Norwegiani lennufirma- palun abi

Soovin broneerida piletit norwegiani kodukal www.norwegian.no aga sain aru et seal peab olema krediitkaart vms.
Aga kui mul seda ei ole mis siis saab?
Kas keegi on bronnind ise piletit ja mismoodi te saite?:)
Tänud abi eest!!!

kui krediitkaarti pole siis ei saagi kuidagi. või lase mõnel sõbral osta, kellel on krediitkaart.

SEB pakub ka virtuaalkrediitkaarti. Ise pole küll kasutanud, aga teiste sõnul on see mugav ja lihtne. Selle kohta peaks Tripis ka teema olema ja SEB kodukal muidugi ka.

Aga üldse ilma krediitkaardita ei saagi reeglina ise midagi broneerida - ei lennupileteid, majutust ega midagi muud. Internetipanga kaudu maksmine toimib siiski ainult arve alusel ülekannet tehes või Eesti-siseselt online ostes.

P.S. Online internetipanga kaudu ei asanud maksta isegi Läti firmale, kuigi kõik oli sama, sh pank sama. Üritasin Läti Piletielvist pileteid hankida ja siiski ka seal toimis ainult krediitkaardi versioon.

Üks võimalus on pöörduda oma kodupanga poole ning uurida, kas neilt saaks krediitkaardi plastikul oleva deebetkaardi. Päris mitmed pangad pakuvad seda võimalust.
Väga mugav neile, kes ei taha panga ees kohustusi omada - limiit on täpselt nii suur, kuipalju on kontol raha.

Mõnes mõttes on krediitkaart hea, sest siis lasub pangal üldiselt kohustus kontrollida tehingu usaldusväärsust, raha kõigepealt broneeritakse ning seejärel alles võetakse arvelt maha ning tehingu vaidlustamine on üsna lihtne (igatahes minu kogemuste põhjal lihtsam kui deebetiga tehtud tehingu vaildustamine).

Panga ees ei taha muidugi võlgu olla - mina lahendan selle mure nii, et pärast tehingu sooritamist kannan vajaliku summa krediidikontole tagasi ja ongi kõik - ei mingit intressi ega muud. Samas kui mingid kurjamid on minult mingi kummalise summa kuskil bronninud, sai kiiresti ja lihtsalt see tühistatud ning ei olnud ohtu, et nn tavaraha kuhugi vales suunas liiguks.

Mul on eelkõige just reisimise jaoks kolm põhilist pangakontot:

  • krediidikonto ja krediitkaart broneeringute tegemiseks jms;
  • tavaline deebetkonto ja -kaart igapäevasteks arveldusteks, mille võtan ka reisile kaasa;
  • nn hoiusekonto ilma pangakaardita, kuhu reisimise ajaks kannan suuremad summad juhuks, kui deebetkaart peaks minu juurest jalga laskma. Hoiuse pealt saab omakorda läbi internetipanga vajadusel raha kanda nii krediidi- kui deebetkontole. Samas on nn hoiusekontol olev raha eraldi ning kurjamite kätte niiväga lihtsalt ei satu, sest pole ühegi pangakaardiga seotud.

Ostsin täna nende kodulehelt pileti,piletit pole aga raha broneeriti kohe pangakontolt,mida edasi teha?Kliendiinfo ka ei vasta.

Maili peale peaks kinnitus tulema. Arvan, et info saad homme kätte.

Arvan ka, et paanikaks pole põhjust. Pühapäev. Äkki ei käi asi full automaatselt ja peab keegi asjapulk homme, tööpäeval, kontoris ära kinnitama midagi.

Saskia123. Mine oma panka ja palu väljastada deebetkaart krediitkaardi tunnustega st pank Sulle krediiti ei anna, küll aga saad sellega osta lennupiletid, broneerida hotelle jm. Reisil olles on see kaart ka päris vajalik.

ago, ilmselt saskia on oma 6a tagusele probleemile lahenduse juba leidnud :)