New York

Sooviks kasulikke näpunäiteid esmakordselt New Yorki minejale.

varuda kannatust NY lennujaama passikontrollis

Osta/laena ja loe läbi mõni NY ajaloo raamat, huvitav linn on!

Kauaks minek ja millal? Mis huvitab ja mis eelarve? Ära päevi liiga täis planeeri ja võta aega lihtsalt jalutamiseks,söö-joo hästi, võta Rocket Pigist NY parim sandwich ja jaluta High Line'il, joo Central Parkis veini&vaata inimesi&tantsi õhtul tangot, sõida tasuta praamiga Staten Islandile ja tule tagasi (pimedas ka lahe), vaata pesapalli, MoMasse ja METi minnes otsusta enne ära, mida kindlasti näha tahad,METis mine kindlasti ka 4.korruse kohvikusse - lahe vaade. Tee õhtul paar drinki kuskil rooftop baaris (Ink48 näiteks)-saad parema elamuse, kui Empire State Buildingus. Kui ilm ilus sõida Governers Islandile pikniku pidama, käi standup comedyt vaatamas..:)

Kui raha väga palju pole vaata hotell kuhugi Queensi poole, sealt väga hea metrooühendus Manhattanile. Pane head pehmed jalanõud, käia saad kõvasti. Sõida leavaga ümber Manhattani, algul olin kahtlev selle suhtes aga see oli väga tore reis. Kaalu http://www.citypass.com/new-york ostmist ning kui võimalik võta nädalane vms limiteerimata metroopilet, sõitmist saab kõvasti olema. Kui hamburgerit tahad otsi Wendy's. Lennujaamast sõida linna metrooga, taksole pole mõtet kulutada. Kui võimalik ja viitsimist, rendi auto ja sõida linnast välja ka natukeseks.

Aitah koigile ,kes vastasid. Olen ise ka vaikselt eeltööd teinud. Lugesin netist ,et oleks mottekas onlinelt piletid(voi citu pass) osta . Kas on kellegil selle kohta mingit infot ? Öömaja on olemas .Aga tuleb vist palju metrood kasutada. Kust kohast saab selle limiteerimata pileti osta?Veel 1 kysimus. Tahaks Vabadussamba sees ka käia.Aga koik tripid nagu vee peal,selle ymber.Kas on ka varianti kuidas saare peal käia ja Vabadussammast kylastada (sinna yles minna,kus on vaateplatvorm)?

Metroopileti saad igast metroojaamast. Aprillis vähemalt vabadussamba juures maale ei lastud. Võibolla nüüd on remonditööd lõppenud, ei ole kursis.

Tere,tulin just NY-st. Limiteerimatta metroopilet nädalaks maksab 30$+ 1$ kaardi väljastamine.

Atraktsioonide passi soovitan hankida. Ise olen kasutanud seda: http://www.newyorkpass.com/En/ ja seda http://www.citypass.com/new-york Viimast soovitan, kui oled kunsti ja muuseumide huviline. Veetsin seda kasutades põhimõtteliselt neli tervet päeva muuseumides. Põhjalikum analüüs, millist passi eelistada: http://www.tripadvisor.com/Travel-g60763-c140362/New-York-City:New-York:Attraction.Passes.An.Analysis.html Toitlustamisest veel, et Time Square’ilt 34. tänava poole jalutades jääb paremat kätt üks tore laia valikuga buffee-tüüpi söögikoht, kus saad paarikümne dollari eest „all-you-can-eat“. Tip on muidugi kauba peale ja joogid ei sisaldu hinnas, aga seal käies piisas mulle küll ühest söögikorrast päevas. Metroopiletist nädalaks oli juba eespool juttu.

Liberty Island on uuesti avataud alates selle aasta 4. juulist. Ellis Island endiselt teadmata ajaks suletud.

Kulude optimeerimise kohapealt-paljudel muuseumidel, samuti nii Bronxy kui Brooklyni loomaaial ning botaanikaaedadel on teatud päevad nädalas tasuta külastus. Kui oled vähemalt nädala saab nii oma asjad sättida ning päris palju kokku hoida. Näiteks reedeti on MoMa tasuta. Samuti on NY osariigi riigimuuseumid (sh MET ja Ground Zero) iseenesest tasuta, hinnakirjas on lihtsalt (väikselt) reccommended donation kirjas. Samas ma ise seda väga ei propageeri ja pigem ikka maksin soovitatud summa. Samas kui tõesti raha ei ole ja selletõttu jääks METi minemata siis on see võimalus olemas.

Söögikohtade kohapealt-kui valida ei oska ja nutitelefon olemas siis tasub selline app tõmmata nagu YELP (töötab vist ainult usas). Selle kaudu saad ümbruskonnas erinevate kategooriate söögikohti otsida lähtuvalt hinnast ja kvaliteedist jne. Samuti saab teiste kasutajate reviewsid lugeda. Väga mugav ja ei pidanud kordagi pettuma ning väga lahedaid kohti võib nii avastada.

yelp.com on täiesti olemas ka ilma telefonita ja töötab üsna igal pool.

Sama asja "valge inimese variant" on Zagat - http://www.zagat.com/new-york-city

Selline link: https://readymag.com/u11904265/NewYork-PhotoGuide/

Seal on toodud ära paarteist pildistamiseks sobilikku kohta, aga võib ka niisama külastada, ei pea tingimata fotokat ühes võtma.