Paaripuhkus mai kuus - kuhu soovitate?

On tekkinud soov minna mai kuus nädalaks mehega kahekesi puhkama. Olen kaalunud sihtkohana Türgit (Kemer) ja Mallorcat, paketireisina ja otse Tallinnast. Hetkel ei oska valida. Kumba sihtkohta eelistaksite teie ja miks? Või soovitaksite mõnda muud sarnast sihtkohta?

Eesmärk oleks. rahulik ja romantiline rannapuhkus.
Orienteeruv eelarve per/in 1000€

Oluline oleks:

  • otselend
  • temperatuur üle 20C ja et poleks õhtul ka väga jahe, merevesi kannataks ujuda;
  • kuna ei plaani end matkamise ja ekskursioonidega üle väsitada, siis on oluline hotelli kvaliteet.

Ehk oskab keegi emma-kumma sihtkoha puhul soovitada häid hotelle. Hotell võiks olla hubane ja kaasaegne (uuem või hiljuti renoveeritud, modernsema sisustusega), pigem veidi luksuslikuma olemisega, keskusest mitte kaugel ja rannas, soovitavalt mitte lärmakas (nt. suure tee ääres, liiga lastele orienteeritud oma atraktsioonide ja tiluliluga, igaõhtused discod territooriumil, ), või üldse vaid täiskasvanutele mõeldud st romantiliseks puhkuseks sobiv.

Mõned tuhanded juurde ja Maldiivid,nali, aga eelarve on ok aga nõudmisi paljuvõitu,paketireis sellist kriteeriumitega on võimatu!Isegi tonn nägu! Alati on midagi mäda ja teisiti!

Maikuus ei saa Vahemeres küll veel ujuda. Kanaarid, kuid seal on hotellid pigem kohutavad kui romantilised. Madeira?? Kui peamiselt lebotamise puhkus siis võiks olla odava veini ja hea toidu koht. :)

Sharm? kuid mais pole pakettreise - Easyjetiga Hurghadasse ja 1000 euro eest/nägu saate üsna piisavalt romantilise ja luksusliku hotelli, mitte-lastele. Sahl Hasheeshi nimelist kohta Hurghada lähistelvõiks vaadata ja nt sellest teemast siin pilde näppida: http://innovatsioon.wordpress.com/2012/11/27/tunne-taustu-hotelliketid-egiptuses/

Või siis selline:

http://www.aurinkomatkat.fi/italia/rooma-sorrento

ainult Sorrentot või Napolit vist hetkel ei pakuta. Vahemeri on seal ka sama külm, kuid Sorrentost saaks omal käel laevaga käia nt Capril ja Ischia saarel, viimasel on umbes kümmekond erinevat loodusliku kuuma vulkaanilise vee parki (täiskasvanute spa-pargid, mitte lastekad). See läheks siis küll vist üle eelarve ainult :(, see-eest ka reis on 10päevane.

Egiptuse puhul sobib, et saab valida "kõik hinnas" paketi, siis on ka toitlustamine juba hinna sees, mitmel pool ka õlu, vein ja kokteilid. Paremates hotellides see variant on täitsa ok ja polegi rohkem kulutada vaja - lesid, ja poiss toob ette.

Türgi tundub hea variant. Sel ajal saab juba vabalt meres ujuda ja ilm ka suht palav.

Mu valik hakkab jah Türgi suunas kalduma, kuna eesmärk on suures plaanis puhata suure algustähega ja Türgis ehk mõnevõrra kindlam, et on soe see aeg. Nüüd vaatan siin Beleki pakkumisi. Kas keegi teab anda tagasisidet hotelli kohta Letoonia Golf resort Spa 5*?

Brimadonna-mine oma TRIPi kontole-saatsin sulle privaat sõnumi.

Mai alguses mina küll Vahemeres veel ujuda ei ole saanud, ikka külm oli. Mai lõpu poole juba enam-vähem kannataks.

Reisivalikut ja sihtkohta ei kommenteeri. Isiklikult arvan, et pakettreisil (va idividuaalselt koostatud pakettreis) ei saa mingit romantikat, sest "paketthotellid" ei ole midagi eriliselt vinget ega omapärast. Suured monstrumehitised hiiglasliku rahvast täis territooriumiga. Romantika on kõige parem ikka mõnusas väikeses hubases hotellis. Aga see on muidugi mu isiklik arusaam asjast.

Mallorcas on maikuus vesi tunduvalt külmem kui Türgi lõunarannikul ja sealne hind on samade tingimuste juures vähemalt 2x kallim kui Türgis. Praegu müüakse paketireise Türgi 5* hotellidesse, kus kõik hinnas või ultra kõik hinnas, on alla 500 euro eest/koht kaheses toas. Paketireis ei tähenda sugugi mitte kusagil karjas käimist või üksteise kukil elamist. Ise valid enesele sobiva hotelli, kas suure, väikese või hoopiski isikliku bungalo, valik on väga lai. Ainult lennukiga sinna ja tagasi sõidad koos kaasmaalastega, vahepeal ei näe ega kuule neist kedagi. Suur valik Türgi lõunaranniku hotelle ja nende kirjeldusi on TezTour ja Novatours kodulehtedel. Letoonia Golf resort Spa on küll kõrgete tärnidega, kuid asub jõesuudmes, mereranda peab minema üle jõe. Kas mõne jõe suue just kõige puhtama veega on, on iseasi.

too eespool viidatud letoonia minu arust on 4* perehotell. liumäed, lasteklubi ja -restoran... ja suur ja kole!

ka pakettreisidel viiakse igasugustesse hotellidesse. Pakettreisi mõte on eelkõige eksootilistesse kohtadesse soodsalt kohale saada. Sharm el Sheikhis nt on vabalt ka alla 100 toaga hotelle, aga on ka täiesti romantilisi suuremaid. Ega romantika pea tingimata tähendama villat Seychellidel :) privaatvaate ja basseiniga, romantikat leiab igas hinnaklassis. Villasid privaatvaate ja basseiniga on muidugi ka, kuigi tänapäeval mu arust juba see on romantiline, kui mööbel terrassil või rannas pole plastmassist ;)

hütt Nuweibas http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/02/5b/83/66/blick-vom-chalet-zum.jpg http://www.nuweibabeach.com/photos/eden/001.jpg http://discoversinai.net/english/wp-content/uploads/2011/09/sinai-red-sea-egypt1.jpg

eksklusiivne ökohotell Siwa oaasis http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/42/5b/05/loved-my-stay-incredible.jpg

veel üks Dakhla oaasis http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/02/60/9c/85/my-room.jpg http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/02/60/9c/84/a-moon-light-dinner.jpg http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/7b/55/ba/dakhla.jpg

mugavama poole pealt sharmis Four Seasons http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/67/3b/07/panoramic-room-view.jpg http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/01/87/f3/d3/view-from-room-109.jpg

või kui golfikohad meeldivad siis nt Maritim Jolie Ville Golf & Resort 70m2 toad ja basseinid nagu järved http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/03/45/c2/a8/maritim-jolie-ville-golf.jpg (vaade tualetist)

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297555-d1215152-Reviews-The_Royal_Savoy_Sharm_El_Sheikh-Sharm_El_Sheikh_South_Sinai_Red_Sea_and_Sinai.html

http://www.booking.com/hotel/eg/le-royale-sharm-el-sheikh-sonesta-collection-luxury-resort.en-us.html

http://www.booking.com/hotel/eg/reef-oasis-senses-resort.en-us.html

http://www.booking.com/hotel/eg/stella-di-mare-beach-spa.en-us.html

Four Seasons ja Royal Savoy 5 päevaks u 1500e kahele, jääb ka lennupiletite varu, aga ülejäänud Sharmi top 8-900e; 1000-1200e kui kõik hinnas (sis. alkoholi), sõida kohale millise lennuliiniga tahad, hotelli mersu telli vastu , ja naudi!

http://www.booking.com/searchresults.en-gb.html?aid=357026;label=gog235jc-hotel-ar-eg-fourNseasonsNsharmNelNsheikh-unspec-eg-com;sid=dd10f5e86568dc07d24558a621df3166;dcid=1;city=-302053;class_interval=1;csflt={};idf=1;radius=0;review_score_group=empty;score_min=0;ssb=empty;order=score_c2

Kui omadega ja otse väga tahaks, siis muidugi viimane reis tuleb 14. aprill.

aga jah - mis belek ja tsharter ja buss ja plastmass, ja räpane vahemeri?! andeks tõesti. oktoobris odavreisile - iseasi. isegi kui belek väga meeldib, siis ehk võtta tsharteriga ainult lend, ja ise hotell valida, 300e kahele ainult on vahe keskpärase ja parima vahel booking.com-s, nt

Alanyas sai aprilli lõpus vabalt ujutud, pakun, et vesi 18-20C. Külm küll ei hakkand kuna väljas oli ikka palav juba sel ajal.Eks aastad erinevad muidugi...

Veetemperatuur Türgis http://www.mgm.gov.tr/en-US/marine-sea-surface-temperature.aspx

Sügisel, kui käisime näitas küll õigeid temperatuure.

Romantikaks on eelkõige vaja kahte inimest, kel üksteise vastu romantilised tunded - kõik muu on juba detailid. Aga detailidest oleneb kõik.

Olen veetnud romantilist puhkust nii Türgi 5* UAI hotellis kui ka Venezuela tagasihoidlikus posadas - kõik on võimalik. Kusjuures viimane oli oluliselt romantilisem...

Kogenud talisuplejatele võib 18 kraadi tunduda tõesti palav, kuid minu jaoks on mõnusalt ujutav siiski minimaalselt 25-27 kraadine vesi. See on midagi sellist, mida ootan lõunamaa mereveest. Näiteks - spaade basseinide temperatuur on 29 kraadi, ujulates min 26 kraadi.

Seega maikuu puhkuse ajal võite saada küll mõnusat päikest, kuid suplus on parimal juhul karastav, kui otsustad jääda Euroopa piiresse. Egiptuses (Punases meres) saab vägagi ujuda, aga sinna on tülikam kohale jõuda. Aga Nile Delta on kohalikuna need variandid kenasti kirja pannud - väga ahvatlevalt.

Beleki (ja Türgis üldse) 5* AI hotellide puhul pead arvestama massilise hulga vene turistidega - kell 6.00 (ehk ammu enne sind) broneerivad rätikutega KÕIK basseiniümbruses olevad toolid, trügivad restoranijärjekorras ning on õhtuti baaris üsna häälekad. Türgi AI õhtusöögid (ka UAI a la carte) on üsna keskpärased ning päris-restoranides linna peal saab oluliselt paremini süüa. Belekist on linn kaugel. Kui see sobib, siis on ok.

Paketireis on selline, kus puhkus algab juba enne puhkust - st. ei pea tegema tööd lennupiletite ja majutuse otsimise, reisikava kokkupanemise ega muu sellisega. Minu jaoks on aga just see kõige olulisem reisi osa, sest paneb paika ootused ja krutib need üles. Ühtlasi oled ka ise vastutav selle eest, kuhu satud ning ei saa oma puhkust ära rikkuda kellegi teise kirumisega.

Soovitan soojalt kaaluda variandina mõistliku hinnaga lennupiletite soetamist ning rentida endale nädalaks mõnus apartement http://www.homelidays.co.uk Neid on valida sellise sisustusega, millega soovid. Kui hästi läheb, mahutad eelarvesse ka rendiauto, millega ringi chillida.

Kohad - vaata näiteks Ryanairi või ka Lufthansa (teeb ka häid pakkumisi) või Air Balticu sihtkohtade järgi - mida lõunapool, seda parem. Sa ei taha näha liiga palju vaeva kohale jõudmiseks.

Näe parem vaeva kümmekond tundi surfates sihtkohtade ning majutuskohtade vahel ning paku kaasale välja mõõdukas arv variante (3-5) ning otsustage koos. Siis olete mõlemad võtnud vastutuse ning vähendate pettumuse ohtu. Mis on kõige suurem romantikaröövel ka kõige romantilisemas paigas.

Tänan senise tagasiside eest!

Jah - pakettreisid ei ole ideaalsed reisid ka minu jaoks, kindlasti palju mõnnam oleks Maldiividel, Bali saarel, Sri Lankal või Florida rannamõnusid nautida ja maid avastada. Hea meelega tahaks näha oma silamga kunagi veel ka Austraaliat, Brasiiliat, Jaapanit ja palju muud. Võimalik, et kõike ei jõua aga kuskil nendes paikadest tulevikus ikka plaanis ära käia. Paraku nende reiside puhul peab arvestama pikema puhkuse ajaga ja ka reisikulud tuleksid suuremad. Ise ei ole selline seljakotiga vandersellitüüpi, minnes tahan tunda end mugavalt ja kindlalt aga see tähendab jälle kallimat hinda. Kahjuks hetkel üle nädala puhkusele aega leida pole võimalik, väikelapse paigutamine siin kellegi hoole alla seniks niigi keeruline ja reisieelarve ka tiba kitsas. Vahemere kant mulle ka väga meeldib ja seal oleme oma pead mitu korda käinud. Mõni aeg tagasi Costa de Sol piirkonnas (Malagast mööda rannikut Marbellasse ja sinna ümbrusesse),hiljuti Toscanas ringi seigeldes ja viimasel suvel sai oma pead Nizza ja selle lähiümbrust avastatud - väga kihvt oli. Kahjuks vahemere kant kevadel veel jahe, samas tahaks just nüüd vastikult külmal ajal siit sooja pääseda ja pakettreis selles osas mugav variant. Suvel on ka Eestis mõnus. Türgis pole veel käidud, praegu ei viitsi omapead matkama minna vaid tahaks valmis lahendust. Põhi eesmärk on puhata kahekesi, võtta päikest ja unustada argimured, vast leiab romantikaks ka mõne vaiksema nurga ja ehk ajab ka pakettreis mõne suurhotelli privaatsemas bungalos või villas seekord asja ära :)

Kes käinud mai kuus Türgis, võiks jagada oma kogemusi. Teretulnud on muidugi igasugused soovitused, panen kõik kõrva taha - ehk kasulikud tulevikus.

Esimese hooga soovitaks Madeirat, kuid maikuus sinna enam reise ei tehta. Ehk siis tõesti Türgi, kuid siis mitte Kemer vaid Belek. Ja kui reis nö lastest puhkamiseks ja kahekesi olemiseks, siis ehk Royal Adam Eve. Vt Novatoursi lehelt.

Igaljuhul tasub lugeda Tripadvisori kommentaare hotellide kohta ka. Tahtsin ise ka enne pakkuda Adam & Eve hotelli, kuid peale kommentaare loobusin. Pealegi kahtlustan, et see ei mahu eelarvesse.

Pigem soovitaksin sealtsamast Novatoursist Bodrumit. Seal on kordades vähem Vene kontingenti, palju ka kohalikke turiste ning britte (mitte, et viimased oluliselt venelastest paremad oleksid)

Aga vähemalt on lähedal mõnus vanalinn, kus jalutada, baarides ja discol käia.