Mida iraanlasele kinkida ?

On teada tuntud Iraanlaste külalislahkus , tahaks ka midagi vastu anda . Mis oles see mida võiks Eestist meeneks kaasa võtta ?....Ega ju ometi mitte VANA TALLINNAT (:

Oleneb kui vabameelsed nad on? Sa pead täpsustama, kas alkoholi sissevedu Iraani on üldse lubatud.

Vana Tallinn pole Iraanis eriti popp, piirilt edasi vast ei jõua:)

Kui tegemist on intelligentsema publikuga, siis soovitaks inglisekeelset kirjandust. Peaaegu igasugune kirjandus sobib, infopõud on seal tohutu. Tuleb muidugi jälgida, et raamatus ei oleks paljaste inimeste pilte ega päris avameelset pornot. Sellest võib jama tulla. Kõik mis on tehtud shokolaadist. Üldse läänemaadest pärit maiustused, mälestusesemed jmt. mis on selgelt "välismaine" on seal tõelises kultuse staatuses. Umbes nagu Eestis aastal 1980. T-särgid, naiste sukad (ja-ja!), popmuusika.

Jalgsi piiri ületades ei tundnud küll keegi meie kottide sisu vastu huvi, aga alkohol on karmilt keelatud (isegi kurguaerosoole pole apteekides). Kui ei taha riskida piirilt tagasi saatmisega või kohapeal piitsa saamisega, siis soovitaks Vana Tallinna koju jätta ;) Samuti peaks enne kindel olema isiku vabameelsuses, kuna hulgi leidub sõbralikke tõsimeelseid islamiste, kelle alkoholi pakkumine oleks äärmiselt kohatu.

Ise sai välja jagatud: tallinna pildiga väikseid shokolaade, eesti rahatähti, kohapeal keelatud filme.

tänan kõikki kes viitsis vastata , igast infost on abi ..

Kas oskab ka keegi veitsa valgustada . Kuidas ööbimisega väljaspool teherani on , kas odav ? ja kas keegi oskab ka midagi kõrbete kohta mainida ?

Vii lauaviina. Mida rohkem seda uhkem.

Nagu see lauluke ütleb: "ikka viin-viin-viin..."

Ööbimist võid väljaspool Teherani leida üsna seinast-seina hinnaga. Kui Sul on 2004.a. LP, siis võid sealsed numbrid julgelt kahega korrutada. Üldiselt ei ole kallis. Kõrb on tore :) Tavaliselt käiakse ilmselt Dasht-e-Kaviris, kuhu seiklemist annab organiseerida nii Teheranist kui ka Yazdist. Proovi Google'st "Iran trek desert" vms ja saad mõningaid kontakte või ideid.

Eestist võiks meeneks kaasa võtta inglisekeelse "Inimõiguste ülddeklaratsiooni". Sat-TV komplekte pidid nad ka armastama. :)

Egas keegi tea kuidas Iraanis mobiilsidega lood on , kas levi hea ? Kas vastab see tõele ,et Iraanis räägitakse palju ka venekeelt?

Iraanis on mobiiliside väga hea (EMT klientidele vähemalt, teiste kohta ei oska öelda), ilma selleta oled vaid kõrbes ja mägede vahel. Vene keelt kuulsin vist ühe korra, aga see kõlas ikka kaunis arusaamatuna.

Elisaga mobiilside puudus, kohapealt netis esitatud kaebusele firma ei vastanud, hiljem ütlesid, et kontakteeruvad oma kohaliku teenusepakkujaga. Ei ole rohkem testimas käinud kas hakkas roaming seal tööle või mitte. Tele2 levi Iraanis puudub. EMT side oli enamustes kohtades olemas, kuid kõrbeid ja mägesid on seal palju ;)

Odavaim ja levinum kohalik kaart IranCell omas levi ainult suuremates linnades, kuid telefoniautomaate on ka väiksemates külades ja kohalikust poekesest saab tavaliselt vastava kaardi osta.

Tänan kõikki väärdusliku info eest... Kas oleks veel mingeid soovitusi , mida võiks Iraanis vaja minna ,või oleks hea teada .. Lendan 24 veebruar