yhe oo eest maksin 60 peesot. P2eval oli kogu varustus telgis ja midagi ei l2inud kaduma. Eks see turvalisus ole igal pool suhteline. Kui on v6imalik v6ta v22rtuslikum kraam endaga kaasa.

tere.
kas ka aastal 2015 (ja ka nt jaanuar/veebruar 2016) peab see paika, et "Tulumis on neid (cabanasid) ikka mitu head kilomeetrit järjest. Suuremal osal neist kodukat polegi, pigem on kallimad netis esindatud. Kohapeal saab kõige parema ülevaate, seda ei tasu karta, et kuskil kohta ei saa"?

Olen moment siin kandis proovin 6 7 päeva pärast
Invi anda

Tere! Olen hetkel Tulumis olnud pea 3 nädalat ja olen veel paar nädalat. Cabanad on kõik olemas, aga enne jõule algab "kõrghooaeg" ja saadavuse kohta ei oska öelda. Siin kõik üritavad jõulude ja uue aasta ajal teenida. Hooaeg jätkub peale aastavahetust ja turiste tuleb aina juurde. Hinnad on muidugi "Hotel zone`s" märksa kallimad kui linnas. Linnast saab randa "collectivoga", mis käivad päris tihti ja maksab 15 peesot. Tulumis on väga populaarne jalgrattaga ringi liikuda ja laenutusi on palju. "Hotel zone" on väga pikk ja seljakott seljas on seal küllaltki raske majutust otsida, võimalus on muidugi ka taksoga seda teha. Isa elan linnas ka "onni" tüüpi kohas ja üürisin selle kuuks. Kui on veel küsimusi, siis andke teada.

Assula, on sul äkki anda enda majutuse link? vaataks seda....
Tänks

Meie ööbisime Tulumi linnas Mamas Home hostelis. Oli oma suur tuba kahe suure voodiga ja oma wc/duššiga. Maksis mingi 20 euri öö. Väga äge koht.Rannas eesliinis olevad hütid nii 300-400 dollarit öö. Teisel pool teed tõelises võserikus võib saada väga odava ööbimise. Aga seal ikka pime ja iguaanid ja maod ja kes kõik veel. Meie igatahes ei julgenud neid odavamaid võtta ja kallimateks polnud raha.

siiani oleme vaadanud, et kui "eesliinil" ööbimine võtta, siis mingi 100 EUR/kahele/öö läheb ikka ära. uurin seda sinu Mamas Home'i
Kuskilt siit lugesin ka, et odavatesse onnidesse ei tasu väärtuslikumat kraami vms jätta, aga kes see ikka kogu aeg viitsib neid kaasas tassida. See nende odavate üks miinus + et WC ja pesemine ei-tea-kus.

Me oleme Tulumis 1-2 ööd (pole veel lõplikult otsustanud) 22-24.12 paiku. Hetkel bronnisime omale 22.-23.12 ajaks siiski ühe majutuse ära, igaks juhuks - Tubo Tulum, 48 eur / kahele (lisaks muidugi maksud, mis hinnas ei sisaldu). Arvestades meie ajakava tundub, et ei julge Tulumi lihtsalt kohale saabuda. Teiseks ööks vaatame mõnda kohta ilmselt veel.

Mujal Mehhikos katsume olla pigem ette broneerimata, aga jõulud muidugi tekitavad selles osas kahtlusi. Oleme igaks juhuks paaris kohas üht-teist tühistatavat kinni pannud:) Ilmselt tuleb ka Chichen Itzas koht ära bronnida, just in case.

Mehhikos on väga populaarne airbnb ja paljud "onnid " on ka seal, kindlasti soovitan vaadata.