Pariis ja Disneyland

Natukene minejatele informatsiooniks:

 • Märtsi lõpp 2012 oli sooja päeval 20-21 kraadi ja päike paistis. Hommikul jahedavõitu, kuid lõunast õhtuni kannatas T-särgiga väljas olla
 • Lennupiletid on väga väike osa väljaminekutest
 • Vähegi normaalne hotell normaalses asukohas eeldab 100-200 eurost summat öö eest
 • Kui soovid palju liikuda, nii bussi, metroo kui RER-ga (linnalähiliin), siis on mõtekas osta endale nädala kaart hinnaga 33 eurot+ 5 eurot kaardi enda eest (kehtib 10 aastat ja saad raha peale kanda). Paraku küll kaart ise kehtib esmaspäevast-pühapäevani. NB! Vaja on oma fotot sellele
 • Söömine restoranis maksab umbes 20-25 eurot+ joogid (karastusjoogid on 3,5-4 eurot, pudel veini 17-20 eurot)
 • Võileib putkast ca 5 eurot, karastusjook 2,5-3 eurot (õlu 4 eurot)
 • Muuseumid on kuni 26 aasta vanustele EU kodanikele tasuta, vanematele on mõtekas soetada muuseumipass (4 päeva umbes 38 eurot)
 • Eiffeli tornis on järjekord sõltumata kellajast nii vähemalt 2-3 tunnine, maksab 9 eurot -13 eurot. Õhtuti on järjekord pikem, ülesse saab kuni 22.30-ni
 • Lafayeti kaubamajas olid kuni 50% allahindlused ka nüüd märtsi lõpus
 • Montmartre oli ülerahvastatud, nagu ka Jumalaemakirik ja Louvre
 • Igasugu miime ja showmehi (peale metroo) sai kohata Montmartrel ja Pompidou keskuse väljakul
 • Versailles lossis oli samuti palju rahvast, alt tiikide äärest sai laenutada rattaid ning ka ratastel tramm liikus pargis (kohale sõit Varsaillesse RER-ga)
 • Seine jõekruiisidele on järjekorrad ja meil mingi aja broneerimine ei õnnestunud, seega elavjärjekord
 • Disneylandis on kõikidele atraktsioonidele järjekorrad, alates 10 minutist kuni mõne tunnini. Pakutakse ka premium fast passi, millega saaks järjekorrast mööda (hinda ei oska öelda). Üldiselt jõuab päevas umbes 10 atraktsiooni külastada, kahe pargi (Disneyland ja Disneystudio) päeva hind oli 71 eurot täiskasvanu. Söögihinnad olid 20-22 eurot rootsi lauas õhtusöök, 6-7 eurot hotdog ja joogid 3 eurot (2,99 tegelikult). Kui hotell on pargist väljas, siis liigub pargi eest (Raudteejaama eest)buss. Hotell Explorer Thomas Cook on suur kombinaat, kõle ka.
 • Pariis on mõnus aga tasub arvestada, et korralik päev eeldab 12 tundi jalul olemist ja ca 10-15 kilomeetrit kõndimist (ka siis kui liigud busside ja metrooga)
 • Igal juhul tasub Pariisis nautida kohvikus istumist ja vaadata, kuidas Pariis sinu ümber elab
 • Kõik mis on Jumalaemakirikuga ühel saarel on enam-vähem 2 korda kallim kui ülal kirjutatud
1
234

Väga asjalik ülevaade :) Lisaks paar omapoolset tähelepanekut. Kui väljas söömas käin siis ei osta ma toidu kõrvale mitte pudeliveini vaid majaveini. Neid pakutakse igas toidukohas. Valget ja punast kindlasti, mõnel pool ka rose`d ning saab valida erinevate suurustega karahvinide vahel. 0,25l - 1 l. Ühele inimesele piisab harilikult lõunasöögiks 0,5 liitrisest karahvinitäiest. Majaveinid on Prantsusmaal reeglina korralikud ning karahvinitäie saab kätte palju soodsamalt kui pudelitäie.

Eiffeli torni sabast saab pääseda kui minna üles trepist, mitte liftiga. Kui tervis muidugi vastu peab ;)

0
0

Ameerika kogemusel kommentaar Disneyworldi kohta - alustada tuleb hommikul varakult ja kõige kaugemast nurgast ;)

0
0

Disneylandis tasub aja kokkuhoiu mõttes külastada neid atraktsioone, kus on näiteks pikkuse piirang (1,20-1,40 m) ja pole mõeldud kogu perele. Kui on kogupere omad, siis järjekord tundub lühike, pisikesed lapsed ei paista välja aga nende kinnitamine võtab palju aega ja iga laps saab ikkagi oma koha ehk aeg kulub.

0
0

Käisin Disneylandis ikka väga ammu, aga Premium Fast Pass eksisteeris ka toona ja aitas aega väga kenasti kokku hoida, kuigi ka selle abil tuli järjekordades (oluliselt lühemates siiski) seista.

0
0

Neid hindu lugedes jääb mulje, et Pariis on miljonäridele külastamiseks mõeldud ja igaüks, kes seal elab, on ka miljonär. Aga no mis teha, maailmalinn ikkagi.

2
0

Kust sa 38€ muuseumipassi (4 päevaks leidsid)? Ise lähen 2012 augustis ja 5 päevaks, aga veebisaidilt http://en.parismuseumpass.com/rub-the-pass-price-36.htm tuleb välja, et 4 päeva hinnaks on 54€...

0
0

Need, kes Pariisis elavad, ei vii oma raha turismilõksudesse. Eks vana hea kapitalistlik printsiip - nõudlus kujunadab hinnad - toimib kenasti. Eks neid maksejõulisi turiste leidub küllaga. Disneylandi hinnad on loomulikult ülepushitud, aga sama teema, mis eelmises lõigus.

0
0

Eiffel tasuks neti kaudu broneerida-maksta. Saad ühe jutiga üles. Ainus asi, et kellaaeg on täpselt kindlaks määratud. Tornis ole kaua tahad. Hoiad palju väärtuslikku aega kokku.

Osta siit http://www.eiffel-tower.com

1
0

Lähen ka augustis ja väga hea oli teada saada! Igasugune lisanduv värske info on teretulnud.

0
0

Paar soovitust minu poolt ka (käisin viimati juulis 2011) eelkõige kokkuhoidlikule või/ja väikeste lastega reisijatele.

 • Pariisi südalinn ja peamised vaatamisväärsused on jalutatavad igale normaalse tervise ja füüsilise vormiga inimesele. Mugavad jalanõud ja veepudel siiski kohustuslikud pea iga ilmaga. Ehk et kui plaan piirduda vaid südalinnaga, ei ole mingisugust transpordikaarti mõtet osta. Saab hakkama üksikute piletitega. Kui seltskonnas juba 2-3 inimest, on soodne osta mitmest piletist koosnev komplekt, mille näol on tegemist lahtiste üksikute piletitega ehk et saab omavahel ilusti jagada, aga hind tuleb ühe pileti kohta soodsam.
 • Iga kuu esimesel pühapäeval on enamus muuseume, sh Louvre, tasuta. See tähendab küll meeletuid järjekordi, kuid kui aega on ja raha eriti mitte, siis tasub igati ära. Samas üle kahe muuseumi üldiselt selle päevaga läbi ei käi. -Kui muidu on Pariis äärmiselt lapsevankri ja ratastoolivaenulik, siis vaatamisväärsuste juures tuleb kärulapse kaasasolek igati kasuks. Louvre'i (ja enamusse teistesse muuseumidesse) saab sisse eelisjärjekorras (kaasa arvatud tasuta päeval, järgi proovitud kahel korral), Triumfikaare otsa saab lapsega seltskond liftiga, alla tuleb tulla treppidest ja lapse käru tuleb igal juhul alla jätta.
 • Eiffeli tornis lapsega ega käruga ette ei lasta ja parem oleks üldse ilma käruta tulla, sest ülesminekuks tuleb käru kokku panna ja seal rahvamassis ei ole sellega kuigi mugav.
 • kohvikutesse lapsekäruga reeglina ei mahu, sest kogu vähene ruum on tihedalt pisikesi laudu ja toole täis. Pikk jutt sai, aga ehk on kellelegi abiks.
1
0

Minu viga, muuseumipass oli ikkagi 54 eurot.

0
0

Minu hinnagul on Pariis ennast parimalt müünud turismipiirkond maailmas. Tohutud rahvamassid ka märtsi lõpus, samas väga ladus korraldus. 2012 aastal oli Montmartrel rahvast nagu laulupeol, kui esimest korda Pariisis käisin 1992 aastal, siis istusin Montmartrel Sacré-Cœuri kiriku trepil praktiliselt üksinda, samuti oli Jumalaema kirik pool tühi (1992 aasta august-september). Hiljem olen veel mõned korrad käinud ning pidevalt on inimeste hulk turistilõksudes suurenenud Samas on suutnud Pariis säilitada selle mõnusa pariisliku õhkkonna ja fiilingu, inimesed nautlevad ja on rahumeelsed (seda ka pärast veini joomist).

2
0

Soovitaks kõige vingemat restorani, kus ma Pariisis käisin. Brasserie Lipp. Kell 18.30 sisenedes olime esimeste seas. Õhtusöögiks saabus kohalik inimene ja restoran oli kella 20-ks täis. Keegi peale meie ei paistnud turist olevat. Toite kirjeldama ei hakka, aga iga asi maitses parim võimalik.

http://www.ila-chateau.com/lipp/

Metroopeatus Saint-Germain-des-Pres ja maapeal peaks juba näha olema. Arvesta kahe peale 100€ väljaminekuga.

0
0

Kas keegi oskab nõu anda, millises linnaosas oleks kõige mõistlikum ööbida? (4 ööd, tulek CDG-st, eesmärk nautida linna). Arvestades Pariisi hinnataset, kas 9. või 10. linnaosa on ööbimiseks sobivad (pääseb igale poole)? Vaatasin neid osasid seepärast, et lähedal asub Gare du Nord…

0
0

Isiklikult arvan, et oluline on metroo või bussipeatuse olemasolu hotelli lähedal.

0
0
1
234
Lennupakkumised
Reisikaaslased