lennud ja olukord UK-s

Palun targemate nõu: ostetud suuremale seltskonnale Air Balticu piletid Londonisse 21. juuliks. Pidime sõitma lapse ülikooli lõpetamisele. Nüüd seis selline, et lõpetamist loomulikult ei toimu ja kogu riik seal hetkel lockdown + 14 p kohustuslik karantiin riiki sisenejatele. AB pileteid tühistanud ei ole, aga olukord suht segane. Loobuks reisist, aga kuna lennufirma tühistanud ei ole, siis vist ei ole veel alust? Aga kui lennuk hakkab selleks ajaks sõitma, siis jälle ei saa omal soovil pileteid tühistada...  Kas polegi hetkel muud teha, kui lihtsalt oodata?

1
23

Jah, ootamine on hetkel parim taktika. Esimest korda vaadatakse karantiininõue üle 28. juunil ja kui siis seda ei lõpetata või osadele riikidele erandeid ei tehta, on järgmine ülevaatus 19. juuli.

Nii et teoorias (ja ma usun, et ka praktikas) võib karantiin sinu lennu ajaks juba lõppenud olla. Teine asi on loomulikult Eesti, kes UKst tulijad hetkel karantiini paneb, seda nimekirja uuendatakse igal reedel.

Lockdowni siin ei ole, väljas käimist ei piirata enam vist juba kuu aega, homsest lubatakse kõik poed avada, 4. juulist peaksid loa saama ka pubid ja restoranid. Sugulaste-tuttavate külastamisele on piirangud, reeglitega saad tutvuda siin ja alates homsest on ühistranspordis (kaasa arvatud lennukis) maski kandmine kohustuslik.

0
0

10. juulist leevendus karantiininõue Inglismaale saabujatele teatud riikidest, aga selles nimekirjas Eestit pole. Lätit ka pole. Samas Leedu on. Ilmselt on põhjuseks see, et Eestis on UK-st saabujale karantiin ette nähtud?

0
0

Väga üllatav, et Eestis tegelikult sellest listist välja on jäänud kes Inglimaale ilma ennast 14-päevaks isoleerimata minna võivad, sest nn rohelises nimekirjas on tervelt 59 riiki.

https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-travel-corridors#travel-corridors-countries-and-territories-exemption-list

0
0

Pilti vaadates veel eriti üllatav - Eesti, Läti ja Portugal on pea ainsad soovimatud külalised EL-st peale Rootsi.

0
0

Nojah, selliste otsuste taustal pole ime, et selles riigis kõik nii per*es on, nagu ta on.

2
0

Kahjuks ei ole ma leidnud, mis kriteeriumite alusel neid riike valiti.

Nimekirjas on ka näiteks Austraalia, Uus-Meremaa ja Tai, kes põhimõtteliselt vist hetkel välismaalasi üldse sisse ei lase. Seega ma ei usu, et Eesti välja jätmise põhjus on see, et UKst tulijad peavad seal karantiini jääma. Ja kui ma peast mäletan, siis Soome nõuab üldse 8/100k karantiinivabaks liikumiseks, aga nemad on samas UK lubatud riikide nimekirjas.

EL riikidest on veel välja jäänud Bulgaaria, Rumeenia, Sloveenia ja Slovakkia. Viimasel kahel on väga väike uute juhtumite arv?

3
0

Eile oli Eesti veel listis.

0
0

Ma ei ole päris lõpuni sellest aru saanud, et kui mul on layover Gatwickis ja lennud ühel päeval ja ühel piletil, siis kas on vaja UK-sse siseneda (international to international lennud). Hetkel kõik lennud seal North terminali suunatud. Kirjade järgi peaks seal olema võimalik connecting flights ilma security ja immigrationi uuesti läbimiseta, aga juhul kui ikkagi tuleb lennujaamast "välja" minna, siis kas pärast sisse tagasi lastakse järgmisele lennule või sunnitakse kuskile 14 päevaks karantiini, sellest pole aru saanud. Lend on alles 20.juuli, selleks ajaks äkki oleme ka travel corridori listis, aga hetkel on olukord suht segane.

0
0

Ilsen, ma ei tea millist listi sa vaatasid, aga ma vaatasin Briti valituse lehte juba reedel kohe kui see avaldati ja juba siis Eestit seal polnud.

1
0

@ajukirurg

Kui su pagas saadetakse otse lõppsihtkohta või oled ainult käsipagasiga, siis passikontrolli läbida pole vaja ja karantiin sulle ei kehti.

Veidi keerulisemaks läheb, kui pead väljas käima. Sellisel juhul pead täitma enne väljalendu ankeedi, kus muuhulgas tuleb kirja panna aadress, kus oma karantiini veeta kavatsed (juhul kui saabud riigist, mis ei ole karntiinikohustusest vabastatud). UKst lahkumine enne kahe nädala möödumist ei ole keelatud. 

Probleem tekib sellest, et kui sul on jätkulend samal päeval, pole sul võimalik ka ankeeti aadressi märkida. Aga ma usun, et vastavad ametkonnad võtavad asja pragmaatiliselt ning sama päeva pardakaarti enne näidates sulle takistusi tegema ei hakata.

1
0

Infoks kõigile - transiit toimib ka passikontrolli läbimisega. Proovisin ise järele: Riia - Luton - Split. Passikontrollis pead ütlema, et lähed jätkulennule ja vajadusel näitama pardkaarti edasisele lennule. 

@ smallisland

Mingit aadressi polegi vaja märkida, PLF vorm nõuab aadressi ainult siis, kui valida “ stay in the UK”, kui aga valida “ transit UK “ ei ole vaja aadressi sisestada üldse.

Teiste lennujaamadega pole kindel, aga Lutonis toimis asi igaljuhul väga hästi.

1
0

Tundub, et VM on uuendanud riikide nimekirja kust tulles see nädal karantiini peab jääma ja UK oma 15,9 kordajaga enam karantiiniks ei kohusta. 

https://vm.ee/et/teave-riikide-ja-karantiininouete-kohta-euroopast-saabujatele

0
0

Huvitavad käigud VMil. Kõigepealt tõsteti lubatav number 16 peale ja nüüd uuendati nimekirja esmaspäeval

1
0

Tundub nagu UK-le pugemine, et nemad napilt karantiinivabaks saada ja meid õnnestuks UK-le sobivasse listi sisse saada.

1
0

Kas keegi teab, kus seda 16/100 000 kohta statistikat näha saab?

0
0
1
23
Lennupakkumised
Reisikaaslased