Odavalt Prahasse

Oskab keegi juhendada kust leida soodsaid lennukipileti pakkumisi Prahasse.

http://estonia.czechairlines.com Tuleb jälgida selle firma sooduspakkumisi (nt. Osturalli).

Kuidas lennukiga Prahasse?

Tere,

On soov külastada Prahat juulikuus, lennukiga sinna ja tagasi. Eesmärgiks veeta pikk nädalavahetus kuni viis päeva seal, käia Šveijki lahingukuulsuse radadel ja muidu niisama elu nautida.

Küsimus selles, et kust saaks kõige mõistlikuma lennupakkumise?

EAir küsib mingi 460+€ Finnairiga saaks ~190–230€ AirBalticu veebist sain aint seda aru, et neil otselendu või läbi riia lendu pole. Veeb olin neil selline porr, et suurt s…agi ei saand pihta.

Easyjeti saaks läbi Londoni suurusjärk 240€ eest,aga võimalusel prooviks odavlennufirmade ümberistumistega lende vältida. Ryanair lendab aga üldse Brnosse ja Tallinnast saaks sinna läbi Milano, mis on liiga segane lendamine.

Esmapilgul tundub, et Finnair on päris säästupakkumine:). Aga ma olen kuulnud mingitest firmadest või veebidest, kus saab aegajalt ilgelt soodsaid pakkumisi ja lende, mingid viimase hetke pakkumised vms. Oskab keegi ehk viidata mõnda sellist, kiikaks igaks juhuks veel pakkumisi. Kunagi rääkis keegi midagi IcelandAirist, kust sai imepakkumisi aegajalt, aga see ei tundu Eestist lende pakkuma. Kas on kuskil sellist pakkujat, mis pakuks algust Tallinnast või noh Riia-Helsingi kärab kah, kui hinnavahe on oluline?

teetteet

Tere.

Lehed mida ise olen kasutanud lennupiletite leidmiseks.

orbitz.com ebookers.com dohop.com

Ja siis hiljem vaadanud konkreetset lendu ka lennufirma enda lehelt hinna võrdluseks.

100euroga Stockholmist http://www.norwegian.com/en/flight/lowfare/?D_City=ARN&A_City=PRG&TripType=2&D_Day=1&D_Month=201107&R_Day=1&R_Month=201107&AdultCount=1&ChildCount=0&InfantCount=0

Viimase hetke pakkumisi algusega skandinaaviast http://www.reseguiden.se/sista-minuten?maxprice=&ticketonly=&event=result&city_id_dep=&date_from_min=&country_code_dest=&length=&company=&order_by=price

Äkki on abiks. Palun

rainer

Tere,

Rainer, suured tänud:).

Surfasin neis soovitatud lehekülgedel ringi ja tundub, et praegu on kõige odavam pakkuja ikkagi finnair.

Mida kogenumad lendlejad soovitavad, kas pigem oleks mõistlik kindla peale minna ja finnairi piletid kuu aega ette ära osta või saab loota, et näiteks tsehhiõhk teeb mingi -25-30% kampaania lähimatel nädalatel?

Ma ise kalduks isegi kohe piletite ostmise poole, sest vaevalt keset suve ja suuri sõitmisi keegi hakkab alesid pakkuma ja samas mida lähemale reisile, seda kallimaks piletid lähevad. On mu loogika õige?

Muide, kui otsin mingit odavat hotelli prahas, kas pigem on mõistlik kohapeal natuke ringi vaadata ja tingida või tuleks samuti ette ära bronnida, et üldse mingit kohta saada? Üks tuttav rääkis kunagi ammu praha bussipeatuses magamisest seoses hotellikohtade puudumisega, aga see oli jupimat aega tagasi. Keegi praegust seisu oskab kirjeldada?

vihma ja päikest

teetteet

Kas paketireis ei võiks sobida? Otselend Tallinn-Praha pluss 3 ööd 3- või 4* hotellis alates 277.-, võimalikud ka lisaööd (Gotravel). Wrisil on sama pakkumine alates 250.-

aaa, paketikat ma ei taibanud vaadatagi.

Kui hinnad sellised on, siis tasub isegi vist neid vaadata. Oleneb ka lisaööde maksumusest ja muudest pisiasjadest.

Aga igaks juhuks uuriks ikka ka omal käel majutuse leidmist. Oskab keegi soovitada, mis oleks kõige õigem tee, kas kohapealt vaadata või bronnida?

teetteet

Olen käinud Prahas korduvalt, sealhulgas ka Bohemian Traveli bussireisiga. Oli küll bussis loksumist, kuid kohal olime kolm päeva, hotell oli äärelinnas (hommikusöök oli korralik ja vanalinna sai trammiga ca 20 minuti jooksul). Ja mis kõige olulisem, kogu reis (buss, öömajad, hommikusöögid) oli odavam kui ainult lennupiletid Prahasse.

Buss ei sobi kindlasti, just sellesama loksumise pärast, mingi suvaliselt komplekteeritud seltskonnaga päevi koos olles ja ka kohapeal tahaks olla rohkem kui kolm päeva. Olen valmis pisukese mugavuse eest natuke rohkem maksma ;)

Tuhlasin ise veel ringi. Mõned tunnid seljataga ning tulemus ikka suht sama. Parim variant, mille leidsin, oli 165€ Bookingouse'i kaudu, aga algusega Helsingist. Kui liita sellele laevasõit + kohalik transport Helsingis, ei tule enam soodsam. Ühtegi sõpra mul kah Helsinkis ei ole, kes saaks ära visata....

aga ma ei ole veel alla andnud...

Öömaja võiksid vaadata veel www.hostelworld.com, www.hostel-az.cz või isegi www.admiral-botel.cz või paat-hotell Matylda: www.hotelmatylda.cz

Ise käisin Prahas paketireisiga ja ööbisime Ibise hotellis Katerinska tänaval. Vt siit valikust, siit võid ehk veel miskit leida: http://www.accommodation.cz/ibis/ibis.html Seal lähedal ümber nurga on Karika kõrts. http://www.ukalicha.cz/shop/index.php?lang=RU Soojalt soovitan vaid üle ukse kiigata - aga valik on sinu... Samad sõnad ka U Fleku kohta(aastast 1499!) - mõlemad turistidele orienteeritud raharöövlid. http://ru.ufleku.cz/ Mõnusa suitsuse sumina saad millises iganes õllekas - söök-jook väga odav ja muidugi väga suured ning maitsvad portsud. Shopinguks Palladium: http://www.prague-life.com/shop/shops_details/283-Palladium Praha on mõnus ja ilus linnake!