Mootorrattareis 2009 kevad

Tere kaherattalise sõbrad! Tekkis kange isu minna rattaga väiksele tiirule Euroopasse (u 7000km). Reisi sihtpunktiks võiks olla näiteks kena kohake Itaalias, kus saaks päeva või paar kohapeal ringi vaadata ja taguotsa puhata. Tagasi tulles võiks läbi põigata Itaalia Alpidest, kus pidavat Top Geari tegelaste sõnul parim teejupp maailmas olema (Davos, Stelvio Pass):). Endal on rattaks Honda CBR600 97 aasta masin, mitte just kõige parem reisimiseks aga ma usun, et saan hakkama. Hetkel olen oma ideega üksi, oleks vaja kaaslasi sest üksi sellist reisi teha ei tahaks.

Kõik kes selle mõtte edasiarendamisest huvitatud oleksid, võikid kaasa rääkida....

1
2

on selja surm, kui arvestada selle 7k km-iga. Klaas võiks ka nii pikal teel ees olla.

0
0

võiks endal ka mingi enduurokas olla või siis klaasiga masin, aga pole sellist võimalust hetkel... ja minemata ei taha ka jätta sellepärast :)

0
0

Suurem mure on see, et kas masin nii pikka maad vastu peab. Tegemist on vanema masinaga. Läbisõit üle 25000

0
0

Selles Prato hotellis, kus ööbisin, oli ka sakslaste seltskond (5 inimest) Leipzigi lähedalt, kes olid kohale tulnud mikrobussiga ja bike'd olid järelkäru peal. Nad rääkisid, et need rehvid, millega autobahnil hea sõita on, ei sobi kurvilise tee jaoks ja vastupidi - ning Stelviol kurve jagub.

Muidugi, on suur vahe, kas sõita järelkäruga Euroopas 2000 või 7000 kilomeetrit...

0
0

Ratta läbisõit 25000, eh, see ju alles värskelt sissesõitnud massin. 600-se rivi 4 mootori tööiga on vähemalt 200000 km, vähegi normaalse hoolduse korral. Aga eks palju oleneb ka sõitjast ja omanikust. Omal on xj 65000 km läbisõiduga ja aina paremaks läheb. Ise plaanin suve teisel poolel emba kumba, kas ring ümber Läänemere (koos Norra ja Venemaaga) või siis Itaalia Dolomiidid. Sõltub ilmateatest. Reisi pikkuseks 2,5-3 nädalat. Eelnevad kogemused on näidanud, et midagi täpselt planeerida pole mõtet. Nagu puhkus algab, tuleb selles suunas sõitta, kus päike paistab.

0
0

Oleks kah käsi kui ajad klapivad, ise tahaks muidugi minna juba märtsi lõpus nagu alati, kas Hispaania, Moroco või Itaalia eks siis vaata kui minek. Tavaliselt rattad treila peale ja sinnamaani kui hakkab soe ja siis sõites edasi.

0
0

Jah see on hea mõte, et rattad treileriga saata, aga ma arvan et ma ei saa valmis omadega nii kiiresti. Minu plaan minna jääb ikka sinna juuni kuu kanti. Aga palju treileriga saatmine maksma läheb muidu?

0
0

Küsimus teemaksude kohta.. Saksamaal?? Itaalias?? Kuidas maksmine? Kui palju (umbes)?

0
0

Stelviot soovitan soojalt, selle aasta Motoreporteri tuuriga hüppasime sealt samuti läbi. See vaade, mis sealt ülevalt avaneb, on seda väärt. Teine populaarne bikerite treffpoint on Austria Alpides olev Edelweiss Spitze. Saksamaal ei ole siiani mingit teedemaksu aga Austrias ja Itaalias on kiirteed tasulised. Peast ei mäleta aga päris tappev summa ei olnud. Ja kui julged, võid ka Austrias ilma kleepsuta sõita (aga trahv on kopsakas, kui vahele jääd). Seal on selline süsteem, et ostad selle vinjette nii mitmeks päevaks kui tarvis ja siis võid kõikidel kiirteedel kimada. Itaalias vist igal pool putka ja schlagbaum, kuji ei maksa, siis edasi ei saa.

0
0

Stelvio on üks sihtpunktidest kindlasti... Aadria tuur oli teil Motoreporteriga kÜll supper. Ma ikka vahel inspiratsiooni mõttes vaatan neid videosid netist. Aga kuidas seal mägedes rattad ennast üleval pidasid. Teil seal ühel vennal ütlesid pidurid üles. See oht on seal vist päris suur?! Kui kaua teil see reis kokku aega võttis?

0
0

Eka rattad peaksid ikka tehniliselt korras ja ülekäidud olema, kui sellisele pikale tuurile minna ja eriti kui veel mägedesse asja on, kus rõhud teised ja teed kurvilised, nii et käed-jalad kogu aeg tööd täis. Aga Aivar-poisil oli piduritega probleeme küll. Eks ta on üldse hull, et kõik need Siberid ja Gruusiad ja Krimmid ja Aadria mere on chopperiga kaasa teinud. Aga muidugi selgus ka pisiasi, et rattal, mis oli Aadria mere tuuri ajal 7 aastat vana, oli piduriõli vahetamata. Ehk teisisõnu see, mis tehasest uuena sees, on seal jätkuvalt praegugi. Ja nii need probleemid tulidki :-) Samas oli seal muidugi järjest jube palju U-kurve ja eks see ka saatuslikuks saigi. Sest mõni päev hiljem Albaania mägedes (mis on siiani meie motomatkadel ette tulnutest konkurentsitult kõige nirumad mägiteed nii kestuselt, profiililt kui teekatte ja teemärgistuse-valgustuse poolelt)ei olnud siiski ühtegi probleemi piduritega. Reis kestis nagu viimastel aastatel traditsiooniks saanud 20 või 21 päeva. Link marsruudist iseenesest siin: http://emm.ee/blog/wp-content/uploads/2008/08/sitsiilia.jpg Igaljuhul palju edu matka planeerimisel. Üritame ka ise sel hooajal midagi huvitavat välja nuputada.

0
0

Tänud, eks ma püüan. Vaatame mis välja tuleb, edu teilegi! Ootan uusi ja huvitavaid sissekandeid teie kodulehel ja et teil lektüüüri jätkuks :)

0
0

Meie plaan on minna P-Itaaliasse septembris. Rattaks on Yamaha RSV. Stelvio on plaaitud kohe esimeseks kohaloleku päevaks:)Oleme kõik ööd ühes hotellis Trento lähedal(hind 39E inimene) ja teeme sealt väljasõite. Ajakava muuta ei saa, sest tegemist on meie klubi "hooaja lõpu koosolekuga", aga Eestist sõidame sinna üksi.

0
0

Sept. on parim aeg sinna sõiduks tegelikult.

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased