miks pass peab kehtima nii kaua pärast reisi?

Otsin mingit loogilist seletust küsimusele, miks enamikes riikides on viisa saamiseks nõutud, et pass peab kehtima veel pool aastat pärast reisi lõppu?
Ma saaks aru, kui pass peaks kehtima reisil viibimise ajal, kuid milleks vaja, et see 6 kuud pärast reisi lõppu veel kehtima peaks?

Et ei tekiks asjaolude konflikti. Kui sul on nt 6-kuuline viisa, siis võid siseneda nt viisa kehtivuse viimasel päeval (osas riikides on nii, osas teistmoodi) ja sulle pannakse passi tempel, kui kaua võid riigis viibida; sageli on see periood just 3-6 kuud.
Nii välistatakse võimalus, et pass kaotab kehtivuse välisriigis viibimise ajal. Sest kui sul ei ole kehtivat passi, siis kuidas sa sealt riigist ära reisid? Ükski riik ei taha passitute (s.t ilma kehtiva passita) tüüpidega sekeldada.

Ka ettenägematute asjaolude jaoks, nt õnnetuse või haiguse haiglaravi jne.

Kas Euroopa Liidus reisides on ka nõue et pass peab reisi lõppedes kehtima veel 6 kuud? Välisminni kodukalt lugedes nagu seda nõuet pole..

EL  ja EMP liikmesriikides peab EL kodaniku  ID kaart ja/või pass olema kehtiv reisi ajal kehtiv, ei ole nõuet selle kohta, et pass peab kehtima 3 või 6 kuud pärast reisi.

Allikas: http://reisitargalt.vm.ee/kontrolli-reisidokumente/