trip-krainetrip-ukraine-dark
Mis ilm hetkel Türgis?

Kas siin kommenteeriks keegi, kes tuli just sel nädalavahetusel Türgist. Kas seal oli tõesti 23 kraadi ja vihm, nagu ilmateates näitas. Endal plaanis kohe järgmisel nädalal minek, tahaks nagu soojemat ilma.

Näib et elementaarne kodutöö tegemata või lihtsalt rännulise abc eneseabi teadmisi veidi vajaka, sest kogenud rändurid saavad sedalaadi asjades ikka eneseabiga hakkama:). Mis siis ikka kui ehk veel ei olnud allolev link teada, siis - www.wunderground.com

Lisaksin juurde, et Türgi pindala on u. 781 000 km2 ja kõrguste vahe 5165 m ....

Jätsin tõesti täpsustama, et mõtlen Antalya ümbrust. Aga küsimus jääb üles, sest just ilmakaardilt ma selle 23 kraadi isegi leidsin, aga lootsin saada kellegi vahetud kommentaari, kuidas see ilm seal meie jaoks on - 23 kraadi seal ja Eestis tunduvad kindlasti erinevad (seal ju õhk näiteks kuivem?)- või ei ole vahet?

Kui minek niikuinii plaanis, võta purgiga siit meie õhku kaasa, saad kohapeal võrrelda ja hiljem siin kogemusi jagada.

Tulin täpselt nädal tagasi Türgist ja Antalya piirkonnas oli päeval julgelt 35 kraadi sooja, õhtuks pimedaks viskas vb 26 kraadi. Kindlasti ei ole külmem. Reisikotist oli vaja pikad varrukad välja võtta ainult 1 kord kogu tripi jooksul kui ööbussiga Antalyast Istambuli sõitsin ja siis kell 1.30 bussijuht söögi-kaubanduskeskuse-vetsu-peatuse tegi. Siis kuskil keset seda marsruuti oli 16.kraadi.

Marmarise piirkonnas eelmine nädal kohalike sõnul 40 kraadi sooja, usun seda rohkem, kui ilmateadet.

Meie saabusime nädalavahetusel/laupäeval Antalyast, Belekist....sooja oli 30 kraadi päeval ja esimene pilves ilm, kahenädalase reisi ajal....kuna kaks nädalat oli päeva keskmine temperatuur olnud u 42 kraadi ja päikesepaiste, siis oli see laupäevane päev ikka päris külm, samas oli mõnna ära tulla...ei tekkinud pahameelt, et jälle sinna külma Eestisse tagasi. Arvata, aga võib, et pühapäeval oli jälle päike väljas ja ilma soe:)))

Tegite mul tuju paremaks. Loodan, et on natuke aega veel sama soe, kuigi ennustused (kaasa arvatud siin välja pakutud windguru ja CNN) jäävad ikka 23 kraadi kanti.

Nüüd Marmarise piirkonnas juba õhtune temperatuur 20 kraadi, kiirelt langeb see nende temp.

Varsti minek Kemerisse (okt teises pooles) ja kui imaeenustust vaadata siis Kemeris justkui päeval 20 kraadi ja õhtul 7. Kas tõesti???

Täiesti reaalne, nüüd hakkab Türgis juba talv. Juba pisut sisemaa poole on hetkene temperatuur 18 kraadi ja täna sadas jälle vihma.

Eelmisel aastal Alanyas okt algul oli veel soe-nagu meie suvi.Kuu keskel juba tuuline ja vähe tuli ka vihma. Vesi oli umbes 25 kraadi. Üleeelmisel aastal olime Alanyas okt lõpus, siis ilmad päeval umbes 32 ja vesi 27. Viimasel päeval seal olles, see oli 31.okt, siis ilm vines ja Kleopatra rannapool linnas oli ka vihma sadanud.

Nagu ma vaikselt loota julgesin, olidki ilmaennustused liiga madalate temperatuuridega. Tegelikult oli umbes kella 10-st hommikul kuni hilise pärastlõunani temperatuur vahemikus 28-30 kraadi. Õhtul pärast päikese loojumist muidugi 20 kraadi, aga see on muidugi arusaadav.

Ilmad mönusalt soojad. Pruunıks saab:)

Hetkel olen Kemeri piirkonnas ja päeval on ikka soe nii 28-29 kraadi, aga õhtud on juba jahedamad, on mingi 17 kraadi.

Tõesti nii soe? Wunderground näitab 20 päeval ja öösel 10. Mis ilm Alanyas võiks praegu olla? Endal minek Alanyasse viimasel oktoobrikuu nädalal ja loodan, et 25 võiks ikka vähemalt olla sooja.