Pangkor vs Langkawi

Plaan veeta Malaisias ca 10 päeva - sihtpunkt Kuala Lumpur. Veedaks pool aega KL-s, sh mõned kohalikud või lähedased tegevused, nagu rafting, Batu caves, tornid jms, ja ülejäänud päevad sõidaks kas bussi või rendiautoga Pangkori ja Penangi.

Küsimus - kui osa aega tahaks snorgeldada ja rannas lebotada, siis kas peaks kindlasti sihtima Langkawit või on piisavalt tore ka Pangkori saarel?

Pangkori väga ei soovitaks, paar randa seal on, aga muidu väga igav saareke, kohalike puhkekoht. Penangis oleks tegevust rohkem ja on ka üks suurem rand, aga snorgeldamiseks ei ole vesi väga selge. Seal on hiinalinn, üks uhke hiina tempel ja botaanikaaed hulga ahvidega, mida võiks külastada. Langkawil pole käinud, aga teada on, et seal palju randu kus lebotada. Bussiühendused ja bussid on Malaisias väga head, väljumisajast küll tihti täpselt kinni ei peeta, aga kohale saab.

0
0

Langkawi kindlasti !!!
superkoht!

0
0

Langkawi ümber saare ekskursioon Oli minu jaoks üks parimatest mida Olen kogenud ( olematu Raha eest 15-20 euri) terve paeva üritus .

Langkawi ainult positiivsed emotsioonid.

0
0

Langkawi on äge, kindlasti tasub võtta mõni uhkem hotell, kus on palju loodust ümber. Gondisõit oli äge aga veidi hirmutav. Parasailingu kohta ütleks sama. Käisin ka skuutriga merel sõitmas, meil oli giid, kes meile tuuri tegi ja saari näitas. Sellised tegevused on seal muidugi hulga soodsamad, kui Eestis, aga arvestama pead ekvaatorilähedase UV faktoriga. Hoia kreem lähedal.

Pool aega KLis veeta on veidi palju. See linn on betoondžungel, ideaalne autodele ja vaenulik jalakäijale. Suurt midagi peale ehituse ja lõpmatute betoontornide seal näha ei ole. Suur erand oli linna keskel asuv maailma suurim linnupark. Käisin ka Batu Cavesi juures ära, aga sissepääsu juures olevatest treppidest edasi ei jõudnud, sest äsja oli lõppenud festival ja kogu ala haises tugevalt uriini ja okse järele (kohalike hindude kombed + vetsu puudumine on maagiline kombo).

1
0

Ma võtsin Langawilt (enne katku) mingi tuuri, mis sõidutas paadiga mingisuguse väiksema saare juurde kus oil pontoonidel ankurdatud miski asi mille ümber sai snorgeldada. Oli täitsa ok elamus.

Langkawilt on veel meeles külast külla roteeruv ööturg kus sai nii hästi süüa, et seda sai mitu korda erinevates kohtades väisatud.

Üle kümne aasta tagasi käisin ka Pangkoril, seal ei ole mitte midagi meeles, seega ei ole vist mõtet Langkawiga võrrelda.

0
0

Kasutaks teemat ära ning uuriks kogenumatelt, kuidas Lankgawil mõistlikum saart avastada/külastada (ala 3-4 päeva) oleks, kas rendiautoga või taksoga? Esmane turuuring näitab, et rendiauto saaks alla 100 euro 4-ks päevaks. Palju sealsed taksosõidud umbes maksavad, nt lennujaamast Kuahi või Kuahist sky bridgeni?

0
0

to Hapnik

soovitan sul võtta ekskursioon olematu raha eest saad 6 tunniga näha

1) Mingi koobas

2) Mangrove metsad

3) Ahvidega ranna peatus

4) Kala resto vee peal (eraldi tasu )

5) Kotkate toitumine

6) ahvide toitlustamine ja muud ägedad asjad

võin eksida aga kogu see lõbu maksis 2019 aastal 20 euri

Väga rikkalik ja huvitav ekskursioon , 50% saarest on avastatud

0
0

Sellest küll mitu aastat juba, aga me lennujaamast hotelli ja hiljem tagasi kasutasime taksot. Üheks päevaks hotelli kõrvalt tänavalt võtsime auto, sellega jõudis vabalt saarele ringi peale teha. Suht soodne oli, tagatiseks jäi päevaks ID-kaart. Üle 2 päeva küll ei tea, mis seal autoga teha, peale rannapuhkuse seal ju midagi teha ei ole.

3
0

Tänud vastuste eest. Eks algne idee oli vältida neid nö turistipakkumisi ja ise avastada rahulikult saare eri osasid. Aga võimalik, et tõesti pole ette bookida ja 4 päevaks vaja.

0
0

Kui eesmärk on snorgeldada ja rannas lebotada, siis soovitan Langawit ja sealt on lihtne minna Koh Lipele, mis on ilusate randadega saar. Mõlemat saart soovitan ka lastega peredele, üsna turvalised ja lastesõbralikud saared.

1
0

Tioman on ilus võibolla yldse sinna:)?

0
0

Mina sõitsin (2020 Veebruaris) Grabidega igale poole. Langkawil.

0
0

Meie kasutasime ka Langkawil Grabi ja rendirollerit. Rolleriga tegime saarele ka ringi peale. Mulle väga meeldis, oli selline mõnus koht, et sisse elada ning sealt läksime edasi juba neljaks nädalaks Birmasse.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased