Palun nou Tallinnasse reisi korraldamisel.

Kuigi olen ise Tallinna laps aga nuud on tukk aega sellest moodas mil viimati seal kaisin. Vaatasin veidi otsingust, aga ei hakkanud vajalikku infot kohe silma ja asjaga kiire. Palun nou sellistes kusimustes:

  1. Milline oleks kvaliteetne hotell kesklinnas voi vanalinnas, mis mahuks eelarvesse kuni 150 euro/oo kahele?

  2. Palju maksab keskmiselt kiirlaeva Tallinn-Helsinki edasi-tagasi pilet ja milline praegu liinil kaivatest oleks mugavaim? (otsisin internetist kuid tapne ja konkreetne info ei ole mulle nakanud)

  3. Samas on teretulnud igasugu huvitav info, mida Tallinnas veel huvitavat on lisandunud, mida uks valismaallane kes esimest korda Eestisse tuleb, vaadata voiks.

  4. Kui keegi ka Helsingi hotellide kohta midagi soovitada oskab, oleksin toppelt tanulik.

Tanud ette koigile kes vastata viitsivad. :)

1
2
0
0

Oled ikka kindel, et tahad hotelli kesklinna? ;) http://www.ecoland.ee/est/hotell.html Saad pisikese tiiru vahepeatusena Lauluväljakul teha.

0
0

Aitah Marks66 ja Sultanja, otsin sopradele ja tahetakse just ikka Vanalinna. Eks ma kogun koik pakkutava info kokku ja uurin siis korralikult. :)

0
0

Oh, suur tanu, need viimased lingid olid kull suureks abiks! Sain siis ka oma naha peal tunda, milline abi reisifoorumitest voib olla :) Tanud koigile, lootuses hotellide kohta veel veidike infot juurde saada.

0
0

1.Hotellidest oskan tuttavate kaudu soovitada Meriton Grand hotelli(Toompuiesteel). 2.Edasi-tagasi pilet on keskmiselt 800.- (umbkaudu). Kõige parema info saab: laevareisid.ee. Mugavaim on kindlasti Tallink-ka kõige kallim. Odavaim on Eceröline(vana kola ja sõidab 3h;), Vikingline on ka Ok hinnaklassi poolest. Oleneb paljustki kellaajast. 3.Välismaalastele on igatahes põnev vanalinnas käia, alati kiidetakse. Võib-olla muuseumid. Praegu on vanalinnas nt lahti keskaja piinamisriistade muuseum, Rottermannis on avatud nõuka aegsete tehnika näitus. Olde Hansa on igati kuulus koht, kuhu sööma minna. Vaata ka : www.meremuuseum.ee, seal on nt lennusadam, saab käia allveelaevas sees ja vanas jääpurustaja-laevas. Kuigi ümbruskond on seal räämas(Kopli ju). Vanalinnas on ikka kõige rohkem vaatamist, Raekoja torn nt? 4.Soome hotellidest on kuulsamad Radissonid, aga eks need ole ka kallimad, aga jäädakse rahule vähemalt. :) . . . !

0
0

Hiljuti Tallinnat külastanud tuttavad ööbisid St Barbara hotellis ning jäid rahule. Hinnad soovitud vahemikus ning asukoht Vabaduse väljaku servas, kohe vanalinna alguses. http://www.stbarbara.ee/

Tallinna ja Helsingi vaheliste laevade piletite hindu saab kõige paremini vaadata veebilehelt www.laevapiletid.ee :)

Koht, mis hea ilma puhul külastada: Oleviste kiriku vaateplatvorm. Kogu linn väikese tasu eest peo peal: www.oleviste.ee; avatud iga päev 10-18, riiklikel pühadel suletud. Pääs torni piletiga, kirikusse tasuta.

Ja söögikoha osas võin alati soovitada Argentiina liharestorani, sealsamas ülalmainitud hotelli lähedal, Pärnu maanteel. http://www.argentiina.ee/

0
0

Ainus kiirlaevafirma Soome lahel on sellest hooajast LindaLine, sõiduaeg 100 minutit. Parima hinna-kvaliteedi suhtega on 2,5 h sõitev Viking Line.

0
0

Natukene selle Soome sõidu kohta... Kui sõbrad tahavad päevaks Helsinki minna siis igaljuhul Vikinglinega. 450 eek eest edasi-tagasi samal päeval. Laev on suhteliselt uus ja korralik. Lindalinega on alati loterii - kas laev läheb või on torm väljas. Helsinkis soovitaks Suomenlinna. Katajannokka ja Magasiini terminaali vahelt turult läheb HJL laev. Soovitav osta sadamast HJL päevapilet 6,8Eurot. Sellega saab kasutada kõikki Helsinki ühistransporte (K.a Suomenlinna paam). JTlinesiga suomenlinna sõites on edasi-tagasi pilet üksi 6,5E.

0
0

Muuseumidest tasub külastada Kadriorus presidendilossi kõrval KUMU Eesti kunstimuuseumi, Helsingis võib huvitav olla kesklinnas asuv Kiasma muuseum.

Kui ollakse kauem Eestis, tasub sõita näiteks bussiga päevaks Viljandisse või Tartusse.

0
0

Hotellid: http://www.viruinn.ee/ 2-ne tuba 1990 EEK / 126 EUR http://www.taanilinna.ee/ 2-ne tuba 2150 EEK / 137 EUR http://www.maestrohotel.ee/ 2-ne tuba 1500 EEK / 97 EUR http://www.braavo.ee/ 2-ne tuba 1350 EEK / 86 EUR

0
0

Tallinnas näiteks www.cityguesthouse.ee ( Ecolandiga vast on sarnane tase- mul käib siin üks maailmakuulus professor aeg-ajalt loenguid andmas tema elab alati seal).

Tallinnas piisab turistile iseeenesest punanse citybusiga tiirutamisest, et olulised asjad ära näha, kuid ennekõike soovitaks pigem minna päevaks näiteks Haapsallu.

0
0

Hotellidega ja kiirlaevadega on mul nuud pilt selge :). Muuseumeid ja vaatamisvaarsusi uurin veel saadetud spikrite pohjal. Uks punkt jai veel kusimata:

Millised oleksid head soogikohad vanalinnas ja selle umbruses? Zounds markis Argentiina restoraani, olen seal ise ka kainud ja hea kuulda et tase ikka pusib. Muideks meeldis vaga ka Hotell S. Barbara saksa restoraan. Kas ka see restoraan ikka endiselt marki hoiab?

0
0
0
0

Siinl soovitatud nüüdiskunsti muuseumi Kiasma Helsingis võtaks mina reisiplaani ainult vihmase ilma korral, üsna jabur see nüüdiskunst. Kui juba kunstimuuseum, siis pigem Kumu:) Soovitaks hoopis kaljukirikut (Temppeliaukio kirik). Laevafirmade kodulehtedel ka üsna hästi vaatamisväärsused ära toodud: http://www.vikingline.ee/sihtkohad/soome/sightseeing.asp Aga sa oled need juba kindlasti isegi üles leidnud:)

0
0
1
2
Lennupakkumised
Reisikaaslased