trip-krainetrip-ukraine-dark
Olge tähelepanelikud Ergo Kindlustuse reisikindlustusega

Kui see oleks juhtunud vaid ühe korra, oleks tegu inimliku eksitusega

Nimelt juba teist korda ei saanud ma läbi Ergo kindlustust tehes tsekki sularahas maksmise kohta. Esimesel korral ei pannud ma seda miskiks, kuna poliisi sain ilusasti kätte ja kõik tundus olevat OK, kuni tütar vigastada sai ja Ergo keeldus raha maksmast, sest poliisi eest ei olevat tasutud ja see oli KEHTETU! Ometi tegin ju seda koheselt sealsamas firma esinduses! Oli tükk vaidlemist ja seletamist, enne kui kindlustajatädi tunnistas, et "Kui te nii kindlalt väidate, eks ma siis maksan selle omast taskust." Ja maksiski!!!

Nüüd oli täpselt analoogne intsident. Kindlustaja väljastas poliisi, maksin sularahas, kuid tsekki ta mulle jälle ei andnud. See plahvatas pähe alles kodus olles. Homme hommikul lähen kohe esimese asjana Ergo kontorisse tsekki nõudma ja ma väga loodan, et ka see inimene, kes poliisi väljastas, on tööl. Kuna reisile minev seltskond on suur, on ka maksesumma suur.

Tundub, nagu oleks firma töötajatel palgalisa teenimise teema?! Sest ausalt öeldes on tõenäosus, et poliisi ka vaja läheb, ju suht väike. Lihtsalt töötaja peab mõni nädal hinge kinni hoidma, poliisi mitte "kehtivaks" tegema ja kenake palgalisa olemas. See oletus tükib kohe vägisi pähe.

Selline tegevus on lubamatu. Kahjuks ei sisalda antud tekst mitte ühtegi konkreetset viidet, kelle käest või millisest Ergo kontorist kindlustus osteti. Või osteti edasimüüja juurest?

Et asjaolusid kontrollida ja välistada edaspidi sarnane klienti ja ettevõtet kahjustav tegevus, sooviksin täpsemat infot: millal ja millisest Ergo kontorist reisipoliis osteti. Palun info saata: anu.vahtra-hellat@ergo.ee.

Ei saa üldse aru kas siis kehtiv poliis polegi tõend selle kohta et poliisi eest on ka tasutud??

MkM, probleem oligi selles, et poliis EI OLNUD KEHTIV, kuna selle eest ei olnud Ergo arvates tasutud.

(Ma võin ka trükkida Ergo poliiside moodi pabereid ja neid lennujaamas müüa... see ei tähenda, et sul nüüd kehtiv kindlustus on, eks)

See läheb vist juba võltsimise paragrahvi alla?

Seda asja tuleks tingimata edasi uurida. Tegemist võib olla ka ainult ühe ebaausa töötajaga, kes kindlustuse kui sellise maine täitsa põhja viib.

Väga huvitav oli seda teemat leida siit! Käisin täna Ergo Vabaduse platsi kontoris reisikindlustust tegemas ja pidin samuti meenutama, et kui sularahas maksan, siis tuleb tshekk vastu anda. Seda tütarlast varem näinud ei olnud seal. Varasemad teenindajad, kellega samas büroos varem suhelnud olen, on olnud kompetentsemad. Aga kui pärast maksmist tõendada ei suuda, siis on ka jamade korral raske väita, et kindlustatud olid:(

Mul on korra analoogiline juhtum olnud. Kuna kontoris olid turvakaamerad, siis nõudsin turvakaamerate vahendusel oma ostu tõendamist. Õnnestus!

Lihtne viis "kõrvalt" tegemiseks ju. Loodetavasti teema algataja Anuga ikka ühendust võttis, ei tahaks, et selliseid juhtumeid palju tekkima hakkaks. Õnneks ise alati kõik kaardiga või ülekandega korda üritan ajada.

Tänapäeval juba mobiilimakse moes :) . Kas seal, siis kaardimakseid ka ei aksepteerita?

Kahjuks ei ole tänaseni selgunud konkreetse juhtumi tagamaad. Selleks, et välistada sarnased juhtumid, soovitan tasuda ERGO kontoris kindlustusmaksete eest kaardiga, makseterminalid on olemas. Kui mingil põhjusel ei soovi kindlustuse ostja kaardimakset teha ja soovib tasuda just sularahas, võtke kindlasti maksekviitung endaga kaasa ja hoidke alles kuni kindlustusperioodi lõppemiseni. See välistab edaspidised arusaamatused kahjukäsitluses.

Nifanufa, saada palun oma kontakt valge13@hot.ee. Tänud

Kui poliis juba väljastati, siis see eeldab ju kohest maksmist (makse tähtaeg on ju sama, mis kinnitamise kuupäev). Enne nagu poliisi ju ära ei kinnitata. Vähemalt ma pole küll kunagi nii teinud. Vahendaja käest ostes tekib poliisi kinnitamisel maksekohustus kohe vahendajale. See, kas klient ise ka maksnud on, ei ole enam teema.