Miami-Mehhiko (Cancun)-Miami - kas lihtne ettevõtmine?

Plaanis on minna novembri lõpupoole Miamisse kaheks nädalaks. Selle aja sees tekkis ka mõte lennata 5-6 päevaks Mehhikosse (Cancuni). Huvitabki see, et kas USAst Mehhikosse minek on lihtne ja probleemivaba või võib lennujaamades ette tulla komplikatsioone?

Iga soovitus, tähelepanek, hoiatus on väga teretulnud. Samuti võib jagada soovitusi, kuhu minna, mida teha Cancunis.

Ei ole probleemi. Aastas lendab Miami ja Cancuni vahel 300.000 reisijat ehk 5-6 lennukitäit päevas. Cancunis endas võiks püüda rannaäärsest hotellitsoonist välja minna, kui ainult seal viibida, siis suurt vahet Miamiga pole. Linna peatänavatel on ridamisi ekskursioonipakkujaid, kõige mugavam on vaadata, mida nad pakuvad, ning sealt endale sobiv ekskursioon valida.

0
0

Soovitan igal juhul Cancunist ka allapoole sõita - Tulum, Playa del Carmen, Cozumeli saar. Lennujaamast saab otse ja mugavalt ADO liinibussiga Playasse, sealt siis "paadiga" Cozumeli päevaks või collectivoga (meie mõistes marsruuttakso) Tulumi. Vaatamist-tegemist on küll ja küll.

0
0

Nõustun, Cancunis pole midagi teha. ADO sõidab ka otse lennujaamast Carmenisse. Pileti sai 2a tagasi vähemalt bussi eest. Lisaks ülalpool mainitule võib teha päevatripi Isla Mujeres´le. Cancuni bussijaamast tasub kaubelda takso, jala veidi kauge ja linnabussi käib kuis käib, lõpuni aru ma ei saanudki. Saarel võib ju kauem olla, aga koht pigem lebotamiseks kui vaatamiseks. Põhja poolne rand on ilus. Tulumist suht 40km oli Coba, see vähem turistikas. Rendiautoga sinna. Kohapel rendi ratas, jala seal mõtetu ajakulu, lisaks sõites saab õhu liikuma, hea jahutus. Miamist polnud ka mingi probleem Cancuni saada, ming ankeedi täitsin lennukis vaid ära , see oli muidugi puhtas hispaania keeles :)

0
0

Mina just ei soovita Isla Mujerese saart (ja selle põhjapoolset randa). Igal pool kirjutab, et see üks paremaid Mehhiko randasid jne, mida see võibki olla, aga tegelik olukord on selline, et rand on lihtsalt ülerahvastatud! Kolossaalselt. Midagi meie Pärnu ranna moodi suvel. Tulumi rand 100x parem

0
0

2015 sai lennatud Maiami - Cancun - Los Angeles, American Airlininesiga lisandub lennujaamas pagasi tasu

0
0

Andres, ma ei tea mis kuus sa seal olid. Jah, hooaajal ehk jõul - märts ilmselt ongi ülerahvastatud Rahvast oli ka rohkem sadama poolses rannas, kui põhja osas oli vähem. Kuna kodanik siin läheb novembri lõpus, mina käisin seal 2015 novemberis, siis julgen novembri kuus külastust täitsa soovitada. Tulumi rand oli jah, novembris täitsa inimtühi, selles osas erinevus on aastaringselt. Aga kuna aega on mitu päeva, siis jõuab ju mõlemad kohad ära käia. Tulumis tasub ka rattaga randa minna, väldib parkimisprobleemi. Novembris 2015 oli ratta päevahind 55 -70 kohalikku raha.

0
0

Olime Isla Mujeresel ja sellel põhjapoolsel rannal veebruari esimestel päevadel. Näe, siin ka ekraanitõmmis sealtehtud videost, võibolla tõesti novembris seal vähem rahvast. Ei tea.

[[26896]]

ja siin foto Tulumi rannalt:

[[26897]]

0
0

Cancuni bussijaama lähedalt sõidab sadamasse, kust lähevad Isla Mujerese paadid, kenasti buss. Bussipeatus ca 100 m bussijaamast suure tee ääres. Siiski tuli kohalikelt küsida, milline buss täpselt sinna läheb - sest busse liikus pidevalt ja palju. Tagasi samamoodi sai bussiga. Isla Mujeresel minu isiklikult hinnangul pole suurt midagi teha - rand on tõesti kena, aga vähemalt meie seal viibimise ajal (tõsi, tegemist oli jõuluperioodiga) kõlbas rannas olla ainult hommikul ca kl 10-11ni, pärast seda polnud ühtegi vaba kohta, kuhu oma rätik maha laotada. Ma ise kangesti tahtsin Mujeresel ära käia, sest see nimi mulle kuidagi väga meeldis :) Aga Mujereselt saime mõlemad mehega ka Mehhiko ainsa toidumürgituse, mille tulemusena poolteist päeva ainult voodi ja WC vahel liikusime. Nn peatänav on nii turistikas, et unustad, kas oled Mehhikos või kuskil Euroopa peotänaval. Kuuldavasti saab Mujeresel vaalhaidega ujuda ja ka sukeldumine olla tore. Kahjuks ise teada ei saanud, põhjuseks see toidumürgitus, mis esimesel õhtul sai hangitud. Tulumi rand on kõigi kirjelduste järgi super ilus - kahjuks ise randa seal ei läinud, kuna ilm sattus Tulumis olles vihmane olema. Aga Tulumi varemed on täitsa huvitavad. Samas, kui Mehhiko kultuur pakub huvi, siis vaatamist on seal uskumatult palju. Kui niikuinii Miamis ja rannapuhkuse saab seal teha, siis kindlasti soovitan võtta auto (et aega kokku hoida) ja käia veidi kaugemates kohtades. Bussiühendus on muidugi ka suurepärane, kõik toimib üsna nagu kellavärk.

0
0

Lennukis jagatav migratsiooniankeet oli eile ka ingliskeelsete lisadega. Eesti pass tagab muretu 180 päeva viibimist riigis.

0
0

Nii nagu siin ka soovitatakse, mine Cancunist eemale. ADO bussid viivad mugavalt nii lõunasse Tulumisse (sealt ka Cozumelile) kui ka edasi Bacalari.

Viibisin jaanuaris Tulumis ning rand täpselt selline nagu AndresR pildil näitab. Ainult, et jaanuaris oli rand paksult rahvast täis. Mujerese saarel ei käinud, aga sattusin hoopis Holboxi saarele, mis jättis väga hea mulje. Suureks plussiks oli see, et seal oli tunduvalt vähem rahvast. Rannad samuti valge liivaga ning helesinise veega. Holboxi saarele minemiseks tuleb võtta Cancunist buss Chiquilasse (2-2.5h) ja sealt väljuvad iga poole või tunni aja tagant laevad Holboxile.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased