Milline on kõige ilusam koht Tenerifel + kaua Teidel läheb?

Varsti minek ja panen kava kokku. Kõike läbi sõita ei jõua, küsin siis teie käest, millised kohad on teie meelest kõige erilisemad, mida kindlasti nägemata ei või jätta. Kuulsad on Teide, Masca ja Loro park ja paljudest on veel juttu, aga mis teile isiklikult kõige võimsama mulje jättis?

Teiseks, kui kaua Teide vulkaanil käimine aega umbes võtab, kui plaanis on funikulööriga üles ja alla sõita ja päris tippu loaga vallutada ei kavatse? Et siis sõit Playa de las Americasest kui kaua ja koha peal kui kaua kokku? kaua seal üleval lastake olla, enne kui tramm alla tagasi tuleb? Kas kindel ülevaloleku pikkus on kõigile, et sama seltskond tuleb alla tagasi või on üleval uus järjekord, kes millal alla tuleb?

a ja seda ka, et mis kell seal tavaliselt kõige väiksem järjekord on? kas nädalapäevadel on ka vahet?

Teide on ilus ja huvitav vaadata kaugelt või isegi La Gomeralt, kui seda raamivad teised mäed ja metsad. Lähedalt on Teide üks igav suur kivikuhi keset musta laavaplatood. Minul küll ei tekkinud mingit huvi sinna üles sõita või ronida. Teiste külastajate suurt tungi sinna üles ma ka ei näinud. Teide pole sarnane Vesuuvi või Etnaga.
Masca ise pole eriline vaatamiväärsus, aga sinna minek sõltumata minemise viisist on omaette elamus ning adrenaliinitekitaja.
Loro park sisustab päeva kogu perele ja sealsete etenduste vaatamiseks võib päeva varuda.
Kohalike käest võid uurida kui palju La Gomera suvel põles ja kas sealsesse loorberimetsa saab minna. La Gomerat maksab külastada, aga ainult juhul kui ilm on ilus. Kui on pilved, siis on seal ka südasuvel ainult 14 kraadi sooja ja väga märg ja olematu nähtavus.
Kui tahad näha palju ilusat saarel, siis võta Kompassist saaretuur, mis tehakse väikebussiga ja sa näed koos seletusega enamust juurdesõidetavatest huviväärsustest.

Aga kui kaua ikkagi Teidel aega läheb funikulööriga üles ja alla sõites? Kui pikad on enamasti järjekorrad ja kui kaua üleval ollakse?

Meie valisime vulkaanimuuseumi Teide juures ja olime sellega palju rohkem rahul, kui need kes sabas seisid ja funikulööriga üles sõitsid. Oli päris põnev kõndida mööda klaaspõrandat, kus all hõõgas vulkaanituli.
Muidugi La Comera oli kõige ilusam. Aga sinna tuleb küll midagi sooja kaasa võtta. Ülemal mägedes oli päris külm.

Teidele minnes: vähemalt tund aega sõidad kuurordist Teide rahvusparki (esimesel korral rohkemgi). kui otse funikulööri jaama kihutad, siis arvesta järjekordadeks vähemalt pool tundi. Kui jääd kusagil ilu imetlema, lisa see aeg sinna otsa. Köistramm sõidab üles 8 min. Ülevalolek vähemalt pool tundi (kui mitte tund). Alla tulek samuti 8 min. Teidelt alla rannikule sõit vähemalt tund. Kokku läheb pool päeva julgelt. Rohkemgi, sest söögipausi tahaks ka pidada.
Samas on funikulöör ja ülemine vaateplatvorm puhas turismiatraktsioon, minu hinnangul, lihtsalt ärakäimese pärast ei tasu aega raisata. Asjal on tõsisem jume siis, kui ronid ka tippu. Annab emotsionaalselt kõva laksu.
Lõpetuseks: tsiteerides klassikuid - ükski sihtkoht pole pooltki nii lahe, kui teekond sinna ja tagasi (või edasi).

Päris stressirohke puhkus, kui seda peab paika panema tundide täpsudega. Pidevalt aega arvestades pole võimalik kõike näha, kuna klapid on peas. Aga eks igaüks valib ise kuidas ja mida ta teeb... Võib ju ootamatusi tekkida juba transpordiga punktist A punkti B jne jne..

Mina soovitan Masgat ning omalkäel kohaliku mäetipu võtmist. Eriti reisi alguses, kui ajavahe tõttu ärkate hommikul vara. Üksinda hommikul päikesetõusu vaadata on väga meeliülendav tunne. Kindlasti on see kõigile jõukohane. Ise kõndisin Los Cristianose lõunapoolse mäe ots ja sealt edas järgmistele. pärast päikesetõusu hakkasid juba sportlased vastu tulema, kuid sinnani olin täiesti üksi. Kindlasti soovitan võtta Kompassi saaretuur. Usu, et sa ei kahetse. Samas sai eelmine aasta lastega (8-13) Mascast mööda piraadirada ookeani äärde laskutud. Ka see oli lahe.

Meeldejääv oli Anaga mägedes haruldane laureaalne(?) mets ja mägede sisse uuristaud elamud, Vilaflorist alanud matkarada (viigimarjad!), vaade Teide jalamilt vanale kraatrile, Masca, mõnus rand Puerto de la Cruz'is.
Sel ajal võib olla lumetorme Teide tipus (meil oli) ja tõstuk ei sõitnud, soovitan esmalt helistada ja uurida. Soojad riided kindlasti kaasa.

Ma tänan vastanuid.
Vastuseks Dagovikingi küsimusele, miks planeerida: sest meid reisib kolm perekonda kokku nelja eelkooliealise lapsega ja kui umbkaudseid plaane paika ei pane, oleme viimase päeva õhtuni esimeses punktis või lähme tülli, sest igaüks tahab ise asja. Nii me panemegi paika, mida saab kõik koos teha, kaua see võtab (et lapsed vastu peaks) ja mida peaks eraldi tegema.

Kui kõige-kõiget ja lastega, siis kindlasti Loropark ja trammisõit mäkke + ronimine tippu :) Vaimustus garanteeritud. Mõlema peale üks päev.

Plaanime ka Anaga mägedesse minna, aga öelge, kas need loorberimetsad leiab seal hästi üles kui teid mööda sõita? Või oskate täpsemalt juhatada, kus kinni pidada, et loorberimetsa jalutama minna? Pikka matka ei saa teha, aga natuke jalutada.

Loorberimetsa peate La Gomerale vaatama minema.

Külastuskeskuse juurest mööda matkarada minnes saab mõnusa jalutuskäigu teha ja keskuses saab veel infot sealse looduse kohta.
http://goo.gl/maps/H4zcw