Palun abi Filipiinide reisi kokku panemisel.

Tere. Olen nüüd mitme kuu vältel siit lugenud filipiinide kohta kõikvõimalikku infot aga ikkagi ei suuda kokku panna mingitki marsruuti. Seda enam et tegelikult puudub ka täpne arusaam- ülevaade, millised saared on kahjustada saanud ja millistele saaks minna. Kuna läheme juba jaanuaris siis peaks ostma ilmselt mõne siselennu vms. Läheme 3 nädalaks, kas keegi viitsiks-tahaks aidata mõttearendusega, kust alustada, kus kui kaua oleks mõistlik peatuda ja kuhu siis võiks edasi minna.

Võiks esmalt mainida, mis reisijatega tegemist. Pole ju mõtet seljakottaritele pakkuda Palace hotellis vahtimist.

Vabandust :) Olen nii reisimõtetes juba ning tundus loomulik, et seljakotiga ja omal käel. Olemas on ainult lend Manilasse ja tagasi.

Meie algne plaan oli trippida Manilast Boholile ning siis edasi(tagasi) Cebult lennata. Läks aga teisiti - ostsime nii mineku kui tuleku piletid Cebule. Igatahes tundus see huvitav tripp, ehk teinekord. Ja muidugi ei ole mul õrna aimugi, kuidas kõikides piirkondades, mida selleks läbida tuleks, olukord on, aga arvan, et google on abiks kui vaja teada :)

Jõudsime just tagasi Filipiinide reisilt. Algse plaani minna Cebule ja Boholile muutsime viimasel hetkel ära ja lendasime Manilast otse Palawanile. Puhkasime Macapuno Beach Resordis (www.palawan-resort.eu). Kes tahab näha ja tunda ehedat Filipiini elu turismipiirkonnast ja -atraktsioonidest eemal, neile soovitan seda kohta. Teenindus super (olime ainsad külalised, kellede eest hoolitseti kuninglikult), peremees organiseeris vastavalt soovile paadireise või sõidutas autoga huvitavamates kohtades ringi. Ka Puerto Princesa lennujaama tuldi vastu. Söögid väga head ja külm õlu pidevalt ootamas. Nädalase puhkuse hind 2-le oli ca 500€(koos majutuse, hommiku- ja õhtusöökidega, laevareiside, massaazide ja jookide jms). Kuna Resordi perenaine on sakslannast hambaarst, siis mõisteti väga hästi eurooplase soove.

helta. Kas Manilast Palawanile ostsite piletid kohapealt? mis maksid? Kui 3 nädalat plaanime reisida siis kui kaua on mõistlik sinna jääda?

Jaanuaris sai käidud 9 päeva Palawanil ja siis 1 nädal Boholil ja Panglaol täitsa piisav aeg ja jäi vee paar päeva vahele Manila külastust ja Cebul päevake ostudeks enne edasi lendu. Nüüd 25 jaanuaril uuesti Coron Busuangale ja sealt Bankaga El Nidosse 14 päeva kokku rahulikku mõnusat puhkust.Lennupiletid ostetud .Kavatseme 3 päeva Busuangal veeta siis 5 või 6 El Nidos ja edasi liikuda Port barton ja Sabang kuni lõpuks Puerto Princessasse jõuan ja edasi lendame Kambodza ja Tai. Nagu aru saate tundus mulle Palawan parem kui Bohol, kuna peatun seal veelkord. Eelmine kord sain kohapealt väga soodsad lennupletid Puerto Princessast Cebule vist mingi 12 eur nägu oli aga peab lennu päeva sobitama iga päeva jaoks olid väga erinevad hinnad.Praegu lennupiletid olemas kuna maksid pea mitte midagi ja nii ostsin igaks juhuks ka Puerto Princessast Manilasse lennu piletid ära ,kui ka sel päeval ei lenda pole kahju kuna hind oli naeruväärne.

Kõik siselendude piletid ostsime varem ära (kuigi mõned lennud jäid kasutamata). Täpset selle lennu hinda ei mäleta, kuid kõik hinnad jäid ca 20€ kanti. Peremees Ronnile saime juba Eestis olles teada anda oma saabumisaja. Ja kuigi lend hilines veidi, ootas ta kenasti suure sildiga meid lennujaamas ja Resorti jõudes ootas ees ka õhtusöök. Meie olime 7 ööd, 4-kesi heade sõpradega (muutsime pimedad-soojad õhtud ise endi jaoks huvitavaks). Lihtsalt puhkuseks ja lähiümbruse avastamiseks piisab 4 ööst ehk. Lähimast Narra linnast asub see koht 12km kaugusel. Sinna minekuks oli alati võimalus kutsuda endale järele tricycle (maksis 600PHP terve päev koos juhiga või 150PHP 1 ots), samuti pakkus peremees ka oma Nissan Navarat. Macapunost lahkudes olime veel 2 ööd Puerto Princesas, kus tähistasime 1.adventi (tore kogemus higistada suure kuuse all ja kuulata kontserti) ning käisime Sabangi maa-alust jõge vaatamas.

Kuna jõuan kohale Hiina uusaastaks siis lennud ja majutus olemas ja lend Palawanile ja tagasi ette ostes oli 16 eur suund

lendan veebruaris ja palawan-bohol ja boracay :)

Kas Bohol väga ära ei ole räsitud?

Tere

Selline küsimus, kas Manila ja Palawani vahet sõidab ka Pacific või mingi muu lennufirma? Kas krõbistasite ka malaaria tablette, kuna Palawan kuulub malaaria riskirühma?

Ette tänades!

Manilast Cebule lendavad: PAL Express, Zest Air, Cebu Pacific, Tigerair Philippines. Mis Malaariat puudutab, siis kogu Palawanil see probleemiks ei ole. Seega, kui mina kahtleksin, kas võtta tablette või mitte, siis uuriskin täpsemalt konkreetsemalt olukorra kohta konkreetsetes kohtades, kuhu minna soovin.

Infoks, et Zest Airist on saanud Air Asia

Kuidas on mõistlik ja soodne minna Busuanga El Nido.

Kui Sul pole veel piletit ka Busuangale (Coron Town), siis kasuta veel viimaseid hetki kehtivat Cebu Pacificu promohinda:

https://www.cebupacificair.com/Pages/seat-sale-promo.aspx

Sealt saad bankaga El Nidosse sõita :)

Tagasi Cebusse võid lennata Puerto Princesast, kui ei viitsi uuesti merereisi ette võtta. Nii näed ka ülejäänud Palawani. Edasi-tagasi lend maksab praegu vaid ca 40 eurot. Vahet pole, kas ostad kaks eraldi piletit või open-jaw (multi-city).

Ei leia enam Cebu Pacificu kodulehelt promohindu. Uurisin ka mujalt aga ikka tuleb marsruudil Hong-Kong - Puerto Princesa välja käia vähemalt 100 euri, tagasi samapalju. Kust te leiate neid odavaid pakkumisi? Meil minek 24. veebruar, mis arvate, kas tuleks kallile hinnale vaatamata piletid ära osta või tasuks veel oodata ja passida? Tänud kõigile kes viitsivad vastata!

Promo hindade hulgas paraku Busuangat ei ole? Manila to Bacolod, Cauayan (Isabela), Cebu, Iloilo, Kalibo, Laoag, Legazpi, Naga, Roxas, San Jose ( Mindoro), Tuguegarao or Virac

24.02.2014

Hongkong to Clark Cebu pacificuga 40 eur sealt Manila bussiga ja Edasi Puerto Princessa Airasia või Pal expressiga ca 20 eur tuleb kokku ca 60 eur

Või siis Hongkong to Cebu 51 eur ja Cebu to Puerto Princessa umbes sama 20 eur Aga võib olla ajad ei sobi lennult lennule jõudmiseks ja peab ööbima

Promohinnad on CP kodukal täitsa alles, aga ilmselt on ka viimane aeg neid hindu ära kasutada. Hong-Kongist otse Puerto Princesasse ei saagi nii odavalt, kui enne välja tõin. Filipiinidel peab ikkagi vahepeatuse tegema.

Veebruari lõpus saab Hong-Kongist Cebusse hea hinnaga ning Cebust Puerto Princesasse samuti, nii et kui 24.02 on minek, siis soovitan kohe CP kodukalt piletid ära osta.

Manilast ei saagi promohinnaga Busuangale lennata, ainult Cebust.

Suur tänu vastamast. kahjuks ei saa aegu klappima ja soovitud kanti üldse vähe promopakkumisi. Küsiks veel teadjamatelt, et kas on veel lootust mingit soodsamat hinda leida või ostan täishinnaga ära. Mis arvate?