Pagasi kiletamine

Palju maksab? Kas oleneb kohvri suurusest ka ?

Tänan! . . Trip.ee lisas suured algustähed

Oleneb lennujaamast ning igas lennujaamas seda teenust ei ole. Tallinna omas on tõesti 5Eurot ning suurusest viimati ei olenenud midagi.

Ise ostan alati 30m toidukile rulli ning mäkaivari teippi.

Kogu toidukile rulli kerin seljakoti ümber ning mäkaivari teibiga teen kahest kohast ringid peale, et kõvasti kinni oleks (pea meeles jätta auk mõne sanga jaoks kuhu pagasikleeps kinnitada).

aga kuidas Sa sihtkohas teibi eemaldad? Kääre ja nuga ju käsipagasisse ei lubata?

Juttu on tõenäoliselt ikkagi ära antavast pagasist, mitte käekottidest ja sellest, mille ülesse võtad!! Ja see kile ei ole nii kõva, et mitte saada lahti rebida või siis lihtsalt kerida pagasi ümbert kile ära.

Selgitan: Arvan, et mäkaivari teibi rebimine pole kerge ja pidasin silmas seda, et kui käärid on kinniteibitud kotis, kuidas sa siis nendeni jõuad? Sellepärast mõtlesin, et käsipagasis peaks olema abivahend. No nii tobe pole isegi minusugune blondiin, et käsipagasit kiletaks!! (need kaks hüüumärki on Sinult kopeeritud :-) Selgitan veel, et mõistan, et koju naastes pole probleemi.

Minu viimane kiletamise kogemus oli aga selline, et seljakott pressiti kiletamise käigus lõppsummas kaks korda väiksemaks ja pärast asjadki seljakotis olid kergelt muljutud kujul. :-) Aga vähemalt oli selline tihe pakk ja rihmad jm jäid kotil kõik alles.

Kohvri suurusest kiletamisteenuse hind kindlasti ei olene - üks ja sama mässimine masina kaasabil :)

Kui mina viimati lendasin, oli Tallinna lennujaamas 75.- EEK ja Prahas 250.- CSK. St hind ei tapa, võrreldes sellega, mida see teenus sulle tagab ja kui palju närve kokku hoiab:

  1. näppamishuvilised transad ei hakka kiletatud kohvri pääle aega raiskama, kui kiletamata kohvrid säälsamas kõrval ja lihtsamalt ligipääsetavad;
  2. kiletatud kohvreid on pagasilindil märksa vähem kui kiletamata kohvreid, nii et ka oma kohvri ootamine hõlpsam;
  3. pori ja vesi ei pääse kohvrit määrima, kui mõni kobakäpp peaks selle eiteamille sisse pillama.
  4. pori ja vesi/lörts ei pääse kohvrit määrima ka siis, kui sa seda tänaval lohistad - ratastele ja sikutamissangale tehakse ilusasti avaused sisse :)

Kuidas kile maha saab? Meie kasutasime hotellis toavõtit. Kuna käsipagasisse lubatakse sul ka nt korterivõtmed kaasa võtta, siis nendega saab ka suurepäraselt kilele paraja augu sisse ja siis "küüned taha" :D

Rebin pooleks :). Kui mingit teravat asja pole, et teibile väike nõks sisse teha siis hambad tulevad abiks :). Siiani pole probleemi olnud kordagi ja pagas veel korras olnud. Ühe reisi ajal oli pagas pikemalt enne lindile loopimist paduvihma käes olnud. Minu kott kile all oli kuiv aga sõbral läbimärg - alates sellest hetkest ka tema paneb kotile kondoomi peale :).

Pagasi kiletamise hind sõltub lennujaamast, kuid näiteks Rooma ja Palermo lennujaamas oli hinnaks 8 eurot. Kuid pagasi kiletamine tasub end ära, eriti Palermosse minnes või tulles. Eriti kui pagas peaks kaotsi minema, nii nagu minuga juhtus...

Minu arust pole vahet, kas kadunud pagas on kiletatud või mitte. Kadunud pagas on ju kadunud. Seega pole vahet, kas ta on kiletatud või kiletamata!

Väike vahe ikka on, kui seda tuuakse sulle järgi Eestisse mitme lennuga, siis ei saa su kott ju nii palju kannatada kui ilma kiletamata. Ja on ka lootus, et su asjad natuke suurema tõenäosusega terveks jäävad. Mina sain oma pagasi hiljem kätte ja õnneks olid mu vein ja oliiviõli ka terveks jäänud:)

On kellelgi kogemusi kohvri kiletamisega just USA'sse minnes, sest väidetavalt ei või sinna sõites kohver isegi lukus olla, seega järeldan, et ka kiletamine pole aktsepteeritav.

Ostan Selverist kaks suurt prügikotti. Jupikese mäkaiveri teipi ka kinnituseks. Seljakoti topin lennujaamas kilekotti. Teibin kinni. Välja näeb eriti jälk - nagu laibakott ja koheldakse austusega. Pole ära kadunud veel:) Teise kilekoti panen kokkurullituna pagasisse ja kasutan tagasilennu eel. Palju ruumi ei vaja ja suurt lisakaalu kaasa ei too.

Kuna olen leebema huumorimeelega kui prox olen ostnud läbipaistvad 60 L kilekotid. Müügihind oli ca 1 EEK tükk. Ei ole küll päris kindel, kuid võimalik, et riidest korduvkasutatav masinpestav kott tuleks keskkonnasõbralikum.

Kui enne lendu peab kohal olema u.2h, siis kui palju varem peaks tulema, et ka kiletada jõuaks?

Kas see käib Tallinna kohta? See 2 h on põhiliselt reisipakettide ja tšarterite teema, et kõik reisijad oma dokumendid reisifirma letist kätte saaksid. Kui oled indidviduaalreisil, siis Tallinnas piisab 1,5 h kuni 1 h täielikult. Pagasikiletamise protsess iseenesest võtab mingi 3-5 minutit. Sõltub, kas ka järjekorda on, 1 kutt seda Tallinnas teeb. Lõppkokkuvõtteks - 2 tunnist piisab täielikult, et saada oma dokustaadid, kiletada pagas, teha check-in ja konutada lennukiootel baaris või pingil.

Kordan ühes eelnevas postituses küsitut: kas USAsse / USAst lennates tohib pagasit kiletada või mitte?

USA sse lennates võid kiletada kui soovid, keegi ei keela, samas ei saa keegi garanteerida et selle pärast kiletatuna kätte saad. On olnud juhtumeid kus ka kohvri lukud on puruks murtud, rääkimata siis kile eemaldamisest, ühesõnaga kindlaid reegleid ei ole selles osas. Korra USA st tulles marsuudil SFO-JFK-HEL-TLL oli ühel pagasis olnud kotil sang ja pool külge rebenenud. Tallinna lennujaamas oli üllatus suur kui see põhimõtteliselt sekundiga uue sarnase suurusega koti vastu vahetati, mingi pikem selgitamine ei olnud vajalik, tase :) Loodetavasti oli abiks.