Palun abi Filipiinide reisi kokku panemisel.

Tere.
Olen nüüd mitme kuu vältel siit lugenud filipiinide kohta kõikvõimalikku infot aga ikkagi ei suuda kokku panna mingitki marsruuti. Seda enam et tegelikult puudub ka täpne arusaam- ülevaade, millised saared on kahjustada saanud ja millistele saaks minna. Kuna läheme juba jaanuaris siis peaks ostma ilmselt mõne siselennu vms.
Läheme 3 nädalaks, kas keegi viitsiks-tahaks aidata mõttearendusega, kust alustada, kus kui kaua oleks mõistlik peatuda ja kuhu siis võiks edasi minna.

Võiks esmalt mainida, mis reisijatega tegemist. Pole ju mõtet seljakottaritele pakkuda Palace hotellis vahtimist.

Vabandust :) Olen nii reisimõtetes juba ning tundus loomulik, et seljakotiga ja omal käel. Olemas on ainult lend Manilasse ja tagasi.

Meie algne plaan oli trippida Manilast Boholile ning siis edasi(tagasi) Cebult lennata. Läks aga teisiti - ostsime nii mineku kui tuleku piletid Cebule. Igatahes tundus see huvitav tripp, ehk teinekord.
Ja muidugi ei ole mul õrna aimugi, kuidas kõikides piirkondades, mida selleks läbida tuleks, olukord on, aga arvan, et google on abiks kui vaja teada :)

Jõudsime just tagasi Filipiinide reisilt. Algse plaani minna Cebule ja Boholile muutsime viimasel hetkel ära ja lendasime Manilast otse Palawanile. Puhkasime Macapuno Beach Resordis (www.palawan-resort.eu).
Kes tahab näha ja tunda ehedat Filipiini elu turismipiirkonnast ja -atraktsioonidest eemal, neile soovitan seda kohta. Teenindus super (olime ainsad külalised, kellede eest hoolitseti kuninglikult), peremees organiseeris vastavalt soovile paadireise või sõidutas autoga huvitavamates kohtades ringi. Ka Puerto Princesa lennujaama tuldi vastu. Söögid väga head ja külm õlu pidevalt ootamas. Nädalase puhkuse hind 2-le oli ca 500€(koos majutuse, hommiku- ja õhtusöökidega, laevareiside, massaazide ja jookide jms). Kuna Resordi perenaine on sakslannast hambaarst, siis mõisteti väga hästi eurooplase soove.

helta. Kas Manilast Palawanile ostsite piletid kohapealt? mis maksid? Kui 3 nädalat plaanime reisida siis kui kaua on mõistlik sinna jääda?

Jaanuaris sai käidud 9 päeva Palawanil ja siis 1 nädal Boholil ja Panglaol täitsa piisav aeg ja jäi vee paar päeva vahele Manila külastust ja Cebul päevake ostudeks enne edasi lendu.
Nüüd 25 jaanuaril uuesti Coron Busuangale ja sealt Bankaga El Nidosse 14 päeva kokku rahulikku mõnusat puhkust.Lennupiletid ostetud .Kavatseme 3 päeva Busuangal veeta siis 5 või 6 El Nidos ja edasi liikuda Port barton ja Sabang kuni lõpuks Puerto Princessasse jõuan ja edasi lendame Kambodza ja Tai.
Nagu aru saate tundus mulle Palawan parem kui Bohol, kuna peatun seal veelkord.
Eelmine kord sain kohapealt väga soodsad lennupletid Puerto Princessast Cebule vist mingi 12 eur nägu oli aga peab lennu päeva sobitama iga päeva jaoks olid väga erinevad hinnad.Praegu lennupiletid olemas kuna maksid pea mitte midagi ja nii ostsin igaks juhuks ka Puerto Princessast Manilasse lennu piletid ära ,kui ka sel päeval ei lenda pole kahju kuna hind oli naeruväärne.

Kõik siselendude piletid ostsime varem ära (kuigi mõned lennud jäid kasutamata). Täpset selle lennu hinda ei mäleta, kuid kõik hinnad jäid ca 20€ kanti. Peremees Ronnile saime juba Eestis olles teada anda oma saabumisaja. Ja kuigi lend hilines veidi, ootas ta kenasti suure sildiga meid lennujaamas ja Resorti jõudes ootas ees ka õhtusöök.
Meie olime 7 ööd, 4-kesi heade sõpradega (muutsime pimedad-soojad õhtud ise endi jaoks huvitavaks). Lihtsalt puhkuseks ja lähiümbruse avastamiseks piisab 4 ööst ehk. Lähimast Narra linnast asub see koht 12km kaugusel. Sinna minekuks oli alati võimalus kutsuda endale järele tricycle (maksis 600PHP terve päev koos juhiga või 150PHP 1 ots), samuti pakkus peremees ka oma Nissan Navarat.
Macapunost lahkudes olime veel 2 ööd Puerto Princesas, kus tähistasime 1.adventi (tore kogemus higistada suure kuuse all ja kuulata kontserti) ning käisime Sabangi maa-alust jõge vaatamas.

Kuna jõuan kohale Hiina uusaastaks siis lennud ja majutus olemas ja lend Palawanile ja tagasi ette ostes oli 16 eur suund

lendan veebruaris ja palawan-bohol ja boracay :)

Kas Bohol väga ära ei ole räsitud?

Tere

Selline küsimus, kas Manila ja Palawani vahet sõidab ka Pacific või mingi muu lennufirma? Kas krõbistasite ka malaaria tablette, kuna Palawan kuulub malaaria riskirühma?

Ette tänades!

Manilast Cebule lendavad: PAL Express, Zest Air, Cebu Pacific, Tigerair Philippines.
Mis Malaariat puudutab, siis kogu Palawanil see probleemiks ei ole. Seega, kui mina kahtleksin, kas võtta tablette või mitte, siis uuriskin täpsemalt konkreetsemalt olukorra kohta konkreetsetes kohtades, kuhu minna soovin.

Infoks, et Zest Airist on saanud Air Asia

Kuidas on mõistlik ja soodne minna Busuanga El Nido.

Kui Sul pole veel piletit ka Busuangale (Coron Town), siis kasuta veel viimaseid hetki kehtivat Cebu Pacificu promohinda:

https://www.cebupacificair.com/Pages/seat-sale-promo.aspx

Sealt saad bankaga El Nidosse sõita :)

Tagasi Cebusse võid lennata Puerto Princesast, kui ei viitsi uuesti merereisi ette võtta. Nii näed ka ülejäänud Palawani. Edasi-tagasi lend maksab praegu vaid ca 40 eurot. Vahet pole, kas ostad kaks eraldi piletit või open-jaw (multi-city).

Ei leia enam Cebu Pacificu kodulehelt promohindu. Uurisin ka mujalt aga ikka tuleb marsruudil Hong-Kong - Puerto Princesa välja käia vähemalt 100 euri, tagasi samapalju. Kust te leiate neid odavaid pakkumisi? Meil minek 24. veebruar, mis arvate, kas tuleks kallile hinnale vaatamata piletid ära osta või tasuks veel oodata ja passida? Tänud kõigile kes viitsivad vastata!

Promo hindade hulgas paraku Busuangat ei ole?
Manila to Bacolod, Cauayan (Isabela), Cebu, Iloilo, Kalibo, Laoag, Legazpi, Naga, Roxas,
San Jose ( Mindoro), Tuguegarao or Virac

24.02.2014

Hongkong to Clark Cebu pacificuga 40 eur sealt Manila bussiga ja Edasi Puerto Princessa Airasia või Pal expressiga ca 20 eur tuleb kokku ca 60 eur

Või siis Hongkong to Cebu 51 eur ja Cebu to Puerto Princessa umbes sama 20 eur
Aga võib olla ajad ei sobi lennult lennule jõudmiseks ja peab ööbima

Promohinnad on CP kodukal täitsa alles, aga ilmselt on ka viimane aeg neid hindu ära kasutada. Hong-Kongist otse Puerto Princesasse ei saagi nii odavalt, kui enne välja tõin. Filipiinidel peab ikkagi vahepeatuse tegema.

Veebruari lõpus saab Hong-Kongist Cebusse hea hinnaga ning Cebust Puerto Princesasse samuti, nii et kui 24.02 on minek, siis soovitan kohe CP kodukalt piletid ära osta.

Manilast ei saagi promohinnaga Busuangale lennata, ainult Cebust.

Suur tänu vastamast. kahjuks ei saa aegu klappima ja soovitud kanti üldse vähe promopakkumisi. Küsiks veel teadjamatelt, et kas on veel lootust mingit soodsamat hinda leida või ostan täishinnaga ära. Mis arvate?

Air Asial tuli ka nüüd kampaania välja. Cebust Puerto Princesasse ja tagasi saab veel 15 eurot odavamalt kui Cebu Pacificuga. Viimasega oli siis edasi tagasi 40 eurot.

Suur, suur tänu Sulle, Martin! Tänu Sinule sain nüüd Cebu- Puerto Princesa piletid tõesti odavalt, 11.50/per face. Cebu Psificus ka promohinnad jätkuvalt saadaval, näit Hong-Kong-Cebu suunal. Sain 59eur/ nägu. Nii et minekuga kõik OK, peab lihtsalt valvelolema ja ehk saab midagi norm hinnaga ka tagasitulekuks.

Eelmisel aastal olin Filipiinidel kolm nädalat - lendasime Manilasse, sealt bussiga Banauesse Batadi riisiterrassidele (suurepärased vaated, soovitan!), Banauest bussiga edasi Sagadasse Sumaguingi koobastesse (http://bit.ly/1lOMHKS) - ilmselt kõigi minu reiside jooksul üks kõige imelisemaid kohti kus ma käinud olen. Sagadast läksime tagasi Manilasse, sealt Puerto Princesasse ja mööda maad El Nidosse ning lõpetuseks läksime Tao viiepäevase paaditripiga El Nidost Coronile ja sealt koju.

Ära sai nähtud mäed, koopad, inimesed, linnad, maa-alune jõgi, lugematuid imelisi vaateid, riisiterrassid ja kõik muud mida vaja. Kui pakub huvi, siis http://maailmas.blogspot.com/2013_02_01_archive.html ja http://maailmas.blogspot.com/2013_03_01_archive.html on reisikiri.

mis see bussireis riisiterassidele maksis?

Suur tänu rranne, et jagasid oma reisikirja. Sellest oli- on suur abi :)

Tere! Ostsime Tallinn-HongKong-Tallinn piletid 15.12.2015-14.01.2016
Tahame HongKongist edasi Filipiinidele minna. Hetkel leidsin meile sobiva lennu HongKongist Manilasse 194 euroga. Mis te arvate? Lisaks veel selline küsimus, et mis ajal peaks siselende otsima hakkama?

Meie selle aasta hinnaks HKG-MNL-HKG tuli kuskil 180 euri, see on suht tavahind ilmselt. Mina veel pileteid ei võtaks, jälgiks lennufirmade soodukaid sellel trajektooril ,ehk tekib midagi soodsamat, aega teil ju veel on.

Plaanin ka 2016 veebruaris võtta ette reisi Filipiinidele. Kohapeal aega ca 18 päeva. Millised on soovitused. Ise vaatasin selliseid kohti:
Manila, Cebu, Bohol, Palawan El Nido.

Ca paar kuud ette ostes maksin sooduspakkumise ajal 45 eurot MNL-HKG lennu eest ja samal päeval ostes 110 eurot. Lend oli selle aasta märtsi keskel.

Küsiks nii, et kas Manilas on plaan midagi konkreetset vaatama minna...kui ei, siis oleks mõistlik näiteks Cebu pacificuga otse HKG-st Cebule lennata. Neil ka palju soodukaid, jaanuaris oli 100 eur edasi-tagasi.

Ei ole. Praegu otsin infot, kuidas reisi plaanida. Tundub, et veebruar on seal ka tippaeg. Vaatasin vahepeal lennuplaanidest, et kasulik oleks lennata Manilasse ja tagasi Hong Kongist.

Meil oli marsruut HKG-Cebu-(laevaga Bohol)-Puerto Princesa-Manila-HGK.
Kokku 250 eurot reisija kohta, ette ostsime 2 nädalat.

Manila jätaks uuesti minnes kindlasti vahele ja püüaks Busuangale minna.

Hääd Rummi saab selles riigis küllaga

Soovitaks Siquijor i .Oli väga mōnus saar ,nii,et veetsin koguni nädala seal.Peale Palawani ja Cebu . Viimases sai ka vaalhaidega ujutud Donsol is ja siis Dumaguette st laevaga panime Siquijorile ja hiljem jälle Dumaguettest lennukiga Manilasse shoppingule ja koju.

Milliselt leheküljelt osta Filipiinide siselennud?

Vaatasin just seda viimast lehekülge. Millal oleks kõige targem osta piletid? Kui vaatasin praegu veebruari kuud siis olid piletid üle 130 euri aga juuliks näiteks 78 eur. Cebult oli ainult üks otselend Hong Kongi.

Olime märtsis 3 nädalat Filipiinidel. Manilas olime 2 päeva ja sealt sõitsime edasi riisiterrasse vaatama. Ainus võimalus sinna saada on ööbuss (pilet 425 peesot, ca 10 eur). Sõit kestab 10 tundi ja on pehmelt öeldes suhteliselt ebamugav, kuid riisiterrassid Banaues ja Batadis on seda kõike kindlasti väärt. Pärast riisiterrasse suundusime läbi Manila Coronisse (Busuanga saar) kust algas 5 päevane kruiis El Nidosse. Kruiisi korraldab Tao Philippines - http://www.taophilippines.com/. hind on küll väga krõbe 25 000 peesot/inimene aga väärt iga viimset kui senti. See kruiis oli kõige ägedam osa kogu reisist ja ma soovitan seda kõigile neile, kes tahavad kogeda midagi erilist ja ehedat. Kui kõik väga lühidalt kokku võtta, siis on tegemist merereisiga Coronist El Nidosse, mis hõlmab endas päevasel ajal mere peal seilamist ja snorgeldamist, erinevate saarte ja kohalike külade külastamist ning igal õhtul erineva troopilise saare baasi randumist, et seal öö veeta. Tao Philippines on täielik eksootika - ööbitakse troopilistel saartel bambushüttides, mõndadel neist pole isegi seinu, enamikes baasides puudub elekter, mobiililevi ning tavapärase dušši asemel on vesi ning ämber, 5 päeva jooksul ei näe mitte ühtegi turisti, meeskond valmistab värskest toorainest võrratuid roogasid - kõigil on võimalus ise kampa lüüa kalapüügis ja söögitegemises ning kui endil ja laeva meeskonnal ei õnnestu kala kätte saada, siis käiakse kohalikes külades kauplemas. Sellele elamusele annab lisapunkte ka see, et grupid on väikesed (max. 15 inimest) ning kõik need inimesed, kes sellise seikluse otsustanud ette võtta on üldjuhul avatud meelega ja väga seltskondlikud, mis muudab reisi eriti toredaks ja tekitab sellise nii-öelda kambavaimu. Mul on sellest reisist vaid ülivõrdes positiivsed mälestused ja võin öelda, et see oli kõige ägedam osa Filipiinide reisist, just sellepärast, et tegemist on Filipiine avastamisega tavapärasest täiesti teistsugusel moel ning võimalusega kogeda ja näha midagi niivõrd ehedat. Igatahes soovitan kindlasti! El Nidos olime 5 päeva ning kuna Tao reisi ajal sai nii paljudes ilusates kohtades juba käidud, siis me ei võtnud mitte ühtegi päevatrippi. Kasutasime need päevad niisama mõnusalt olemiseks ning käisime mitmel korral Marimegmeg beachil. El Nido on minuarust väga armas väike linn, kuhu kindlasti minna tasub. Sealt edasi läksime Puerto Princesasse kus olime juba mitu kuud tagasi bronninud underground river tuuri. Kui ma nüüd aus olen, siis see tuur oli pigem pettumus. Jõgi ise oli väga võimas vaatepilt, kuid kogu see konveier, mis seal aset leidis ja need turistide hordid ei olnud päris minu maitse järgi, eriti pärast turistivaba tao reisi ning väikest armsat El Nidot. Lisaks turistide hordidele tundus giidide töö olevat ka kuidagi pealiskaudne - kõigile räägiti täpselt ühte ja sama juttu ja seejuures isegi mitte midagi põnevat jõe või selle tekkimise kohta, vaid lihtsalt näidati erinevate kujutiste peale ja räägiti millist köögivilja või näitlejat need meenutada võiksid. Niiet minu jaoks oleks maa-alune jõgi olla sama hästi kui külastamata. Aga eks see on maitse asi. Puerto Princesa linn ise on suhteliselt väike ja räpane ning ei jätnudki ausaltöeldes mitte mingisugust põhjapanevat muljet. Normaalset söögikohta oli väga keeruline leida, neid lihtsalt polnud. Lõpuks õnnestus süüa õhtust ühe kallima hotelli restoranis. Puerto Princesast lendasime Manilasse tagasi ning sealt koju :)

Aitähh Kadri. Olen neid riisipõlde isegi uurinud.Tunduvad väga põnevad. Plaanis praegu alustada Manilast, minna sealt riisipõlde kaema ja siis Palawan, Bohol ja Cebu ning sealt Hong Kongi kaudu koju.