Millega mõistlik liigelda Napoli-Pompei-Postitano?

Kas kellelgi on kogemusi ka sealse ühistranspordiga, on seal üldse selline võimalus? Sooviks lihtsalt paari päeva jooksul nende linnade vahel käia, kas selleks oleks mõistlik rentida auto või saab ka teisiti?

Käisin paar nädalat tagasi rendiautoga Positanos. Aga pidime lihtsalt läbi sõitma sest parkida ei olnud kuskile (mitu km enne ja pärast linna olid isegi teeääred täis pargitud). Järgmine kord läheks kindlasti ilma autota.

0
0

Käidud kuu aega tagasi. Rendiauto on täiesti "pointless". Napoli liiklus on ikka korralik õudukas ja parkimine nii Napolis kui ka ümbruses on ikka lootusetu juhus. Ise käisime Pompeis rongiga, Statione Centralest. Ühe otsa pilet on miski 3-4 EUR. Positanos käisime katamaraaniga, pileti saab osta otse sadamast ja edasi-tagasi oli vist 35 EUR. Pompeid ja Positanot pole mõtet ühe päevaga ette võtta, läheb jubedaks rebestamiseks.  Ahjaa takso Positanosse oli vist 100 EUR üks ots.

2
0

Roller või ühistransport. Kindlasti mitte auto.

0
0

Rongid sõidavad nende linnade vahel

0
0

Ühe korra Napolis linnas sees autoga sõitnud - õudukas! Aga kui peaks olema plaan lennujaamast otse Positano poole sõita, siis linnast läbi ei pea sõitma. Lähed otse maanteele ning Sorrento, Positano ja sealne ümbrus on autoga liigelda täiesti normaalne.

0
0

Saabusime just, 18.oktoobril, sellest piirkonnast ja soovitaksin kasutada rongi ja bussi. Napoli Centralist läheb odavam tavaline rong ja veidi kallim Campania Express nii Vesuuvile, Pompeile ja sealt edasi Sorrentosse. Meie sõitsime otse Sorrentosse (Express rongipilet 10 eur) ja edasi bussiga Positanosse (2,40eur). Järgmisel päeval laevaga Positano-Amalfi (9 eur) ja bussiga tagasi Amalfi-Praiano 1,30 eur, Praiano-Sorrento 2,40 eur. Campania Express on kiirem ja väga vähe rahvast, samas tavarong teeb palju peatusi ja oli näha, et väga täis.

Bussid olid ka erineva täituvusega, olenevalt kellaajast.

Tuttavad sõitsid samal ajal rendiautoga Amalfi rannikul, kuid ka praegu oli seal parkimisega suured probleemid. Nendel teisaldati valesti parkimise eest auto ja tagasi saamiseks pidid maksma 120 eur trahvi.

3
0

Saabusin samuti 18.10. Liikusime tavarongidega, mis on kohati küll ülerahvastatud, aga ei midagi hullu. Graafik on tihe, rongid väljuvad neil suundadel ca iga 30 min järel. Väljuvad Napoli Centrale kõrval olevas Garibaldi jaamast (pead otsima Vesuvio liini, platvorm 3) ja Porta Nolana jaamast. Kui tahad kindlasti isetekohta saada on mõistlik peale minna esimesest peatusest ehk Nolanast.

0
0

Kas oskate soovitada transporti lennujaamast linna Ryanair õhtuse lennu korral. Takso, buss, metroo Chiaia linnaossa?

0
0

Rong ikka

0
0

Kas keegi teab midagi rongipiletite sooduskoodist? Pidi vist veel aprilli alguses kehtima.

0
0

Lennujaamast linna saab bussiga https://www.naples-airport.info/bus/

1
0

Napoli-Pompei soovitaks ikka rongiga võtta. Ka Rooma-Napoli on mõistlik ja mõnus rongisõit

0
1

Nüüdseks 3 korda seal piirkonnas käinud ja ei kujuta ette, et valiksin mingi muu variandi peale auto. Nii palju kauneid kohti, kus peatusi teha ja vaateid nautida. Tallinnas harjunud autojuhile on Napoli tavaline, Positanosse sissesõidul (Sorrento poolt lähenedes) on parkla, kus annad võtmed üle ja auto pargitakse ja tagastatakse tagasi tulles.

2
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased